Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 14 sati, doktor je napisao:

Mozda nije legalno, al' je legitimno. :)

Nije mi legalnost bila na pameti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

kupio Lexin B4FM komunikatore ,testirani na brizini od 100-120 km/h. sve radi ok. Varijanta je bila vozac- suvozac. jedino nisam probao radio za sada20190614_142847.jpg.7b002b068e02a8d7a1a97f3955a829c7.jpg20190617_124424.jpg.dcf8fd9919a74ddd3218bf0ead9121ef.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS
On 9/17/2019 at 1:23 PM, nebojsaperic said:

Kako se pokazao u praksi  Lexin LX-B4FM i ja ga imam u planu za nabavku, pa me interesuje iskustvo.

U principu ja sam zadovoljan, FM radio po lokalu radi Ok, van naselja vec malo gubi stanice.

u konekciji sa drugim komunikatorom na vecim brzinama se mora pojacati da bih lepo cuo sagovornika.

Konekcija je dobra ,lepo radi i sa vise uparenih uredjeja (komunikator ,telefon ,Navi)

Baterija oko 4-5 h ako slusas radio, ako koristis za telefon ili navi moze i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

ja sam ga cekao na popustu

imaces dva u novembru ako ti se nezuri

  • November 11 GLOBAL SHOPPING FESTIVAL 11.11 2019. Biggest day for online retail sales.
  • November 29 Black Friday

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS
On 1/7/2020 at 5:10 PM, godovic said:

Dali je ovaj Lexin bolja opcija od fodsport ili freedconn?

Neznam nisam posedovao druga dva da bih pravio pordjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Freedconn radi korektno sasvim,mozda za nijansu teze uparivanje uredjaja i malo ume da bude svojeglav,danas uparen sutra kao nece i sam se upari u voznji,za daljinu lazu onih 1200m,realno 600 do 700m na cistom prostoru mereno cajgerom. Cuje se sasvim lepo najveci problem pravi kaciga,na flip up do 80kmh mozd da se prica,na 100 se raspoznaje a preko toga slabo. Ista situacija Schubert C3 i Caberg,HJC full face je vec razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Neko ima iskustva sa ovim?

 

Cellularline Interphone Tour... Nađoh na nekom popustu pa me zanima vredi li pažnje...Screenshot_20200123_212417.thumb.jpg.2737ad383f6fd325fe3facec3f1d1b94.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
On 1/23/2020 at 9:25 PM, moustaki said:

Neko ima iskustva sa ovim?

 

Cellularline Interphone Tour... Nađoh na nekom popustu pa me zanima vredi li pažnje...Screenshot_20200123_212417.thumb.jpg.2737ad383f6fd325fe3facec3f1d1b94.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Odlicna komunikacija za sasvim OK cenu. Lepo radi, imas i app za telefon, zvuk je dobar i preko 100km/h. Baterija je odlicna moze da izvuce oko 10h konstantnog rada (meni konkretno vozac-suvozac non stop radi).

Imas mogucnost da je povezes i s telefonom pa u toku voznje prekida se interkom izmedju vozaca/suvozaca. Takodje mozes da slusas muziku s telefona itd. Stvarno dobra komunikacija, opet kazem za OK cenu.

 

Uzeo sam je od kolege s foruma Neša (BalkanLover - nick). On definitivno ima najbolje cene i preporuka je da ga kontaktiras, covek je stvarno super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

@bocca_bastard

 

Pa prevashodno bi mi trebalo za put koji planiram tj više komada ove sezone, a pošto je duo imam i sa kim po pola da uzmem... Po gradu bi nešto preterano i ne treba...

 

@Funky

 

Išao bih uskoro van zemlje, da mi dupe vidi put što bi rekli, pa sam našao u jednoj radnji u Italiji poprilično jeftinije u odnosu na Louis ili FC npr... Tako da ne znam koliko dengi je kod kolege forumaša...

 

Hvala puno na opisu!

 

Jel ima nešto na šta bih trebalo da obratim pažnju pri kupovini?

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Komunikacija je odlicna jedino na sta treba da obratis paznju je da li zelis komunikaciju vozac/suvozac ili vozac/suvozac/jos vozaca jer ti to diktira koju uzimas Tour/Link/Sport itd. 

 

Ja sam takodje gledao cene u ITA posto cesto putujem i veruj mi bila je bolja ponuda kod kolege, zaprati ga na forumu i ako zelis kontaktiraj.

 

Moja preporuka svakako ide za njega jer se time bavi jako dugo i moze ti pomoci u odabiru one komunikacije koja ti treba kao sto je meni pomogao.

 

Ja sam uzeo na kraju LINK model pomenutog proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Kao da si znao da uskoro tamo idem

 

Čini mi se da je sjajan popust, reda veličine 250e, ali kontaktiraću kolegu sa foruma svakako!

 

Cilj bi bio povezivanje dva vozača za sad, ali ko će ga znati da li će se čopor o povećavati...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Da ne otvaram novu temu... ima li neko iskustva sa Cardo freecom 2+ i Cardo freecom 4+ modelima komunikacije?Trenutno ima neki popust u Louis-u tako da  2+ izlazi oko 250e, a 4+ 350e. Prvenstveno bi koristila za komunikaciju sa suvozacicom i povezivanje na telefon zbog navigacije, tako da razlika u dometu nije presudna. Osim povezivanja  broja korisnika , ima li neke realno upotrebljive razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Kolege imam jedan problem. Prosle godine sam kupio bluetooth za kacigu. Namontirao sam ga, krenuo u voznju i posle nekoliko skidanja kacige sa glave - po*ebao ga. Verovatno je do grube i velike glave ali i do uredjaja koji je razocaravajuce svilen. Pokidala mi se USB uticnica od headset-a (micro-b) i polomio se mikrofon.

Da li popravljati ovo (i kako) ili kupiti drugi headset? Centrala je ispravna i u redu samo je headset ostecen. Da li mozda ima da se negde kupi taj headset odvojeno kod nas?

 

 

IMG-2191.JPG

 

IMG-2192.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

@Marko81

mislim da ces tesko naci samo slusalice (malo sam lutao po net-u i video da iskljucivo prodaju komplet)

napomenuo bih da je ovo obicna bluetooth "musica" napravljena za kacigu,nije komunikacija

Dodao bih da je nesto slicno napravio i Cellularline i zove se twiins (obicno sam ih prodavao osobama koje su ih ugradjivali u ski kacige) 

IMG_4690.thumb.JPG.0be01d6a5f5d3a4925a9e408bd9c68d3.JPG

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Kako rade te neke povoljnije komunikacije?
Na primer, ova sa linka:
ROMAN M2 Bluetooth Anti-interference For Motorcycle Helmet Riding Hands Free Headphone bluetooth motorcycle helmet headset

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Ja imam ovu komunikaciju neke dve godine, prezadovjan sam, uglavnom sluzi za telefon, muziku i razgovor sa suvozacem, sa ostalim vozacima nisam povezivao.. inace ja sam je tada pazario na nekoj akciji njihovoj 2kom za manje od 5000rsd, evo vec dve godine me sluzi besprekorno.. Sada se razmisljam da kupim novi model istog proizvodjaca.

https://a.aliexpress.com/_d72oCta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja