Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pa kako moze drugo nego da zahteva kako bi ga upario drugacije.


Ne želim drugi da uparim na svoj telefon kad već imam uparen prvi. Taj drugi ne traži odmah uparivanje nego tek kod prvog primljenog poziva. Ignorišem i ne smeta, ali je čudno zašto traži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Ух, разумео сам.   Канда би било једноставније да су уређаји 1 и 2, не мислиш?

 

Moglo je, nego vidim po dokumentaciji da ih zovu A, B, C... Kao olakšanje koristio sam VELIKA i pod navodnicima "mala" slova

 

Probaću zamenu ili uparivanje na drugi telefon, ali već je upotrebljivo. Hvala svima na korisnim sugestijama.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Sve sto sam gledao na aliju bilo je sisanje po usima sa postarinom. Pogledaj wish, drugar je kupio za 45e sa sve postarinom ali samo za jednu kacigu, sve radi sve je  ok,on zadovoljan. Opet, 130ak e za 3 komada nije lose. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
10 hours ago, lestra said:

Sve sto sam gledao na aliju bilo je sisanje po usima sa postarinom. Pogledaj wish, drugar je kupio za 45e sa sve postarinom ali samo za jednu kacigu, sve radi sve je  ok,on zadovoljan. Opet, 130ak e za 3 komada nije lose. 

Jel to wish radi? Meni uvek licilo na prevaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Realno, za dobru komunikaciju ne treba štedeti. Pre sam gledao da uzmem neku kinesku, ali onda vidim da je komplikacija kada treba da se upari sa različitim uredjajima, pa bude komplikovano ili nemoguće. Gotovo svi iz moje ekipe su prešli na SENA komunikacije, i to je po meni najbolja opcija. Jeste da se u početku plati više, ali zato i pruža dosta. Uparivanje je jako lako, kvalitet je odličan, ima glasovne komande, pravljenje grupa za komunikaciju, ima aplikacija za smart phone... Ja trenutno imam SENA 30K i SENA 20S, obe mogu na istu šnalu na kacigi da se prikače, pa koristim u zavisnosti od potrebe da li u grupi koristimo MESH ili standardnu bluetooth vezu. Na KP se pojavilo nekoliko SENA koje se prodaju, pre ih je bilo teže naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja koristim Scala Rider (Cardo) već jedno 10-ak godina i svi koji koriste komunikaciju oko mene koriste takođe Scalu. Radi odlično sve ove godine, ali ne može da se uparuje sa drugim proizvodjačima (novi modeli verovatno mogu).

Kineske, s druge strane, rade solidno za dosta manje love. Kum je kupio onu sa ali-ja, Lexin, ako se dobro sećam i radi dobro. Takođe novi modeli mogu da se uparuju sa različitim proizvođačima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Drugari hvala vam na izdvojenom vremenu i na komentarima..

Ma znam ja za "SENA-u" i za Cardo, ali mi nemamo tolike $$$. Modeli im se krecu od 200+e...

Ipak cemo se zadovoljiti sa nekom iz kineske ponude

On 11/9/2020 at 9:47 AM, lestra said:

drugar je kupio za 45e

Kolega daj ime/oznaku...

Preko alija sam nasao kostaju i oko 30tak eura a siping preko CRO jer ovde sisaju sa cenama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Koristim Interphone Cellular line , tacnije model Tour ( do skoro sam imao F5MC ) i mogu reci da sam prezadovoljan (ne bih voleo da ovo zvuci kao reklama ali bilo bi smesno da nije tako posto se bavim prodajom istih )

Imaju i pro sound slusalice namenjene za razlicite marke kaciga ( Shoei,Schuberth,Shark,HJC )

Za kvalitetan uredjaj ,  koji ima sve ono sto je potrebno jednom rideru da bude povezan sa suvozacem,navigacijom,mobilnim , nije neophodno prodati bubreg.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Videh svakakve predloge, i ovo mi je nekako izbor prema svemu iscitanom..

Da li je za te pare bestbuy ili kojim slucajem imate neki drugi predlog, ako se neko skorije mucio sa istom temom :) kolega @godovic kaze da je zadovoljan

 

 

imam opciju da mi donese burazer iz Italije,(zbg skupe postarine kod nas) i izlazi oko 40e, preko te cifre ne mogu.

Treba mi za poziv i prosto kao handsfree uredjaj, da mogu da se javim i pozovem, a da ne moram da stanem i  skidam rukavice i kacigu :D manje vise za gradsku voznju od tacke a do tacke b, vise sam osetio potrebu kad sam se zaputio negde, a u pratnji sam imao auto i nisam mogao da komuniciram. Odatle je počela ideja..a Boze zdravlja i ako krenem na neku rutu u paru kad krene lepse vreme.

Plus cini mi se da je ok za upravljanje u rukavicama, posto vidim da neke imaju sitne dugmice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Pri kupovini hjc i 90 kaciga veoma povoljno su mi  ponudjeni sena ili u originalu hjc smart 10 b komunikatori po veoma povoljnoj ceni. Posto sam ranije na mojim putovanjima sa suprugom koristio neki od kineskih modela komunikatora sa kojima inace nisam bio uopste zadovoljan( pri brzini od 100 km/c vec se ne cujemo dobro)utisci sa novim komun. Su sasvim drugaciji. Prvo profil komunikatora na kacigije veoma mali i tanak jer se baterija nalazi u zadnjem delu kacige. Zvuk je pri veoma ozbiljnim brzinama veoma cist sto me bas raduje. Dugotrajnost baterije je veoma velika. Svaka preporuka. Inace cena u Motolandu je bila niza nego istog aparata u Louisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

U potrazi sam za nekim slusalicama koje se montiraju u kacigu, mogu da budu i zicane!

Ima li neko da preporuci nesto da valja i da se lepo cuje, prelistao sam celu temu i uglavnom se prica o komunikacijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Gledam da kupim neku budžet varijantu bluetooth slušalica za kacigu. Treba mi samo za slušanje muzike i razgovore u vožnji, bez povezivanja i komunikacije. Na aliju ih ima puno, al mi se ne čeka toliko.

Našao sam na KP nešto što bi mi verovatno odgovaralo.

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Da li je neko koristio ovako nešto, kakvi su utisci?

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 hours ago, Predator016 said:

Gledam da kupim neku budžet varijantu bluetooth slušalica za kacigu. Treba mi samo za slušanje muzike i razgovore u vožnji, bez povezivanja i komunikacije. Na aliju ih ima puno, al mi se ne čeka toliko.

Našao sam na KP nešto što bi mi verovatno odgovaralo.

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Da li je neko koristio ovako nešto, kakvi su utisci?

Ja bih ti prodao sa alija sto sam uzeo na nekoj akciji u paru 58e. Na jednoj kacigi koristene na jednoj turi od 5 dana, a druga komunikacija je malo vise. Planirao sam da okacim na prodaju kad budem kacio i svu opremu sto imam, al mogu prodati mimo toga. Eto komunikacija u paru, freedconn 3500din. Ocuvana sa dve kutije dva punjaca itd... ako ne ti trebace drugom :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

U principu sam zainteresovan. Nije mi komunikacija trenutno bitna, ali ko zna, mozda i zatreba. Pretpostavljam da se može povezati sa telefonom kao handsfree. Ajde pusti mi neku sliku na viber, da vidim koja je u pitanju, pa se dogovaramo. 064 8656988

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
9 minutes ago, Predator016 said:

U principu sam zainteresovan. Nije mi komunikacija trenutno bitna, ali ko zna, mozda i zatreba. Pretpostavljam da se može povezati sa telefonom kao handsfree. Ajde pusti mi neku sliku na viber, da vidim koja je u pitanju, pa se dogovaramo. 064 8656988

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Pa da, povezes se pa se i javljas kad te neko zove, pustas muziku, ako vozis nekog iza pricate opusteno. Ovo je u pitanju

 

US $44.72  21% Off | FreedConn Original T-COM FM Bluetooth Motorcycle Helmet Intercom Interphone Headset Soft Hard Microphone for Any Full Half Face

 

 

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja