Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Daytona 1200 losa kompresija

Recommended Posts

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Evo malo da se pohvalim, malo da se pozalim. Uzeo sam Daytonu 1200cc 1998 god veoma povoljno,prethodni vlasnik rece da je pregrejao,skidali su glavu (napravili dihtung)

poravnali glavu vratili sve i sada sve radi.... ___? :)

 

E da ali... motor je grubo radio i kada sam isao da ga pogledam ali,prateci info na netu i na youtubu tako i rade Daytone 1200.

Trgovina je napravljena ,motor u garazi i zebnja u srcu.

 

Naravno pokusali smo vakumiranje karburatora ali nije uspelo.Ajde da premerimo kompresiju (uhhh) na trecem od cetri cilindra poce da izbacuje gorivo na prazno verglanje bio je pun goriva karb prelivao.

Naravno na tom isto cilindru kompresija 8 na ostalim 11,5:1 fabricki 12:1

 

E sada sledi otvaranje motora i glavno pitanje

 

DELOVI za Tryumpha ,gde naci (ebay) ok ali masa njih ne vrsi isporuku u srb.....

 

Kako da znam dal su karike ili ventil ili dihtung ??? Kada skinem glavu na sta da obratim paznju ???

 

Motor ne dimi do 8000obrtaja tada pocinje da izbacuje plavicast dim :( otprilike znam sta je ali bi voleo da cujem misljenja.

Ima li neko od kolega na Ostrvu.....?

 

Kolege bajkeri hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možeš ako prećeraš sa uljem, ništa mu neće biti od malo ulja, ionako je non stop u kontaktu sa uljem, naftom, benzinom. Veći je problem to što ti mašina može zakovat ako naspeš previše ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

delovi preskupi, ma gde ih kupovao. Skoro sam radio drugaru SPEED TRIPLA 955i tako da znam. Veoma specifican motor i za iskusnog majstora. Nema tu pravljenja dihtunga, samo original. Ne pocinji posao bez servis manuala, jer ima mnogo specificnosti samo za taj motor (Englez je to). Mislim da je bolje da pojuris polovan agregat negde na zapadu nego da radis tvoj, ali odluci sam. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Ma i sam sam svestan svega, vecinu stvari sam nasao na ebay UK, masinu isto samo je postarina tj shiping katastrofa skup agregati su oko 500e sto je skroz ok,,,Masina mi nije zakovala radi.

Tako da cu pokusati sa ozivljavanjem,Service manual je nemoguce skinuti besplatno,ako neko ima HVALA unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Koliko znam, ovaj moj drugar nije platio nista, ima neka fora sigurno. Ja sam za to anti talenat. Delovi iz Engleske su mu stigli na kucnu adresu, nije cak ni na carinu isao i sve je placao elektronski(prebacivanjem para). To je neka sluzba kao DHL. sve su oni obavili uz minimalnu nadoknadu, cak je imao elektronsko pracenje paketa. Ima jedan tvoj Zemunac, mislim da se zove Nikola ima servis TRIUMPH u Kanadi i vozi trke tamo. Jednom godisnje dodje kuci i onda se svi Triumphi iz Srbije sjate kod njega na neka sitna stelovanja i savete. Raspitaj se malo pa stupi u kontakt sa njim, lik je O.k. hoce da posalje deo i nesebicno daje savete. Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pozdrav profesore ja sam taj Nikola koji je radio 10 godina u Triumphu, slobodno mi pošalji pm ako imaš pitanja.

@hvala mikamoto :-)

 

Najbolje je da uradiš leak down test to ce ti pokazati dali je dihtung glave, dali su karike ili mozda sami ventili u pitanju. Moj dobar drug iz Zemuna ima tu alatku koja je nova. Pravljenje dihtunga kod Triumpha je dundjerski posao( izvinjavam se ako je to neko radio sa foruma). Ni ovde nisu delovi jeftini ali mogu da se nađu. Da mikuni karburatori koje ti imas se brzo troše I gumice odlaze na plovcima ( isto su skupi ako imaš plovak I iglu plovka u komadu).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Nisam dugo bio na forumu :) inace u proteklih dva meseca malo smo radili. Iz Uk stigao nov dihtung oko120e ,klipovi karike( nije bilo potrebe ali stari su bili van svih fabrickih spec. Glava kompletno remontovana,viljuske ,lezajevi tocka,ulje svi filteri , semenig na donjem cilindru kvacila ..... itd itd uhhhhh . Sada perem rezervoar , ali najverovatnije je mikuni krivac pucanja iz auspuha

 

Kada sve zavrsim postavicu novu temu celog projekta Bajk je mocccan malo se provozah.

 

Sada estetika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja