Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko svecica :O

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

U pitanju je motor honda cbr 900rr (929) 2001 godiste.

Ispalo mi je jeftino da kupim NGK IMR9C-9H, sad po nekim forumima sam video da stavljaju kolege bikeri i te, ali sam u NGK katalogu video da ide NGK IMR9A-9H. Da li neko moze da mi kaze koja je razlika, i da li cu pogresiti ako stavim prve navedene?

Jos sam video da se preporucuju i NGK CR9EHIX-9 ili CR9EHI-9....i tu mi opet nije jasno ovo X ???

 

Molim kolege koji znaju da mi pomognu, svaki savet, komentar je dobrodosao.

 

Pozdrav svima i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ja mogu da ti odgovorim za ove NGK CR9EHIX-9 (HIX) znaci da su sa iridijumskim vrhom i trebalo bi da su papreno skupe. Ali zato ljudi tvrde da sa njima prelaze i po 50 k bez problema ni da stucnu. Iridijumski vrh dolazi sa vec unapred podesenim zazorom i nebi trebalo da se trosi u radu... Za ostale modele sto si naveo zaista ne znam.

Iridijumske sam uzeo za svoj motor pre par dana tako da jos uvek ne mogu da ti prenesem licna iskustva sem da su kostale 5x vise od obicnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Ja bi ti preporucio da vodis racuna o tim jeftinim NGK, zato sto je bilo dosta kopija na nasem trzistu. Imao sam stare NGK, nisam ih menjao 3-4 sezone, stavim nove, na prolece probiju 3 komada. Vratim stare da probam, motor radi kako treba (naravno nisu bile dobre), odem i kupim Denso svecice i motor je radio kao sat...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Hvala drugari na odgovorima. Znam za ove HIX i dosta su skupe. One prve sto sam naveo su kod nas 100€, a ja imam opciju preko drugara da ih uzmem iz Nemacke za 40€. Inace sam na par foruma video da su stavljali njih na 929. Sad sam sludjen :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Moj ti jesavet da staviš one koje pišu u manuelu za tvoj motor. Pusti šta stavljaju drugi. Tvoj izbor je samo da li iridijum ili obične. Bar ja tako radim. Uzeo sam iste koje su preporučene u manuelu samo što su iridijumske. Nije svejedno koja je toplotna moć svećica koje stavljaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Najtacniji je manuel proizvodjece svecica. Manuel proizvodjaca motora je bajat zbog vremena koje je proslo od tada. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Izvinjavam se, nisam bio prisutan desetak dana, uzeo na kraju NGK IMR9C-9H i platio ih veoma jeftino, a inace kod nas takve kostaju oko 25e u Luisu i jace, sto je neverovatno :D

Svecice su extra, cak i stare koje su skinute su odlicne. Lepo pali, lepo radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

jes stara tema , al mozda se javi kolega . isto sad i mene interesuje , po user manualu kod mene ide 

ngk imr 9a-9h , ili denso iuh 27d ... komad svecice je samo 3.300 din :)  , pa da vidim , ima li neke alternative ili moram da zunem jos zelenu za svece ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja