Jump to content

Moto Zajednica

Turska 2014

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bled
  • Motocikl: BMW 1600 GT

Ove godine mi je plan iči u Tursku nekde oko 26.7 do 10. 8 .Znam ,da je tada jako vruče tamo ali drugčije ne ide .Plan mi je nekako ovako

 

post-31034-0-16544300-1393873144_thumb.jpg

 

A može se i promenit malo .

 

Ide još ko ovo vreme tamo.Koji savjet oko spavanja i šta treba sve vidjet ,dobro bi došao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Turskoj sam bio 2005. Pored toga sto je veoma lepa zemlja i ima se dosta toga videti, gorivo je nerealno skupo i treba jako paziti na brzinu, posto ima dosta radara i skupi su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki VN2000 Vulkan
  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Odlicna tura, neces se pokajati. Sve sto ti je Doktor rekao stoji i sada. Gorivo 2 eura i opreznost od radara. Ides u jeku sezone pa neces bas lako naci povoljno spavanje.

 

 

AgustaRider, imas pogresne informacije. Od nasih vozaca gorih nema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

 

 

AgustaRider, imas pogresne informacije. Od nasih vozaca gorih nema.

 

Za ove nase znam iz iskustva! A za Tursku sam cuo od vise ljudi pa sam pomislio da je stvarno tako,medjutim nije isto kad cujes i vidis! Nisam imao lose namere! Poz Mikulanac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

AgustaRider, imas pogresne informacije. Od nasih vozaca gorih nema.

 

Za ove nase znam iz iskustva! A za Tursku sam cuo od vise ljudi pa sam pomislio da je stvarno tako,medjutim nije isto kad cujes i vidis! Nisam imao lose namere! Poz Mikulanac!

 

Slažem se u potpunosti da se treba čuvati kod njih, pravo prvenstva imaju veća vozila,tako da se treba paziti, a videćeš da tamo stanu i na sred kružnog toka opušteno. Nemam nameru da diskutujem o tome dali su naši vozači bolji ili ne, samo ti želim bezbedno putovanje. Želim ti lep provod!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Prošao sam celu Tursku motorom, i velike gradove i još više zabiti.

 

Uz normalnu pažnju i korišćenje mozga i zdrave pameti vožnja Turskom je sasvim obično i normalno iskustvo, ništa specijalno, a svakako ne opasno. Traumatične su pomalo jedino velike istanbulske saobraćajne gužve. Svakako da ne treba saobraćaj da bude razlog neodlaska, ne obaziri se na ove "čuo sam" i tsl. internetske savete! Gorivo je jako skupo, u velikim gradovima oko 1.9e, a u zabitima ide i na 2.1e. Kampovi su odlični 5-13e, sobe 20e pa do koliko želiš (zavisi od luksuza). Svuda ima varijanta, baš svuda, da se relativno povoljno prođe. U velikim gradovima pazi gde parkiraš, naravno - sve isto što važi za svaki veliki grad u svetu...

 

Jedan savet u vezi kazni: ne raspravljajte se sa pandurima, pustite da vam napišu kaznu i prosto nemojte da platite. Izlazak iz zemlje nije uslovljen plaćanjem kazne, kao ni sledeći ulazak (čak i istim vozilom). Ovo nije rekla-kazala i "čuo sam na Internetu", već direktno lično iskustvo ;). To i panduri znaju, zato ne vole raspravu, oni popunjavaju svoju normu broja izdatih kazni, a jasno im je da stranci uglavnom ne plate.

 

EDIT: e da, bitna stvar. Ako ideš auto-putem od prošle godine postoji SAMO elektronska naplata putarine. To znači da moraš da kupiš ETC tag i staviš neki prepaid kredit na njega, plaćanje na samom auto-putu nije moguće! Na granici, kada ulaziš iz Bugarske, u šoping molu na ničijoj zemlji, na malom neuglednom stolu (desno od Burger kinga, gledano sa vrata ;), potraži i pitaj, nije baš očigledno), imaš prodaju ovog tag-a. Minimum je 35eur, što ti je taman dovoljno para do ankara i nazad, uključujući mostarine preko Bosfora. Ko ide u jednom smeru, izgubi pola love ;) (kao što rekoh, minimum je 35e). E sad, većina bajkera prosto ne plaća putarinu, samo prođe kroz rampe. U tom slučaju uključi se alarm, svira i svetli, ali se niko mnogo ne obazire na motore. Neko radi ovako, neko onako - odluka je tvoja...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

 

AgustaRider, imas pogresne informacije. Od nasih vozaca gorih nema.

 

 

Najgori su vozači u Gruziji!!

 

Nema gorih i bezobraznijih,provereno.

Imam više svedoka,a i video snimaka o tome.

 

Turci, sasvim pristojni i kulturni. Postoje i loši primeri,ali ne u bitnoj meri.

Njihova prednost je samo da ih ima mnogooooo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Jedan savet u vezi kazni: ne raspravljajte se sa pandurima, pustite da vam napišu kaznu i prosto nemojte da platite. Izlazak iz zemlje nije uslovljen plaćanjem kazne, kao ni sledeći ulazak (čak i istim vozilom). Ovo nije rekla-kazala i "čuo sam na Internetu", već direktno lično iskustvo ;). To i panduri znaju, zato ne vole raspravu, oni popunjavaju svoju normu broja izdatih kazni, a jasno im je da stranci uglavnom ne plate.

 

 

Ovo je novina u odnosu na vreme kada sam ja bio. Tada se na granici (na ulasku u zemlju) dobijao dokument za vozilo-triptih gde su se upisivale kazne. Na granici (na izlasku iz zemlje) si morao da pokazes triptih i ako nisi platio, nema izlaska iz zemlje. Pokusali smo da se pravimo ludi, posto se nakupilo kazni bas dosta, ali su nas vratili sa granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja im ostao kratak 420 eura i izasao bez problema. Putarinu i mostarinu nismo placali, tako nas savetovali turski bajkeri. Svirala rampa kao popizdela ali nas niko nije uhitio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bled
  • Motocikl: BMW 1600 GT

Ja se ne bih vozikao motorom kroz Tursku. Cuo sam razne price o turskim vozacima da su manijaci! Tako da oprez na na maksimumu ! 1zdravo.gif

Da ne idem motor odnda i ne idem

 

Jedan savet u vezi kazni: ne raspravljajte se sa pandurima, pustite da vam napišu kaznu i prosto nemojte da platite. Izlazak iz zemlje nije uslovljen plaćanjem kazne, kao ni sledeći ulazak (čak i istim vozilom). Ovo nije rekla-kazala i "čuo sam na Internetu", već direktno lično iskustvo ;). To i panduri znaju, zato ne vole raspravu, oni popunjavaju svoju normu broja izdatih kazni, a jasno im je da stranci uglavnom ne plate.

 

EDIT: e da, bitna stvar. Ako ideš auto-putem od prošle godine postoji SAMO elektronska naplata putarine. To znači da moraš da kupiš ETC tag i staviš neki prepaid kredit na njega, plaćanje na samom auto-putu nije moguće! Na granici, kada ulaziš iz Bugarske, u šoping molu na ničijoj zemlji, na malom neuglednom stolu (desno od Burger kinga, gledano sa vrata ;), potraži i pitaj, nije baš očigledno), imaš prodaju ovog tag-a. Minimum je 35eur, što ti je taman dovoljno para do ankara i nazad, uključujući mostarine preko Bosfora. Ko ide u jednom smeru, izgubi pola love ;) (kao što rekoh, minimum je 35e). E sad, većina bajkera prosto ne plaća putarinu, samo prođe kroz rampe. U tom slučaju uključi se alarm, svira i svetli, ali se niko mnogo ne obazire na motore. Neko radi ovako, neko onako - odluka je tvoja...

Severian

 

Hvala za savjete sa policajcima i info o plačanju avto puta

 

Ako se vozaš što po SLO javi se idemo na pivo.

 

Ja im ostao kratak 420 eura i izasao bez problema. Putarinu i mostarinu nismo placali, tako nas savetovali turski bajkeri. Svirala rampa kao popizdela ali nas niko nije uhitio.

Prošle godine imao sam loše iskustvo sa palicajcima u Romunjskoj uhvatili me sa providom ,ograničenje 50km/h ja vozim 110km/h ništa se nismo mogli dogovorit ,kazna 80eur i uzeli mi vozačku za 3 mesece u Romunjskoj kod nas nebi tako dobro prošao kazna 1200 eura ,sreča što ima i žena vozačku za motor ,pa se dogovorili da ona voza napred ,da nema vozačke neznam kako bi se dogovorili kako idemo napred .

 

Ove godine neču previše da se zezam sa policajcima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

U Rumuniji u većini naseljenih mesta kada te zaustavi policija zbog prebrze vožnje, većinom te je snimio fiksni radar koji ul fotografiju direktno u MUP (mislim u Bukurešt, ali svakako je centralizovan sistem). Policajac onda mora da pravda tu fotografiju napisanom i priloženom kaznom. Ovo znači da dogovor jednostavno nije moguć. Ovo mi je lično pre par godina objasnio mlađani pandur :lol:, sve mi se, na perfektnom engleskom, izvinjavajući zbog kazne koju je pisao.

 

U Rumuniji ako ne platite kaznu, postoji mogućnpst da vas vrate sa granice. Ako vas ipak puste da izađete iz zemlje, sledeći put nećete imati problem zbog neplaćene kazne. Ovo važi za nas van EU, za Slovence moguće da kazna nađe svoj put do kućne adrese.

 

Sve u svemu - rumunski magistralni pravci su smor, u svakom pogledu. Sreća pa su nebitni, tj. za većinu pravaca postoji fenomenalna krivinarska alternativa (ok, osim za Bukurešt-Konstanca ;)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Ja im ostao kratak 420 eura i izasao bez problema.

 

Priznaj da nema ništa slađe, zar ne :lol:?

 

Kao da mi neko dao tu kintu, tako se osećam kad preveslam represivni aparat bilo koje države... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jeste vala, nista lepse. Jos nas je bilo trojica pa kad se pomnozi sa 3 izadje fina cifra. Produzili smo par dana putovanje od "turskih" para :aha: . Nama je najvise smetalo sto su prekoracenja bila mizerna, 15-20km/h a kazne drasticne. Osim jedne patrole koja se bas ispricala sa nama i pustila nas ostali su bili teski za saradnju. Mito zaboravite, ostavite ga za Bugare.

 

Imali smo malu anegdotu o kojoj sam negde vec pisao al ajde opet posto je tema Turska. Vozim prvi, paklena vrucina, razmisljam samo o plazi i bacanju u more kad odjednom ispod drveta iskoci pandur i mase kao pobesneo. Stajem lagano, dajem znak dvojici iza mene da prodju ali drugi pandur skace ispred njih i sve nas zaustavljaju. Jedan od njih nas odvodi do kola i na haubi krece da pise kazne. Radar je 1km iza i vezom im javlja za brzinu svakog vozila. U tom momentu pandur na putu zaustavlja neki raspali auto, mi sve posmatramo iz hlada. Izlazi turcin i pocinje da se dere na pandura, vata ga za gusu i pocinje tuca. Mi u cudu a ovaj nas pismeni i dalje piskara dok mu se kolega valja po prasini, kao da ih ne vidi. Iztambura nabijeni brka pandura sede u kola i nastavi lagano put, mi se pogledasmo, pokupismo tiket svaki po 140 eura obecavsi da stajemo u prvi grad da regulisemo kaznu i paljba. Kasnije smo imali ideju da se i mi bijemo ako nas ponovo zaustave ali smo ipak odustali.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Dobro ste prosli...mogao je taj brka da bude na mestu pandura koji vas je zaustavio..... :lol:

 

Mene u Bugarskoj (Pomorje kod Nesebara) pandur zvao na ferku....kao ostvlja prangiju i pendrek u kola i stiska mi pesnice u gardu..... , zdrav razum je samo preovladao da ga ne prospem tamo i zaglavim neki gulag :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja