Jump to content

Moto Zajednica

Rumunije nikad dosta (revisited)

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Neki od vas su sigurno ispratili prosli putopis iz Rumunije (ovde). Godinu dana kasnije, odlucili smo da posetimo Rumuniju ponovo. Slicna ruta - obrnuti smer! I malo izmenjena ekipa.

 

Ovaj put nas je bilo troje. Nikolina i ja na motoru i kolega Vladislav u svom BMW-u. Prosli put kada sam isao u RO, to je ujedno bio i prvi dalji put motorom pa je kao takav izuzetno jako i dobro dozivljen i cini mi se zauvek urezan u secanja. To je bio dovoljan razlog da se Rumunija ponovi. Naravno rec je ponovo o Transalpini i Transfagarasanu.

 

Vladislav jos uvek nije odlucio da zameni 4 tocka sa 2 ali podjednako je zainteresovan za voznju i TF/TA kao i mi na 2 tocka. Jos prosle godine je trebao ici sa nama, ali ostadosmo mu duzni tu voznju i ove godine mu vracamo.

 

Jos jedan razlog za odlazak u RO je kliker! ne znam da li sam pisao o njemu prosle godine, ali smo u stenu na TF-u sakrili jedan kliker da bismo u buducnosti imali razloga da se vratimo i ponesemo ga kuci. Da li je kliker preziveo tesku zimu na preko 2000m i da li smo ga uspeli naci, videcete na snimku koji cu ovde postaviti :)

 

jedina nestandardna stvar koju smo uradili jeste i uspon do jezera Capra iznad tunela. Uspon je trajao skoro sat vremena po nepristupacnom terenu (peske) i vredelo je!

 

Ruta je ovde vec prilicno puta opisana i dosta nas/vas ju je vozilo pa ne znam ima li smisla pisati ponovo. Za pocetak ide snimak, pa ako bude zainteresovanih mozda i napisem nesto :) Ali pre pisanja u ovoj temi ostao sam duzan zavrsavanje alpskog putopisa.

 

Stavite u HD i uzivajte, pa iznesite utiske 1zdravo.gif

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Evo ja prvi da se zapljunem, veoma sam zainteresovan sve do detalja (km, mape, cene i ukupni troskovi). A i snimak je odlican, stvarno sam uzivao! Pozdrav! 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

U jee prodje 2 i kusur meseci kao nista! Skoro i da sam zaboravio da sam ostao duzan putopisa. Ova kisa udavi (i bukvalno i figurativno), ali kod mene ovakvo vreme ima i pozitivno dejstvo. Kuju se novi planovi za voznje i putovanja, pa se tako pocela pominjati Rumunija po treci put! No, pre no sto se to i obistini, valja i proslo putovanje zaokruziti putopisom.

 

Izvinjavam se svima na povelikoj pauzi, a nadam se da vas snimak nije smorio. Oni koji ga nisu pogledali, mozda je bolje da to urade nekon citanja.

 

Transalpina i Transfagarasan - do nedavno i nepoznati, a danas skoro da nema ozbiljnog motorasha koji tamo nije bio ili ne namerava da ode. Ta cinjenica me malo omela u piskaranju, posto mi se cini da pisem o necemu o cemu svi znamo sve, ali dobro, mozda neko pronadje nesto korisno u tome ili se makar podseti svojih momenata sa voznji na ovim pravcima.

 

Kao sto ranije napisah, a kao sto i naziv teme na modernom engleskom pokusava reci, u pitanju je pokusaj da se dozivi nesto slicno putovanju iz prethodne godine koje je ostalo verovatno do kraja zivota urezano u secanje kao prvo ozbiljno putovanje motorom u ozbiljnijim uslovima (magle, kise, usponi...).

 

Ponovo udavih sa uvodom! Ako smaram, prelistajte slike i zatvorite temu. Ja drugacije ne umem! Tesko je zapoceti motoputopis a ne skrenuti paznju na onu predputnu tremu, znate na sta mislim! Ne znam da li ikada ona nestaje? Moje iskustvo je skromno, svega 4-5 godina, pa me bas zanima da li i oni koji su 20, 30 i vise godina na motoru osecaju isto pred polazak na put? Nadam se da da, jer prilicno pomaze da i najmanji dogadjaji budu dozivljeni podjednako jako kao i krupne stvari i ostanu dugo urezani u um. Upravo o tim malim dogadjajima zelim da pisem jer jedno dobro putovanje cini niz takvih tenutaka. Jedan od takvih momenata je upravo ovde:

 

DSC_5117.jpg

 

 

Sta tu ima? Bezvezna mutna slika ljudi u cudnom polozaju tela i kanta za smece? Hmm... da, ali i jos nesto, ne tako vidljivo na prvi pogled. Prosle godine (sada vec pretprosle) na putu do Rumunije, Mirko i ja smo stali upravo ovde u jednu trosnu poslasticarnicu (zaboravih gde tacno, ali blizu Rumunske granice) da dodjemo sebi i popijemo tu razbudjujucu prvu kafu koja vas osvescuje, udara samar i kaze: krenuli ste! Nema veze sto je kafa retka i losa, a voda ima miris ko zna cega! Bitan je osecaj, a on je sjajan! Dvoje saputnika sigurno ne osecaju isto kao ja, posto za njih to mesto ne nosi nikakvo specijalno znacenje, ali saznace o cemu se radi kada budemo isli u rumuniju sledeci put! Stari poslasticar (ne previse stari ali zvuci bolje, onako, knjizevnije, zar ne?!) usluzuje nas sa blagim kulturnim i smirenim osmehom na licu, onakvim kakav se ne vidja vise kod modernih ugostitelja! Prosto ne mozete da mu ne oprostite tu retku kafu i mlaku vodu! Pokusao je da nas se seti od prosle godine ali mu ne ide. nema veze, zapamtice nas sledeci put. Idemo sad dalje!

 

Granicu prelazimo lako. Putujemo prema Temisvaru. Saobracaj u gradu malo spor, koristimo priliku da malo poziramo za fejsbuk u voznji. Neko se slika za fejs pored vrata u klonji sa duckface-om, neko na motoru u kacigama. Svi imamo svoje fetishe! Necemo raspravljati o ukusima, znamo svi da to nije dobro.

 

GOPR0013.jpg

 

 

Posle temisvara put ravan, jednolican.. Nista vredno pisanja se ne desava. Sve do pauze na odmaralistu pored puta gde se dogodio jos jedan od onih momenata koji se pamte, a niste 100% sigurni ni zasto. Stali smo da pojedemo neke sendvicice, presaberemo prve utiske i propametujemo koju. Tek kad se zaustavismo primetili smo bradatog coveka, verovatno beskucnika na klupi u hladu. U pocetku ga ne primecujemo previse. Slikamo se, jedemo, smejemo, deremo pa se slikamo ponovo jer je poneka slika mutna.

 

DSC_5139.jpg

 

 

DSC_5147.jpg

 

 

DSC_5154.jpg

 

 

I kako vreme prolazi sve vise bacamo pogled na njega i sve vise krecu kojekakve misli, moze se reci cak i grize savesti. Nama je najveci problem ta mutna slika, a on zavija travu (pravu travu, sa livade, ne droge) u novine i pokusava da to popusi! Mi se prakticno bahatimo u poredjenju sa njegovim problemima. Ne mozete mnogo uraditi u takvim momentima ali ono sto mozete je da ponudite ono sto realno mozete, deo svoje hrane i prave cigare. I tako ispadosmo stvarno pozitivci kao sto kaze otrcani kolin marketing sa nase flase. Par cigara, sendvic i casa kole. Tako malo, a vidi se po njegovom licu da je mnogo!

 

DSC_5131.jpg

 

 

Zahvalnost se oseca u njegovoj gestikulaciji, ali ne govori mnogo. Valjda video da smo stranci pa nece ni da pokusa komunikaciju. Zapravo pokusali smo razmeniti par reci. Ja rekoh Srbija, a njemu nije bas najjasnije, dok Jugoslavija vec ima neko znacenje za njega! Tu mi postaje jasno od kada je za njega vreme stalo i kako otprilike izgleda svet u njegovim ocima.

 

Nas jezik mu verovatno lici na ruski, pa nam se prijatno zahvalio sa "Spasiba" i tu se rastadosmo. Lep je osecaj uraditi dobro delo. Stvarno mislim da nisam sujeveran, ali posle ovoga nekako sam siguran da ovakav pocetak moze da sluti samo na dobro. Mahnusmo mu jos jednom i krenusmo dalje.

 

Treba sutra ustati rano za posao, a vec je skoro 2 :( Nastavice se, nadam se sa manjom pauzom nego prosli put.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Put Temisvar - Sebes nista specijalno zanimljiv. Nizu se manja mesta jedno za drugim. Voznja relativno dosadna. Nismo ni ocekivali da cemo nesto preterano uzivati na ovoj deonici pa je sve u redu. Valjda od dosade, stajemo na jos jednu pauzicu nedugo zatim. Suvozacica se umorila, meni se javi poneki sitniji bol cisto da me opomene da voziti motor nije laka rabota.

 

DSC_5161.jpg

 

Tako parkirane pored puta, obilazi nas klinac sa ocem na konju i parkira ispred. Staju odmah ispred nas. Odmerava mali mog konja - odmeravam ja njegovog. Ima nesto u tim motorima sto je izuzetn ozanimljivo klincima. A ima nesto i u tim zapreznim kolima sto je meni zanimljivo, valjda sto mi je to omiljena zabava bila kod dede u selu citavo detinjstvo, no da ne bih suze pustao po putopisu, vracam se na temu.

 

DSC_5162.jpg

 

Odlagao sam, izbegavao da postavim slike na kojima se vidi da nosim ovu maramu ili sal, ali ne mogu vise, jer ne bih ni jednu sliku ubacio u putopis. Posto sam zaboravio adekvatniju zastitu za vrat, koji me inace prvi u voznji zaboli, improvizovao sam Nikolininim salom za koji nisam ni znao koliko debilno izgleda dok nisam slike postavio. Izgledam kao idiot, ali molim da ignorisete shal koliko je moguce!

 

DSC_5156.jpg

 

I idemo dalje... Gas, koci, gas koci, kolona, smor, gas koci i sve tako u krug. Ni najmanje ne lici na one slobodne prazne puteve od prosle godine. Izgleda da smo onomad naboli idealnu kombinaciju dana u nedelji da nam i putevi i destinacije (TF i TA) budu poprilicno prazni te je voznja bila ugodnija. Izgleda da je pametno gadjati vikend za put ka prevojima, a radni dan za boravak na njima. E ovaj put smo obrnuli i moze se reci da je bilo dosta guzve na sve strane, sto malo kvari ugodjaj. Na ovim deonicama se prilicno opasno vozi. Preticanja, makazice se desavaju non stop. Pola vremena u putu smo proveli strepeci da li ce ispred nas neko uspeti da se izvuce iz makazica i nekako im uspe svaki put, ali ni malo prijatno za gledati.

 

Usput nailazimo na zanimljiv prizor! Drzim oci zalepljene na jedno dvoriste poslednjih 200 metara. Pokusavam da se setim kako izgleda moja basta kuci. Ima nekog cveca raznog, poneka daska i red uredno spakovane cigle. U malo sirem komsiluku poneko ima keramickog patuljka ili starinska kola natovarena cvecem (svi glume etno sela danas). Dvoriste ispred nas ni manje ni vise ima hladovinu napravljenu od pravog pravcatog aviona. Ne znam kako smo omasili ovo prosle godine, ali definitivno nije nesto sto ce vam lako promaci.

 

DSC_5232.jpg

 

Malo zavirismo unutra i kapiramo da je to zapravo neka vrsta (samo)ugostiteljskog objekta. Kazem "samo" jer nam je trebalo 15 min sedenja za stolom da ukapiramo da moramo sami da odemo po pice do sanka, iako je konobarica ili gazdarica (preslikana Mortisha Adams) bila svesna naseg prisustva. Da li je u pitanju losa gostoljubivost, ili je to ovde obicaj, ko ce ga znat. Nema ni veze, bitno je da smo mi prisli avionu! E rekao bi covek da imamo po 10 godina koliko se radujemo, ali stvarno ima tu nesto prezanimljivo! Nije mala stvar nabaviti i dovuci tu grdosiju u dvoriste.

 

GOPR0022.jpg

 

DSC_5227.jpg

 

Razvijamo mi vec uveliko neke teorije o tome kako li je taj avion dospeo tu (sto bi rekao narod, kenjamo, da izvin'te na prostakluku!) Gadjamo se i nekim nazivima modela, demonstriramo znanje steceno u dugogodisnjem izucavanju Battlefield-a, no ipak pogresismo kad pomislismo da je u pitanju DC-3. Ovo je izgleda neka ruska varijanta, mozda cak kopija cuvenog DC-a (ili obratno). I posle kafice pod krilima aviona, uz detaljno zagledanje mehanickih sistema i motora, nekako se, na rumunsko-englesko-srpsko-kineskom dogovorismo sa Mortishom da pogledamo avion iznutra. Au srece! Na trenutak pomislih koga briga za Transfagarasan! I ovo je zanimljivo. Penjemo se gore, ulazimo, kad ono stolovi. Pretvorise avion u limenu sparnu kafanu.

 

DSC_5193.jpg

 

Srecom kokpit nisu dirali. Moze se uci i sesti! Vredelo je popiti onu ocajnu kafu (drugu u nizu) zarad ovoga! Nastavlja se nagadjanje koja poluga cemu sluzi. Pametujemo do iznemoglosti. Kolega ne krije odusevljenje.

 

DSC_5199.jpg

 

DSC_5191.jpg

 

Pravimo jos koju fotku aviona i okoline i obnovljenog entuzijazma krecemo dalje.

 

Group_31_DSC_5216_DSC_5221_6_images.jpg

 

DSC_5204.jpg

 

DSC_5184.jpg

 

DSC_5168.jpg

 

DSC_5170.jpg

 

Nestalo piva, opada koncentracija. nastavice se piskaranje ovih dana...

 

Nadam se da nisam pogubio svu publiku ovim pisanjem "na kasicicu" 0stabre.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ko se na moje pisanje osloni, taj se zajebao :) Elem, da se vratimo na piskaranje!

 

Novu turu pisanja zapoceo bih jednom slikom beznacajnom za pricu, ali meni izuzetno zanimljivom. Cisto malo da iznerviram suvozacicu i ujedno da iskazem protest protiv pozerskih slika kojima nam je napunila sve albume sa putovanja!

 

DSC_5233_c.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Mrak se polako najavljuje, a i oblaci mu prilicno pomazu. Pred nama jos dosta kilometara puta i to ne preterano zanimljivog. Kisica je pocela da pada taman kada smo prolazili pored jedne cudne gradjevine, tj. spomenika posvecenom Decibalu.

 

E ljudi, sto ti Rumuni znaju da budu sablasni! To malo ko ume! Nije ni cudo sto ih vezujemo za vampire i slicne karakondzule. Stali smo ispod neke nadstresice, kao da sakrijemo motor od kise, sto nam nije bas uspelo. Gledamo u taj spomenik i pokusavamo da shvatimo koji moj to treba da predstavlja? Ne znamo da li je sablja, noz, kandza, ali jedno je sigurno - nije sigurno sluzilo za mazanje pastete. Blaga trema u crevima se oseca pri pogledu na zakrivljenu ostricu!

 

DSC_5235.jpg

 

 

DSC_5246.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Izborismo se nekako sa kisom, tacnije izboriH se nekako sa kisom, posto kolegi u kolima i nije bilo preterano tesko ukljuciti brisace. Eh bar da pada kako treba mozda bi malo i spirala ono blato koje kamioni tockovima nabacuju na vizir.. Ovako na svakih 10 sekundi, a mozda i manje, skidam brljotinu sa kacige ne bih li ista video. Povremeno vozim sa podignutim vizirom i spustenom glavom trpeci kapljice i mulj po licu jer tako bar nesto vidim. Lepo je posle hvaliti se kako si vozio po zajebanim uslovima, ali u tom momentu ne bih odbio da mi neko ponudi bar nesto visi vetrobran!

 

Prodje i ta golgota i stigosmo u cuveni Sibiu! Jedan od gradova Rumunije koji zaista vredi videti i to ne samo centar, no mi smo ipak imali snage samo za setnju trgom. Tacnije za veceru na njemu.

 

DSC_5296_DSC_5299_4_images.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Vecerica ukusna iako izgleda kao da je nesto crklo u tanjiru. Ko ide u Rumuniju bolje da ne nosi sa sobom visoke standarde po pitanju hrane! Mozda ih previse kudim, ali mi stvarno nismo imali srece nakon 3 boravka u RO. Posle jednog obroka gde su nam posluzili meso koje se usmrdelo od starosti valjda imam pravo i da ih malo pokritikujem :) No nismo zbog hrane ni isli tamo, a nema te splacine koje dobro pivo ne moze da spere!

 

DSC_5324.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Vracamo se u hotel nedaleko od centra, ali put nazad se oduzio... Ona krava koju pojedosmo malo pre kao da ozivljava...

 

Rastajemo se sa Sicom. Odlazi u svoju sobu na nacin koji je u skladu sa ambijentom.

 

DSC_5276.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I kao sto i vrapci znaju, od Sibiu do TF-a se stize za cas! I evo ga sam pocetak cuvenog puta sa severne strane. Gleda yamaha u putokaz kanda joj je malo poznat!? Sreli su se vec, a sretace se jos!

 

DSC_5343.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pre samog prevoja i cuvenih krivina, nalazi se jedno mesto puno brvnara gde se prodaju kineske trange frange i nalepnice alpskih prevoja na kojima pise Transfagarasan. Na par kilometara od TF-a se nalaze a ne znaju kako izgleda... Bice da njih nije bas uhvatila pomama za TF kao srpske bajkere kojima je to vec uveliko domaci teren!

Stajemo i mi na pijac' da kupimo po neki komad suvenira za uspomenu. Gledamo okolo, niceg zanimljivog nema. Dobro, skoro niceg! Pazljivo oko iskusnih turista nalazi suvenire po meri.

 

DSC_5349.jpg

 

 

Posto suvenira sa motivima Transfagarasana nesto bas i nema kupujemo interesantnu plisanu igracku za velike decake koja takodje nije preterano vezana za Transfagarasan. Moram da napomenem da igracka nije kupljena za sopstvene potrebe vec kao poklon onima kojima je najpotrebnija, a cija imena moraju ostati u tajnosti 1neznam.gif

 

DSC_5388.jpg

 

 

Prtljag je osiguran!

 

DSC_5380.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Svi nestrpljivi da stignu do najlepseg dela puta! Medjutim, kada je pred nama trebao da se stvori dobro poznati prizor, spustila se gusta magla te se ni na 50m ne vidi nista. Stajemo malo radi kamencica za kolekciju koju Nikolina skuplja sa raznih putovanja.

 

DSC_5427.jpg

 

DSC_5425.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Koji kilometar dalje pocinje uspon! Parkiramo se pored puta da proturimo koju rec, saberemo utiske i napravimo koju sliku. Ujedno cekamo da malo magla popusti ne bismo li zaista nesto i videli na ovom putu. Sa ovakvom maglom, mogli smo slike napraviti i na fruskoj gori i prosipati pricu na forumu kako smo u Rumuniji bili. No kako se oblaci razmicu i kako poneki delovi pejzaza proviruju kroz "rupe" u magli moji saputnici konacno ne mogu da sakriju srecu i uzbudjenje na svojim licima! iznenada se ispred nas otvara pogled na strminu ispresecanu serpentinama, a mi u samom podnozju sa najboljim pogledom na njih!

 

DSC_5435_2.jpg

 

 

image.jpg

 

Secate li se sta sam rekao za poziranje?

 

DSC_5445_2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Vidim ja da ces se i ti preseliti u Rumuniju, a i ja sam se danas vratio iz iste destinacije. Smucio mi se put od bujicnih nanosa i odrona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kako je izgledalo penjati se na TF kroz maglu mozete videti na snimku u prvom postu. Preporucujem da se pogleda nakon citanja putopisa posto ne traje bas kratko a bice lakse izdrzati posle price :)

 

U prvom postu sam pomenuo neki kliker, secate se? E evo nas i na tom mestu! Iz prve nalazim pukotinu u steni, nikolina zavlaci ruku...

 

DSC_5446_2.jpg

 

 

iiiiii tu je!

 

DSC_5450_2.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Vidim ja da ces se i ti preseliti u Rumuniju, a i ja sam se danas vratio iz iste destinacije. Smucio mi se put od bujicnih nanosa i odrona.

 

Hehe necu, zasitio sam se ove godine (3. za redom). Vreme je da se malo odmori :) Osim odrona kakvi su utisci? Koja je ruta bila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Iskreno nisam ocekivao da cemo ga naci. Toliko snega je napadalo i otopilo se da sam bio siguran da ce ga voda odneti ali ne! Sacekao nas je! I eto, sami sebi napravismo odlican suvenir koji sada posle jednogodisnje avanture dominira policom medju ostalim suvenirima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

S obzirom da od pogleda nema nista, pokusavamo da nadjemo utehu u restoranu kod jezera Balea. Gore magla jos gora! Sedimo na terasi nad vodom - vodu ni ne vidimo od magle. Cekamo da nas usluze ali uzalud.. Prodje pola sata nas niko ne primecuje. Prizivam konobara a on me drskim tonom odbija, kaze nema klope napolju... "e jbm ti Rumuniju", nista ne ide danas po planu.

 

DSC_5498.jpg

 

 

Dan na ivici da propadne zbog magle. Ovo dvoje su vec par sati na fagarasanu a nisu bacili ni jednom pogled na krivine. Nema smisla doci dovde i smorit se i pada nam na pamet jedna zanimljiva ideja. Ako se ne vidi od dole, mozda da probamo da se popnemo na stenu iznad magle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Gledamo gore, trazimo neku stazu kojom se moze popeti. U medjuvremenu Nikolina koja je u klizavim patikama, okliznu se na ravnom zbog mokre trave i lupi dupetom od zemlju! Gledam je kako pada na nagibu 0.5% a nama u planu pentranje na onu strminu preko mokrog i ostrog kamenja.. Ne vredi sad ni previse razmisljati o tome. Ako ne krenemo kajacemo se! Biramo najblizu, ujedno i najstrmiju stazu za penjanje i krecemo! Njih dvoje u patikama klizavim, ja u lakim cizmama za motor koje su se izvanredno pokazale za ovu namenu! Imamo srece, magla se rasciscava potpuno, otvara se sjajan pogled vredan ovog truda!

 

Slike jaaaaako ublazavaju osecaj visine i nagiba te preporucujem onima koji posecuju TF da OBAVEZNO probaju pentranje ovom stazom! Pogled, tisina, adrenalin! Veliki nagib, staza klizava, nekad preko odrona a nekad staze ni nema! Kamenje dosta ostro ali uz malo paznje opast nije velika.

 

Penjanje u kisnom odelu je delovalo kao dobra ideja, ali se brzo pretvorilo u reklamu za vruce pantalone, tj vruce kisno odelo!

 

Evo malo slicica sa samog uspona

 

GOPR0107.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja