Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za Flip Up kacigu

Recommended Posts

  • MK.OTADZBINA SRBIJA, 104 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Shuberth C 3 vlasnik vec dve godine kada je zatvorena voznja izgleda kao da sam u sobi buka nula, samo cena malo jaca ali ipak preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam kupio Airoh Miro na sajmu... pokajao sam se . Šušti kao da vozim Boing 737. Nikad više neću kupiti Flip up. Jedva čekam da je izgrebem da bih je menjao !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam kupio Airoh Miro na sajmu... pokajao sam se . Šušti kao da vozim Boing 737. Nikad više neću kupiti Flip up.

Druze moj, to sto si ti kupio pogresnu marku i model flip up kacige, nije do Flip-up, nego do lose kacige. Ja kada sam trazio prosle godine da kupim neku Flip up kacigu isto sam cuo razne price, te susti, te je bucna, te je teska te ovo te ono. E, onda kada sam se malo vise raspitao, citao po netu, zakljucio sam da su samo Schuberth i Shoei najbolji u tome. Sto kaze kolega Milan GS, jeste da je malo ili malo vise skuplja, ali si kao u sobi. Vrhunski kvalitet, sto nemaju ni polovina integralnih kaciga. Eno Marokanac isto ima kacigu kao i ja ovu sto je prodajem Shoei Neotec. Covek obisao ceo svet, pa sta mislis da bi on krenuo na tolike putesestvije sa kacigom koja je losa, koja susti i koja teska? Stavi ti na glavu kvalitetnu flip-up kacigu kao npr. Schuberth ili Shoei, pa ces onda znati sta je prava i kvalitetna kaciga. A i po meni flip-up kacige za putovanja su idealne. Kad se podignu, budu kao jet kacige. Imaju mi vise prednosti. Manje mi je bilo bitno dali mi je jakna Dainese ili Alpinestars ili Probiker, ali uvek sam imao dobre i kvalitetne kacige, jer je moga glava najvrednija...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Imam Caberg Konda. Kupio sam je na leto 2011, i aktivno je koristim 7-8 meseci godisnje skoro svaki dan.

Vizir se izgrebao od brisanja posle 2-3 meseca. Magli dosta od prvog dana, sto sam resio sprejem prtiv magljenja. Deo od skaja sa donje strane, kao i skaj na kajisevima je poceo da se raspada posle godinu dana,a sada je vec pri kraju.

 

Dobre strane su udobnost, cena, unutrasnji vizir za sunce, mehanizam zakljucavanja, sam koncept flip-up.

Kacigu sam kupio na popustu u Massu (oko 14000RSD). Za 14000RSD je ok, taman koliko para toliko i muzike, stim da je to bila cena na popustu. Da sam platio punu cenu (tada oko 18000RSD) bio bih razocaran kvalitetom...

 

 

Caberg Konda je najbolje potrosenih 150 evra koje sam ikad dao. 

 

Sad imam Caberg Tourmax. Nemam osecaj kao da sam u gluvoj sobi nego kao da sam u tenku, sto je meni vaznije. Kaciga je dosta glomazna i velika, imam utisak da ima vise zastitnog materijala nego vecina drugih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Airoh nije losa marka, zalio sam se na buku, mada verovatno kad bih probao i Subert da bi zakljucio da je bucna. He he he . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Mislim da su narandžaste tačke oznaka rezulatata testa udarca u tim tačkama, odnose se na nivo zaštite pri udarcu, a ne neudobnost ili stezanje pri nošenju. Ja ih nisam još probao. Možda neko ko nosi Šark flip ap može da iznese svoj utisak?

Већ 2 године носим Шарк Еволајн 2. Никад нисам имао бољу кацигу. Цена јесте прилична али комфор, могућности и квалитет је свакако издвајају. Е сад, да ли си спреман да одвојиш толико пара не знам али могу свакако да је препоручим .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Ja imam odlično iskustvo sa Caberg Tourmax kacigom. Pokazala mi se bolje nego što sam očekivao.

Alien je odlično opisao kakav je osećaj, isti je i moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

 

Mislim da su narandžaste tačke oznaka rezulatata testa udarca u tim tačkama, odnose se na nivo zaštite pri udarcu, a ne neudobnost ili stezanje pri nošenju. Ja ih nisam još probao. Možda neko ko nosi Šark flip ap može da iznese svoj utisak?

Већ 2 године носим Шарк Еволајн 2. Никад нисам имао бољу кацигу. Цена јесте прилична али комфор, могућности и квалитет је свакако издвајају. Е сад, да ли си спреман да одвојиш толико пара не знам али могу свакако да је препоручим .

 

 

A Šark Openlajn misliš da je velika razlika u komforu?

 

Komfor na 1. mestu, što će reći tišina i mala kilaža... Računam da se bezbednost podrazumeva jer sve imaju ateste.

 

Šubert je preskup. Nije nikakva umetnost kupiti dobro i skupo, ili loše i jeftino. Umetnost: dobro i jeftino ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

 

Imam Caberg Konda. Kupio sam je na leto 2011, i aktivno je koristim 7-8 meseci godisnje skoro svaki dan.

Vizir se izgrebao od brisanja posle 2-3 meseca. Magli dosta od prvog dana, sto sam resio sprejem prtiv magljenja. Deo od skaja sa donje strane, kao i skaj na kajisevima je poceo da se raspada posle godinu dana,a sada je vec pri kraju.

 

Dobre strane su udobnost, cena, unutrasnji vizir za sunce, mehanizam zakljucavanja, sam koncept flip-up.

Kacigu sam kupio na popustu u Massu (oko 14000RSD). Za 14000RSD je ok, taman koliko para toliko i muzike, stim da je to bila cena na popustu. Da sam platio punu cenu (tada oko 18000RSD) bio bih razocaran kvalitetom...

 

 

Caberg Konda je najbolje potrosenih 150 evra koje sam ikad dao. 

 

Sad imam Caberg Tourmax. Nemam osecaj kao da sam u gluvoj sobi nego kao da sam u tenku, sto je meni vaznije. Kaciga je dosta glomazna i velika, imam utisak da ima vise zastitnog materijala nego vecina drugih modela.

 

 

I ja uzeh Tourmax posle Konde :D

 

Za sada je super. Pinlock je vrh vrhova. Konacno mogu normalno da vozim po hladnom vremenu. Jedina zamerka je sto kacket zna malo da vibrira pri vecim brzinama i to se cuje (na jednoj strani ima malo lufta pa je moguce da je to konkretno na mom primerku slucaj). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Sto se tice sustanja sa jedne strana, moguce je da je u pitanju ono "dugme" za bluetooth koje treba jednostavno zalepiti (pravljeno je da se izvadi kad se stavi originalni Cabergov bluetooth).

 

Kacket nije losa stvar. :) Jos nisam vozio autoputem sa kacektom, ali lako se skida ako smeta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma kacket je extra. Kada se vozi u susret suncu, taman napravi senku da nema odsjaja od vizira. 

Ne susti nego "drchi" kad zavibrira, a to je na brzinama 80-90 pa na vise. Na kratko ne smeta, ali je verovatno dosadno kada se vozi duse. Videcu na stavime neku gumicu da polje pasuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

 

 

Mislim da su narandžaste tačke oznaka rezulatata testa udarca u tim tačkama, odnose se na nivo zaštite pri udarcu, a ne neudobnost ili stezanje pri nošenju. Ja ih nisam još probao. Možda neko ko nosi Šark flip ap može da iznese svoj utisak?

Већ 2 године носим Шарк Еволајн 2. Никад нисам имао бољу кацигу. Цена јесте прилична али комфор, могућности и квалитет је свакако издвајају. Е сад, да ли си спреман да одвојиш толико пара не знам али могу свакако да је препоручим .

 

 

A Šark Openlajn misliš da je velika razlika u komforu?

 

Komfor na 1. mestu, što će reći tišina i mala kilaža... Računam da se bezbednost podrazumeva jer sve imaju ateste.

 

Šubert je preskup. Nije nikakva umetnost kupiti dobro i skupo, ili loše i jeftino. Umetnost: dobro i jeftino ;)

 

Еволајн и Опенлајн су два различита концепта, Опенлајн је класична флип-ап кацига а Еволајн је "нешто посебно".  ;)

 

http://www.shark-helmets.com/product.php?code_sous_gamme=EV3

 

Е сад, уз то иде и цена од ца. 300 евра. Али мислим да кацига вреди те паре. То је једина кацига, која има хомологацију и као џет кацига (у отвореном режиму) и као фул фејс кацига (у затвореном режиму).  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Kacigu po meni treba naruciti sa neta samo ako ovde imas gde da je isprobas i vidis kako ti lezi,a sto se buke tice to moze da bude vise faktora,vizir,oblik glave,motor koji vozis itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja