Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc kupio bih motor pa da cujem vasa misljenja :D

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova

Planirao sam kupiti sebi yamahu R1 2000 god,do sada sam imao par motora Suzumi gsx400e yamahu Tzr 125 yamahu Fzr 600R..gledao po oglasima i zapala mi je za oko bas ta yamaha tog modela i godista..pa molim vas za vas savet..hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Budi obazriv i povedi nekog dobrog strucnjaka(mislim majstora, kojem ces platiti nadnicu).

R motor koji je star 13-14 godina ume da jako skupo kosta.... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ukoliko je motor koriscen za ono za sta je napravljen, ne bi trebalo biti vecih problema, naravno, uz NORMALNO odrzavanje. A ukoliko se neko na necemu izivljava, makar to bio i tenk, uspece da za kratko vreme "raskanta masinu"...

"R" je projektovan i napravljen da se tera, tome i sluzi, i kao takvog i sa tim predznanjem ga treba i kupovati.

Srecna trgovina!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

r1 2000 god je skroz dobar motor prvi je napravljen 1998 to je bio za to vreme opasan motor u sustini to je skroz dobar motor pitanje je samo kakav je agregat to je 14 god staro to se do danas przilo i przilo treba dobro pogledati i dobro razmisliti inace motor je legenda :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Tesko da ces naci neku R1 to godiste, a da nije makar jednom fino presavijena... A i ko ima neku ocuvanu i odluci da je proda, trazi dosta vise u odnosu na cene po oglasima. Ili promeni marku/model, ili rizikuj... Inace, motor je bukvalno opasan, nije kao ostale litrasice. Sam agregat je pomeren malo u nazad i postavljen je pod drugacijim uglom, tako da je raspored tezina po malo cudan, pa prednji kraj skace na gotovo svako naglo odvrtanje gasa. Mog poznanika je bukvalno izvrnula naglavacke kad je prilikom kretanja sa semafora ( iz mesta ) jace zavrnuo gas. Mana im je menjac ( 2. brzina, sve do modela '04 ), korpa, lamela, namotaji, regler, malo slabije kocnice. To je model sa karburatorima, pa isti moraju biti lepo ocisceni i sinhronizovani da ne bi secao na niskim obrtajima. Naravno, amortizer volana je gotovo obavezna stavka.

 

I jos jedna stvar - prica se da cirkular i Yamaha R1 jos nikome nisu ostali duzni.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

R1 je jako bolji od R6 i dosta udobniji motor sto je jako cudno. Inace smatram da je yzfR1 motor namenjen za stazu i pozicija tela je jako agresivna. Smatram da je najizbalansiraniji motor suzuki gsxr 600 L2 L3 Ima dobru srednju snagum,jako je udoban i nije veliki potrosac uporedjivajuci sa litarskim motorima. Smatram da je to motor koji mozes voziti svakodnevno. Naravno,ako si vise tip kome je bitniji izgled nego performanse uzmi R1. Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

U pravu je kolega,ja medju ostalom imam hondu cbr 90god.poklon od pokojnog cala i stvarno je u super stanju bukvalno sedi i vozi,prosao sa njom skoro pola evrope,skoro se vratili sa putovanja bili malo do rumunije,e sada ko je stvarno zaljubljenik i odrzavao je nece ti je jeftino dati a i da znas i kada je kupis uvek iskrsne dodatni troskovi,ja sam skoro imao lika molio mi da je prodam posto zna da sam je mazio i pazio ali se nismo slozili oko cene ja znam sta imam i vozim on mi prica da za te pare moze da uzme skoro f3 ja mu kazem matori pa uzmi niko te ne tera ja znam sta imam i sta vozim zato drug sve sto vredi i sto sam covek zna sta poseduje tesko da ce ti dati po nekoj ceni jer zna kakvu masinu ima kod sebe...✌

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja