Jump to content

Moto Zajednica

Oprosti,nisam te video...

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pre neki dan,krecuci se kolima bukvalno izlazim ispred zgrade ,zamalo nisam ubio kolegu sa hornetom.Izlazio sam sa parkinga,pogledao levo i desno,i krenuo u izlazak.Letimican pogled pri izlasku iz krivine,i vidim kolegu koji leluja pokusavajuci da me izbegne(hladan asfalt naravno),uspeo sam naglo da ukocim,i on me je malko potkacio,i skinuo mi malko farbe(sve traje cirka sekundu).Bez zaustavljanja je nastavio voznju.Sad da me je udario komentari bi bili eto opet budala vozac auta nije pazio.Ovom prilikom vozac motocikla je bio u dobrom ubrzavanju,te je na mene naisao brzinom(mojom slobodnom procenom) od oko 90-100 km/h.I JA GA ZAISTA NISAM VIDEO.Onaj gore nas je sve pogledao ovaj put.|Da je isao 30 km koliko je ogranicenje(Osnovna skola),ja bih ga normalno i na vreme uocio.Pazimo bre,nije grad za ludovanje.Zapamtio sam mu opremu,imacemo pedagoski razgovor,ako se vidimo.

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ja sam imao slicnu situaciju u Velikom gradistu.

 

Tamo su ulice po 90stepeni,kao u vojvodini...dolazim kolima na raskrsnicu,stajem,pogledam levo i desno,skrenem desno,migavac pogledi sve po ps-u.

 

Kad stize me covek u japankama,sorcu i majci na bretele,pozadi vozi neko dete koje ne moze da dotakne nogama fuzastere,vozio je Gileru DNA,naravno oboje BEZ kacige...skuter u sportskom fazonu,nagnut.

 

Dolazi,vice,urla ,ja zaustavljam auto,on koci ispred auta,urla aaa gde gledas i slicno...

 

Ja njega stvarno nisam video niti odakle je izleteo niti bilo sta,posto se u tom gradu bas polako vozi kolima,takvo je naselje...

 

I sta reci,Bog nas je oboje pogledao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Sashac, dobro si ovo podelio sa ostalima, gledao sam par slucajeva kada kolege obilaze (kao i ja) lezeceg i provuku se uz bankinu na delu za bicikliste, a sa te strane bude parking i ukoliko ides malo vecom brzinom a auto krene nazad da izadje dovoljno je da bude 50cm na putu i da te jedino dobri refleksi spasu. U svakom slucaju dobro si prosao, a i kolega sa Hornetom je garant malo pisnuo u pantalone pa se nije zaustavljao 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

E jebi ga sad. Znači, kada smo na motorima krivi su automobilisti, a kad smo u kolima krivi su motoristi. Da ste bolje gledali videli bi ih. Dvosrtuki aršini

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisu dvostruki standardi i ja sam imao par slučajeva kad su kolege na 2 točka velikom brzinom izletali iz krivine. Srećom što znam za jadac pa se polako izlazim na ulicu tamo gde je nepregledno. Što kaže Sale da je vozio malo sporije do kontakta ne bi ni došlo.

Zato ja po gradu pičim skuterom a motor mi od gradske vožnje vidi samo najbližu putanju da izađem iz istog, jer i ja znam da malo jače zavrnem gas u gradu. Srećom do sad nisam imao rizičnih situacija.

Prosto nemam volju da sednem na motor i vozikam se po gradu i očekujem nekog kamikazu da me sastavi sa boka ili da mi izleti na 20m ispred mene. Mada i na putevima van grada nije ništa bolja situacija jer se lokalci ponašaju kao da im je tata kupio put kroz njihov atar.

Takvu smo situaciju imali letos kad smo se vraćali za BG, mislim da je Šabac bio u pitanju, vozimo u koloni Miške ispred mene a tip sa 128 ladno se ubacuje ispred njega tako da smo svi morali da kočimo. I ni izvini ni ebi se. Ništa vozi on dalje kao da je on imao prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

E jebi ga sad. Znači, kada smo na motorima krivi su automobilisti, a kad smo u kolima krivi su motoristi. Da ste bolje gledali videli bi ih. Dvosrtuki aršini

 

Poenta je da ga jednostavno nisam video,i mogao je da strada.Ja bih bio kriv po slovu zakona jer nisam ustupio prednost,ali kako da ustupis prednost nekome koga ne stignes da vidis.A nisam ga video,jer sa leve strane su nepropisno parkirana vozila ,pa moras sa pola auta da izadjes da bi ista video,a onda dolece covek djule...O tome pricam.Jednostavno nisam stigao da ga primetim,zatvoreni prozori,muzika u kolima pa ga ne cujes dok ti se opasno ne priblizi.(nije trestala).1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kapiram ja brate. I meni se dešavalo, ali nisam optuživao njih već sam drugi put duplo pazio. Sranja se dešavaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

O tome se sam ja par puta pricao u diskusijama o oduzimanju prednosti pa sam bio optuzen kako ne volim bajkere ili sta vec.

 

Prosto, ne mozes nekog da vidis ako je u trenutku kada gledas 200m dalje. Pri brzini od 120kmh, koliko mnogi voze po gradu, prelazi se 33 metra u sekundi.

Svakom vozacu treba barem 5 sekundi da pogleda u svim smerovima a za to vreme je motor (ili bilo koje vozilo) vec stigao tamo gde ga malopre nije bilo ni u tragovima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

za ljude koji u naseljenom mestu voze 90-100kmh APSOLUTNO nemam sazaljenje kada stradaju, to je izricito NJIHOVA krivica i nicija vise, i totalni nemar za sopstveni zivot i zivote drugih u saobracaju, pa ljudi s razlogom postoji to ogranicenje od 50kmh (u blizini skola i manje) i tu nema dalje diskusije.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nedavno sam gledao kako lik presjeca put velikom bjelom kombiju, jer ga nije vidio, našao se totalno zatečen, doduše pogled mu je bio zakrčen automobilima parkiranim sa strane, a i vozač kombija mu ga je dao po pedali. U svakom slučaju sudar umalo, da je bilo nešto manje i brže od kombija sudar bi bio zagarantovan. Znači svakome ko ima malo mozga je jasno da na motoru nije pretjerano upadljiv, pogotovu u gradu, pa će da smiri strasti i potrudi se da neko ko ne može ili neće da ga vidi ne bude taj koji upravlja njegovom sudbinom.

 

Nažalost 90% populacije su nesposobne budale, nesposobne da iznesu sopstvene zaključke, nesposobne da shvate objašnjenja i dobronamjerna upozorenja, nesposobni da preuzmu krivicu za svoje postupke i željni stavljanja svoje sudbine u tuđe ruke, najčešće u uvjerenju da im se ništa ne može desit, jer kako će svjet bez njih(znam, nevjerovatno). Otud čest odgovor na pitanja zašto nešto rade, prelaze ulicu ko stoka, divljaju motorom i slično, glasi "boli me k...c, on(onaj koji ga pokupi autom) će da mi plati štetu" :lud:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

I pored staža od preko 30 godina na dva točka na ulicama Beograda, ne dajem sebi za pravo takav luksuz da ludujem ulicama. Skoro svakoga dana u godini sam na motoru i nagledao sam se svačega. Moram priznati da se, za razliku od pre 20 godina, sada se više plašim takvih motorista. Retko kad imam "situaciju" jer znam gde treba, a gde ne treba da se odvije gas. Kad me neko iseče, a ja mu se približavam sa 80 ili više na sat, NEMAM NIKAKVA PRAVA da mu mašem i udaram po retrovizoru jer sam dužan da poštujem 50km ili ako je na tom mestu manje ograničenje jer taj neko mora bezbedno da se uključi. Sashac, verujem da ga nisi video jer toliko usijanih glava i samoproklamovanih bajkera sa licence to kill ima ovde da ti se utroba izvrne ko čarapa. Ne treba da vas čudi uopšte velika smrtnost i ishod sa teeeškim povredama kad vidite da je neki automobil odvaljen ili prevrnut od siline udarca. Znajući sebe i svoju nemoć da se oduprem strasti prema brzini, ispoštovao sam sebe i druge pa sam kupio skuter i nisam bajker. Neki nikako da nauče iz najpotresnijih i najdrastičnijih primera kakve su konsekvence neodgovornog ponašanja.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

nntom za sve si u pravu, pre 20tak godina je bilo mnogo manje kola a i motora po Beogradu. Vozilo se opreznije a što je najvažnije DOZVOLE se nisu kupovale kao u zadnjih 15-20 godina. Vozači su imali koliko toliko saobraćajne kulture i solidarnosti. Nije se jurilo za parama kao danas gde nekima izgubljen minut u saobraćaju znači kao da će umreti 1 god. ranije pa jure kao sumanuti, misli im zaposednute poslom a telefon ne ispuštaju iz ruke, stalno nešto nervozni ....

A žene su priča za sebe sa njihovim situacijama kad se zablebeću u neko ogovaranje i tračarenje dok voze. Muž im kupi nov auto a uz njega i dozvolu da nesrećnica ne pada 15-20 puta. Takve umisle da su glavne i voze izuzetno bahato. Imao sam XXX situacijama sa takvim i svaka nije imala pojma o saobraćajnim propisima vezanim za situaciju u kojoj su bile.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: MZ es150 Yamaha tdm 850

Slazem se da ima bajkera koji divljaju ali sve je vise ovih na crtiri tocka koji se ponasaju bahato u stilu ma ko te j...nemozes mi nista ja sam u kolima 1hmm.gif u proslu nedelju je pogionuo moj dobar prijatelj kolega sa posla Dugi0tuzan.gif nije ga videla ama ljudi covek je vozio 40km/h svoj Suzuki covek profesionalac iskustvo preko 30g izasla je sa cuprije na drum kao da je sama na drumu prica se da je izjavila,Nisam ga videla. Da noc krivina ali ne i brza voznja narode nema pravila cuvati se moramo i treba sto vise raditi na edukaciji mladih motociklista i vozaca automobila neka nas BOG sve cuva krece sezona jos malo uticimo na vozace da cuvaju bajkere ipak ranjiviji su od vozaca u autima pozZ0tuzan.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

O tome ti pričam. Sve ja razumem ali na kraju bude : "Zar je važno tko je kriv?"

Ljudi ginu.

Hoću reći da bar vi (mi) koji smo ponekad i u kolima, otvorimo duplo oči i ispoštujemo kolege na dva točka. Ne tražimo opravdanja. Moramo ustupiti prvenstvo prolaza!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mene je pocepao "kolega" bajker i to na mestu gde ni u ludilu ne bi ocekivao nekoga u svojoj traci.Cuvao sam se na "opasnim" mestima jer sam tu ocekivao nekoga da me isece ali ono kad hoce da se desi neko sranje onda ti je sve dzabe..Gledam po Srbiji po ibarskoj kako voze motore,ja se prekrstim svaki put kada vidim sta rade.Moje misljenje je da kada si savestan i kada se cuvas maksimalno,imas oko 30% sanse da dozivis nesrecu u moto karijeri,a kada si divljak onda se sanse penju na 99% i to je to...:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Vojvode Stepe ispod farmaceutskog faxa, dajem migavac za skretanje levo (imam migavce i na koferu, a i pištalicu koja se baš dobro čuje, hvala Arakisu za ledizaciju mog kofera i ugradnju pištalice), lagano usporavam da bih propustila auto iz suprotnog smera, skrećem levo i UDARAM U AUTO KOJI ME PRETIČE! Malo me je očešao, ogrebao mi branik, i počeo da me psuje?! Više sličnih situacija ovih dana, bez lupanja ali sam jednom pobegla i na trotoar, treba probuditi malo vozače četvorotočkaša i staviti im do znanja da su ulice pune motora i skutera i da moraju više da obrate pažnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nevezano za ovaj konkretan slucaj, licno mislim da brzina kretanja vozila kojem se oduzme prednost ima vrlo malo udjela u uzroku nesrece. Osim naravno kada je situacija kao npr. krivina ili slicno, pa je vidljivost recimo samo 50 metara.

Onda igra da li neko ide 30 ili 90. Ako se vidi bar 100 metara, onda moze da ide i 100 km/h, sto je pune 4 sekunde do sudara. Za to vrijeme se moze proci raskrsnica ili okrenuti glava i sacekati malo.

Uglavnom je problem to "skrivanje", iza krivine, kamiona, autobusa, konterjnera...u kombinaciji sa nestrpljenjem, nemarom, nesvijesti, slabom koncentracijom i slicnim, onoga sto uzima prednost, a tu je problem svaka brzina.

 

E sad, ne treba biti profesor atomske fizike da se shvati da je bezbjednije voziti polako, ali to nije sve / dovoljno / garancija za nista. Kao sto pokazuje i navedeni tragicni prmjer par postova iznad.

I meni se stvorio motor sa desne strane dok sam prolazio raskrsnicu (slicna tema). Pogledam desno, on tu, metar od vrata, stoji, ne mrda, 0 km/h.....niotkuda. Naravno da je do mene, do koga bi bilo?

Ljudi grijese i to je mnogo cesci uzrok od "djuladi koja ne mogu da se izbjegnu".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja