Jump to content

Moto Zajednica

Toscana, Dolomiti 2013.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Silazak sa ovog prelaska iz Italije u Austriju nas je pocastio voznjom kroz jednu od najlepsih dolina kojima sam se vozio, Defereggen valley. Na zalost, toliko smo se zaneli u uzivanju, tako da nemamo apsolutno ni jednu fotku.

Posle Lienz-a, biramo voznju uskim putem koji spaja planinska sela i sa koga se pruza predivan pogled.

 

20130918_145032.jpg

 

20130918_145056.jpg

 

IMG_8542.jpg

 

IMG_8546.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U jednom trenutku, dolazimo do skretanja na put koji ide paralelno sa italijanskom granicom sve do Villach-a. Predeli kroz koje taj put prolazi, kao i kvalitet samog puta se toliko menjaju svakog trenutka, da je nemoguce ispratiti da li se vozis izmedju pasnjaka sa prelepim pogledom, kroz gustu sumu ili klisurom reke, a kvalitet puta varira od brze magistrale do uzanog lokalnog puteljka sa valovitim asfaltom.

 

20130918_154840.jpg

 

IMG_8549.jpg

 

IMG_8550.jpg

 

Dan je vec odmicao, a trebalo je potraziti neki smestaj. Prolazimo kroz Villach, pitamo na nekim mestima, ali nista sto bi nam bilo prihvatljivo. Odlucujemo da idemo do Faaker See-a, jos od posete Harley davidson mitinga znamo da ima dosta smestaja.

Ubrzo nalazimo smestaj (80€ B&B/ 3 osobe) u prelepoj prirodi. Zena koja nas vodi do sobe prica srpski, iz Bosne je i kaze nam da gazda takodje prica dobro srpski jer su mu mnogi radnici iz ex-YU.

 

IMG_8552.jpg

 

IMG_8553.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nije li jedno od najvećih zadovoljstava voziti motor leti u predelima u kojima ima snega???

 

Nije ti se nesto svidelo u Rumuniji po snegu... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jutro je svanulo bas kao posle kise. Voda koja se zadrzala u prirodi, isparava pod prvim suncevim zracima. Lagano se pakujemo i idemo prema poslednjem parcetu uzitka na ovoj turi...ruti 69, poznatom bikerskom putu izmedju Lavamunda i Gamlitz-a. Samo pre polaska, svracamo do bikerskih svetilista, Louis-a i Hein Gericke-a.

Put nas vodi kroz lepu prirodu i tipicno austrijski uredjena mesta. Na jednom skretanju pocinje cuvena ruta. Put se penje u planinu sumovitim krajem i kao stvoren je za jurcanje. U nekim delovima je suv i osuncan, a negde u senci je jos uvek vlazan sa po nekom baricom. Nagon za jurcanjem se bori sa razumom, ipak se vlazni delovi pojavljuju iznenada. Zaustavljamo se tek na silasku na ravniji deo puta. Pravimo malo duzu pauzu u cuvenoj bikerskoj kafani "ROUTE 69".

 

IMG_8555.jpg

 

IMG_8556.jpg

 

IMG_8557.jpg

 

IMG_8559.jpg

 

IMG_8562.jpg

 

IMG_8563.jpg

 

IMG_8565.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U medju vremenu smo se culi sa nasim drugarom Žaretom iz Slovenije i dogovor je bio da se sretnemo u blizini Dravograda. Mi smo krenuli namanjim mogucim putem na karti, tako da smo prosli najzabacenijim slovenackim selima.

Kasnije nas je Žare proveo nekim zanimljivim puteljkom od Velenja preko Kamnika do Ljubljane. Nakon obilaska moto-shopova, svratili smo do Žareta kući gde smo razgledali njegovu kolekciju auto i moto tablica. Godinama skuplja stare tablice, tako da se tu do sada nakupilo raznih rariteta.

Kasnije su nas Žare i njegova supruga poveli na veceru u kineski restoran u Grosuplju. Kinezi drze mali hotel/restoran i tu smo uzeli sobu po povlascenoj tarifi, bez fiskalnog racuna (60€/soba za 3 osobe).

 

IMG_8568.jpg

 

20130919_201257.jpg

 

20130919_201334.jpg

 

20130919_201352.jpg

 

20130919_201356.jpg

 

20130919_201402.jpg

 

20130919_201408.jpg

 

20130919_212050.jpg

 

20130919_212106.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Poslednje jutro na turi. Žare nam priredjuje dorucak kod njega kuci. Posle toga odlazak do jos par moto-shopova i u trzni centar da se kupe pokloni za zene i decu. Krecemo tek malo posle podneva. Drzimo solidan tempo. U jednom trenutku, Aleksa se prijavljuje da ima problema sa motorom. U pitanju je previse istegljen lanac. Novi lanac i lancanici koji su kupljeni u Louis-u, uredno su zapakovani u koferu. Na jednom parkingu u Hrvatskoj dotezemo lanac do maksimuma i dosta laksim tempom nastavljamo dalje. Vec je dosta kasno i pitanje je da li cemo do ponoci stici u Kraljevo. Negde pred Beogradom se razvajamo i Glodjo i ja nastavljamo brzim tempom prema kuci. Postaje vec prilicno hladno, a od Kragujevca do kuce smo se zaledili. Konacno kod kuce posle 3300km.

 

Tura je bila fenomenalna. Uzivali smo u svakom trenutku. Vreme nas je posluzilo odlicno, iako smo u nekoliko navrata bili blizu da nas kisa ozbiljno opere.

Obzirom da skoro nista nismo organizovali, i da smo posli na turu tek tako da se provozamo, ispalo je bolje nego sto smo se nadali.

Toscana je mali raj i svakako zasluzuje ozbiljnije istrazivanje, posveceno, a ne u prolazu. Obavezno cu se vratiti, prvom prilikom.

Alpi/Dolomiti su infekcija koja traje. Ovo mi je cetvrti put i sada smo se trudili da malo zagrebemo ispod povrsine. Poznati prevoji su vec odavno odvozani, pa smo se sad provozali onim manje poznatim, ali ne i manje vrednim.

Par detalja koje sam primetio u Italiji...wifi je u Italiji pod odredjenim animozitetom, nema ga besplatno i neograniceno nigde. Svako iz ekipe mora da trazi pass za sebe i najcesce je vremenski ogranicen, nekada i samo 5 min. U Austriji je kao i kod nas, dobijes sifru i cepaj.

Pizza je u Italiji pojeftinila...ranijih godina, cene su se kretale uglavnom od 8-13e, ovoga puta, klopali smo pizzu na 4 mesta u 4 razlicita grada (San Gimignano, Terme Montecatini, Modena, Lago di Garda) i svuda su sve pizze u cenovniku bile 6,5-7,5€. Ili smo samo imali srece.

 

Uglavnom, raj za oci, melem za dusu!

 

Toscana_Dolomiti_2013_jointed.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Prelep i koristan putopis, hvala sto si svoje iskustvo podelio sa nama .Imam par pitanja pa me interesuje tvoje misljenje i savet Planiram u julu mesecu sa zenom ici na Alpe,otprilike imam neke rute interesuje me smestaj.Da li je pametnije preko bukinga naci neki smestaj u centru Alpa i onda odatle praviti ture ili ici nasumice pa traziti smestaj po potrebi.Iz tvog putopisa vidim da ja za BB izmedju 20-40 evra po osobi a i vidim da nije bilo problem naci smestaj nasumice. Naravno sa izbegavanjem mondenskih skijalista gde su prenocista preskupa,a vidim i od drugih da su po manjim mestima nalazili odlicne smestaje po pristupacnim cenama.

Hvala unapred.Pozdrav Boban .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U sustini si vec dao odgovor. Mislim da nema potrebe traziti "centralni" smestaj...jedan od razloga je sto svaki dan gubis vreme u odlasku i povratku na neka mesta za voznju i pri tome najcesce prodjes vise puta istim putem. Smestaja ima svuda koliko hoces, mada moze da se desi da negde gde najmanje ocekujes smestaji budu dosta popunjeni. Nikada nisam isao u spicu sezone, pa tu moze biti problema sa trazenjem smestaja. Ponesi neki laptop/tablet, pa uvece mozes da rezervises smestaj za sutra uvece i pritom, moguce, uhvatis last minute.

Mala mesta su jeftinija i narocito smestaji izmedju mesta, u selima. Dobra varijanta su i smestaji u Bungalovima u kampovima (cesto je bolji smestaj od jeftinih hotela/motela/gasthof-a/albergo-a) kao sto smo mi imali na lago di garda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

neka si ga srocio doktore , onako ko sto znas !! :care::care::care::care::care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na dobro se covek, kazu, lako navikne.

OD kako sam ponovo u Srbiji, sve mi cesce na pamet padaju lepi toskanski moto izleti. Nisam trenutno u prilici da to sebi priredim, zbog opste zivotne situacije...nije losa, jednostavno je drugacija. Uz svo duzno postovanje velikim svetskim moto putnicima, gde se ubraja i autor teme, planiram da organizujem detaljno pretrkeljisavanje Toskane, a sebe smatram prilicno dobrim poznavaocem.

Kada ideja bude zazivela i plan skovan, detalji ce biti predstavljeni...pa je moguc i neki zajednicki poduhvat. Vec znam neke zainteresovane. Uzitak mogu da garantujem, ponajmanje zbog svojih organizatorskih sposobnosti (prilicno nedokazane kad su drugi u pitanju :zvizduk: ), vec zbog samih terena koje imam na pameti.

Jos uvek samo gledam neke stare fotke...

Bice, bice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Eh Toscana...:care:

prošlo leto, tačno za 1 maj, obišli smo nekoliko gradova Toscane, stvarno raja na zemlji . Onaj, ko je več bio zna o čemu pričam. U Chianni-u smo uzeli na 7 dana jako lepo sređenu vilu Casale la Colina, koja ima dovoljno mesta za 20 ljudi u 5 apartmana, jako sređenom okokučnicom u koju spada i dosta veliki pool, grejan sa toplotnom pumpom, tako da je kupanje za 1 maj bilo kao da smo bili u termama Svaki dan aktivnog odmora smo posetili drugo mesto, a bilo ih je nekoliko. Svakako preporučujem Volterru, San Gimignano, Lucca, Pisa,... Malo dalje, prema/na liguriskom moru nalazi se grad La Spezia gde se brodom ide na svetsko poznate Cinque Terre. Obavezno da se pogleda tih 5 obmorskih gradiča - Porto Venerre, Riomaggiore, Manarola, Vernazza i Monterosso., Skoro svaki dan, dok smo se kasno popodne vračali prema domačoj destinaciji, prolazili smo kroz Pontederru ali za posetu muzeju Piaggia jednostavno nestalo bilo vremena. Tako da Pontedera, grad Vespe i Piaggia ostaje za neku drugu priliku, takođe grad Firenze. A ima toga nebroj Pošto sam bio sa familiom i naravno kolima, želja mi je da jednom te predele provozam i mojim Guzzijem... Kako Pronto zbori - Biče , Biče...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

ove godine moja ekipa ide na Moto GP Mugello pa cemo se promuvati po Toscani... svakako ovaj putopis je koristan i super napisan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

... planiram da organizujem detaljno pretrkeljisavanje Toskane, a sebe smatram prilicno dobrim poznavaocem.

Kada ideja bude zazivela i plan skovan, detalji ce biti predstavljeni...pa je moguc i neki zajednicki poduhvat. Vec znam neke zainteresovane. Uzitak mogu da garantujem, ponajmanje zbog svojih organizatorskih sposobnosti (prilicno nedokazane kad su drugi u pitanju :zvizduk: ), vec zbog samih terena koje imam na pameti.

Jos uvek samo gledam neke stare fotke...

Bice, bice.

 

Samo javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Procitao u cugu , pravo je zadovoljstvo procitati a mogu zamisliti kako je tek dobro provozati se tim krajevima ...u svakom slucaju hvala na volji da podelis ovo iskustvo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja