Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Npr,ja sam sa R1 presao na thundercat,jer se u gradu lakse vozi,manje trosi,manje je nervozniji,lepsi ugao sedenja a opet kad zavrnes od semafora do semafora ume da cupa zaeludac...e sad,kad ja od 110kg stavim nekog na motor tu se oseti razlika i da fali snaga...i litra je litra...lepo je voziti bmw 518 i racionalno ali kad osetis 540 1ooo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Sve zavisi za sta zelis motor i kakve su tvoje potrebe!!

Verujem da noviji RR,R6,ZX6 ili K7 mogu donekle da pariraju hiljadarkama!!!

Netreba 600-tke tek tako olako odbaciti i podceniti....

 

Apsolutno!

 

Nemojte da lupate gluposti, čuće vas neko.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Sve zavisi za sta zelis motor i kakve su tvoje potrebe!!

Verujem da noviji RR,R6,ZX6 ili K7 mogu donekle da pariraju hiljadarkama!!!

Netreba 600-tke tek tako olako odbaciti i podceniti....

 

Apsolutno!

 

Nemojte da lupate gluposti, čuće vas neko.

 

Izvini Robine nisam te prepoznao!Kad si tako pametan sto nekazes nesto pametno?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Sve ima svoje prednosti i mane, prvo mnogo dobro razmisli o nameni, koriscenju, svojim sposobnostima, znanju i umecu pa onda kupuj u skladu sa time i nemoj da ti niko puni glavu jer ces ti voziti taj motor i odrzavati ga a ne svi koji su te savetovali.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

"Cetri tocka nose telo dva nose dusu".Ne bitno koliko kubika ima, motor se kupuje da ti ispuni "snove".E sad kakvi su ti snovi takav motor i kupujes.Zamisli nekog ko vozi samo po gradu, treba li mu 'azdaja'.Sa druge strane ogranicenja na putevima, na auto putu 120 ,apsolutno treba imati 'azdaju'.Ako pak vozis ture od par hiljada km u cugu lepo je pod sobom imati azdaju.Sve zavisi od tvojih potreba i snova.Razmisli posteno koliko i gde ces se voziti pa ce ti se samo kasti.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zelja svake sestotice je da poraste i bude "iljadarka! Kao sto je zelja svakog motocikla je da bude Honda... :D

Rekoh u nekoj od tema, bez litra nema voznje! Od kafica do kafica mogu i skuterom od 50cc...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. Skoro dupla zapremina nije za zanemarivanje, ti i drugar uzmete po burek, on flasicu jogurta a ti casu... U pocetku je isto ali negde na pola ti ostanes bez jogurta!

Ko nije litru vozio misli da je sestotica brza... I jaka...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Koja je razlika izmedju 1000 i 1400? Nisam cinican, samo pitam da li oni sto voze retke 1300-1400 masine od preko 200hp kazu da bez 1400 nema voznje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

theres no replacement for displacement, ali 150+ks na na civilnim putevima nije ni blizu za svakoga, tome crna hronika na zalost vrlo cesto govori u prilog

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve zavisi ko sta hoce. Po meni je 1000 prava stvar. Potrosnja je manje vise ista. Registracija malo jaca. Ali ono sto ja volim je rezerva snage i manja potreba za saltanjem zbog veceg obrtnog momenta pri manjim obrtajima.

600 moras da vrtis u duplo vise obrtaja da bi dobio dobre rezultate. Ako ti se nekada ne da da stalno saltas 1000 bukvalno posle 40km/h bacis u 5 brzinu i vozis kao automatik, jednostavno ima snage i vuce.

@kosooki

Mislim da nazalost za crnu hroniku ne znaci nista razlika 600-1000cc za njesra je dovoljo i 400cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Koja je razlika izmedju 1000 i 1400? Nisam cinican, samo pitam da li oni sto voze retke 1300-1400 masine od preko 200hp kazu da bez 1400 nema voznje?

 

1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gifRazlika izmedju 1000 i 1400 je sto 1000-arku moras stalno saltati u velikim obrtajima a 1400 samo ubacis u 5 na 60km i on ide ko automatik1lol.gif1lol.gif

 

Bezveze se prepiremo kad decko nije napisao za kakve potrebe mu treba motor!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daleko je drasticnija razlika izmedju 600 i 1000 nego izmedju 1000 i vecih kubikaza...

Poredjenja radi u kompu sa 2gb rama jos 2 se oseti dobrano... Jos 2gb na 4 vec daleko manje...

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

da,ali....danasnje 600 su mnogo jace nego hiljadarke od pre 10,12,15 godina koje se voze po nasim ulicama,sve raste ...naravno raste i hiljadarka uporedo sa njima...i onda neko sa hiljadarkom iz 99g proziva sestotku iz 2012 npr..1lud.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Kako rece kolega n.f.s, jedno su zelje,drugo su potrebe a trece su mogucnosti...Uglavnom svako hvali svoj motor pa tako i ja,od 100 do 120 konja sasvim dovoljno po meni e sad dali je to 600,1000 nije bitno,najbitnija je svrha,stil voznje i najcesce destinacije i naravno cena,odrzavanje i registracija(posto se u ovoj banana drzavi sve kroz novac gleda)...pa izvolte kolega agustarider biraj...:zdravo::moto3: ps..ja sam nasao neku po meni sredinu u odabiru,nekih 100 konja +ja..taman za sve od navedenog + poneki zenski uzdah :moto3::zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

da,ali....danasnje 600 su mnogo jace nego hiljadarke od pre 10,12,15 godina koje se voze po nasim ulicama,sve raste ...naravno raste i hiljadarka uporedo sa njima...i onda neko sa hiljadarkom iz 99g proziva sestotku iz 2012 npr..1lud.gif

 

Evo ti primer od sad neki dan,ja sa suzom(gsxr 1100 1992god..) i drugar sa kawom(zx6r 2008)...i kao ajde da oprobamo kako ide....pazi suza ne da je malo brza,nego je razlika ogromna...mozda ima malo jer na suzi imam dynojet dizne i skroz otvoren izduv...ali opet kawa na magistrali posle nekoliko preticanja ne moze da me prati i moram da usporavam da ga cekam..

 

Tako da ti ta prica kako su nove 600 jace ne pije vodu...jer i najnovije 600 nemaju vise od 130 konja a hiljadarke sa pocetka devedesetih imaju sve preko 140 konja i ogroman obrtni moment(fzr1000,gsxr1100,zzr 1100,cbr 1000)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Miseluk :

GSXR-600 VS GSXR-750 VS GSXR-750

Izlete dva Gsxr-a 750, prvih odredjeno metara, samo odjednom se vraca prva 600-ka, i to debelo ispred prve 750-ke, a jos da ne pricam koliko ispred druge 750-ke.

 

 

Pobednik ? Vozac 600-ke.

 

Ne mogu da ne govorim da je sve do Vozaca, jer jeste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Sve ima svoje prednosti i mane, prvo mnogo dobro razmisli o nameni, koriscenju, svojim sposobnostima, znanju i umecu pa onda kupuj u skladu sa time i nemoj da ti niko puni glavu jer ces ti voziti taj motor i odrzavati ga a ne svi koji su te savetovali.

 

Slazem se sa vama,apsolutno ste u pravu. Vozac mora biti svestan svojih mogucnosti i potreba i svrsno time doneti svoju odluku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

"Cetri tocka nose telo dva nose dusu".Ne bitno koliko kubika ima, motor se kupuje da ti ispuni "snove".E sad kakvi su ti snovi takav motor i kupujes.Zamisli nekog ko vozi samo po gradu, treba li mu 'azdaja'.Sa druge strane ogranicenja na putevima, na auto putu 120 ,apsolutno treba imati 'azdaju'.Ako pak vozis ture od par hiljada km u cugu lepo je pod sobom imati azdaju.Sve zavisi od tvojih potreba i snova.Razmisli posteno koliko i gde ces se voziti pa ce ti se samo kasti.Pozdrav.

 

Svidja mi se ovo sto se napisali! Realno,za grad a isto tako i autoput smatram da su 600cc i 120ks i sasvim dovoljno. Jer na nasim putevima koji su tako "kvalitetni" vestina ume da iznenadi kad na 120kmh uletis u neku rupcagu! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Zelja svake sestotice je da poraste i bude "iljadarka! Kao sto je zelja svakog motocikla je da bude Honda... :D

Rekoh u nekoj od tema, bez litra nema voznje! Od kafica do kafica mogu i skuterom od 50cc...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. Skoro dupla zapremina nije za zanemarivanje, ti i drugar uzmete po burek, on flasicu jogurta a ti casu... U pocetku je isto ali negde na pola ti ostanes bez jogurta!

Ko nije litru vozio misli da je sestotica brza... I jaka...

 

Hehehhee,Honda je itekako najpouzdaniji motor na svetu,tu nema sumnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Koja je razlika izmedju 1000 i 1400? Nisam cinican, samo pitam da li oni sto voze retke 1300-1400 masine od preko 200hp kazu da bez 1400 nema voznje?

 

Hahah,iskreno da vam kazem stvarno ne znam a voleo bih da probam Hayabusu. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja