Jump to content

Moto Zajednica

Motodrom Bela Crkva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Koncesija je kada das privatniku da nesto izgradi u ime drzave pa posle nekog perioda 10-20god to prelazi u drzavno vlasnistvo.

Ali da neki privatnik ima racunicu sam bi to i izgradio. A sta ce drzavi realo takva staza? Tendencija je da se drzava oslobadja apsolutno sve imovine i preduzeca u drzavnom vlasnistvu. Ide se ka slobodnom trzistu. Tako da tu nema mesta ocekivanjima da se drzava uplete u bilo kakvu izgradnju staze itd..

A stvarno ne vidim da ce neki privatnik da krene u tu pricu.

A sto se tice vec postojecih staza koje pomiljs koliko znam izvlace i oni neku lovu od drzave. A nema tu srece, odnosno nema tu nekog profita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ne gledaju svi privatnici 'racunicu' Sta mislis da ce svi da zarade kad prodaju sve te Maseratije i Ktm-ove?Pa podji i od sebe pa dodaj 4 nule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ljudi.. baratate ciframa o kojima pojma nemate. Staze su veoma rentabilne kad nisu preplaćene i kad su dobro organizovane, Pannoniaring se isplati vlasnicima svakih 4-5 godina a nema F1 ili slično takmičenje ali je na Austrijskoj granici i puna je tokom cele sezone t.j 7 meseci - svakog dana. Dan je oko 7000 ako se ne varam a 10 vikendom. Napravili su je privatnici bez ikakvih država i qraca za realnu cenu bez ikakvog pranja novca (to jest krađe budžetskoih sredstava kroz prikazivanje naduvanih troškova) U cenu su uključene jeftina zemlja, pripremni radovi, trasiranje, asfalt, boksovi i upravna zgrada s restoranom i tuševima... koliko to košta kad ne prave Tilke i **čić? 5-6 miliona MAXIMUM.

 

 

p.s. Maserati i KTM su veoma rentabilne firme i zarađuju na svemu što prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

kada se ulazi u neki projekat odredi se ciljna grupa. za ovakve stvari ciljna grupa nisu oni koji bi na stazu dolazili jednom ili dvaput godisnje vec oni koji bi to radili bar jednom nedeljno. ako se proceni da takvih ima neko ce vec napraviti stazu ili sta vec.

mali off: pa i dnevni ski pas od 3000 dinara na kopu je previse ogromnoj vecini, pa ipak je svake godine kop pun :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ljudi, manite se rasprave sa Markom. Čovek ne barata nikakvim egzaktnim podacima i samo iznosi svoje mišljenje od koga imam utisak da će svaki dan da se okači o neku šljivu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ljudi.. baratate ciframa o kojima pojma nemate. Staze su veoma rentabilne kad nisu preplaćene i kad su dobro organizovane, Pannoniaring se isplati vlasnicima svakih 4-5 godina a nema F1 ili slično takmičenje ali je na Austrijskoj granici i puna je tokom cele sezone t.j 7 meseci - svakog dana. Dan je oko 7000 ako se ne varam a 10 vikendom. Napravili su je privatnici bez ikakvih država i qraca za realnu cenu bez ikakvog pranja novca (to jest krađe budžetskoih sredstava kroz prikazivanje naduvanih troškova) U cenu su uključene jeftina zemlja, pripremni radovi, trasiranje, asfalt, boksovi i upravna zgrada s restoranom i tuševima... koliko to košta kad ne prave Tilke i **čić? 5-6 miliona MAXIMUM.

 

 

p.s. Maserati i KTM su veoma rentabilne firme i zarađuju na svemu što prodaju.

 

O takvoj varijanti sam i mislio. Koji će ti F1, evo vidim Ekston nije mogao da uzme pare od onoj Ruja što je sada vlasnik Nirburgringa. Problem je kod nas što je zemljište otišlo poprilično, pa bi to bila stavka, mada bi vjerovatno kad je u pitanju tolika površina bilo povoljnije. Isto tako, koji će ti Tilke, pa pravile su se staze i prije njega, a praviće se i posle njega. I dalje mislim da bi za sve bilo najbolje da se probere domaći kadar.

 

A Tokranče, mlado momče, reci mi koliko su na toj stazi termini? Da li ide na sat, na dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ljudi, manite se rasprave sa Markom. Čovek ne barata nikakvim egzaktnim podacima i samo iznosi svoje mišljenje od koga imam utisak da će svaki dan da se okači o neku šljivu.

 

Vazno da si ti prepun prepametnih izjava. Sta ti ovde iznosis, razmisljam da te pitam za broj dilera da i meni bude tako super. Nemoj da menjas dilera.

A i dokaz si ovom izjavom da glupost ide pod ruku sa bezobrazlukom!

 

A evo i ponude koja vazi narednih 10god. Smem da je potpisem.

Ako izgrade tu neku stazu u narednih 10god. ja castim prvom voznjom ovih 3-4 koji su ovoliko nalozeni da ce od toga nesto biti. Gorivo za stazu takodje!

Mislim da je ovo krajnje korektno sa moje strane. A oni koji toliko slepo veruju u ove bajke mogu biti zadovoljni posto imaju eto i jednu voznju dzabe!

Mozemo se naci na potpisivanju ugovora negde u novom proektu tzv "Beograd na Vodi"

A posle mozemo svi zajedno do kosmodroma u Feketicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@Mixa

 

110 evra je dan na Pannonia ringu. Ali to je kad je slobodan dan kojih tamo nema mnogo. Uglavnom neki moto klub zakupi stazu i onda organizuje event. Plaćaš određenu cifru a oni organizuju voznje, klopu, itd... U svakom slučaju imaš sve informacije na njihovom sajtu.

 

@Marko13

 

Ma ja sam upao u bure kao mali tako da mi ne treba ništa preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Tako je vec normalnije. Daj da spustimo loptu. Ali evo iskreno, ako ga naprave u narednih 10god imas voznju od mene. Ne salim se.

A ne moras da mi verujes voleo bih da ti platim tu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovo poređenje s Kopaonikom je najbolji primer za nevalidnost žvake "narod nema para". Staze se i ne prave za "narod" nego za one koji imaju pare.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Videh pre neki dan, ali zaboravih da ubacim u temu. Naravno, ovo je tra-la-la, Karavukovo na vodi...

 

Formula 1 će se voziti u Sremu?

IZVOR: DNEVNIK

Postoji velika šansa da se u Rumi izgradi autodrom – prva staza po standardima Formule 1 i da na taj način automobilizam konačno u Srbiji dobije svoje dvorište.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=02&dd=25&nav_id=962099

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Da je neka preduzetna faca zainteresovana za moto-sport, mogli bi i prosti oval od utabane zemlje, sodera ili cega god da naprave, minimum infrastrukture, pa imas i za trke i za treninge, umesto da odmah krene mastarenje o F1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajde da otvorimo glasanje ko bi gde voleo. Ja dajem glas za Loznicu. Na granici je sa Bosnom, biće maraka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U toj vesti se tvrdi (prenelo vise medija) da je izgradnja vrlo verovatna, i to cak dve staze. Da se time podize bezbednost, da imaju gde da jurcaju a ne po putevima i slicno. Lokacije su: Beograd, Nis, Ruma, Batocina i Indjija. Gde god da bude, trazi se oko 200 hektara zemljista za pratece objekte. Finansira se spolja, mi nemamo para ni za sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cene na Nirnburgringu:

  • 1 lap (per car)   €27
  • 4 laps   €100 = €25 per lap
  • 9 laps   €209 = €23.22 per lap
  • 25 laps   €518 = €20.72 per lap
  • Jahreskarte (see below)   €1,650, breakeven is about 80 lap

Prosecna plata: 2054 € 2013.-Q2

 

Srbija: 44 206 RSD din 2014.-12.

Ala cemo da se vozimo na toj stazi. Jel moze pola kruga?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Je*eš sve priče o formuli 1 i MotoGPu i ostalim sranjima. Mi Srbi mnogo volimo da preterujemo i da se busamo u grudi tako da te priče mene ne pale.

 

Ali meni je evidentno da neko ide po Srbiji i raspituje se za moguću lokaciju za stazu. Kakvu, kog nivoa... nije ni bitno jer nikakvu ni nemamo. Ali definitivno neko to radi, neko se interesuje. Da je samo ložana, pa ne bi trošio ni gorivo da ide okolo po Srbiji. Pročitao sam negde da je plan da se u narednih tri do pet godina izgradi staza. I taj ili ti sad idu okolo i traže najpogodnije uslove. Meni za sada zvuči obećavajuće. Ništa više od toga, čekam dalji razvoj događaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Upravo sam shvatio da sam odgovorio na post iz 2014.  :/  :ph34r:  :zbunjen:  :zbunjen: 

 

Kasno je, idem da spavam...  -_-

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja