Jump to content

Moto Zajednica

Šta radite sa kacigom kada parkirate motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja je okacim o retrovizor ako mi je motor u vidnom polju, a ako nije - zakljucam je u kofer.

 

A da vole da "pozajmljuju" stvari sa motora - vole. U avgustu sam ostavio motor u centru, zakljucao kacigu u kofer i udaljio se od motora na bukvalno 5 minuta. Bilans - drpljen GPS koji je bio u torbici na volanu! Pa malo li sam popizdeo... Od tada, nista ne ostavljam na motoru sto moze da se drpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Posto je Novi Sad postao divlji zapad batalio sam kofer. Sad imam sistem, posto sam kupio onaj onguard od 180cm, kacigu na sediste do kofera, onguard kroz nju, kroz drzac za ruke nazad, oko tocka i mir...valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Čitam temu a suza suzu stiže...

A bilo lepo letos u Sloveniji, kacige se ostavljaju na motoru, jakne isto....nema Beogradske paranoje. Free parking :care:

 

Ja inače koristim najčešće kofer, a i sajlicu sam kupio letos za 400 dindži, nije loša stvar kada zatreba (a često zatreba)...uspeo sam čak 3 kacige da zakačim za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vucaram tamo/amo... Lakse je tako. Prosle godine dodjoh u Bg na sajam automobila, motor na parkingu kod samog ulaza, kofer nisu obili, odneli su ga celog, sa sve kacigom, kisnim odelom i prirucnim alatom! Monokey givi, onaj zub nazad na nosacu kao da su nozem odsekli... Drugi put otidoh u posetu drugaru, sremcica naselje, preko noci obili kofer... Prazan je bio... Od tada, u nasoj prestonici obavezno odbravim kofer i malo ga otvorim, lopuza pogleda vidi nema nicega i ide dalje! :nanana:

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve sto mogu da ponesem ponesem sa sobom. Ali to zavisi i od koriscenja motora. Ja generalno u grad leti idem samo kolima sa klimom. A motor mi sluzi u 90% slucajeva samo da se vozam i uzivam pa ga generalno nigde i ne ostavljam ali ako vec moram onda nosim sve sto mogu sa sobom. Nije mi tesko posto je lenjost najskuplja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Pitanje za ove sto stavljaju kacigu na retrovizor, kako vam nije gadno da nabodete kacigu na retrovizor koji je umazan od mrtvih buba govana , prljavih rukavica dok ste namestali retrovizor itd i onda posle tu istu kacigu da stavite na lice... znam da dosta ljudi nose podkapu ali opet je to gadno (barem meni).

 

ili ono kad neko nosi kacigu pa u nju gurne i rukavice i pojas i maramu da bi lakshe nosio a rukavice prljave i znojave pojas isto kaciga po sebi nekad je mokra nekad nije pa bi trebala da se osushi itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nisi nikad vozio po prašini na +40? Pa kad ti se sva ona prašina sa lica zalepi na potkapu ili direktno u kosu i kacigu? :D

 

Voziti motor i biti čist i mirišljav - ne biva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To je nemoguca misija. Ja nikada vizir ne otvara pa opet kada stanem i prodjem rukom po licu osetim prasinu i prljavstinu. Tako da od toga nema nista. Isto mi dodje. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Kacigu nosim u ruci, na motoru nemam kofer a i da imam vrv bi se plasio da je ostavim posto se krade bukvalno sve i svasta...istina nije uvek lako, kabasto je i neprakticno, ali sta da se radi...

 

Ps

 

Kad idem u kazino ostavim je u garderobi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Naravno, kacigu uvek ostavljam u koferu. Mislim, koja je svrha kofera ako kacigu nosim sa sobom 1neznam.gif

 

Inače, dešavalo mi se i da zaboravim da zaključam kofer pa mi je kaciga uvek bila unutra. Ako neko baš hoće da razvaljuje kofer, onda može da razvali i motor i da skine šta mu treba. Ne traba preterivati sa paranojom. Vozim intenzivno skuter u BG već 5 godina, i nikada mi ništa nije zafalilo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Za kratke destinacije ostavim je na sedistu,ako sam u blizini naravno,a cim idem dalje negde od motora ubacujem je u kofer,cak i zenina staje ako treba :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Retko je ostavljam u koferu. Uglavnom ili vezujem sajlom ili nosim sa sobom.

Vezivanje za kopcu i sl. ne praktikujem jer sam cuo i previse primera gde su braca afro srbi perorezom postali bogatiji za komad zastitne opreme koju bi posle prodavali na buvljaku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Pa to što ti zoveš najveća koferčina na svetu se danas nalazi na većini motora na ulici a prima dve kacige i to svih veličina i tipova...

 

Ok, malo preterujem, naravno :) ali treba ti kofer ozbiljne velicine, ne ona mini kutija. U bisage ne znam ni da l moze da stane?

 

Posto je Novi Sad postao divlji zapad batalio sam kofer. Sad imam sistem, posto sam kupio onaj onguard od 180cm, kacigu na sediste do kofera, onguard kroz nju, kroz drzac za ruke nazad, oko tocka i mir...valjda.

 

 

Moze jos koja rec o ovome - sta je onguard?

 

edit: ok, nasao na forumu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1132 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

dok nisam imao kofer ako je motor pored mene onda na retrovizor,ako je na vise od 50 m vezem lancem za rucku nazad i to tako sto otvorim vizir i omotam lanac oko onog dela za bradu jer seku kopce ,kofer kad god mogu skinem da ne ostaje na motoru ako me nece biti neko duze vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja sam je do sada kacigu stavljao u kofer, mada mi nije bas najsigurnija varijanta. Naravno motor mora da je u vidnom polju. Ako ga ne vidim, nosim je sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Uvek kad stanem negde,kacigu stavim na vidno mesto.. Mada,vozim off,pa je skoro i ne skidam.. Najvaznije je da je u vidnom polju,a ako je to nemoguce u nekim slucajevima,onda mislim da je najbolje vezati je kopcom koja postoji na njoj i jos plus sajlicom nekom za korman..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kaciga u kofer a ako nema mesta na onoj zakacki na motoru sto sluzi za to, a ako sam blizu motora i nije prometno na retrovizor a ako je prometno pored ponesem je, naravno sve to ako nema mesta u koferu.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2004 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nosim je sa sobom, sta drugo? :neznam:

Eventualno, ako sam na "prijateljskoj teritoriji" , okacim je na retrovizor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja