Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Nedavno je RIDE magazin objavio clanak u kojem su usporedili 9 razlicitih BT/GPS komunikatora. Ukoliko niste sigurni koji je BT model za vas, mozda vam slijedece informacije pomognu:- ukupno 5 foto stranica.

 

Btw, ja imam scala rider G9 & zadovoljna sam. U roku 10 minuta sam postavila komunikator u Shoei Xr1100 & testirala konekciju sa Zumo 660 LM & Iphone.

 

G9 omogucava dodavanje 8 scala rider komunikatora, sto je ok jer vecina mojih prijatelja koristi scala rider. Domet je oko 1.6km sto i nije lose a zvuk je dobar i pri vecim brzinama.

 

Postoje naravno jeftiniji & isto tako dobri komunikatori kao npr.:

 

1

photo_5_1.jpg

 

 

2

photo_4.jpg

 

 

3

photo_3_1.jpg

 

 

4

photo_2.jpg

 

 

5

photo_1_1.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Trenutno imam komunikator koji se koristi samo na relaciji telefon-komunikator i vozac-suvozac, treba mi nesto od gore opisanih modela komunikatora.

 

Imam Caberg kacigu i "Speak Easy" mi je ranije privukao pozornost, jer je predvidjen i za Justissimo GT model, koji ja imam.

 

Posle ovoga shvatam da je ipak bolja varijanta F4 ili G9 uzeti, ne vezano za vrstu i marku kacige.

 

Odlicna tema :takoje:

 

Pratim :Mina: , da vidim ko i kakva iskustva ima sa ovim komunikatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

U zadnje vrijeme je bilo dosta diskusija glede komunikatora pa se nadam se da ce info posluziti .

 

Btw osim g9 scala rider prodaje i jeftinije modele G4., Q1 itd...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

@Phantom UK koje su to vece brzine? uvek me interesovalo to koje su to brzine....

ja sam imao one kineske komunikatore vozac-suvozac-mp3 preko zice (10e sto kostaju) i npr kad predjem 60km/h katastrofa se cujemo. znaci bukvalno na semaforu mogu da komuniciram :).

 

video sam da si G9 koristila na tvom proputovanju kroz 11drzava:) pa mi reci u praksi koje su to brzine bilo do koje je bilo podnoshljiva komunikacija. na slici je 70mph a u praksi ?

 

koliko vidim ovo su sve multiset komunikatori znaci telefon,gps, radio stanica, mp3/radio, suvozac, par ljudi u timu itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

@ mali _ zeleni:

 

Na auto cesti pri brzini od recimo 85 - 90 m/ph muzika & komunikacija sa drugom osobom su sasvim OK. Kvaliteta zvuka se mijenja pri brzini od 90 m/ph +, s tim sto se muzika bolje cuje nego glas drugog bajkera (ili barem ja pri vecim brzinama vise uzivam u zvukovima muzike) 1hej.gif.

 

 

Naravno na kvalitetu zvuka utice i kvaliteta kacige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

da li veca brzina utice na mikrofon i samim tim smanji kvalitet u komunikaciji ili utice na buku u kacigi pa samim tim se dobije los zvuk u slushalicama?

 

ako utice na mikrofon da li bi mozda bolje resenje bio mikrofon koji se stavlja na vrat?

Voxtech-ATT1311-laryngofon-dwupunktowy.163.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Vjerovatno je da brzina (znaci 90 mph+ )vise utice na mikrofon nego na kvalitetu zvuka, ali na osnovu mog iskustva komunikacija pri vecoj brzini je i dalje OK.

 

Rijetko kad komuniciram sa drugim bajkerima pri velikim brzinama - to je vrijeme za uzivanje u voznji a ne "caskanje". Komunikacija se uglavnom odvija pri normalnim/manjim brzinama & tada G9 perfektno funkcionira. Iz sigurnosnih razloga nikad ne bih nosila mikrofon / ogrlicu oko vrata, ali naravno nismo svi isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

stigla mi bluetronics komunikacija i isprobao je ,cuje se super do 160 i telefon i muzika i suvozac jedino neznam trajanje bez punjenja a rukovanje izuzetno lako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

ja koristim F5XT,extra spravica.

obicno vozim 130-140 km/h i za sada nikakvih problema nisam imao sto se zvuka i razgovora tice.

Ovaj F4 "sa slike" je stariji model interphona-posle njega je bila serija XT (koju ja imam) a trenutno je u prodaji serija MC (pruza mogucnost povezivanja i sa drugim brendovima).

a na ovom linku mozete procitati koja je komunikacija proglasena za najbolju :

http://interphone.cellularline.com/en/

 

@mali_zeleni 

smatram da koristis spravicu slicnu ovoj 

post-3086-0-96846700-1425586942_thumb.jpg 

nekada sam i ja to koristio-bez ovih sundjera na mikrofonima aparat je u voznji neupotrebljiv  (moje misljenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Upozorenje  u vezi Buhel Intercom System-a koji koristi Bone Conduction Technology

 

https://www.youtube.com/watch?v=q3_syvPo0LM

 

Sve rijeci hvale za Buhel - ne treba vam pola metra zice niti slusalice.  Lako se postavlja, a sudeci po nedavnom iskustvu mog prijatelja, jos lakse izgubi.

 

Naime, kada je okrenuo glavu na lijevu stranu kragnom je zakacio  & nekako uspio otkljucati Buhel koji je je onda ispao iz lezista.

 

#podrskazaprovjerenedimnesignale" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Da li neko zna, mogu li se medjusobno povezati interphone f5s I caberg speak easy D2. Pokusavam da ih uparim kao intercom ali nesto mi ne ide pa rekoh da li neko zna neku caku.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Interphone F5MC mozes da uparis sa ostalim brendovima,F5S mozes upariti sa uredjajima iz "iste kuce"....e sad',mozda i postoji neki nacin... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Izlazilo je nekoliko upgrade-ova za F5.

 

Možda ćeš moći da ih upariš posle upgrade.

 

Na sajtu Interphona možeš da skineš potreban softver.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Izlazilo je nekoliko upgrade-ova za F5.

 

Možda ćeš moći da ih upariš posle upgrade.

 

Na sajtu Interphona možeš da skineš potreban softver.

:takoje:

Pokusaj,ako ne uspes, mozes se uvek meni obratiti za F5MC  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Ako nekoga zanima.

Uspeo da povezem. Interphone F5 prepoznaje Caberg Just Speak Easy kao telefon i tako se povezu. Sutra idem sa gospodjom u voznju pa javljam kako funkcionise u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ako nekog zanima jeftin uredjaj koji ne podrzava bt komunikaciju sa drugim vozacima, vec se samo konektuje na telefon, mogu da preporucim Vimoto V1098a.

 

Prednosti:

- 35eur sa aliexpress

- veoma glasan zvuk, apsolutno upotrebljivo pri svakoj brzini

- Audio In. Dodatan ulaz za zvuk sa nekog drugog uredjaja. Vimoto ne mora da bude ukljucen da bi se slusao zvuk sa ovog ulaza!

- mogucnost da preko BT bude istovremeno konektovan na dva uredjaja! Pored onoga na audio in!

- dugmici su odlicni za manipulaciju rukavicama

- sistem za kacnje kao i ceo uredjaj mi deluje robusno i (za ovaj cenovni rang) kvalitetno napravljeno.

- mikrofon je odlican, jer me sagovornici cuju odlicno i pri 120kmh, b ikakvog sustanja.

- uredjaj je moguce puniti tokom rada

 

Nedostaci:

- ne postoji komanda za voice call. Samo za redial zadnje pozvanog broja. Ovo je meni bar veliki nedostatak. Medjutim mozda je ovo moguce resiti softverski na telefonu...

- slusalice nisu kvalitetne, dolazi do krcanja kad se bas pojaca zvuk. Muzika je dosta dobra, ali razgovor preko telefona nije sjajan, sagovornik kao da je u buretu.

 

 

Kome ovo ne smeta, mislim da je ovo ok kupovina.

Ponavljam ovo NIJE bt komunikator u pravom smislu (ne moze se povezati sa drugim ovakvim uredjajem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Burazer i ja kupili f4mc pre oko mesec dana, sprava je za svaku preporuku. Kvalitet zvuka je odlican, kada se javim na telefon ne mogu ljudi da provale da sam na motoru. Sve preporuke i za nesu iz majilovca, covek je car.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Uspeo sam,2 sata sam probao sve zivo i na kraju sam uspeo,upario ih vrlo lako jos pre nego sto sam vam postavio pitanje ali nikako da uspostavim komunikaciju,na kraju sam uspeo tako sto sam pritisnuo i zadrzao sekundu,dve  pojacavanje i smanjivanje (oba dugmeta) na jednom uredjaju,tada je zazvonio drugi komunikator i na njemu sam stisnuo MTF dugme i prihvatio poziv... Eto mozda se neko bude mucio bas kao i ja pa mu ovo posluzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja