Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord VS.Honda Varadero VS.Suzuki V-Strom

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: slovan
  • Motocikl: aprilija
 

Kada menjaš mapa motor vuče od 2500 okretaja u minuti. bez daljnjeg cukanja u 4000 otvara u cijelosti :jee1:  , što u staroj mapi kao pocuka do 3500. Za podešavanje mape trebate bilo kojeg računala i kabelsku vezu s motora mapu koju se dobije na internetu. Postoje dve mapi ena bol športna. Ona se vrti do 9500 okretaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja sam menjao mapu na mom motoru. Sve sam imao u kompu ali su mi sa kvarom harda otisli svi podaci i slike sto sam imao >:( .

Mislim da je bila  u pitanju neka "cat" mapa (koliko se secam tako se zvala), a lik koji mi je to radio ju je skinuo sa neta. Ler mi je na 1200-1250 obrtaja, motor bolje ide i vrti se do 9500.

Na Aprilia forumu pise da je to mapa za Futuru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Dobija se vuca u nizim obrtajima....sto bih ja voleo da mi bude na mom capu......

Upravo sam dovezo V-Stroma dl 1000 iz Smederevske palanke....Do Raske....kupio ga drugar...on u odnosu na moj capo vuce u nizim obrtajima...vuce i iz 2.5..-2.8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: slo
  • Motocikl: etv

Pozdrav,

sada vozim caponorda dobru godinu. Ova znamka ima neke griješke a kad se jih eliminira ovaj motor je stvarno dobar i siguran. Sada vozu ga ljudi koji imaju sa caponordom več 150000Km, i još rade. Znam da ima bolju ciklistiku i stvarno je jeftiniji  od varadera ili stroma. U početku sam uklonio ovaj snorkel na  filtru zraka, otvorio ispuh i kod prijatelja promjenio mapu, od tada motor je snažniji i potrošnja još manja , vuče i vuče tako da kada zaboravim da vozim u 5 brzini.  Za mene edini bolji motor je BMW GSA zato jer ima najviši sjedalište , jer ja imam 2metara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

"mit40"

 

kod vas u SLO verovatno ima vise primeraka Caponorda pa imate vise i iskustava sa njima, kako dobrih tako i losih.

 

O kom delu na filteru pricas, sta si uklonio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Simone koliko ti motora imaš?

Aprilia Caponord, KTM 660 SMC i Honda VFR 800 RC46. Honda nije registrovana tako da je ne vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Jel može neko od vlasnika Caponorda da mi da neki savet o održavanju felni na ovoj mašini...Moje Felne su naj oštećenije na šrafovima zatezanja žica javila mi se korozija....Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Jel može neko od vlasnika Caponorda da mi da neki savet o održavanju felni na ovoj mašini...Moje Felne su naj oštećenije na šrafovima zatezanja žica javila mi se korozija....Hvala unapred

Ne znam sta bi ti rekao, nisam imao taj problem. Verujem da ce WD pomoci, kako "crveni" kaze. Ima prsti da ti otpadnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Capo troši oko 6l može manje može vise.....to troši u vožnji do max 5 hiljada obrtaja...sve sto ide u vece vise troši...ali da di ludak na gasu max je 8l....ili ds ga cediš na auto putu bas bas....to može da bude i 10...ali to je 180 i ne puštaš gas! Sve u svemu kad si normalan 6 kad poludiš 7....kad mnogo ludiš onda kupi neki R pa vozi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Imam kvalitetnu prepravku za brze spojke ispod rezervoara....nesto neće fotke...da se dodaju ako neko ima muku rešavamo problem sigurno najkvalitetnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Majstor koji pravi sva moguća creva....sva sva se nalazi blizu mene ovo crevo mi je komsilacki naplatio 500 din...ovo gde je bila spojka je konusni holender...

post-38147-0-03352600-1457472967.jpg

post-38147-0-13418900-1457473020.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Hvala Simonu69 na savetima oko nabavke reglera za Caponorda. Našao mi je lika koji se bavi delovima..kod njega je imao rasturen Aprilia Falco...ona ima identičan regler kao Capo...Ugradnjom tog reglera motor mi je dobio sve normalno.....jer je prethodna budzevuna od reglera se mučila mucila i na kraju crkla.....Moje lično iskustvo kaže...fabricki regler, varta gel akmulator, i jos dve žice sa plusa i minusa sa stopicama sa reglera direktno na kleme akumulatora! I tu je problem rešen totalno! Vergla ubivava....ne cima kazaljke na tabli kad vergla sto je bilo pre i punjenje je zakovano na 14.6....

Moje iskustvo.....jos jednom hvala Simonu69....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Hvala Simonu69 na savetima oko nabavke reglera za Caponorda. Našao mi je lika koji se bavi delovima..kod njega je imao rasturen Aprilia Falco...ona ima identičan regler kao Capo...Ugradnjom tog reglera motor mi je dobio sve normalno.....jer je prethodna budzevuna od reglera se mučila mucila i na kraju crkla.....Moje lično iskustvo kaže...fabricki regler, varta gel akmulator, i jos dve žice sa plusa i minusa sa stopicama sa reglera direktno na kleme akumulatora! I tu je problem rešen totalno! Vergla ubivava....ne cima kazaljke na tabli kad vergla sto je bilo pre i punjenje je zakovano na 14.6....

Moje iskustvo.....jos jednom hvala Simonu69....

;)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da osvezim temu. Vozikam se, 58000 km na satu, sve OK. Menjao sam akumulator pre mesec dana i zadnju gumu pa se nadam da je to sve za sad. Akumulator koji je bio na motoru je Landport iz 2012-te godine

Guma koju sam skinuo je ovo:

dFX98b5.jpg

 

stid me pokazati  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Da osvezim temu. Vozikam se, 58000 km na satu, sve OK. Menjao sam akumulator pre mesec dana i zadnju gumu pa se nadam da je to sve za sad. Akumulator koji je bio na motoru je Landport iz 2012-te godine

Guma koju sam skinuo je ovo:

dFX98b5.jpg

 

stid me pokazati  : :)

 

 

A mogao si jos par hiljada sa njima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja