Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Procitao sam sve, ali se Vimoto V6 ne pominje. Ne bih pitao inace, nisam bas toliko zelen na forumu. :D

Na kraju sam narucio ipak FreedConn TCOM-SC povucen dobrim iskustvima ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Posle nekoliko meseci citanja , uporedivanja i tako dalje .. posle skoro sigurne odluke za neku od Sena komunikacija uzeo sam na kraju

 

Scala Rider Freecom 2 

 

iz prostog razloga jer mi duzina od 800 ili 1600 m dometa ne cini nikakvu razliku ni potrebu jer trebam samo komunikaciju sa saputnicom/zenom

 

a to ova ima ... :takoje: , cak ima radio , koji mi takode ne treba !!

 

Ugradio za pola sata u obe kacige , probao po kuci , povezao sa telefonom i GPS uredajem , savrseno radi , prezadovoljan :care:

 

Cekam lepse vreme za testiranje na putu , mada sam siguran da ce moje potrebe biti zadovoljene ...

 

jeste skupje od kineskih , ali ipak mislim da je cena OK ...

 

https://www.louis.eu/artikel/cardo-scala-rider-freecom-2-double-set/10037032?filter_article_number=10037032&list=831185916b926827c08db0f83d1cded4

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ako sam dobro procitao karakteristike:

Za 120 E manje imao si interphone F3MC sa (skoro) istim karakteristikama(nema radio) 

Za 60E manje imao si F4MC - imao si sve to i mogucnost povezivanja 4 ucesnika

Za 40E vise imao si F5MC -  imao si sve to i uredjaj za konferencijski razgovor od 4 i vise ucesnika

O urbanu,sportu i touru da ne pricam....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 13 minuta, balkanlover70 je napisao:

Ako sam dobro procitao karakteristike:

Za 120 E manje imao si interphone F3MC sa (skoro) istim karakteristikama(nema radio) 

Za 60E manje imao si F4MC - imao si sve to i mogucnost povezivanja 4 ucesnika

Za 40E vise imao si F5MC -  imao si sve to i uredjaj za konferencijski razgovor od 4 i vise ucesnika

O urbanu,sportu i touru da ne pricam....

iskreno da ti kazem , Interphone sam u startu odbacio , jednostavno mi se ne svida , nemam neki specifican razlog ... cudno mi izgleda :stabre:

 

verujem da je OK komunikacija ... izbor mi je prvo bio samo Sena , gledao sam Sena / Schubert 10U

 

https://www.louis.eu/artikel/schuberth-sc10u-communication-system/20013492?filter_article_number=20013492&list=d47713c3a67cfb48f0fa15e4b8878089

 

kojoj integracija u kacigu nema premca ,

 

ali sam imao sumnje dali cu moci lepo da upakujem to u zeninu kacigu , jer je mali broj , Schuberth Lady ..

 

plus toga poceo sam da razmisljam dali mi treba povezivanje sa 4 motora , plus domet od kilometra , a ne treba mi 

 

 

pa sam odlucio za Scalu , izgleda mi mnogo manje nego vecina komunikacija , pa i Interphone , a to mi je lepse ( a i odluka je moja ;) )

 

 

ali , nisam siguran da si za cene u pravu ...

 

Cardo Freecom 2   u Louis Moto       2 pack   sa 235 eura spusten na 218 eura

 

F3mc                        FC moto               2 pack   sa 270 eura spusten na 170 eura

 

znaci razlika 50 , a ne 120 eura ... a pored 500 +/-  eura koliko sam bio spreman da dam za dve Schuberth komunkacije , 50 eura je sitnica ... 

 

 

ostali nisu uporedljivi ... ima i Cardo i Sena boljih modela ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Postujem tvoju odluku

Napomenuo bih da i Interphone pravi namenske slusalice za Schuberth i Shoei

Sto se same cene tice-to su cene na net-u  -  kod mene su mnogo manje  ;) ....

U zdravlju da te sluzi Scala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre sat vremena, balkanlover70 je napisao:

Postujem tvoju odluku

Napomenuo bih da i Interphone pravi namenske slusalice za Schuberth i Shoei

Sto se same cene tice-to su cene na net-u  -  kod mene su mnogo manje  ;) ....

U zdravlju da te sluzi Scala :takoje:

 

kod tebe ?? jel ti prodajes ?

 

video sam te Interphonove mikrofone i slusalice za Schuberth , ali to je jos dodatno ... plus ostaje ti kutijica koja mi se ne svida na spoljasnoj strani ..

 

da zenina kaciga nije toliko mala , uzeo bi sigurno taj Sena/Schuberth SC10U , po tome kako je uklopljeno u kacigu mu nema ravnog ..

 

ovako , uzivam u Scali :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

I ovde stvari počinju da se razvijaju sve brže. I dalje koristim Autocom jer me mrzi da uparujem uređaje i dopunjavam bateriju na nekom bežičnom uređaju, ali počinjem ozbiljno da razmišljam da ga prodam i uzmem nešto od savremenijih BT uređaja.

 

Tako pročitah i ovo:

http://www.advpulse.com/adv-products/sena-30k-bluetooth-headsets-review/

 

Neko vreme (par godina) nisam detaljno  pratio razvoj komunikacija... napravljeno je dosta pomaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam autocom komunikaciju za dvi kacige i centralnim uređajem, nikad korišteno. Prodajem


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav svima,

 

nisam aktivan na forumu, pratim teme koliko mi vreme dozvoljava ali slabo pišem. Verovatno me ne poznajete ali mislim da to nije prepreka da napišem svoje iskustvo sa BT komunikatorom koji se pominjao ovde na forumu, možda nekome pomogne pri odluci o nabavci. U suštini, videćete da sam jako dosadan lik koji voli da kucka dugačke tekstove, ukazala mi se prilika i sad ću da vas udavim. :P

 

U pitanju je „kinez“ BT-S2, kupljen direktno sa linka koji je još uvek aktivan, a koji je kolega @Dalibor_Andric postavio sada već davne 2017. godine u ovoj temi: 

 

 

Nisam video da je neko pisao detaljnije o ovom uređaju, a i ako jeste neće škoditi još jedno iskustvo.

 

Kupio sam 2 komada za nešto malo preko 50 USD, izgleda da sam ubo neki popust, sada vidim da je na istom tom linku 34 USD komad + dostava koja je takođe bila jeftinija kada sam poručivao. Što se tiče dostave, naručeni početkom februara, stigli krajem marta, s tim da nisam računao na kinesku NG kada ne rade. Poslali odmah posle 20.02. – realno čekanje oko mesec dana, od toga su sigurno preko nedelju dana stajali na našoj Carini. Carina+porez još oko 1700 RSD.

 

Do sada se nisam susretao sa ovim uređajima, ni kineskim ni onim skupljim, tako da informacije treba uzeti sa rezervom, pišem samo svoje iskustvo kao nezahtevnog korisnika. Uzmite u obzir i da vozim skuter sa vizirom, tako da mi vetar ne tuče u predelu brade, tj. tamo gde je mic.

 

Da ne bih davio o tome šta proizvođač nudi, slika uputstva, tu sve piše.

 

Uputstvo1.jpg

 

Uputstvo2.jpg

 

 

Testiranje u kućnim uslovima, van kacige:

  • Povezivanje sa telefonima (Android) i povezivanje dva BT uređaja međusobno bez problema.
  • Zvučnici dobri, testiran radio, nema nekih velikih problema, šumova i slično u prijemu stanica. Iskreno, izenedio sam se koliko dobar zvuk imaju, nisam očekivao.
  • Interkom takođe bez problema, čujemo se iz sobe u sobu J
  • Audo kabl – ne radi. Kod mene (kineski telefon Blackview) telefon pokazuje da su povezane sluške, ali zvuk ne čujem ni kada je poziv u pitanju, ni kada se pusti muzika (YT). Kod žene (Honor 9 lite) se čuje jako slabo, za mic ne znamo jer, jelte meni ne radi tako da sam odmah batalio dalje cimanje oko toga. Oba uređaja isto pokazuju, tako da verujem da nisu usavršili kompatibilnost sa telefonima ili šta već, mada mi je to potpuno nejasno – još od serije Složna braća više verujem kablu. :) OK, nema veze, bitno da radi bez kabla, to smo i tražili tako da idemo dalje.

Montiranje u kacigu:

  • Moja kaciga nema pripremljen prostor za zvučnike kod ušiju, bilo je malo povuci-potegni da se nađe pozicija da ne žuljaju - posle par kapi znoja i popucalih par živaca završeno. Mikrofon je prilično glomazan, ima sunđer koji služi za umanjenje šuma i ako je kaciga takva da nema dovoljno mesta ispred usta može da bude problem. Meni trenutno nije, taman znam šta još moram da gledam kad budem kupovao novu kacigu. Inače, kod nekih drugih uređaja koje sam gledao po netu postoji opcija - ovakvi mikrofoni su namenjeni za jet ili flup-up kacige, dok se za full face nudi manji, bez sunđera. Nisam našao da BT-S2 to nudi tako da je ovo „daj šta daš“.
  • Kao što piše u uputstvu, postoje dve opcije montiranja uređaja – Velcro sa 3M čičak trakom ili clip. S obzirom da moja kaciga nema prostora da se između školjke i unutrašnjosti provuče clip, montirano sa Velcro. U vožnji po beogradskim ulicama (koje su trenutno – >:( da ne psujem) stoji bez da mrdne. Šta bi bilo na 40°C i da li bi taj lepak popustio ne znam, neću ni saznati jer to neće biti način montiranja na sledećoj kacigi.

Testiranje u vožnji:

  • Pre svega informacija - imam očajnu kacigu. Stara je preko 10 godina, padala 100 puta (sva sreća ne dok je bila na glavi), sva je šuplja, preko 80-90 kmh mi je u glavi ko u sred uragana, šušti da ne čujem ni sebe :D Znam da je kaciga za hitnu zamenu, ove godine kupujem drugu.
  • FM radio radi vrhunski. Nikada nisam voleo da slušam muziku dok vozim motor tako da mi je malo čudno i trebalo mi je vremena da se naviknem. Da li će mi to preći u praksu ili ne videćemo. Ko voli, da zna da je prijem dobar i da se lepo čuje. Siguran sam da bi u kacigi sa manjim šumom bilo ekstremno bolje.
  • Komande su jednostavne, u rukavicama se lako opipaju iako nije tako delovalo kada sam video uređaj.
  • „Dok svira radio“ a telefon zazvoni, čuje se zvuk koji ide „ispod“ muzike koja se ne smanji i daje indikaciju o tome. Iskreno, mislim da je značajno bolje rešenje da muzika prestane ili pak da se značajno smanji (kao npr. u kolima koja imaju mogućnost povezivanja telefona). Ovo je po meni mana.
  • Na poziv se odgovara lako, testirano sa više sagovornika, svi iznenađeni kako me čuju. Izgleda da glomazni mic sa sunđerom za umanjenje šuma radi posao. Testirano na više brzina (ali samo do 100 kmh), sve uvek ok što se tiče mic. Nosio sam podkapu, nije pravilo problem. Ja čujem sagovornika jasno i bez prekida, smeta mi samo taj šum vetra na većim brzinama, ali opet – izuzetno loša kaciga. Na 60-70 kmh apsolutno bez ikakvog problema, što je meni sasvim dovoljno jer sam u fazonu da svakako usporim ako me neko zove, a i neću voditi neke dugačke razgovore dok sam na mopedu svakako.
  • Žena je odsutna tako da nisam imao priliku da probam intercom. S obzirom da u kućnim uslovima nije bilo razlike između tog razgovora i telefonskog, ne vidim da će biti problema. Kad probam, mogu da dopunim informaciju.

 

Kao i svaki kineski proizvod, ima svoje prednosti i mane. Po mom mišljenju dosada sam primetio sledeće.

Prednosti:

  • Cena;
  • Dobar zvuk zvučnika;
  • Dobar zvuk mikrofona;
  • Opcija FM radio koju nemaju svi BT uređaji;
  • Jednostavne komande, lako opipljivi tasteri.

Mane:

  • „Kinez“ – za ovaj komad tehnike meni lično ne, ali verujem da ima ljudi kojima je bitno da kupe proizvod pouzdanih i renomiranih proizvođača. Sa „kinezima“ zbog lošije kontrole kvaliteta u proizvodnji uvek može da se desi da se dobije uređaj koji neće raditi, ili će imati problema;
  • Žičana veza audio kablom očigledno ne radi sa svim telefonima;
  • Veliki mikrofon, nema opcije za manji za full face kacigu;
  • Priključak za punjač – očekivao sam da bude Micro USB – nije. To sad znači kada krenem negde „na duže“ sada sa sobom nosim još jedan/dva punjača. Pored punjača za tel (moj, ženin, službeni), punjača za foto aparat moram da nosim i ovaj, i to dva! Generalno, možda je ovo nekome smešno ili nema takvu situaciju, ali ja popizdim od toliko adaptera i kablova. :grr:  Ne znam kako je na ostalim BT uređajima, možda je to praksa da bi sprečili kupovinu konkurentske opreme (sluške i mic) pa sam možda i lupio, ali sam oekivao da smo ekspanzijom pametnih telefona prevazišli različite priključke na razliitim uređajima.

Meni nepoznato:

  • Veza sa GPS-om - bilo preko BT ili kabla;
  • Veza sa radio stanicom;
  • Interkom sa suvozačem u realnoj vožnji (mada opet ponavljam, u kući je zvuk isti kao preko telefona tako da ne mislim da će biti problem);
  • Interkom između dva motora;
  • Povezivanje sa drugim proizvođačima;
  • Više od 2 uređaja u vezi;
  • Autonomija baterije. Testirano je nekih dva sata u kontinuitetu (svirao FM, pozivano, primljeni pozivi), nije pukla, po proizvođaču nije ni samela za tako kratko vreme, ali ko će ga znati.

 Napisah sastav kao da je SENA u pitanju, ali eto ako i jednom kolegi olakšam neke nedoumice meni drago.

 

Slike:

 

DSC-0453.jpg

 

DSC-0459.jpg

 

DSC-0460.jpg

 

DSC-0461.jpg

 

DSC-0462.jpg

 

DSC-0477.jpg

 

DSC-0489.jpg

 

DSC-0495.jpg

 

 

Pozdrav,

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Citam vec par dana komentare i iskustva sa ovim intercom zafrkancijama, radio stanicama i svim tim komunikacijama i sto vise citam, sve sam zbunjeniji oko toga sta meni treba. 
Jos davno sam rastudio Nokijinu BH-503 slusalicu i ugradio je u slem za Free-ja i to je jako lepo radilo. Vozio sam uvek sam i mogao sam lepo da cujem muziku, da pricam ukoliko me neko pozove, da slusam navigaciju, cak je slusalica imala dugmice za saltanje pesama. Velika baterija je bila ugradjena u sam slem, pa je to sve trajalo danima. 
Prelaskom na veci motor se povecala kolicina vetra, pa ta prica vise nije pila vodu. Prica je bila nemoguca, a muzika se cula do70-80 km/h. Motor do 50cc je za devojcice do 18. Sa 650cc je vac moglo da se uhvati i nesto sa dva cilindra i vecim V izrezom :lol2:Hocu reci, cesce se nalazio suvozac na motoru. Nemogucnost price tokom voznje me nekad bas nervira.  
 

Neki od ovih intercom-a ugradjen u kacigu bi m iresio problem sa suvozacemi cena od 70-80e mi je sasvim ok. Resio bi mi problem sa muzikom, sa navigaciom. Ali da li bi to moglo da se poveze na neku radio stanicu? Jako mi smeta to sto ti intercom-i pricaju samo sa jednom osobom u jednom momentu. Ono sto dobijam sa walkie talkie-jem mi je mnogo bolje po tom pitanju jer svi mozemo da pricamo.

Desi se cesto da mi se u voznji priljuci drugar sa kolima. Odlicna je varijanta ako idemo dalje jer stvari potovarim kod njega. Tada bi walkie talkie bio idealan jer i on iz kola moze da prica samnom i mojim sivozacem. 

 

Da skratim, sa intercomom imam:

-Bluetooth konekciju sa telefonom (muzika, navigacija)

-Prica sa suvozacem

 

Walkie talkie mi je bolji zbog:

-Vise ljudi na istom kanalu 

-Veci domet

-Jeftiniji je jer sasvim korektne kineske kopije Motorole mogu da se kupe i kod nad. Ne moram cekati iz Kine.

 

Znam da ima intercoma koji rade sa 4 komada od jednom, ali ne zelim da druge ljude bacam u trosak da bi pricali samnom. Ti intercomi kostaju oko 80 ili vise e po komadu.

 

Da li neko ima resenje kako bi walkie talkie mogao da se poveze sa bluetooth-om na telefon. Ili slusalica za walkie talkie koja bi bila povezana sa njim i telefonom? Onda sam pokrio sve sto mi treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Šutnja na motoru je zlata vridna.
A ti kako hoćeš


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Stigla mi nedavno sa Alija FreedConnTCOM-SC komunikacija... Imam pitanje za vlasnike: kada se uparim sa navigacijom pa pustim FM da svira u pozadini kada se oglasi teta sa navigacije prekine se muzika pa moram da MFB (multifunkcijsko dugme) ponovo pritisnem da bi muzika nastavila da svira. Da li ovako mora ili ja nešto ne radim kako treba ili se nešto sj.... o? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne zna niko? Znači, uparim navigaciju sa telefona sa komunikatorom, pustim muziku sa radija i krenem, FM svirucka sve do prve instrukcije i posle toga radio - tajac. Moram opet da "upalim" radio na multifunkcijsko dugme, i tako u krug. Pretpostavljam da je većina vlasnika makar probala ovu kombinaciju?! Kako je kod sličnih uređaja ovog cenovnog ranga (Lexin)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 2.3.2017. at 18:54, vasa.93 je napisao:

Da li možda neko ima iskustvo sa sledećom komunikacijom: https://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-Helmet-Intercom-BT-S2-IPX7-Waterproof-BT-3-0-with-FM-BT-S2-1000m-Headset/32718956124.html ?

 

EDIT: Mada vidim da za taj novac može da se uzme ovaj FreedConn koji dosta nahvaliste. :) Vidim da ima više modela - sa displejem ili bez, sa FM prijemnikom ili bez itd. Šta ste vi isprobali? :)

PAMETNA kupovina pre svega kolega...imam je 3 godine a i  imam i predhodni model bez FM a i sve su bezprekorne u funkcijama i povezivanju  baterija  traje oko 7 do 9 sati slusanja muzike....zvuk kristalno cist u razgovoru i slusanju....takodje primanje zvuka prilikom poziva kristalno cist,,,,NEMA potrebe za kupovinama FIRMIRANIH (zvucnih brendova)koji su 200xx eu.) Moram napomenuti da sam izbacio  fabricke slusalice koje uz BT dolaze iz  samo 1 razloga a to je sto.... sam perfekcionista po pitanju zvuka pa sam odlemio kablove sa fabrickih slusalica i ubacio KOSS porta pro slusalice na mesto fabrickih.....e sad i basa i visokotonaca koliko hocces:) mada iskreno i fabricke su  davale jasnu zvucnu sliku ali za ragovor  ne i za slusanje muzike...sto je i razumljivo za cenu.:) Uz ekvilajzer u plejeru su znale dati i solidan bas...ali samo solidan ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Stigla je u cetvrtak posle tacno emsec dana stojanja na carini. Troskovi carine, pdv i postarina od carine do kuce su sveukupno izasli 4200 dinara. 

ZW3wrKH.png

 

Ugradio na obe kacige i prezadovoljan sam. Zvuk je cist i moze biti dovoljno glasan da posle i pisti u usima. Trudim se da drzim nivo takav da cujem i spoljne zvukove. Posto ja mojim motorom ne prelazim 120-30, sa osobom iza mogu sve vreme lepo da se sporazumevam. 

Tockic je odlicna stvar jer se vrlo lako menjaju pesme i pojacava/smanjuje.... Cak i razgovor preko telefona je odlican. Razmisljam da uzmem i one kopije motorolinih voki tokija, pa da mogu da pricam i sa ljudima u kolima kada idemo negde. Sve preporuke za ovo, ali carina je ubitacna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Mislim da je bolje naručiti 2 puta po jedan uređaj , po pravilu nebi trebalo da naplaćuju carinu na stvari jeftinije od 50e .
Meni su naplatili carinu nesto puno manje msm oko 1000din ali pre 3-4 godine .

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 7.6.2019. at 1:11, srbenda je napisao:

pa sam odlemio kablove sa fabrickih slusalica i ubacio KOSS porta pro slusalice na mesto fabrickih.....

Gde si nabavio porta pro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pre mozda desetak godina dobijem na poklon dve SIDI kacige sa ugradjenom 2.4ghz komunikacijom, slusalice/zvucnici smesteni u kaiseve zakacki, mikrofon u desnom sundjeru obraza...

Sve na mikro kontakttore povezano i rasklopivo. Komunikacija dvosmerna, wifi i bluetooth za povezivanje sa telefonom, ponistavanje suma vrhunsko!

Baterija pasovala od nokie 3210, trajala po 5 dana..

Sada pazarim po 50/70eura (10 god kasnije) i nisu ni prineti sto se kvaliteta zvuka tice i trajnoscu baterije....

 

P.S. Tu sam kacigu i farbao ne bi li jor radni vek produzio... :D

Image0506.jpg

Image0510.jpg

post-4737-0-36987300-1367526011.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Imao sam popust zato sto narucujem dva komada. Tj, zato sto uzimam komplet. Kao sto se vidi, u jednoj kutiji su obe komunikacije. 
Taj popust mi je kompenzovala carina. Cak i malo vise uzela. 

A sto se tice trajanja baterije, prezadovoljan sam. Celu nedelju (jedan dan :D) se vozao i slusao muziku, juce malo po gradu vozikanja i evo jutros mi kaze da imam 60% baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Moguce da si imao srece. Poznata mi je ta varijanta, ali poznata je i carinicima. Cim im je cena sumnjiva, traze da im dostavis pravu ili oni sami traze. Kinez nije napisao cenu na paketu, a oni su prilicno precizno nabavili. Ovaj set sam platio preko ebay-a oko 120e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Sto se tice naše carine to je totalno nasumično , ne može da se garantuje ne u kom slučaju ishod . Ja sam sa eBay AliExpress-a i ostalih web prodavnica poslednjih 15god naručio stotine gluposti što jeftinih što skupih i uvek je bilo drugačije .
Mada definitivno bolje je kad stave manju cifru ili napišu da je poklon.
Prošle sedmice su mi sa Alija stigla 2 Naturehike dušeka od 90$ i nisam platio carinu a nije bas mali a ni lagan paket .

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Molim Vas da o predlozima i idejama za smanjenje i zaobilazenje carine ne pisete javno.

Da ne bude posle, "ko nam je kriv".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja