Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko farbanja cross-a

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

O tome i pricam ovim ljudima...bitno da se boja veze (izbor boje zavisi od ukusa).... a cross motor nije zahtevan po tom pitanju .

 

@drilling ... ti mi i onako dodjes jedno farbanje...onih zvucnika sto si mi poobaro i ostetio na gulasijadi.....

 

Sledeci put ja moram da pijem sa tobom, lakse cu da podnesem stetu :lol: ili izgrebem Stroma :zvizduk::lol: :lol: (pa onda farbanje, na casu likovnog) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zvučnici 0stabre.gif nesćam se ali ako je tako donesi moja deca pre neki dan vežbala farbanje na frižideru 0staa2.gif smisliće oni nešto i za zvučnike 1lol.gif

 

 

Uopste me ne iznenadjuje sto se nesecas...desilo se negde izmedju skidanja tvoje "trezvene" malenkosti sa motora i spavanja sa Crnim u istom krevetu, bez donjeg vesha.:staa2::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Da ti ne završiš na sudu časti zbog povrede prava ličnosti na javnim stranicama 1nanana.gif

 

Smederevac sledeći vikend Mladenovac mogao bi da se provozaš 1zdravo.gif1385811_741356139211055_735341733_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Voznju nikad ne odbijam...narocito za Mladenovac preko Dubone ...po krivinama.... imas moj broj, javi detalje i sta da ponesem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ne znam ikog da je ofarbao plasticni rezevoara, i da se nije posle dizalo, stvarali mehurici... Znaci plasticni koji nije farban fabricki!!

Cak ni Farbachu nije uspelo, ukoliko nekom jeste nek podeli sa nama kako....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ja sam ofarbao plastike na svom motoru,nisu bile pre toga farbane ,znaci plastika u boji. Uzeo sam podlogu za plastiku nesto kao razredjivac retko,to sam naprskao a nakon toga podlogu ,onda vodena smirgla i boja, evo vec godinu dana nije maklo,samo na prednjem braniku se vidi da je ispucalo onako sitno ali to posle 10 pada. Tako da sam ja zadovoljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne znam ikog da je ofarbao plasticni rezevoara, i da se nije posle dizalo, stvarali mehurici... Znaci plasticni koji nije farban fabricki!!

Cak ni Farbachu nije uspelo, ukoliko nekom jeste nek podeli sa nama kako....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

A zašto bi bio problem ofarbati plastiku? Samo je poenta u pripremi koja je kudikamo drugačija od pripreme metala.

 

Ako zanemarimo farbanje plastike koja se ne farba (misim da se PE i PP ne farbaju, treba proveriti) nije nikakav problem da se to odradi. Samo, treba znati par bitnih stvari.

 

Plastika je mikroporozna i u sebi zadržava jako puno masnoća koju posle vidimo u laku u vidu mehurića ili fleka. Plastiku je veoma bitno pravilo odmastiti. Treba je nekoliko puta ispeći da nečistoće izađu iz mikropora i to sve onda dobro prebrisati odstranjivačem silikona. U nedostatku komore za zagrevanje mogu poslužiti i razne grejalice i kvarcne peći. Nije dobro kao komora ali može da odradi posao. Znači, nekoliko puta zagrejati plastiku na jedno 40-ak minuta i posle je temeljno prebrisati antisilom. Ponoviti postupak nekoliko puta.

 

Sledeća stvar je plastik prajmer. Obavezno uzeti neki kvalitetan jer ko nije radio sa premium materijalom zaista ne zna o čemu pričam. Dobar plastik prajmer nije jeftin ali ga generalno malo ide tako da nije strašno. Postoje radnje gde ga je moguće kupiti na meru, ako nekoga interesuje nek me cimne.

 

Kad se plastika odradi na taj način postaje potpuno intertna i neće izbacivati bilo kakve reakcije kasnije na laku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam ofarbao plastike na svom motoru,nisu bile pre toga farbane ,znaci plastika u boji. Uzeo sam podlogu za plastiku nesto kao razredjivac retko,to sam naprskao a nakon toga podlogu ,onda vodena smirgla i boja, evo vec godinu dana nije maklo,samo na prednjem braniku se vidi da je ispucalo onako sitno ali to posle 10 pada. Tako da sam ja zadovoljan.

 

 

Ako si ti farbao ovog klx sto si prodao u lazarevac....evo ga sav se oljustio....na 10 ak mesta farba pocela da otpada i sve se brze siri.....bas smo skoro razmisljali kako najbezbolnije skinuti tu farbu i da ofarbamo kako bog zapoveda...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Taj klx je farban pre mene, a inace ja sam ofarbao jedan koji je isto prodat forumasu,koji je i dan danas ok i bez ikakvih problema ga vozi,boja nije makla,a na tom mislim da sam farbao bocne plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ne radi se o problemu farbanja plastke vec plasticnog rezervoara. Mislim da su takvi da plastika dise i sve sto ide preko nje se dize. Cak i folija mora biti sa rupicama da se ne bi dizala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Cak i foliju sa rupicama diže! !!

Probao sve metode i nema lijeka.Na ADV forumu kazu(a bio je i video) jedino se moze solidan efekat postići nekom bojom za tekstil ali tu nije nanošenje nego neko potapanje i kuvanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja