Jump to content

Moto Zajednica

GSX 550 EF (kao neko sredjivanje)

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Moja majka ima obicaj da mi kaze "Ti kao da si osudjen na krseve". I istina a i nekako volim stara vozila a i volim da ih sredjujem ali to uzima danak u zivcima jel to kosta a nema se...

 

Proslo leto kupih Suzuki GSX550 ef, s'namerom da ga vozim a sredjujem preko zime, medjutim nit sam se vozio a zima prodje a odmah je poceo dusu da mi jede...Za pocetak to je bio ne odgovarajuci TCI, posle skoro 3meseca od kupovine nabavih odgovarajuci i poce voznja.

Presao sam nekih 700km dok nije zahladnelo i uterah ga u garazu...Taman je tih 700km bilo dovoljno da pocrka sve sta je moglo pocrkati, obrtaljka, km sat, bravica ispod sedista, otpalo lepljeno stop svetlo, alnaser itd, itd...upoznali smo se, sto bi se reklo...

 

Upoznavanje se nastavlja:

 

Na prilozenoj slici mozete videti kako stoji prednji tocak, dok je motor prvih mesec i kusur camio kod bokilica, kaze on to su ti "upletene vile".

 

toc_zps52c78f45.jpg

 

Ustanovih da nije do vila nego do krive prednje osovine, a neko je da bi mogao da stegne osovinu sa "cizmom" morao da gura jednu vilu napred a drugu nazad, pritom je oblaznuo jedan brezon u cizmi ali cilj je bio postignut, tocak je bio namotiran! Bravo! rat3.gif

 

Evo slike "cizme" gde se vidi kako je lezala osovina

CIMG0445_zps48ae85d4.jpg

To krivo stajanje je za posledicu imalo da je pinjon "crko"

 

Tokom tih 700km imao sam par strujnih udara jednu noc ostah bez svetala sve sevnu ko blic i cao...posto je na motoru Joskin regler cuh se ja sa covekom i on mi rece sta da proverim i kako da prevezem regler...time je bio resen i taj problem ali je par dana kasnije crkla obrtaljka, predpostavljam kao posledica strujnog udara 1hmm.gif...

 

Inace ovako je izgledalo kad sam krenuo da proverim struju 0stabre.gif3gaa.gif

zice_zps03f9e050.jpg

 

Mora da je motor imao nekih problema na putu sa strujom, pa su se sluzili onim sto su imali u ovom slucaju duct traka

duck_zpsa4f28f1a.jpg

 

Zatopljeni osiguraci

osiguraci_zpsf8f31d26.jpg

 

Svatih da ovaj motor bez donatora nece dugo poziveti, te sem kupio jos jedan, nazalost on je u CG-u u Petrovcu, pa mucim muku sa dovlacenjem delova.

Tako da je ovo ujedno i molba ukoliko neko ima mesta i moze da mi nesto od delova povuce za SRB nek mi se javi, ne planiram da dovlacim ceo motor.

 

Ujedno i opet da se zahvalim kolegi arnyman-u na turi delova koju mi je doneo iz CG-a i kolegi Vesku iz CG koji mi rastura motor i priprema delove. 0takoje.gif

 

Vise njih me savetovalo nemoj puno da rasturas i popravljas, samo ono sto moras da bude ispravan ali ja ko ja....1neznam.gif

 

1_zps9bd5af6d.jpg

 

2_zps296b7a4c.jpg

 

3_zps69ab185a.jpg

 

5_zpsa6339a63.jpg

 

Evo i ujedno da se pohvalim svojom radionicom, nisam hteo da skroz rakupusam motor, dok nisam zavrsio radni sto i ponosno okacio svoje ordenje iznad njega 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

 

motor_zpseda66d2d.jpg

 

Sve je lepo i cisto, suvo bre! Mast? Cemu to sluzi? Ma to Japanci ne stavljaju...mozda samo malo, tek, tek...

tro1_zps44b2e86d.jpg

 

tro_zps09b73777.jpg

 

Majstore, slinavi mi ulje. Ma sad cemo to mi da sredimo, crveni-najbolji!...Majstore, nije li to mnogo silikona? Ma sta ti znas? naravno da nije, uf sto nemam jos jednu tubu da bolje drzi, ne sme kap bre da se pojavi...(scenario koji mi bio glavi kad sam skinuo deklu ventila)

 

glava_zpsf45563e8.jpg

 

Pametni neki ljudi izmislili sito na uljnoj pumpi. Veliko im HVALA!

 

sito1_zps1de91923.jpg

 

sito_zps6cb05648.jpg

 

Inace kada sam skinu deklu zapljusnu me onaj specifican miris motora, unutrasnjosti masine, ne znam zasto oduvek sam nekako voleo taj miris (ko je otvarao masine zna o cemu pricam) cale moj kaze da mirise na beli luk...ja imam obicaj da kazem da je to miris pocrkalih konja...meni smesno a neko ce reci morbidno..naravno mislim na konjske snage (ks, hp, ps...)

 

blok_zpsac6e22f3.jpg

 

Moram reci da sam prilicno "zadovoljan" sto sam u situ nasao samo ostatke garezi i silikona bez vecih tragova\opiljaka metala

 

Inace prilikom skidanja dekle altenatora uvidoh da su zice faza "gole" 1hmm.gif

alt_zps5c55ab3c.jpg

 

Neko nikako nije voleo da izvlaci polomljene srafove! Al ipak mi je olaksao posao i to za pola

spaner_zps7ba1fd66.jpg

 

Al ovde duplirao, ali zato mi ostavio burgiju na poklon, doduse pola burgije

izduv_zpseece69d2.jpg

 

Primetio sam da mi nesto lupka u zadnjem vesanju sad i znam sta - raspali silen blok

http://www.youtube.com/watch?v=T1xoe2CCHA4

 

 

Jos vece iznenadjenje sam doziveo kada sam dosao do prednjeg lancanika, gledam ovaj service manual i nista ne pise o dozvoljenom "luftu" 1staa.gif1lol.gif

http://www.youtube.com/watch?v=ZEORYPRFy0c

 

Sve u svemu, pokusao sam malo na drugaci/saljivi nacin da predstavim moj trenutni projekat (ovo ste trebali procitati kao "trenutnu muku")

 

Ram ovih dana ide na peskarenje i najverovatnije na plastifikaciju, imam neke okvirne ideje za vizuelno sredjivanje motora, medjutim posto je spisak sa potrebnim delovima za zamenu i nabavku veoma porastao, velika mogucnost je da ce taj deo ovog projekta ostati za zimu 2014/15, jer mnogooo ne planiranog se pojavilo a zelim da se vozimmmm! 1moto3.gif

 

Brinu me bregaste, nisu se cule ali imaju lufta kad ih nategnem malo, izbace malo ulja na najblizem lezaju pa kad pustim ulje se vrati...posto je u pitanju uljara, ne znam dali su kod njih malo veci zazori/tolerancija zbog veceg zagrevanja?

 

Zatim u karbovima koji su sa donatora su zalomljene 2 pilot dizne...kako ih izvaditi?

U mojim karbovima samo smo (boki i ja) pogledali u rupe (gde su pilot dizne) i slozili se - ne dirati, posto je jedna glavna pukla na cvrgu...

 

Lanac bregaste je ok...

Masinu ne diram vise, tj. ne rasturam, samo novi dihtunzi...i da, lamele (proklizavale su) a mozda cu i malo da fuserisem pa stavim samo jace opruge a lamele dogodine...

 

Trudicu se da vas obavestavam o napretku projekta, trazicu savete i misljenja...

 

Da se vratim na onu majcinu "Ti kao da si osudjen na krseve", ima neke cari u tome, neki osecaj da ti je ta masina zahvalna sto joj produzavas i olaksavas zivot...

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Ajd da ti mozda pomognem u ovoj muci 0namigivanje.gif Evo ti broj od coveka, zivi u Despotovcu kod Svilajnca imao je ceo Gsx u delovima, ja sam pazario neke delove od njega, korektan lik, brat bajker 0638612959. Neznam da li su delovi aktuelni posto sam pazario pre godinu dana. Pozdrav druze i srecno sa sredjivanjem 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000
ja imam obicaj da kazem da je to miris pocrkalih konja...meni smesno a neko ce reci morbidno..naravno mislim na konjske snage (ks, hp, ps...)

 

Koji si ti kralj :lol: :lol: :lol: Srecan rad! I da ovaj motocikl provozas bar 50000 a ne samo da popravljas!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa dobro, nije strašno :D

 

Nego ti osigurači, ako dobro vidim plastika na njima je istopljena, izvadi to i baci, imao sam takve "Lampa" osigurače na autu, zamalo cjelo auto nije izgorilo zbog osigurača koji ne može da se istopi na tri puta većoj struji od deklarisane. Probaj naći "Wurth" ili nešto slično, bilo koji na kojem se firma koja ga je napravila potpisala da li na plastici ili na metalnim nogicama. Tako imaš neku garanciju da firma stoji iza toga šta je napravila i da će osigurač da odradi posao za koji je namjenjen

 

Jel ovo anti-dive viljuška ili samo ima štelovanje protoka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Pa dobro, nije strašno :D

 

Nego ti osigurači, ako dobro vidim plastika na njima je istopljena, izvadi to i baci, imao sam takve "Lampa" osigurače na autu, zamalo cjelo auto nije izgorilo zbog osigurača koji ne može da se istopi na tri puta većoj struji od deklarisane. Probaj naći "Wurth" ili nešto slično, bilo koji na kojem se firma koja ga je napravila potpisala da li na plastici ili na metalnim nogicama. Tako imaš neku garanciju da firma stoji iza toga šta je napravila i da će osigurač da odradi posao za koji je namjenjen

 

Jel ovo anti-dive viljuška ili samo ima štelovanje protoka?

 

Jeste Anti-dive sistem.

P.S. Sto volim ovakve teme ozivljavanja, moze covek nesto i da nauci 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

ajme majko kad videh ono sa silikonom ne bi mi dobro 1ups.gif tacno zamisljam nekog old school majstora, koji je po struci npr vodoinstalater ili tako nesto a u slobodno vreme ZNA da popravlja motore 1lol.gif sa tim starim motorima koji su izmenjali X vlasnika nikad se ne zna, a cini mi se da se secam tog motora sa oglasa bas zbog tih farova napred, srecno sa sredjivanjem 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@'Srki Coyote

 

Hvala Srki na broju, cuh se sa covekom ima osovinu i ima jos delova...Hvala jos jednom

 

Pa dobro, nije strašno :D

Nije strasno, uvek moze biti gore 1oda.gif a u onim delovima je i bila "nova" kutija osiguraca, poslusacu te za brendirane osigurace.

 

 

more posle golupceta bice to biti odlican motor :takoje:

Bice Boki upleteni i tvoji prsti tu, ustvari oni su tu od pocetka!

 

 

Ti ovo namerno da bi Srecko vid'o da nije muka samo njegova :lol:

Pa da i ja olaksam nekome muku 1oda.gif

 

Hvala svima na podrsci, danas sam uspeo da izvucem one 2 pilot dizne, ustanovio da su lageri u zadnjem tocku kaput, za divno cudo u prednjem su ok...

 

Preporuka za ispravljanje felne? Podrucije BGD-a posto zadnja ima jednu zaravan...slikacu

 

Inace jedno pitanje, izduvna cev na 3 cil ima redukciju na ostalim nema. Moja predpostavka je da je ubacena sa redukovane(ustrojene) masine a nije skinuta redukcija/blokada...ja bih to brusnuo a? evo slika:

 

PHOTO_20140224_151552_zpsbb6b1d82.jpg

 

evo slika druge cevi i ostale su iste

PHOTO_20140224_151603_zps7fa4d0d7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ti ovo namerno da bi Srecko vid'o da nije muka samo njegova :lol:

 

Нема ме пар дана на Форуму и одмах нека срања... :P

 

Ti ovo namerno da bi Srecko vid'o da nije muka samo njegova :lol:

Pa da i ja olaksam nekome muku 1oda.gif

Ау друже, А шта ти је ово требало?! :lol:

 

Ако могу некако да помогнем, ту сам.

 

Биће ово добра рестаурацијица, рекао бих... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

pratim i ja. imaš zanimljiv pristup radu .tako da će bez obzira što više nemam isti motor rado pratiti kako ide.

 

kolegi b.Q želim da jednog dana kad bude prodavao motor negde oseti žal kao i ja jer me plavo sokoćalo lepo služilo i svuda dovelo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Au Golube, svala cast.

 

Secam se ove masine kod Bokilica kad si je dovezao... a to sto si je odvezao nazad onako bez prekidaca kocnice, sa prednjim tockom koji je visio sa vila, u najmanju ruku interesantnim paljenjem, treba za to imati momacka 00.

 

Secam se i tvoje prethodne restauracije, ako dobacis 50% onoga bice ovo bombonica.

Kao sto sam ti i kod Bokija rekao, sta god ti treba tu sam.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ау друже, А шта ти је ово требало?! :lol:

 

Ако могу некако да помогнем, ту сам.

 

Биће ово добра рестаурацијица, рекао бих... :aha:

 

1lol.gif1lol.gif E moj Srecko, kao sto napisah mozda je moja keva u pravu...Hvala na podrsci i htedoh da te kontaktiram oko nabavke delova, gde, sta...nadjoh vecinu stvari na cmsnl.com

 

 

Pratim, pazario sam od kolege Reksa ovakav motor...

Procitaj sta si napisao, dali si siguran da si kupio 'ovakav' motor, iskreno se nadam da nisi ( a znam da nisi) 0namigivanje.gif

 

 

 

Au Golube, svala cast.

 

Secam se ove masine kod Bokilica kad si je dovezao... a to sto si je odvezao nazad onako bez prekidaca kocnice, sa prednjim tockom koji je visio sa vila, u najmanju ruku interesantnim paljenjem, treba za to imati momacka 00.

 

Secam se i tvoje prethodne restauracije, ako dobacis 50% onoga bice ovo bombonica.

Kao sto sam ti i kod Bokija rekao, sta god ti treba tu sam.0takoje.gif

 

Jos nema prekidac, malo je specifican, ugradjuje se u rucu, iskreno ne znam dali mi je veci "hit" nestegnuta osovina tj. nategnute vile ili ovaj otpusteni prednji lancanik

 

Pa ova "restauracija" se svodi na dobijanje bezbednog i pouzdanog motora za svakodnevnu upotrebu, imam zelju i ideju za nekom dodatnom "custom-izacijom", ali to ce ostati za neko drugo vreme, usled nedostatka onog "vremena"(€)...

 

Hvala svima na podrsci!

 

Evo slike prekidaca mFQRWkp4afYFf9tFvLXzuWw.jpg

 

Nego da ne bude da se ne radi a sta se radilo, e pa sredio se alnaser uradio sam nove biksne i ostaje mi da nadjem semering, cetkice sam stavio u preiodu "test voznje", zatim sam uradio novi silen blok i ram je stigao sa peskarenja i plastifikacije

Nastavljamo...

A evo i foto dokumetacije:

 

Alnaser, uprno rame il kako ga vec nazvati sa zamenjenim silen blokom, ono sto je bitno da se stavke na spisku sa desne strane cekiraju...

CIMG0448_zps8b0a021a.jpg

 

Plastificirao sam u crnu, tacnije "crna-pomorandzina kora"

 

Zadnja viljuska pre i posle:

7_zpsbb9d3175.jpg

 

posle:

CIMG0451_zpsa7db393f.jpg

 

CIMG0450_zps1ecafe85.jpg

 

CIMG0453_zpse6e84183.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koliko god ova crna "pomorandžina kora" nekome izgledala ružnije, prednost u odnosu na crni "metalik" finiš kao kod mene je što se ne vidi apsolutno svaka mrvica i flekica sa kilometar udaljenosti ;)

A i izgleda više fabrički :aha:

 

Jel silen blok orginal ili ti ga je neko pravio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Koliko god ova crna "pomorandžina kora" nekome izgledala ružnije, prednost u odnosu na crni "metalik" finiš kao kod mene je što se ne vidi apsolutno svaka mrvica i flekica sa kilometar udaljenosti ;)

A i izgleda više fabrički :aha:

 

Jel silen blok orginal ili ti ga je neko pravio?

 

Moram reci da sam zadovoljan kako izgleda plastifikacija, zaboravio sam da odnesem copavu i odneo sam je naknadno, uradili su sa crnom sjajnom i ne bih voleo da je takav ram...

 

Sto se tice bloka, pravljen je, nije orginal...

 

E ako jos neko prati ovu temu i ovo sredjivianje evo sta se danas radilo

Kupili su novi lezajevi za zadnji tocak, pocastio sam se malo kvalitetnijom litijumskom masti koju sam turio tamo gde japanci slabo stavljaju mast 1oda.gif

 

lez_zps2d281f4e.jpg

lez1_zps0adb89f2.jpg

 

Ono sto sam danas shvatio jeste da nazalost necu moci motor tj. ovo sredjivanje da uradim onako kako sam hteo, vizuelno sredjivanje odnosno malo castom-izacije ostaje za sledecu zimu...1hmm.gif

Znaci sad samo radim da motor bude pozdan i bezbedan za svakodnevnu voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pitam za taj silen blok, jer moguće da će i meni trebat, ko ti ga je pravio i pošto, jer je moguće da će meni trebat pravljeni po mjeri, mislim da neću moći da uklopim fabrički u ovo što planiram da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja