Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

@jager

 

Nisam testirao koliki je maksimum, mislim da proizvodjac kaze da treba da traje ~12h.

 

Imao sam neprijatno iznenadjenje da se posle koriscenja od oko 3-4h baterija isprazni skroz i ugasi. S' tim sto uredjaj nisam koristio niti punio jedno nedelju-dve pre ovoga, a pre toga je bio pun skroz, sto me navodi na gornji zakljucak, da se baterija polako prazni dok je ugasen. Negde sam citao da uredjaji kojima serijski broj pocinje sa 14xxx imaju ovaj problem, dok je kod 15xxx to reseno. S' tim sto moj pocinje sa 15xxx, tako da nisam pametan sta moze biti..?!

 

Najvise sto sam ga koristio u jednom mahu je oko 7-8h i izdrzao je bez problema, uglavnom 90% toga sa muzikom. S' tim sto sam poucen prethodnim iskustvom ovoga puta napunio bateriju malo pre puta kompletno.

 

'ajd sad cu bas da napunim bateriju skroz i pustim muziku preko bluetootha da vidim koliko moze da izdrzi, pa javljam rezultate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

E ljudi probaste li ove komunikatore sa Alija. Meni su putovali skoro pa 2 meseca od toga kod nas na carini sigurno 15 dana, carina 600din morate priznati nije mnogo.

Jedini je problem sto nisam kuci još 3 nedelje pa ne mogu da probam kako radi :) . Ako neko već koristi neka prenese iskustva.

Pozz

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@jager

 

Nisam testirao koliki je maksimum, mislim da proizvodjac kaze da treba da traje ~12h.

 

Imao sam neprijatno iznenadjenje da se posle koriscenja od oko 3-4h baterija isprazni skroz i ugasi. S' tim sto uredjaj nisam koristio niti punio jedno nedelju-dve pre ovoga, a pre toga je bio pun skroz, sto me navodi na gornji zakljucak, da se baterija polako prazni dok je ugasen. Negde sam citao da uredjaji kojima serijski broj pocinje sa 14xxx imaju ovaj problem, dok je kod 15xxx to reseno. S' tim sto moj pocinje sa 15xxx, tako da nisam pametan sta moze biti..?!

 

Najvise sto sam je koristio u jednom mahu je oko 7-8h i izdrzao je bez problema, uglavnom 90% toga sa muzikom. S' tim sto sam poucen prethodnim iskustvom ovoga puta napunio bateriju malo pre puta kompletno.

 

'ajd sad cu bas da napunim bateriju skroz i pustim muziku preko bluetootha da vidim koliko moze da izdrzi, pa javljam rezultate.

 

Instalirao sam app za iphone, preko koje možeš da uradiš sva podešavanja, jako zgodno. No ono što je još zgodnije je da mi pokazuje stanje baterije u Seni, na telefonu!!! Mnogo lepa opcija :) 

 

Moj serijski broj počinje na 14xxxx, pa sad, jebemliga. Ne verujem da je to do hardvera, pre će biti do softvera. Uradio sam update čim sam ga izvadio iz kutije.. Sada ima softver od januara 2016. Koji ti imaš?

 

Ako izdrže kinezi 12h, onda mora i ovo čudo! :) A to je stvarno više nego dosta u danu. Uveče ću ga svakako staviti da se puni. Čeka me oko 1600-1700km do Srbije za mesec dana... :) E to će biti pravi test!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Ja sam updateovao na 1.6.1 firmware, izasao pre neki dan. Koji app imas? Ja imam ovaj SENA Utility app, za Android, ali ne vidim nigde opciju da proverim stanje baterije. Pustio sam muziku na max pre 20tak minuta, pa cemo videti koliko ce izdrzati...

post-36239-0-59778700-1467210918.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Jager, koji model Sene si uzeo ? Ja sam se isto odlučio za Senu i može da se uparivanja sa bilo kojim proizvođačem za razliku od ostalih koje to ne mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Upravo se ugasila moja S20, baterija je drzala tacno 8h 30min, muzika pojacana do kraja i bez prekida. Ocekivao sam malo bolji rezultat.. Uz kombinovanje muzike + standby bi trebala da izdrzi 12h+, nadam se. 

 

//edit

lose sam izracunao prvobitno vreme, nije 9h30 nego 8h30.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Juce sam testirao sa 100% bluetooth, 90% fon. Ne mogu nazalost danas testirati ovako kako ti kazes, a sutra vec krecem na malo duzi put.. ali kad ugrabim priliku testiracu bas, ima smisla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jager, koji model Sene si uzeo ? Ja sam se isto odlučio za Senu i može da se uparivanja sa bilo kojim proizvođačem za razliku od ostalih koje to ne mogu.

 

Uzeo sam 20s

 

Mada imam neviđenih problema sa uparivanjem telefona i GPS-a!

Ideja je bila da iPhone 6 uparim sa Zumo 660 kako bih mogao da vidim na ekranu GPS-a ko me zove, a da telefon lepo stoji ušuškan u džepu. Onda GPS uparim sa Senom, da prenese zvuk (kao BT handsfree). Nisam ni testirao pozive jer ovako ne mogu da koristim muziku koju imam na telefonu! 

Naravno, sve oko muzike radi super ako telefon uparim sa Senom. Start/Stop radi kako treba. Jedino što neće da pokrene player, već prvi put moram ručno da ga pokrenem na telefonu. Ajd, sa time još i mogu da živim...

 

Mogu misliti još kakav će cirkus biti povezati i intercom sa suvozačem?! :D

 

Iskreno, očekivao sam da će sve ovo biti manje komplikovano sa uređajima koji koštaju baš dosta para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@ jager, valja li čemu ta tvoja kaciga??

 

Valja! Ugradio sam slušalice i bukvalno se ne osete! Ranije sam imao Uvex Enduro i bolele su me uši posle duže vožnje... Ovde nekako ima više mesta kod ušiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja sam updateovao na 1.6.1 firmware, izasao pre neki dan. Koji app imas? Ja imam ovaj SENA Utility app, za Android, ali ne vidim nigde opciju da proverim stanje baterije. Pustio sam muziku na max pre 20tak minuta, pa cemo videti koliko ce izdrzati...

 

Istu app imam i ja, samo je za iPhone. Gore u status baru, gde je BT ikonica, pored pokaže stanje baterije. Napraviću ti screenshot kad stignem kući. Danas dođoh kolima na posao, ODVRATNO je vreme. Hladno je i pada kiša....GrrrrrRRRrrrRR :D

 

I da, hvala za test :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ jager

 

Kod mene (Scala Rider G9), je sledeca situacija...istovremeno mi radi GPS sa Scalom i sa telefonom...dobijam instrukcije u slusalicama i istovremeno mogu da se javim na poziv i slicno. Medjutim, ako slusam muziku sa telefona, direktno na Scalu, ne mogu da cujem navodjenje. Kada sam uparivao prvo sam koristio samo telefon sa Scalom...a u uptstvu pise da se upari sa GPS-om (ako se koristi svo troje). U tom slucaju bi trebalo muziku sa telefona pustati preko nekog A2DP playera...Taj player sam skinuo, ali nisam izbrisao uparivanje telefona sa Scalom, pa trenutno ne radi ta kombinacija jer brlja...moram da obrisem uparivanje Scale i telefona, a da ostavim uparivanje Scale sa GPS-om i telefonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja ću izgleda morati da se odreknem ideje da na ekranu GPS-a vidim ko me zove. Šteta, to mi je ono baš penal opcija! Ili ću morati da GPS koristim kao music player, a to još nisam probao... Pojma nemam kako će to raditi :) Videćemo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moze li Zumo da bude uparen sa dva BT uredjaja u isto vreme? Mislim da tek BT 2.0 protokol moze da handle-uje te stvari i to jako jako lose. Probao sam i ja sa mojom Blueberry navigacijom u LG G4, i cini mi se i da sam uspeo nekako cak, ali nemam muziku a to je ono sto mi treba u kacigi :)

 

Može, ali izgleda da Zumo 660 to ne radi baš kako treba. Da kupujem neki drugi GPS mi ne pada na pamet i ovaj je bio preskup, sa sve aktivnim nosačem...

Znači, mogu da uparim GPS sa telefonom (phone pairing) i tada se prenese i phonebook, pa ti piše na ekranu GPS-a ko te zove. Dodatno, upari se GPS sa BT u kacigi (headset pairing) i onda možeš da čuješ poziv i pričaš. Ali, tada ne radi muzika sa telefona! Nije mi ovo najjasnije, kakva je razlika u zvuku koji dolazi iz telefona prilikom poziva od muzike? Kad je sa istog uređaja?

 

Beh.... bemti tehniku :D Dobro kaže naš čika Rajko: "ne mere to brez kabla"... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Haha :) Vrlo moguće :) U IP rutiranje se dobro razumem, to mi je posao. Ali BT - blage veze nemam i nemam čak ni nameru da ga prostudiram :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Moze li Zumo da bude uparen sa dva BT uredjaja u isto vreme? Mislim da tek BT 2.0 protokol moze da handle-uje te stvari i to jako jako lose. Probao sam i ja sa mojom Blueberry navigacijom u LG G4, i cini mi se i da sam uspeo nekako cak, ali nemam muziku a to je ono sto mi treba u kacigi :)

 

Može, ali izgleda da Zumo 660 to ne radi baš kako treba. Da kupujem neki drugi GPS mi ne pada na pamet i ovaj je bio preskup, sa sve aktivnim nosačem...

Znači, mogu da uparim GPS sa telefonom (phone pairing) i tada se prenese i phonebook, pa ti piše na ekranu GPS-a ko te zove. Dodatno, upari se GPS sa BT u kacigi (headset pairing) i onda možeš da čuješ poziv i pričaš. Ali, tada ne radi muzika sa telefona! Nije mi ovo najjasnije, kakva je razlika u zvuku koji dolazi iz telefona prilikom poziva od muzike? Kad je sa istog uređaja?

 

Beh.... bemti tehniku :D Dobro kaže naš čika Rajko: "ne mere to brez kabla"... :D

 

 

 

Ja ti rekoh...,mora A2DP player (ja sam skinuo neki "bluetooth connect and play") koji kada aktiviras, preko njega telefon salje muziku sa nekog playera sa telefona na GPS pa bi trebalo da je cujes u slusalicama.Verovatno on radi nesto od tog posla koji ste pominjali. Kod mene pise da je to zahtev, ali ja nikako da se nakanim da probam.

 

Edit:

 

https://developer.bluetooth.org/TechnologyOverview/Pages/A2DP.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kad je u pitanju uparivanje više komponenti sve mora ići priko navigacije.

Ugasiš tel ili ga staviš u bt of.

Upariš bt slušalice sa navi,potom upališ tel. ili bt on, upariš ga sa navi i tada je navi centrala a tel klijent.

Jedino tad sve funkcionira kako treba i bt vlada svim radnjama kako je i zamišljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

imam i ja jedan problem,

imam Garmin Zumo 660, Schuberth C3 PRo sa ugradjenom komunikacijom, Samsung S5

Problem je nekada bi koristio komunikaciju u kacigi i telefon, naprimer za grad, a kad krenem na put, onda i Garmin, naravno. Problem je sto koliko ja znam ne postoji mogucnost dva profila BT veze? mozda gresim? i drugi problem ranije sam mogao da radim i pregled imenika sa navigacije i pravim pozive? sad imam pregled ali nemam mogucnost, pozivanja?!

 

ima li neko predlog za makar jedan problem!?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Hvala ti za link i sve, ali veruj mi da me zabole baš da sad studiram BT stack i kako to sve funkcioniše :D

Isprobao sam muziku preko GPS-a i radi radnju kako treba. SD kartica u njemu je svakako prazna, ima mesta ihaaaaaj, tako da to će biti moj setup za putovanje, kada mi treba i GPS.

 

Ovaj setup naravno ima i manu, sličnu 3OPAH-ovoj - po gradu mi ne treba GPS, a tel ovako bez njega neće raditi, pa treba onda tel "prepariti" na Senu. OK, ne traje dugo ali je pain in da ass....

 

Druga mana je da se ovako prilikom putovanja ne vidi nivo baterije na Seni, a kada je direktno tel uparen sa Senom, onda se lepo na tel-u vidi, pored BT ikonice u status baru..

 

I još jednom: "Pu, bemti tehniku" :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

meni pre dva dana stigao Lexin LX-R6. uzeli ga kum i ja pola pola. platili 78$, stigla za 2 nedelje i na carinu i porez nam uzeli josh 2950 din :/

Kum je na moru, meni veceras stize nova Caberg Duke Legend, tako da josh nismo montirali i testirali...jedino sto sam obe spojio na fon i upario ih medjusobno, i proverio da li sve radi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

 

 

Hvala ti za link i sve, ali veruj mi da me zabole baš da sad studiram BT stack i kako to sve funkcioniše :D

Isprobao sam muziku preko GPS-a i radi radnju kako treba. SD kartica u njemu je svakako prazna, ima mesta ihaaaaaj, tako da to će biti moj setup za putovanje, kada mi treba i GPS.

 

Ovaj setup naravno ima i manu, sličnu 3OPAH-ovoj - po gradu mi ne treba GPS, a tel ovako bez njega neće raditi, pa treba onda tel "prepariti" na Senu. OK, ne traje dugo ali je pain in da ass....

 

Druga mana je da se ovako prilikom putovanja ne vidi nivo baterije na Seni, a kada je direktno tel uparen sa Senom, onda se lepo na tel-u vidi, pored BT ikonice u status baru..

 

I još jednom: "Pu, bemti tehniku" :D

 

zna li neko LEKA, za ove mane?

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nekako mi ružno, stoji daleko od kacige...

Najbolje kombinacije su ubjedljivo Nolan / N-Com... ali eto, ja ne volim Nolan kacige...
 

 

Javi kako se ponaša u vožnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Pošto vidim da je Autocom pokriven u prvom postu ove teme opasno se razmisljam da ga kupim....oko 400e izadje full set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja