Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja sam se navozao R-ova u zadnji 12-13 godina bas zapravo. I 600 i 1000... Iskreno sam vise voleo 600 da vozim jer mi je interesantnije kad je motor slabiji pa ga maltretiras kako stignes kad oguglas na brzinu. Gume, lanac, plocice itd, traju duplo duze na 600, o potrosnji da ne pricamo... I valjda najvaznija stvar je moje subjektivno misljenje(verujem da ce se mnogi sloziti)a to je da hiljadarka ne prasta greske i tolerancija je mnogo manja nego kad se vozi 600, naravno ima veze sa iskustvom ali opustenije je voziti 600 i nekako bezbriznije, pogotovo ako si pocetnik. Moj prvi R je bila cbr600f2 koji je isao opasno dobro... 250-260kmh a 96 godiste. Uglavnom ako ces svakodnevno da se vozis onda uzmi 600 i neces se pokajati.

Mala ispravka1oda.gifHonda 96 godiste sto si imao je F31nanana.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ne znači da je 600-ka bezbednija jer je slabija. Možda je neko više odvrće jer je slabija pa zbog toga pa pretera.

 

Sa druge strane, jaču hiljaarku ne moraš toliko da odvrćeš i kada je voziš lagano ona može da ide ravomernije i lakše od 600-ke.

 

Poenta je u tome da ne mora uopšte da znači da je 1000-ka za iskusnije a 600 - ka za manje iskusne.

 

Ako je ćovek umeren i vozi u skladu sa svojim mogućnostima, hiljadarka može da bude adekvatniji izbor za manje iskusnog vozača.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2354 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja vozim "pesto" od 30 konja i ne mogu brze od 130...Za mene dosta... Konja fali samo kad obilazim neke slepere na Ibarskoj i slicno. Svejedno,za to ne treba dvesta konja,dovoljno je 70-80... U svakom slucaju i kad budem kupovao drugi motor morace da ispostuje par uslova, a to je da bude "krmaca",da bude od gvozdja i da ima hiljadu kubika. Ovo hiljadu moze biti rastegljivo od 900 pa na vise... Opet znaci da mi ne treba 150-200 konja,jer sta cu sa njima. Ja,obican bajker,'ladne glave i mirne ruke,otac,suprug,brat,najbolji prijatelj...gde ja da vozim dvesta konja ispod dupeta?

Ono u gacama koliko je toliko je-nemozes ga produziti jacim motorom.

Znaci- KO NIJE ZA 600,NIJE NI ZA HILJADU...

slow and easy

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

600ccm je slabo...1000ccm je jako...750 pa jos v4....najbolje :takoje::lol::moto3::nanana::zdravo:

 

Imao ja vfr 750 i to malko i naturpijan(dynojet dizne,K&N filter vazduha,sireni usisi i uzduvi na glavi,trkacke grane) i nije mi legao samo drnda a ne ide nesto posebno(inace vozio sam nekoliko standardnih vfrova to se bukvalno vuce po putu)...

 

Jedina mu je dobra strana jer ima samo jako izdrzljiv agregat, jedva sam cekao da ga prodam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

@Djubre Jes vala si u pravu... Davno bese jbg... Uglavnom je bila supersport sa race crevima i komplet devil izduvom. Isla kao popizdela:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

@Djubre Jes vala si u pravu... Davno bese jbg... Uglavnom je bila supersport sa race crevima i komplet devil izduvom. Isla kao popizdela:D

 

Opusteno ko babina sisa 1jee1.gif....bitno da je ona tebe dobro sluzila....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Pa zar je malo sto ima "jako izdrzljiv agregat"...Ta vfr-ka je nebrojano puta ocenjivana kao najbolji motor napravljen ikada,pa cak su je i stegnuti englezi nekada koristili kao presretac na auto putevima,a i japanci do skoro kao policijski motor...meni je to dovoljno, pod sobom mozes da imas i 2000 kubika ako imas "cohonas"kao klikere... Neretko je vfr-ka drala i krmache...Iskustvo vozacha+ kamionski obrtni momenat...:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Meni je malo i zbir od 1600 ccm

 

Ja bih terao Triumph rocket od 2300 ccm :D

triumph-rocket-iii-06.jpg

 

 

 

Kakav zvuk ima :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pa zar je malo sto ima "jako izdrzljiv agregat"...Ta vfr-ka je nebrojano puta ocenjivana kao najbolji motor napravljen ikada,pa cak su je i stegnuti englezi nekada koristili kao presretac na auto putevima,a i japanci do skoro kao policijski motor...meni je to dovoljno, pod sobom mozes da imas i 2000 kubika ako imas "cohonas"kao klikere... Neretko je vfr-ka drala i krmache...Iskustvo vozacha+ kamionski obrtni momenat...:zdravo:

 

Jel znas sta je recimo yzf 750 za vfr.....avion,ide dosta bolje,ali jos 5 puta bolje koci i lezi....

 

Sta podrezumevas pod krmace....ako mislis na uljaru(gsxr 1100),ne znam da li si nekad vozio uljaru,ali ona ubija kako ide u odnosu na vfr,a po izdrdzljivosti je mozda cak i bolja...doduse ni ujara nije neki motor za krivine,a dobro bi joj dosle i malo bolje kocnice za tu snagu...

 

Nista licno,ali vfr mi nije ostao u nesto narocito lepom secanju,a pogotovo njegov drndajuci zvik..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Svako ima pravo da hvali svoga "konja" :moto3:...Naravno svaki motor ima neke svoje vrline i mane..ali tu je dovoljno "lud" :lud: vozac da to ispravi ...Uvek su tu 400++ metara da se svako pokaze...Iskreno do sada "odrao" sam samo dve,tri cbr-ke (naravno one starije)...i jednog (starijeg zzr od 600ccm)...Uljaru nisam vozio nikada(ali sam takodje cuo dosta lepih reci o njoj) :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Svako ima pravo da hvali svoga "konja" :moto3:...Naravno svaki motor ima neke svoje vrline i mane..ali tu je dovoljno "lud" :lud: vozac da to ispravi ...Uvek su tu 400++ metara da se svako pokaze...Iskreno do sada "odrao" sam samo dve,tri cbr-ke (naravno one starije)...i jednog (starijeg zzr od 600ccm)...Uljaru nisam vozio nikada(ali sam takodje cuo dosta lepih reci o njoj) :moto3::zdravo:

 

Naravno kolega...inace kao sto sam vec napisao i ja sam imao vfr...

 

A to na 400 metara nema neke narocite mudrosti...samo da vozac zna kad da presalta i da ne omasi brzinu(a kod novijih i laganih i da kontrolise da ga ne iskipa na ledja :))

 

E da tog vfr sto sam imao davao sam kome sam stigao da vozi,i komentari drugara su bili....kako ima extra zvuk,a meni taj zvuk v agregata bio odvratan....sta znam,ukusi su razliciti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Meni kad 600cc bude sporo kupujem nesto od 200 konja! Do tada...2BJB7.gif

 

Kad ti 600 bued sporo, predlazem da kupis igle za heklanje :D, dosta je bilo motora za tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Kad ti 600 bued sporo, predlazem da kupis igle za heklanje :D, dosta je bilo motora za tebe

 

Hehehehe oduvek sam znao da cu uzivati u heklanju a tebi cu da izheklam jedno milje da okacis na motorstrikanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Hehehehe oduvek sam znao da cu uzivati u heklanju a tebi cu da izheklam jedno milje da okacis na motorstrikanje.gif

 

Da me nece mozda gledati malo cudno na skupovima? :stabre::lol:

906b1c11f7c8ebb0b6fc851e0b898883.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Hehehehe oduvek sam znao da cu uzivati u heklanju a tebi cu da izheklam jedno milje da okacis na motorstrikanje.gif

 

Da me nece mozda gledati malo cudno na skupovima? :stabre::lol:

906b1c11f7c8ebb0b6fc851e0b898883.jpg

Nece nebrini1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Imao i ja VFR RC36 i mogu reci da i nije neki motor iako ima750 ccm, sada vozim tricavih 599 ccm i meni sasvim dovoljno. dali vi meni verujete da moj motor moze da ide 200? I da napomenem, lepse je voziti 1000 ccm, ali svako zadovoljstvo kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ja pre neki dan "odrao" sa mojim baotianom od 50 kubika koji ide 40 nizbrdo nekog iz sela sa gsxr-om od 600 ccm koji ide 200...:lol: :lol: :lol: Ja sam vozio...a on je gurao kod majstora...:lol::nanana::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja pre neki dan "odrao" sa mojim baotianom od 50 kubika koji ide 40 nizbrdo nekog iz sela sa gsxr-om od 600 ccm koji ide 200...:lol: :lol: :lol: Ja sam vozio...a on je gurao kod majstora...:lol::nanana::zdravo:

 

Kazem ja da Suzuki nista ne valja :D, Drzi se ti Honde :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Kada sam rekao da zadovoljstvo kosta nisam mislio na potrosnju, mada i ona je u proseku veca kod 1000ccm. Ne vozi se uvek auto putem 170. Mislio sam na registraciju, gume, lanac i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

A mene sad buni, koliko trosi taj 600 a koliko 1000 kad vozis 170 kmh autoputem?

 

Po mojoj nekoj slobodnoj proceni, gledajuci moj motor 600ccm, ne bi trebalo da prebacuje vise od 6 litara pri toj brzini, i to su obrtaji tacno 8.500Rpm, uzmi u obzir da se vrti do 15.000Rpm.

 

Jer pri 6500 obrtaja, potrosnja je ispod 5 litara, ali neka je ravno 5 litara, a to je 130km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ne bih se slozio da potrosnja kod 600ccm na 6500 obrtaja trosi ispod 5l. Rece mi drugar lepo i bio je u pravu. Sto se tice potrosnje motora od 600ccm, na koliko ga obrtaja vozis, toliko trosi. Znaci 4000rpm=4l, 6000rpm=6l, 17000rpm=17l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja