Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zavisi od namene. Za duže ture što veća kubikaža to opuštenija vožnja. Snaga u ovom slučaju ne igra neku veliku ulogu (70-80 ks uglavnom sasvim dovoljno).

Onome ko bi da se jurca po bližoj okolini ili da se pokaže pred društvom (ili na stazi) što lakši motor (može i manje kubikaže) sa što više ks.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Zavisi od namene. Za duže ture što veća kubikaža to opuštenija vožnja. Snaga u ovom slučaju ne igra neku veliku ulogu (70-80 ks uglavnom sasvim dovoljno).

Onome ko bi da se jurca po bližoj okolini ili da se pokaže pred društvom (ili na stazi) što lakši motor (može i manje kubikaže) sa što više ks.

 

U pravu ste apsolutno Ziko56. Pozdrav! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

@kosooki

Mislim da nazalost za crnu hroniku ne znaci nista razlika 600-1000cc za njesra je dovoljo i 400cc

 

Ako je tako, zasto onda gotovo iskljucivo R-ovi po hronici. Ja bih voleo da je hronika totalno prazna, ali dokle god je motociklista, posebno onih koji misle da znaju da voze i vladaju situacijom, posebno onih na R-ovima, posebno onih na litrama (igrom slucaja bas takvi najcesce i sedaju naravno na R), bice i hronike.

Analogija je prosta. U krevetu si bezbedniji nego pesice na ulici. Peske si bezbedniji nego u autu. U autu si bezbedniji nego na motoru. Na sporijem motoru si bezbedniji nego na brzem. Na 600 si bezbedniji nego na 1000.....

 

Ja moj kultivator da teram pun gas, on ce da ide kao litra na vrh gasa, a niko ko vozi R me ne moze ubediti da nikad ne zavrce i da je kupio taj motor samo zbog obrtnog momenta radi preticanja kamiona koji se krece malko sporije nego sto je njihova brzina dok udobno krstare putevima, vaaaazi.

Dovoljan je broj vas, hvala bogu, koji svedocite da ipak moze iole pametno i bezbedno da se kontrolise i koristi tolika snaga, ali ako sebe lazete da je isto da li vozis Tomos ili R1, pedagoski je neodgovorno da druge koji se dvoume prevodite na opasniju stranu. Nije dovoljno sto ce neko sesti na motor po nasem nagovoru, nego ni manje ni vise nego pravo na motor koji do 200 ide na zadnjem. Ako si pametan znaces da se iskontrolises. A sta ako nije pametan?

 

No udavih. Slazem se da se litra lakse vozi i to nije stavka za potcenjivanje, ali isto tako zbog krajnje snage joj je jos manje mesto bilo gde sem na stazi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

A rekao bih ali se bojim da cu izazvati brdo negativnih komentara. Ali ajde da probam...

Ovako kada je neko blesav njemu ne cini razliku R ili neki drugi. E sada tu ide druga stvar. Nemoj neko pogresno da me shvati volim R motore i da imam para kupio bi i jedan R cista da imam dva. Ali R je mamac za debile koji se pokazuju i to im je jedini cilj. Posto nije neko pokazivanje ako kupis XJ900 ali kada kupis R1 onda si vec baja. Tako da iz te kategorije ima puno pajsera koji ne nose kacige i glavna fora je prva, druga, tocak pun gas u sred grada. E odatle ti onda ide ta statistika.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

A rekao bih ali se bojim da cu izazvati brdo negativnih komentara. Ali ajde da probam...

Ovako kada je neko blesav njemu ne cini razliku R ili neki drugi. E sada tu ide druga stvar. Nemoj neko pogresno da me shvati volim R motore i da imam para kupio bi i jedan R cista da imam dva. Ali R je mamac za debile koji se pokazuju i to im je jedini cilj. Posto nije neko pokazivanje ako kupis XJ900 ali kada kupis R1 onda si vec baja. Tako da iz te kategorije ima puno pajsera koji ne nose kacige i glavna fora je prva, druga, tocak pun gas u sred grada. E odatle ti onda ide ta statistika.

 

Nista nisi pogresio, ali Lako se prepoznaje ko je ljubitelj a ko je kreten. A to da kreteni najvise idu na 1000 R, to si skroz upravu.

 

Ko nema u glavi, nada se da ima medju nogama, pa skonta da nema ni medju nogama, pa kupi R1, da nadoknadi i u glavi u to sto mu fali medju nogama, da bi mogao da "bari" devojke, sa tih 1000ccm..... Umobolnost.

 

Edit: Ovo se ne odnosi na normalne ljude sa 1000ccm, nadam se da me necete shvatiti pogresno.

 

Ja bi verovatno prvi bio, kada pocnem da radim uzeo 1000ccm, jer do tada cu vec imati podosta iskustva, a za sada je ovo sasvim dovoljno. I sta ce mi vise sa 21 godinom ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Isto tako na zalost neretko u hronici cujemo i komentare tipa, iskusan, prekaljeni bajker, tolike goodine vozio..... Fizika je ista za sve nas, samo sto je na nekom motoru neudobno vec na 80 i pun gas u petoj ide 150, a neki toliko idu u prvoj, a putna brzina im je zbog snage, zajebanih kocnica, guma i vesanja bezazlenih 170. Na sve to, gorepomenuti pajseri iz neznaja i kompleksa vrlo marljivo doprinose statistici. Takodje kao i marko, ne bih voleo da izazovem lavinu negativnih komentara ni da ispadne da bilo koga licno prozivam, svako radi kako misli da treba, a licno zelim da verujem da svako od nas vozi motor iz zaista iskrenih zaljubljenickih pobuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@marko13

 

Vidiš, upravo pominješ ono što ja uopšte nisam skontao da je problematika, ali si u pravu. Litra, hiljadarka, ne mora nužno biti R, čak često one F ili S, više ulične varijante bolje iskorišćavaju prednosti veće zapremine, jer su štelovani da imaju više upotrebljivog obrtnog momenta u vožnji, a ne konjskih snaga na papiru, projektanti se nisu zamarali sa prolaznim vremenom u vožnji na stazi, nego sa svakodnevnim nedaćama, u svakodnevnoj vožnji, što ti je mnogo bitnije, osim ako nisi namjenio taj motor za vježbanje na stazi.

 

Tako da ako gledaš da dobiješ korisne performanse, onda je bolje R-a od 600cc zamjenit sa nekim turingom od 900,1000,1100,1200cc, koji bi vrlo lako mogao biti mnogo lakši i manje nervozan motor za vožnju, koji pri tom bolje povlači iz niskih obrtaja, traži manje šaltanja brzina a ide brže od pomenute 600tke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

A rekao bih ali se bojim da cu izazvati brdo negativnih komentara. Ali ajde da probam...

Ovako kada je neko blesav njemu ne cini razliku R ili neki drugi. E sada tu ide druga stvar. Nemoj neko pogresno da me shvati volim R motore i da imam para kupio bi i jedan R cista da imam dva. Ali R je mamac za debile koji se pokazuju i to im je jedini cilj. Posto nije neko pokazivanje ako kupis XJ900 ali kada kupis R1 onda si vec baja. Tako da iz te kategorije ima puno pajsera koji ne nose kacige i glavna fora je prva, druga, tocak pun gas u sred grada. E odatle ti onda ide ta statistika.

 

Tacno tako,kupuju motocikl da bi se dokazali u drustvu,voze samo u majici bez operme i exponiraju se. Apsolutno se slazem sa Vama. Motor treba voziti sa ljubavlju i uzivati u osecaju i zadovoljstvu koji pruzaju dvotockasi i to je jedino bitno. Ne da mislimo o tome ko ce sta da kaze,msm glupo je uopste i spominjati takve osobe i ne davati im veliki znacaj jer je to tako mizerno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi ti mladi ljudi koji imaju jake motore garantujem da njih 90 posto nije zaradilo te pare s kojima su kupili ili dobili motor, ako neko vec ima cilj da ga vozi R kao sto imam ja, treba sam da zaradi te pare da ga kupi pa ce onda da razmislja dal ce da ga cepa u crveno a zna sa kojom mukom ga je zaradio.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Svi ti mladi ljudi koji imaju jake motore garantujem da njih 90 posto nije zaradilo te pare s kojima su kupili ili dobili motor, ako neko vec ima cilj da ga vozi R kao sto imam ja, treba sam da zaradi te pare da ga kupi pa ce onda da razmislja dal ce da ga cepa u crveno a zna sa kojom mukom ga je zaradio.

 

Potpuno si u pravu1care.gif

To i ja stalno govorim,a pogotovo na moto skupovima se vidi ko ga je mukom zaradaio a kome je palo sa neba!

Mada ima i onih koji su ga mukom zaradili ali opet vole da cepaju u crveno!!!1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja sam mislio da su super sport motori pravljeni za zavrtanje(ne mislim na turiranje na skupovima) jednostavno ne vidi poentu motora ako ga ne vozis kako je predvidjeno. Ne zavrtati R motor bi bilo kao kad bi meni bilo zao da sa ktm-om sidjem sa betona. Jel i mi sto motore teramo po dzombama nismo sami sebi kupili motore? Nedostatak organa u gacama je najlakse opravdati tako sto ti je zao motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: suzuki srad 750

mislim da najprije trebas provozati nekoliko motora koji ti se svidjaju pa onda sam odluci. dugo vozim motore pa mi ne treba motor za divljanje i zato sam uzeo srada 750,na cesti prosto ne jebem ni 5% motore od 600 ccm a honda cbr 919 i fzr 1000 nisu brzi pa vidi jel kubikaza toliko bitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma to sve go k, ja kad ga zavrnem na gpz-u, odmah ostaju iza i 600 i 1000ke, kad ga oborim u krivini prvoklasne ohlins vile rade po'so. Jednom sam isao 180, probilo mi nesto i poceo brzinometar i obrtaljka da se vrte u krug, mislim da sam isao 320km/h. Kad zabodem prednju sestoklipna klesta zaustavljaju u mestu! Znaci samo 500 kubika!

 

Zajebavam se da, lep dan pa ono...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Znas sta kaze moj matori za R-a ? Jer ga i najvise voli. Jer su to najizdrziviji i najtrajniji motori na svetu.

 

Kako ? Vrlo lako, njegova logika ide ovako, ako je motor pravljen da radi na 15.000, on ce ga voziti lagano, do maksimalno 6.000 obrtaja u gradu, i on ce trajati. Sto jebeno jeste tacno :D

 

Ali R je pravljen da se odvrne gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja sam mislio da su super sport motori pravljeni za zavrtanje(ne mislim na turiranje na skupovima) jednostavno ne vidi poentu motora ako ga ne vozis kako je predvidjeno. Ne zavrtati R motor bi bilo kao kad bi meni bilo zao da sa ktm-om sidjem sa betona. Jel i mi sto motore teramo po dzombama nismo sami sebi kupili motore? Nedostatak organa u gacama je najlakse opravdati tako sto ti je zao motora.

Tebe bas briga sa ktm-om sto su losi putevi...

A sta ce vozaci sa R-ovima na ovako losim putevima?Jel treba da ih voze po dzombama +200 da izigravaju mudonje pa onda belaj kad ulete u rupu na putu!!

Moras malo i razmisljati,nije to samo vozim R i mora do crvenih da bi ispao vozac!!Mani se tih prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

 

Tebe bas briga sa ktm-om sto su losi putevi...

A sta ce vozaci sa R-ovima na ovako losim putevima?Jel treba da ih voze po dzombama +200 da izigravaju mudonje pa onda belaj kad ulete u rupu na putu!!

Moras malo i razmisljati,nije to samo vozim R i mora do crvenih da bi ispao vozac!!Mani se tih prica...

 

U pravu si brat,svi dobro znamo kakvi su putevi u Srbiji! 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ima tu jos jedan faktor a to je koliko verujem sebi. Mozda ljudi ne razmisljaju o tome, pogotovo ne pozeri, ali je to po meni jako bitan faktor. Na stranu broj sezona ispod dupeta, zrelost, muda, genetske predispozicije za brzinu i brze reakcije. Da li verujem sebi na 1000 kubika da necu odvrnuti gas gde ne treba? Mene ova moja zujalica nekada ponese pa prozujim stotkom gde ne treba. Sve se redje i redje desava to, ali desava se. Kako onda da verujem sebi da necu raditi isto i jos gore na 1000 kubika? Veca snaga moze samo jos brze da me dovede u problem. Imam sto kila, skoro dva metra, punim 26 godina uskoro i jako dobro sam se snasao na motoru koji vozim od prosle sezone tj. dobro osetim krivine, osetim saobracaj, komforno mogu da se filtriram, osetim masinu sta mi prica dok je jasem u zalazak. E sad, da li to znaci da mogu da jasem bilo sta? Po zakonu mogu i po fizici zbog mase mogu takodje. Moze se i litra voziti lagano. Da li ja sebi verujem dovoljno da cu je voziti lagano kada je to potrebno? Mislim da jos ne. Ima neki djavo u zglobu koji kada proradi zavrti koliko ga ima. Doci ce dan kada ce biti ukrocen, za sada mislim da idem na 500 kubika sledece jer mi je i 600 puno.

 

Slazem se da kubikaza omogucava laganiju voznju jer na mojoj zujalici je sve preko 90 km/h kao da vrsis egzorcizam nad odometrom. Ne moze se zvati opustena voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Sto kazes,i rodjeno d**e moze da te prevari. Sve je u tome da izgradis jak um i da kontrolises sebe maksimalno. Ti i sa 600 cc mozes sporo da udjes u krivini pa kad izadjes na prav put zgazis ga,isto vazi i za 1000cc samo je pitanje koliko si zreo. Ali apsolutno se slazem sa tobom.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam nakon 15ak godina manje ili vise aktivnog moto iskustva na malim kubikazama dosao u priliku da polozim za A i sebi kupim prvi ozbiljniji motor. Ali sam sebi sto zbog ljubavi prema zvuku i ponasanju jednocilindrasa i enduro/sm klase, a sto zbog zelje da prezivim tih novih prvih par nanovo zelenih moto godina svesno sebi oduzeo nesto jace od 50ks, a posebno oduzeo sebi 4 cilindra jer sam video u par voznji u kakva iskusenja me to dovodi, a vrlo sam svestan da nisam zen majstor niti budisticki svestenik da mogu da se suzdrzim uvek.

 

Kao da motor bilo koji nije sam po sebi dovoljno opasan, nego ajde da to jos malo dosolimo i kupimo trkacki motor od 600 kibika. Hmmmm ne, nije ni to dovoljno, zapakuj majstore celo kilo.

Turing litra sa 100-120ks je za iskusnog bas merica i pogodak pravo u centar. Litra na 15000 obrtaja je zabrinjavajuce adrenalinski zavisnicko ili iskompleksirano stanje svesti.

Mozda gresim, ali cinjenica je da sam evo, fala bogu, i u cetvrtoj sezoni na 650ccm i dalje nasmejan i vertikalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja