Jump to content

Moto Zajednica

SAOBRAĆAJNA NESREĆA U FUTOGU Poginuo motociklista!

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u Futogu kraj Novog poginuo je meštanin M.J. (46).

Do tragedije je došlo prilikom sudara motora kojim je upravljao M.J. i putničkog automobile opel, za čijim volanom se nalazio G.D. (37).Prve pretpostavke ukazuju da žena, koja se nalazila za upravljačem putničkog automobila, nije poštovala pravo prvenstva prolaza, kada se sudarila sa motociklistom na uglu Ulica Cara Lazara i Majevičke. Usled zadobijenih povreda M.J. je preminuo na licu mesta.

Telo nesrećnog motocikliste, nakon policijskog uviđaja koji je trajao do kasno u noći između nedelje i ponedeljka preneto je radi obdukcije, na Institut za sudsku medicine, a protiv G.D. biće podneta krivična prijava za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ovih dana koliko sam vozio skontao sam da vozaci automobila u opste ne obracaju paznju na motorcikliste.. kao da smo providni.. Uzasne vesti... pocetak sezone..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovih dana koliko sam vozio skontao sam da vozaci automobila u opste ne obracaju paznju na motorcikliste.. kao da smo providni.. Uzasne vesti... pocetak sezone..

 

Ovih dana?

Dan kada ce "obracati paznju", odnosno poceti da nas uocavaju poput automobila ili kamiona, jos nije svanuo. Niti ce.

Vise je to posledica lose obuke nego bezobrazluka, ali ima cesto i jednog i drugog.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Neki dan stanem,malo bezobrazno pred patrolu i pitam ih kada su u krijeri svojoj napisali kaznu za oduzimanje prvenstva sto je u rangu crvenog,pune linije... nista cute,ovde ako se vezete i upalite svetla mozete da vozite kako hocete bitno da vas saobracajac ne dira,sramota... Policija je kriva,kako su mogli da naviknu ljude da se vezu,pale svetla...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ovih dana koliko sam vozio skontao sam da vozaci automobila u opste ne obracaju paznju na motorcikliste.. kao da smo providni.. Uzasne vesti... pocetak sezone..

 

Ovih dana?

Dan kada ce "obracati paznju", odnosno poceti da nas uocavaju poput automobila ili kamiona, jos nije svanuo. Niti ce.

Vise je to posledica lose obuke nego bezobrazluka, ali ima cesto i jednog i drugog.

Upravo tako. Danas izadjem sa Best-om da se provozamo, stizemo na raskrsnicu kod pravnog u pravcu ka Slaviji. Ispred mene koza u Laguni prelazi iz leve u desnu traku i laaaadno sabija skuterasa moje kategorije ( ko me zna, shvata da sam ja vidljiviji od motora :lol: ) uprkos mom besonucnom sviranju. Sreca da se to desava pri 2-3 km/h, ali je tim ocitiji bio njen bezobrazluk. Na moje pokazivanje glavom ka njoj, jadnicak je samo slegnuo ramenima - verovatno je i on vec oguglao na ovakve "ubice u pokusaju"... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

prosli dan me cova u golfu 2 ladno gleda u oci i oduzima prvenstvo prolaza,kao da sam providan,da sam isao malo brze zakucao bi se pravo u njega(sreca sto vozim 125cc)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

upravo sam se vratio iz futoga , ne znam sta da napisem a da bude pametno... ocaj , tuga , uzas - previse godina smo do sinoc radili zajedno u istom rudniku... sve sto bih napisao vec ste negde culi ili videli... i - MOZE SE DESITI SVAKOM OD NAS! i te zene jadne mi je zao (kazu da ima 4 dece) - pokojnik 3 kceri... tesko mi je da pisem.... sutra cemo ga u 13h ispratiti do groblja u futogu - a odatle neka su mu siroki putevi nebeski... p.s. ljudi polako i pametno , i neka nam je bog u pomoci - nemojte precenjivati svoje mogucnosti i podcenjivati sticaj okolnosti! (sada vec nazalost bivsi nam kolega je imao verovatno vise km u rikverc nego vecina sa foruma u napred - i opet to nije nista nazalost bitno znacilo i promenilo)...!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

upravo sam se vratio iz futoga , ne znam sta da napisem a da bude pametno... ocaj , tuga , uzas - previse godina smo do sinoc radili zajedno u istom rudniku... sve sto bih napisao vec ste negde culi ili videli... i - MOZE SE DESITI SVAKOM OD NAS! i te zene jadne mi je zao (kazu da ima 4 dece) - pokojnik 3 kceri... tesko mi je da pisem.... sutra cemo ga u 13h ispratiti do groblja u futogu - a odatle neka su mu siroki putevi nebeski... p.s. ljudi polako i pametno , i neka nam je bog u pomoci - nemojte precenjivati svoje mogucnosti i podcenjivati sticaj okolnosti! (sada vec nazalost bivsi nam kolega je imao verovatno vise km u rikverc nego vecina sa foruma u napred - i opet to nije nista nazalost bitno znacilo i promenilo)...!

 

Sada mi je Cula javio sta se desilo preko skajpa.

Ne znam sta da kazem, nisam pametan. Mogu samo da konstatujem da vecina nas pazi na svoje postupke dok vozi i da smo odavno konstatovali da živimo u banani drzavi u kojoj propisi, pa i saobraćajni služe samo za političke promocije i pozivanje na iste u slučaju naplate saobraćajnih kazni. Da li je mozda neko stekao utisak kako imamo mnogo obrazovaniji vozački kadar od kako je usvojen novi zakon o saob. i od kako je napravljeno vrzino kolo u delu regulisanja rada autoškola..osim što nam sada treba stambeni kredit za polaganje vozackog ispita. Zašto u mom gradu godinama noću na bulevarima proleću motori brzinama za koje proizvodjaci istih nisu ni pretpostavili da mogu toliko. Ili je mlad čovek u pitanju sa 100 i više KS na 20 kg kevlar vlakana i dve gume, ili je neki baja zagazio u kasne godine pa doziva ženke...sećate li se rike jelena iz poslednje oaze? U glavnom na svu sreću noću ima manje i ljudi i dece po ulicama. Ne mogu više da ponavljam vec rečeno. Znam sigurno, da za našeg života u Srbiji neće biti saoraćajne kulture još dugo, dugo....i zato još jednom, smanjite kolege, smanjite.

 

Vladinom kolegi,

molimo se za tebe.

MM

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Saučešće porodici i prijateljima . Mislim da bi neko ko je poznavao poginulog trebalo da napiše o kom se radi, koji je motor vozio, nadimak, jer samo inicijali M. J. mogu nekog čak i da asociraju na neku drugu osobu. Ja sam za ovo moje vreme provedeno na motoru, vožnjama, skupovima - upoznao mnogo ljudi i velika većina mi se predstavila samo sa imenom ili nadimkom .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Дугогодишњи колега и пријатељ мојих другара који су на форуму манге и владабајкер...познавао сам човека површно док ми је долазио на рехабилитацију због повреде ноге... када ми је манге јавио нисам могао да поверујем... и сада ми је страшно,млад човек... троје деце ... покој му души!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I ja sam zanemeo. Poznavao sam ga kratko, zahvaljujući gore pomenutim ljudima. Tek smo se upoznali da tako kažem. Zaglavili jednom na čardi do kasno, dogovarali se o budućim vožnjama... Jednom rečju LJUDINA! Jebeš ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: MZ es150 Yamaha tdm 850

Da na zalost nema vise naseg druga i brata Miroslava Jovisevica-Dugog coveka velikog srca spreman da pomogne uvek vedar nasmejan pun zivota covek sa kojim sam bezbroj puta popeo autobus pod Ostrog isli za Bugarsku ma di nismo bili motorima se vozili0tuzan.gifsto kaze Vlada vise km u rikverc nego neki unapred zivot mu je oduzela jedna zena svojom nepaznjom znamo nije htela...ali dokle to vise nije video nisam hteo oprosti dokle ljudi gimemo zbog bahatosti necije0tuzan.gifDugog vise nema jos uvek mi je u secanju u petak bili zajedno a u ponadeljak trebali kuvati kotlic za pocetak sezone ehhh dusa me boli znam ga vise od 20g0tuzan.gif Dugi brate jezdi drumovima nebeskim putuj druze tamo gde jos nisi bio cuvaj nas bajkere znaj brate da ces na putu di god mi isli u srcima biti sa nama neka ti je vecna slava brate moj0tuzan.gifAMIN

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: MZ es150 Yamaha tdm 850

Lale treba da ga znas vozio je pre MZ 250 pa imao 150 kao ja. Vozi je jos uvek moj komsija kupio je od Dugog dugo je vozio crvenog kavasakija el 250 bratovog a posle staru suzanu 650 nije bio brz vozac umeren na gasu sa suzukijem je i poginuo0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja