Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 VS Honda CBR954

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

 

PaunX :

 

Ne znam da li su ti ono prave godine koje ti pisu na profilu. Niti da li imas iskustva, niti koliko imas iskustva na R-ovima.

 

 

Ali evo jedan dobar primer....

 

 

Dve sezone vozim R-a, u pitanju je ZX6R, znaci nije 10-ka, mislio sam vec posle par meseci da znam sta radim, to su vec bile brzine od 230km/h, kocenje ko lud, zavrcanje ko lud, posle jos par meseci sam mislio da sam bog i batina, i tako prodje sezona, dodje sledeca sezona, opet sve bolje i bolje vozim, i sve gledam sebe i smejem se, kako sam mogo da kazem sebi da znam da vozim prosle sezone, a evo sada cu u trecu sezonu, i da ti kazem, da ce mi verovatno biti smesno kako sam vozio drugu sezonu na R-u, iako sam sebi dobro pomerio granice, i sada sam naucio granicu kocnica i guma na pravcu, pazi pravcu, a krivine lepo idu, ali daleko od toga da bi stao na stazu sa nekim. Zato jedva cekam sezonu 3, da lepo ucim dalje.

 

 

Ono sto sam ja video, da dosta vozaca sto voze 6-tice nemjau predstavu sta rade, pa misle da im je slab motor, pa predju na 10-ku, misleci da su savladali 6-cu, i nakraju se ubiju na 10-tci i kazu nikada vise motor, to je zlo, to je neznam sta..... Ustvari, oni su obicni retardi, zbog kojih najvise ima predrasuda prema motorima. Jer taj ce 10-ku zavrnuti u centru grada, zavrnut ce pored skole, bolnice, ma ne bitno gde, jer misli da zna sta radi....

 

Malo sam skrenuo sa teme, ali hocu da skontas, da je sve do vozaca, jebena 6-ica moze vise nego dovoljno da zadovolji, ako znas sta radis.

 

Tipican primer, sezona 2, drug uzeo R6, prvi put uzeo da vozi R-a, misli da zna sta radi, i posle 2 meseca njegove voznje mene proziva da se vozamo, i da vidimo koji bolje ubrzava, kao samo pravac, njegov R6 2006 135Hp 28.000km, americko trziste, kn filter, i jos dosta sitne opreme, koje vrede kao zlato. Moj ZX6R 2000 111Hp 70.000km +, odro sam ga ko zvecku......... Da ne govorim da R6 ima 20ks vise, i da je laksi motor za 20kg, i da je on laksi od mene za 10kg.... Vozac-Vozac-Vozac, i da, on hoce sada da uzme K7 1000... Razlog ? Slab mu R6.......................

 

Ne zuri se, ne dokazuj se, sto budes vise znao da vozis, vise ces znati koliko ne znas da vozis. Skontaces, ako budes ciste glave.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nije krpljen ram :D Ovaj lik sto je rekao da je ram radjen je malo omasio motore.Ram je cisto poliran.Da je krpljen u petak bi popasao krivinu u Lajkovcu :D

 

Ljudi R1 je tu,a i tu je staza jedna u Lazarevcu.Pa koga zanima moze 1na1 :P

 

 

 

Nisam paljevina ali kad budem prolazio kroz Lazarevac javicu ti se da pokusam sa 600 ccm da isprangijam to tvoje krpljeno cudo1lol.gif!To je jace od mene1jezik.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

Ljudi R1 je tu,a i tu je staza jedna u Lazarevcu.Pa koga zanima moze 1na1 :P

 

Kao sto sam na pocetku diskusije rekao..posto sam iz lazarevca takodje zovi me prvi dan kad se prolepsa da dodjem sa uljarom(gsxr 1100) pa da oprobamo na magistrali sta i kako....naravno rezultat izvestavamo odma na forum,jos ne bi bilo lose i da se snimi..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

@gagi racer - Iskreno i poucno nema sta!Imam i ja jednog grugara koji vozi R6 2001 godiste,prosle godine ga je uzeo i to mu je prvi motor!Doduse nehvali se da zna da vozi,ali jedna od zanimljivih stvari je da on misli da njegova R6 ima direktno ubrizgavanje1lud.gifa ja nemogu da mu objasnim da ima karburator1lol.gif!

I onda zeli da se trka sa mojom hondom RR a nesme da vozi brze od 160 km/h1oda.gif!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kad ste vec kod tih starih motora :)

 

Nista lepse nego kad neki matori motor odere neki mnogo mladji :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Alo ljudi motor nije krpljen 5000 puta sam rekao i niko me ne konta.Puko sam zbog toga i otisao da pitam bivsu devojku od tog decka sto mi je prodao motor.Ona mi se smejala.Kaze da je taj njen bivsi decko cuvao maksimalno.Ram nigde nije ostecen,niti se vidi da je krplajn.Dodjite pogledajte R1,pa pricajte da je krpljen.Tu sam ja u Lazarevcu pa dodjite.Tu je jedan pravac gde retko kad ima kola.Moze Mohikanac,zovem te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Tu je moja Yamahica ljubi je gazda i spremna je za obracun :) Prilicno imam iskustva.Samo se zalecem kad vidim da su obe trake potpuno prazne :) I opet tad dva puta razmislim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Paune zar ne primecujes da te loze :)...i jos nesto koliko ti imas godina...i skroz pogresnu sliku o motorima imas i mnogo se primas,ali predpostavljam da si mlad...pa ces vremenom shvatiti,samo ne bi zeleo da ti se nesto lose dogodi,jer olako shvatas motor a nemas kapi iskustva..

 

Imas moj broj zovi kad malko otopli,al izaberi neku lokaciju bez saobracaja,jer kao sto rekoh ne bih zeleo da padnes i sl.a potezacemo se samo ako procenim da umes da vladas motorom...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

kakva hayabusa, kakav nitro, pa moj trotinet sa duplo manje kubika bi ga odrao na 400m, a za afriku i 600rr necu ni da pricam..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Ma imam ja put za to.Zovem te cim otopli.Put pravac,a nema zive duse.Ima da te pocepam ko svidja masac dzak :P

 

P.S Nebrini se ti za mene :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ma imam ja put za to.Zovem te cim otopli.Put pravac,a nema zive duse.Ima da te pocepam ko svidja masac dzak :P

 

P.S Nebrini se ti za mene :)

 

 

 

Kaze se "Ko svinja masan dzak"1lol.gif!Nego,otkri ti nama koliko imas godina pa da vidimo da li da nastavljamo pricu i zezanje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav clanovima foruma.Zanima me sledece.Kada bi se ova dva motora Yamaha r1 i Honda cbr954 trkali na 400 metara koja bi dobila.Mnogo sam citao i svi kazu razlicito.Neki kazu da bi cbr954 pokidala R1.Znam da su u nekoj klasi R1 i CBR1000RR.Opet se nekako gleda da je cbr954 u nekoj klasi ispod njih.Sad to me muci strasno.Pricao o trci na pravcu od 400 metara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ljudi lepo je vreme napolju , moze da se vozi :moto3: . Bolje da sacuvamo ovu temu za sledecu zimu .

 

PS. Tomos Automatik bi pokidao te vase RR-ove , 10-ke , uljare ......:lol:

 

PPS. @PaunX: Ko te bre zeza , ovo mora da se resi jednom za svagda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja