Jump to content

Moto Zajednica

Benzin u filteru vazduha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Pozdrav za sve kolege bajkere :zdravo:...Imam jedan problem u vezi mog skutera,u pitanju je Baotian model Rocky BT49QT12,problem je u tome sto je odjednom poceo da trokira,radi samo na ler gasu,a cim mu dam gas on trokira i nece da prima gas...Pomislio sam da je svecica u pitanju pa sam je zamenio,ali isto se dogadja :stabre: posle par verglanja upali nekako ali ne prima gas,e sad je i benzin poceo da izlazi iz filtera za vazduh 1hmm.gifOtvorio sam filter i on je natopljen benzinom,obrisao sam filter krpama i osusio ga i cim pocnem da verglam bezin ponovo izlazi i sad se pojavio i ispod karburatora..Sto se mehanike i popravki tice kompletna sam neznalica,i ovo mi je prvi problem sa do sada pouzdanim kinezom (inace skuter je star 4 godine,presao je svega 5200km)...hvala unapred.:zdravo:.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

presisava,a zbog cega neznam,mozda se zaglavio plovak,mozda ovo ono,nemam pojma.

kad vec kazes da se nerazumes,oteraj to kod nekog da skine karburaciju i prepipa,uglavnom nije nista strasno po simptomima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Hvala...:zdravo: i ja sumnjam na neki delic u karburatoru :stabre:,a za majstora se i ja sada premisljam mada sam u pomalo nezavidnoj situaciji da u selu imam jednog nazovi majstora :( koji ima monopol jer je jedini u blizoj okolini i jedva ceka da nekog nesrecnika odere kao macku za lose odradjen posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

O nekom poduhvatu poput skidanja karburatora ,nesmem ni da razmisljam,..jer je sva ta skalamerija uradjeno onako prilicno ofrlje,sve deluje tako slabasno :( da me u trenutku povecanog adrenalina i besa :( zbog samog kvara ne polomim nesto sasvim slucajno...Taj mali kinez mi je kao desna ruka,trosi kao upaljac a ne moze da ide brzo i izazove da se negde zakucam...Plus ovo lepo vreme na njemu je uzivanje sto me jos vse nervira :jok::moto3::(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Sprint Max 80cc

Proveri 99% ti crko elekt.Saug.. ili posto je CVK tj vakumski da ti se membrana nes zeznula ili se iskrivila iglica koju membrana dize i regulise dotok goriva. Jel se desava i kad je zagrejan???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Sprint Max 80cc

i nemoj da mu zavrces gas..jer ima pupmpicu jednu koja je vezana na leptir i kad mu das malo jace od lera on prsne goriva..to ti je kad kreces da ti malo boostuje..i kad ga palis posle stajanja mozes da mu 2-3 puta zavrnes gas da povuce gorivo 1606306_524445151007536_773275170_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Hvala kolega, :zdravo: karburator je identican ovom na slici i najverovatnije je da ta iglica zaglavljuje,i bas odatle visak goriva dolazi u filter za vazduh :(...Interesantno je da skuter upali posle par verglanja ali ne prima gas a nekad kad hladan upali i malo prima gas jedno minut dva i onda pocinje da se gushi,ja sam prvo posumnjao na nesto u vezi struje, bobina me je dobro drmula kad sam je pipnuo 1hmm.gif,ali baca varnicu na svecicu,pomislio sam i na cdi ali skuter verovatno ne bi ni upalio,...Sve u svemu ide kod majstora kad se skupi malo para pa cemo videti...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

dok je hladan malo bolje prima gas jer tad mu i treba vise goriva,dok se neugreje.

nijedan normalan majstor ti nece naplatiti vise od 1000din da skine karb i precacka i nadje problem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Kvar sigurno nije veliki :stabre:,motorce je ko novo,sipano najbolje ulje,svecica nova,filteri promenjeni...ali sve se kvari i nista nije vecno tako da ide on polako kod majstora na jedno dobro stelovanje :moto3:...Uostalom tu je vfr-ka da se tesim do sela i nazad :zdravo::moto3: dok se uvek pouzdani baotian ne sredi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Kao i sto sam ocekivao kvar je bio bezveze 1hmm.gif....naduvala se neka membranica u karburatoru i nije dolazilo dovoljno goriva i zbog toga se i gasio, 800 dinara i velika pohvala za majstora..u medjuvremenu je riknuo automat alnasera i nije hteo da pali svaki put na dugme,automat promenjen...trosak jos nekih 1400 dindzi i opet bravo za majstora :zdravo::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Pozdrav kolege i drugari,ove godine novi problem sa kinezom... >:(  Nece da pali,odgurao ga do majstora kaze otiso karburator zbog loseg goriva >:( (to mu je bio prvi i orginalni karburator s kojim sam prosao 7500 km)..prosle godine ga zezala membrana,sad kaze mora se menja ceo karb >:( ..Promenili smo karburator(odro me 5500 din >:( )za neki slb bez p kineski karb,ali ima problem jednostavno je izgubio snagu nece da vuce uzbrdo jedva 20km/h :stabre: ,na ravnici jedva 40 a samo na ekstremnoj nizbrdici 50. >:( >:(>:( ..Posumnjao na kompresiju al ja mu kazem da bi tesko palio(on sad pali ko mina)probao i na onu odusku na stublini nema da duva,i nema da dimi na auspuh,promenili kapicu,svecicu,filter za vazduh,filter za gorivo...nece i dalje lepo da ide nema on da se gushi prima gas ali onako,tromo i polako,kaze majstor mozda treba da mu se presteluju ventili? Meni svasta pada na pamet...da nema veze sa cdi-em mozda taj nedostatak snage i tromost na gasu...Hvala na pomoci unapred i pozz... :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozz ljudi imam problem sa ATV qvad 150cc lifan vergla upali nekako i jedva radi sam sebi daj gas na zrak od filtera izlazi gorivo kao puca iz auspuha nemirno radi nece nikako gas i kao crn dim izbacuje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad je motor "u fazi", znači da se sve odvija kada treba. Otvaranje i zatvaranje ventila, njihovo korektno zaptivanje i zazor, trenutak paljenja...itd.

Bez obzira na sve to, može da bude problema...eto, kada nema dovoljno ili ima previše goriva.

Ako se sa time nisi sretao, mislim da će biti bolje da potražiš pomoć nekog stručnijeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja