Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Postavio sam ovaj forum sa zeljom da cujem razlicita i slicna misljenja mojim. Iskreno smatram da mi nije potrban motor koji ima vise od 120ks tj od 600 do 750 cc. Imam dovoljno snage da osetim taj kick :D dobro ubrzanje,malu potrosnju lakse upravljanje i sigurniju voznju. S'obzirom kakvi su nam uslovi na putu a isto tako i ogranicenja brzine smatram da mi je litarski motor apsolutan promasaj. Naravno ne osudjuem one koji voze litarske motore. Svima postovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako je 600 bolja,zasto onda niko ko je seo na litru vise se nije vratio na 600...jak motor se lepse vozi u svim rezimima,na malim obrtajima se vozi bez mucenja,a kad treba da se nesto pretekne,samo se malko pipne gas i on ode,a sa 600 se polomi saltajuci..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ako je 600 bolja,zasto onda niko ko je seo na litru vise se nije vratio na 600...jak motor se lepse vozi u svim rezimima,na malim obrtajima se vozi bez mucenja,a kad treba da se nesto pretekne,samo se malko pipne gas i on ode,a sa 600 se polomi saltajuci..

 

Zavisi koja 600-tka je u pitanju1nanana.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Da,ima svoje prednosti. Ali slazem se Djubre Toxictrace-om kada je napisao da zavisi. Npr,ja na svojem gsxr 600 mogu da idem u 6 brzini 60 na sat bez problema bez da se motor gusi i trokira,tako glatko. Za svakodnevnu voznju je po meni itekako bolji 600 jer manje trosi. Sto se tice vikend voznje i trake smatram da je bolji litarski motor. Ja svoj motor koristim maksimalno i leti i zimi kada god je lep dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Hahaha,dobra fora sa Bulom i Slaninom. :D Skroz tacno! Inace,to nije moj slucaj ja sam probao litarski motor i puno je za mene jer ne umem da budem bas senzitivan kada je gas u pitanju. Gotovo sam siguran da cu u buducnosti posedovati litarski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Nije razlika samo u potezanju ! Vozi 600 totku 120 na sat, a onda vozi 1000 istom brzinom. Na 1000 arci ćeš misliti da ideš 70...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

U ovom poređenju, što moj prijatelj voli da kaže: 600-ka ima astmu (u odnosu na hiljadarku)!

 

Veći obrtni moment, manje šaltanja, ravnomernija isporuka snage - uopšte nije reč samo o snazi.

 

Može daleko lepše da ide neka stara hiljadaraka od 100 KS, od neke 600-ke sa 120, na primer.

 

Biigger is better.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Ne bih se bas slozio da je vece bolje. Bruce Lee imao 62 kila pa ih tepao kao volove,hahahah! Salim se naravno,ovo nema nikakve veze sa motorima posebno izmedju 600 i litar motora ali tu je 750 i 800cc koji mogu da pariraju hiljadarkama,manje vise,manje. Mv Agusta ima 800cc i 150 i kusur ks. Sve u svemu,litarski motori su bolji. Ali smatram da je mnogo racionalnije i sigurnije voziti 600cc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

sigurnost nema veze sa kubikazhom..

 

Nema kada su u pitanju iskusni vozaci,i oni manje ali koji su dovljno zreli da postuju isporuku gasa. Ne treba precenjivati svoje sposobnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Svaka cast vozacima onima sa iskustvom,zeljom i uzivanju u voznji litarskih motora. Vidjao sam mnogo ljudi koji kupuju litar motor za svoj prvi motor,ne da bi uzivali u osecaju koji motor pruza vec da bi se dokazali kako su oni hrabri i samim tim sve izgubilo smisao. Predpostavljam da svi Vi koji se za litarske motore da ste iskusni vozaci i uzivate i brzini i osecaju i izmedju ostalog svemu onome sto pruzaju isti. Ps-izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme i pomenuo doticne osobe koji bez imalo iskustva kupuju litarske motore.

Promenio član AgustaRider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Zanimljiva tema 0takoje.gif Sto bi moj drugar rekao posle kupovine R1 iako ni fzr600 nije znao da vozi "KONJI NEKA SU TU,MENE NE SMECU" hahahahaha

Sto se mene tice uvek glasam za 1000 - zbog svega 1jee1.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ali evo jedan dobar primer....

 

 

Dve sezone vozim R-a, u pitanju je ZX6R, znaci nije 10-ka, mislio sam vec posle par meseci da znam sta radim, to su vec bile brzine od 230km/h, kocenje ko lud, zavrcanje ko lud, posle jos par meseci sam mislio da sam bog i batina, i tako prodje sezona, dodje sledeca sezona, opet sve bolje i bolje vozim, i sve gledam sebe i smejem se, kako sam mogo da kazem sebi da znam da vozim prosle sezone, a evo sada cu u trecu sezonu, i da ti kazem, da ce mi verovatno biti smesno kako sam vozio drugu sezonu na R-u, iako sam sebi dobro pomerio granice, i sada sam naucio granicu kocnica i guma na pravcu, pazi pravcu, a krivine lepo idu, ali daleko od toga da bi stao na stazu sa nekim. Zato jedva cekam sezonu 3, da lepo ucim dalje.

 

 

Ono sto sam ja video, da dosta vozaca sto voze 6-tice nemaju predstavu sta rade, pa misle da im je slab motor, pa predju na 10-ku, misleci da su savladali 6-cu, i nakraju se ubiju na 10-tci i kazu nikada vise motor, to je zlo, to je neznam sta..... Ustvari, oni su obicni retardi, zbog kojih najvise ima predrasuda prema motorima. Jer taj ce 10-ku zavrnuti u centru grada, zavrnut ce pored skole, bolnice, ma ne bitno gde, jer misli da zna sta radi....

 

Malo sam skrenuo sa teme, ali hocu da skontas, da je sve do vozaca, jebena 6-ica moze vise nego dovoljno da zadovolji, ako znas sta radis.

 

Tipican primer, sezona 2, drug uzeo R6, prvi put uzeo da vozi R-a, misli da zna sta radi, i posle 2 meseca njegove voznje mene proziva da se vozamo, i da vidimo koji bolje ubrzava, kao samo pravac, njegov R6 2006 135Hp 28.000km, americko trziste, kn filter, i jos dosta sitne opreme, koje vrede kao zlato. Moj ZX6R 2000 111Hp 70.000km +, odro sam ga ko zvecku......... Da ne govorim da R6 ima 20ks vise, i da je laksi motor za 20kg, i da je on laksi od mene za 10kg.... Vozac-Vozac-Vozac, i da, on hoce sada da uzme K7 1000... Razlog ? Slab mu R6.......................

 

Ne zuri se, ne dokazuj se, sto budes vise znao da vozis, vise ces znati koliko ne znas da vozis. Skontaces, ako budes ciste glave.

 

Da nastavim :D, ja sam i dalje vise za 600, imaju tu odredjeni razlozi, koje sam naveo.

E da, kolege, kada sam citao jednu temu, tj jedno putovanje, kolega sa Sukijem 1000 je spominjo prosecnu potrosnju od 7 litara na 100km pri brzini od 130km/h, ako se dobro secam podatka, a trebalo bi, a ja sam prosecno sa 130km/h sa nama dvoje imao potrosnju ravno 5 litara na 100km, sto je po meni ogromna razlika. Ne znam za vas, mozda je vama malo 3 evra po 100km, ali na 1000km ja vec imam 30 evra, do kraja sezone oko 150, taman imam za plocice i ulje na kraju sezone, ako predjem samo 5000km.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Ali evo jedan dobar primer....

 

 

Dve sezone vozim R-a, u pitanju je ZX6R, znaci nije 10-ka, mislio sam vec posle par meseci da znam sta radim, to su vec bile brzine od 230km/h, kocenje ko lud, zavrcanje ko lud, posle jos par meseci sam mislio da sam bog i batina, i tako prodje sezona, dodje sledeca sezona, opet sve bolje i bolje vozim, i sve gledam sebe i smejem se, kako sam mogo da kazem sebi da znam da vozim prosle sezone, a evo sada cu u trecu sezonu, i da ti kazem, da ce mi verovatno biti smesno kako sam vozio drugu sezonu na R-u, iako sam sebi dobro pomerio granice, i sada sam naucio granicu kocnica i guma na pravcu, pazi pravcu, a krivine lepo idu, ali daleko od toga da bi stao na stazu sa nekim. Zato jedva cekam sezonu 3, da lepo ucim dalje.

 

 

Ono sto sam ja video, da dosta vozaca sto voze 6-tice nemjau predstavu sta rade, pa misle da im je slab motor, pa predju na 10-ku, misleci da su savladali 6-cu, i nakraju se ubiju na 10-tci i kazu nikada vise motor, to je zlo, to je neznam sta..... Ustvari, oni su obicni retardi, zbog kojih najvise ima predrasuda prema motorima. Jer taj ce 10-ku zavrnuti u centru grada, zavrnut ce pored skole, bolnice, ma ne bitno gde, jer misli da zna sta radi....

 

Malo sam skrenuo sa teme, ali hocu da skontas, da je sve do vozaca, jebena 6-ica moze vise nego dovoljno da zadovolji, ako znas sta radis.

 

 

Tipican primer, sezona 2, drug uzeo R6, prvi put uzeo da vozi R-a, misli da zna sta radi, i posle 2 meseca njegove voznje mene proziva da se vozamo, i da vidimo koji bolje ubrzava, kao samo pravac, njegov R6 2006 135Hp 28.000km, americko trziste, kn filter, i jos dosta sitne opreme, koje vrede kao zlato. Moj ZX6R 2000 111Hp 70.000km +, odro sam ga ko zvecku......... Da ne govorim da R6 ima 20ks vise, i da je laksi motor za 20kg, i da je on laksi od mene za 10kg.... Vozac-Vozac-Vozac, i da, on hoce sada da uzme K7 1000... Razlog ? Slab mu R6.......................

 

Ne zuri se, ne dokazuj se, sto budes vise znao da vozis, vise ces znati koliko ne znas da vozis. Skontaces, ako budes ciste glave.

 

Da nastavim :D, ja sam i dalje vise za 600, imaju tu odredjeni razlozi, koje sam naveo.

E da, kolege, kada sam citao jednu temu, tj jedno putovanje, kolega sa Sukijem 1000 je spominjo prosecnu potrosnju od 7 litara na 100km pri brzini od 130km/h, ako se dobro secam podatka, a trebalo bi, a ja sam prosecno sa 130km/h sa nama dvoje imao potrosnju ravno 5 litara na 100km, sto je po meni ogromna razlika. Ne znam za vas, mozda je vama malo 3 evra po 100km, ali na 1000km ja vec imam 30 evra, do kraja sezone oko 150, taman imam za plocice i ulje na kraju sezone, ako predjem samo 5000km.

 

Tacno tako,to je ono sto sam pomenuo i nekim od mojih predhonih komentara. Motor treba voziti sa uzivanjem,biti racionalan i normalan,ukljuciti mozak,steknuti iskustvo kako bi u daljoj buducnosti voznji bio sve spretniji i samim tim pruzio sebi jako vise zadovoljstava. Nema ja nista protiv litarskih motor sta vec,ako bog da vozicu jedan u buducnosti kada budem spreman. Za sada sam sasvim zadovoljan svojim motorom iako mu manjka snage sto je jedan jedini problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za sada sam sasvim zadovoljan svojim motorom iako mu manjka snage sto je jedan jedini problem.

Ako mu manjka snage, a možeš da priuštiš uzimaj litru ili više.

 

Za stazu je 99% vozača nesposobno da iskoristi mogucnosti i 600tke, pa uzimaju litru da na pravcima nadoknade ono što ne iskoriste u krivinama.

 

Za turing je bolji što veći motor, za grad je bolji što manji, svako prema svojim potrebama i mogućnostima balansira šta njemu najviše odgovara, a univerzalno najbolji motor ne postoji. Kineski skuter je bolji od Goldwinga, ako radiš kao kurir u BGu, tako da sve zavisi od potreba i mogućnosti, neko u tu jednačinu često ubacuje i neke, svoje ili tuđe, iracionalne želje, ali u to se ne uplićem.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Sve zavisi za sta zelis motor i kakve su tvoje potrebe!!

Verujem da noviji RR,R6,ZX6 ili K7 mogu donekle da pariraju hiljadarkama!!!

Netreba 600-tke tek tako olako odbaciti i podceniti....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Vrlo lepo receno. Apsolutno se slazem sa Vama. Razmisljam o jacem motoru to je i razlog sto sam pokrenuo ovaj forum,da cujem razlicita misljenja. Nisam bas u situaciji da se razbacujem novcem ali sam veliki entuzijazista kada su motocikli u pitanju. Mislim da ce moj sledeci motocikl biti ipak manje od litre a to je Suzuki gsxr 750. Imao sam prilike da vozim isti i razlika u snazi je ocigledna. Sta mi se pogotovo svidja kod tog motora je sto nema velike razlike u osecaju od 600 cc kada je upravljanje i tezina u pitanju,gotovo je osecaj isti kao na 600cc a snaga priblizna litarskom motoru,tako da smatram da je to idealan izbor kada su u pitanju snaga,udobnost i upravljanje koje mozemo ocekivati od jednog takvog motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Sve zavisi za sta zelis motor i kakve su tvoje potrebe!!

Verujem da noviji RR,R6,ZX6 ili K7 mogu donekle da pariraju hiljadarkama!!!

Netreba 600-tke tek tako olako odbaciti i podceniti....

 

Apsolutno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nenavijam za 600-tke nego pokusavam da budem realan!Slazem se da 1000-arke jesu jace i sve to,ali ako cemo realno 600-tka bolje ide sa svojim performansama nego 1000-arka sa svojim!A sta cemo sad?!1nanana.gif

 

Edit:sad sam zakuvo corbu 100%1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Malo je ljudi koji mogu da iskoriste svu snagu 600ccm i 120+ ks ali opet prelaze na litru jer u toj relativno brzoj voznji se lakse vozi. Bolje poteze na malim obrtajima, 600ccm da bi se vozio kako treba mora konstantno da se vrti preko 10k obrtaja. Tu se ne prastaju greske. E sad za potrosnju se varas. Ako uparimo 600ccm i 1000ccm na istu deonicu da peglaju muski bas kako treba ali istom brzinom , garantujem da ce 600 vise da potrosi jer mora mnogo vise da se vrti. E sad ako te interesuje potrosnja na 100-130km/h onda kupi v strom ili varadero, za tebe i nije R. Meni su zx6r i 636 umeli lagano 10l da popiju. Ali lagano ako ne i vise.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja