Jump to content

Moto Zajednica

italijanski oldtimer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pozdrav drustvo, da li neko ima nekih informacija vezanih za mas ili ti "Motocicli Alberico Seiling" posto posedujem jedan iz neke 1934 godine ili bar mislim da je iz te godine model 121 pa mi treba sto vise informacija vezanih za isti zbog restauracije pozdrav i unapred hvala biti ce i nekih slika ovih dana. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

takav samo ima jedan auspuh ovo je neki 121ss valda sport inace manje vise sve isto.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ma nema nikakvog kasapljenja zato i hocu da nadjem sto vise informacija i slika nasao sam podatak da je harli narucio jedan model od masa i nazvan je harlete inace ovaj primerak kod mene je limariski skoro kompletan fali mi jedan podizac ventila i jos par stvarcica ali polako nigde nezurim.Ja bih ga licno ofarbao u mat zelenu ali opet bih voleo prvo da vidim koja je bila paleta fabrickih boja u svakom slucaju izvestavacu sta i kako radim samo da se dodje do malo vremena i parica, svestan sam da ce to biti dug i mukotrpan proces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jedna od najvecih "robnih razmena", kako imaju obicaj da je zovu, u Italiji se odvija na pisti u Imoli, mislim negde u septembru. Ima toga preko cele godine, ali ovo je najveci miting ove vrste na kojem sam prisustvovao. Duz cele piste postavljeni su standovi, asvaltom se hoda, a izlagaci su u travi. Gooooomile gvozdja, u bukvalnom smislu, a ima i retkih i restauriranih modela. Cene znaju da budu naduvane, ali definitivno nije lose da se ostvari kontakt sa nekim od poznavalaca.

 

Evo nadjoh i link, trebalo bi da ima i verzija na English. Dolaze ljudi IZ FINSKE, video svojim ocima :aha:

 

http://www.crame.it/imola-mostra-scambio.asp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

ljudi hvala na interesovanju iskreno se nadam da ce mo premijeru videti ovde kada budem uspeo da uradim ovog mog dedicu od motora, radio sam na par starih motora ali ni jedan nije bio ovoliko star, :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

ljudi hvala na interesovanju iskreno se nadam da ce mo premijeru videti ovde kada budem uspeo da uradim ovog mog dedicu od motora, radio sam na par starih motora ali ni jedan nije bio ovoliko star, :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

hvala , mislim da je uspeh spasiti bilo koji motor od daljeg propadanja ali sa ovim ce biti dosta tesko posto se tesko dolazi do bilo kakvih informacija . danas sam stavio nove karike i napravio reducir na glavi posto je stari navoj bio jako los, uslajfovao ventile i ispeskirao i ofarbao cilindar i glavu nadam se da ce vremenom sve doci na svoje mesto ali ima dosta da se radi. Mozda to nekim iskusnim majstorima i nije veliki posao ali ja jos uvek nisam toliko iskusan pa ce mi trebati i dosta srece.postavicu i slike kako sta radim ali iskreno nesto mi neide postavljanje slika pa cu to da usavrsavam kada uhvatim malo vise vremena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

ima li novosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Nazalost trenutno se resavaju stambeni problemi ali nadam se da cu uskoro ofarbati motor inace trenutno se radi na menjacu gde treba da se izvari kuciste i da se na glodalici obradi kucicte lezaja.Hvala na interesovanju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

trenutno radovi stoje iz vise razloga ali nadam se nekom napretku, i usput se izvinjavam ljudima koji cekaju da vide sudbinu ovog italijana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja