Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord VS.Honda Varadero VS.Suzuki V-Strom

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Kad sam odlucio da kupim velikog endura tri motocikla su bila u igri, Caponord, Varadero i V-Strom.

Naravno svi su sa V2 agregatima i 1000 ccm, pribliznih gabarita i voznih karakteristika.

Za Suzukija nisam nikad bio tolikom zagrejan, Honda je bila sigurica a Aprilia izazov. Hajde da probam Italijana.

Ocenio sam da je najvse sportske krvi u Caponordu, sa najvise estetskih detalja, provereni ROTAX sa el. ubrizgavanjem i 6 brzina (iskren da budem nemam problem sa menjacima koji imaju 5 brzina).

Varadero mi je uvek bio najprefinjeniji, ugladjen rad agregata, odlicne kocnice, dobar polozaj sedenja. Motor za na kraj sveta. Vuce od 1000- o/min.

Stroma nisam imao priliku voziti toliko da bi ga mogao oceniti a prva Aprilia na koju sam seo je ova koju sam kupio.

Za sada sam jos uvek na 50:50 sa ocenom motora, nisam preterano zadovoljan prednjim ogibljenjem, nisko se sedi na njoj, udobno sediste i dobra zastita od vetra i ide prilicno dobro. Oseti se mala vibracija agregata i voli obrtaje, ozivljava preko 3500-4000 o/min.

Kad se malo uvozamo mozda promenim misljenje ali za sad moj glas ostaje kod Varadera.

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mislio si da je varadero najbolji, a sad znaš da jeste...!

da preciziram, od ova tri verovatno jeste. Najbolji dolazi iz Matinghofena ;)

 

@dejan 24

Sve sto otkrijem podelicu sa vama :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Imao istu dilemu i doneo istu odluku kao ti.

Probao varadera ali moj glas ide caponordu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Sva tri sam vozio, Hondu I Apriliu posedovao. Mislim da je Caponord klasu iznad ostalih, bez konkurencije u svojoj klasi do 1000ccm. Sacekaj malo lepog vremena u kontinuitetu,mislim da ces se pridruziti misljenju zadovoljnih Caponordista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Sto se kaze :svaki ciga svoga konja hvali...Ja prosle godine kupio Varadero 2000 god i sa njom napravio oko 11500 km,najdalja tura Ch.Sve u svemu-prezadovoljan!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Vozamo se svaki dan ja i moj Caponord i sve bolje i bolje se slazemo. Moracu skinuti stapove i pregledati da li imaju dovoljno ulja, ne mogu da prihvatim to da toliko tonu, skoro do kraja pri malo snaznijem kocenju.

 

Nema vlasnika Strom-ova da daju komentare..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima...

 

Vozio sam pored Stroma i Varadera, pa tu mogu da dam poredjenje...Caponorda nisam.

 

Varadero je u principu motor po sistemu vozis i ne mislis...skoro da nema neku posebnu manu. Veoma lako se vozi, cak i u gradu za razliku od Stroma...fluidan je kako to samo Honde znaju, sve radi lepo i mekano...skoro idealno za neko "penzionersko" kruziranje, iako moze i da se potera vrlo dobro.

 

Strom je motor sa mnooogo vise karaktera, dosta odlucniji na gasu, cvrsci, stabilniji. Da bi radio kako treba potrebno je uraditi remapiranje i skidanje sekundarnog leptira. Ima jos po neka sitnica koja moze praviti probleme, ali nista sto se ne moze izleciti (npr. korpa kvacila).

 

Sve u svemu, oba motora su dobar paket, i vrlo su slicni u globalu, na vlasnicima je da se odluce posto su u pitanju sitnice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ima...

 

Vozio sam pored Stroma i Varadera, pa tu mogu da dam poredjenje...Caponorda nisam.

 

Varadero je u principu motor po sistemu vozis i ne mislis...skoro da nema neku posebnu manu. Veoma lako se vozi, cak i u gradu za razliku od Stroma...fluidan je kako to samo Honde znaju, sve radi lepo i mekano...skoro idealno za neko "penzionersko" kruziranje, iako moze i da se potera vrlo dobro.

 

Strom je motor sa mnooogo vise karaktera, dosta odlucniji na gasu, cvrsci, stabilniji. Da bi radio kako treba potrebno je uraditi remapiranje i skidanje sekundarnog leptira. Ima jos po neka sitnica koja moze praviti probleme, ali nista sto se ne moze izleciti (npr. korpa kvacila).

 

Sve u svemu, oba motora su dobar paket, i vrlo su slicni u globalu, na vlasnicima je da se odluce posto su u pitanju sitnice.

Nisam znao za sekundarne leptire :neznam: .

Sta se dobije kad ih eliminisemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prica sa sekundarnim leptirima je kod Stroma, ne znam za Caponord.

 

Otvaranje sekundarnih leptira kasni u odnosu na otvaranje gasa na malim obrtajima, pa se oseti blaga neodlucnost u reakciji na dodavanje gasa. Ovo sve vidis tek kada ih skines (ostaje motor leptira da CDI ne bi prijavljivao gresku). Ja sam posle remapiranja vozio sa leptirima jos skoro godinu dana, pa sam ih tek onda skinuo, i razlika je velika...kao da motor dise punim plucima.

Inace sve ovo sam saznao na V-strom.hr (forum).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Prica sa sekundarnim leptirima je kod Stroma, ne znam za Caponord.

 

Otvaranje sekundarnih leptira kasni u odnosu na otvaranje gasa na malim obrtajima, pa se oseti blaga neodlucnost u reakciji na dodavanje gasa. Ovo sve vidis tek kada ih skines (ostaje motor leptira da CDI ne bi prijavljivao gresku). Ja sam posle remapiranja vozio sa leptirima jos skoro godinu dana, pa sam ih tek onda skinuo, i razlika je velika...kao da motor dise punim plucima.

Inace sve ovo sam saznao na V-strom.hr (forum).

I pitao sam za Stroma. I remapiranje si sam odradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Glasam za Caponorda! Zato sto ga posedujem i prezadovoljan sam njime.Jedina mana kod Capa za mene je ta sto se "davi" na malim obrtajima,trazi da se vrti od 3000 pa na gore. Taj problem probacu da resim sa manjim prednjim lancanikom sa 16 zubaca a ona fabricki nosi 17 zubaca. Probao sam i V-Stroma i dobar je utisak ostavio na mene,mada je Caponord dosta udobniji motor,mislim na sediste i poziciju vozaca. Varadera nisam vozio ali kad god mi neki naidje u susret ja mislim da je Caponord,jako su mi slicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Vozim Caponorda....slazem se sa svim komentarima koji ga hvale i kude niko nije lagao....Realno motor voli otvoren put i voznju šestom malo preko 120....Ja volim Apriliu generalno i italijanske motore...

Ono sto bih voleo da mi vasa iskustva kazu...Gde i kolko da spremim za lanac i lancanike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da, skup lanac za Caponorda.

 

Neso, koji ti je sad lanac na motoru?

 

Preporuka od DIDa je 525 ZVM X a ide 112 clanaka pa mozes po nasim prodavnicama da se raspitas koje su cene lanaca po clanku.

Kao alternativa se koristi i DID VX serije, malo je slabiji i jeftiniji 50-tak eura po setu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Danas sam ceo dan ratovao sa lancem....to jest borio sam se protiv skorele masnoce na njemu....na kraju mi doslo da ga skinem i na kraju nisam mogao naci splentu tj deo clanka na kome je spojen...vec deo gde je bukvalno zanitovan...ima li neko iskustva sa ovom situacijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Neso, ja sve skuplje stvari za svog Caponorda kupujem zimi i unapred. AFAM lanac i lančanik sam ove zime kupio u Barelu u Nišu. 150 evra. Na motoru je već 33000 lanac marke IZUMI. Nisam siguran da li će da izdrži celu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Jeli neko probao one 3 kombinacije lanaca marke RK koje moto land prodaje na Kupujem Prodadajem.....voleo bi neko da mi opet kaze kako je moguce da moh did 525 na motoru nema mesto na kojem mogu lako da ga rastavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja