Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 VS Honda CBR954

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Pozdrav clanovima foruma.Zanima me sledece.Kada bi se ova dva motora Yamaha r1 i Honda cbr954 trkali na 400 metara koja bi dobila.Mnogo sam citao i svi kazu razlicito.Neki kazu da bi cbr954 pokidala R1.Znam da su u nekoj klasi R1 i CBR1000RR.Opet se nekako gleda da je cbr954 u nekoj klasi ispod njih.Sad to me muci strasno.Pricao o trci na pravcu od 400 metara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ma daj bre zajebi te gluposti. Ti mozes i hayabusu da vozis na tih 400 metra, ako nemas pojma da vozis iskidace te i r6... Realno gledano. A oni su tu negde slicne kubikaze i konjaze, jedino da ne poredis najnoviji r1 sa 180 konja i ovu cbr staru sa 140-150...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Xaaxaxaxaxaxax, zar je moguce da je doslo do toga, da porede HONDU !!! sa Yamahom ? 1neznam.gif

 

Honda je klasu iznad po svemu od Yamahe, kakva klasa ispod ? Jeste da malo "slabije" ide, a to je zato sto Honda traje, i Honda je pouzdana, i verovo ili ne, nakraju odlucuje VOZAC, a ne motor.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Kolko ja vidim pola foruma mene nikad ne ukapira sta sam hteo da kazem.Mene samo zanima koji od ta dva motora jace nabija brzinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Kako dobre teme postavlja ovaj lik :D

Tebi ako smeta ti lepo iskuliras temu i to je to :) Za ubuduce da znas :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1287 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako si probao neki jaci motor, znao bi da u I, II brzini zadnja guma pri iole brzem okretanju rucice gasa jako proklizava, i da je idealno ubrzanje vrlo tesko izvuci. Tako da od vozaca , njegovog doziranja kvacila, i gasa najvise ovisi. I od guma..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Jedan isti vozac da proba jedan isti motor u jednom danu deset puta, dobice deset poprilicno razlicitih rezultata . :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Opet lupate gluposti....na 400 metara nije toliko bitna snaga nego koliko motor moze da prenese na put.... svi novi su dosta jaki ali lagani pa se pri kretanju propinju i dzipaju i ne mogu krenuti sa 100% snage....bilo je prilika da matora i teska uljara(gsxr 1100) odere mnogo mladje motore sa dosta vise konja jer je teska napred i omogucava zestok start iz mesta bez mnogo bojazni da se zavrsi na ledijima..

 

Evo o cemu pricam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Paune jesi li uzeo r1....ako jesu koje je god...ako si zainteresovan mogli smo probati ovih dana kad malo otopli uzivo potezanje sa mojim gsxr 1100.. :aha:

 

Ja bas pre 3-4 dana se vozio sa drugarom i on kaze aj da probamo masine inace on vozi zx6r 2008,ne da sam ga odro nego mu nije bilo dobro :moto3: ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Uzeo sam R1,99 godiste.Fabricko stanje,bas lepo ocuvana.Cucemo se ovih dana.Sa Milosem Todorovicem sam isao da pogledamo motor.Mozes njega pitati kakva je.Nisu joj nesto kocnice.Bas kod tih starijih modela je losa kocnica a jake kao crna zemlja.Inace znam coveka koje je sa FZR 1000 Exup osvojio turnir u trkama na 400 metara,bas zbog svoje velike tezine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Pa rece mi milosic da je sa nekim isao da gleda neku r1 mislim da rece u valjevo...znaci ti si taj..

 

 

 

Taj sam :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

To je taj R1

:)

post-30529-0-36031000-1393188344_thumb.jpg

Bas su ga lepo sastavili...Varovi na ramu se skoro uopste ne vide... :lol: steta sto je sporija od 954...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Ma gde sporiji od 954.Yamaha R1 prokira na 7000 obrtaja,a 954 ima snagu od samog starta.Posle 150 nemoze yamahi vise ni auspuh da gleda :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja