Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Nekako mi ružno, stoji daleko od kacige...

 

Najbolje kombinacije su ubjedljivo Nolan / N-Com... ali eto, ja ne volim Nolan kacige...

 

 

Javi kako se ponaša u vožnji...

 

Sve se slazem...moja kaciga je na tom delu pod tri razlicita ugla, sve neke kosine, dobro da stoji i ovako...zbog tih kosina i ispupcenja  gornji deo je vise od pola cm odaljen od kacige :(

 

no sta je tu je, bolje ne mere...bar je ne umem :) bitno da radi kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mnogi korisnici Bluetooth komunikacija tvrde da im se javljaju glavobolje posle dužeg vremena aktivnog korištenja pa su se isto tako neki od njih bacili u istraživanje kako da sačuvaju malo glavu od zračenja BT uređaja...

Šta sam vidio, i pročitao, je to da dosta ljudi sa unutrašnje strane kacige zalijepi tanku alu foliju, i manje-više svi koji su pokušali tvrde da im je pomoglo...



Ima li neko slična iskustva, glavobolje ili osjećaj neugodnosti ili slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Mene glavobolja napada zbog "puzeva" na cesti koji me svakodnevno usporavaju. ;-)

 

Salu na stranu, bilo je rasprava na tu temu u vezi stare Jabra BT150. Ja koristim Scalu vec 4 godine bez problema.

 

Mislim da glavobolji i slicnim osjecajima neugodnosti doprinose nepravilno ili lose postavljen BT ili cak i los zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Nekako mi ružno, stoji daleko od kacige...

 

Najbolje kombinacije su ubjedljivo Nolan / N-Com... ali eto, ja ne volim Nolan kacige...

 

 

Javi kako se ponaša u vožnji...

a Schuberth?

ima li primedbi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Mnogi korisnici Bluetooth komunikacija tvrde da im se javljaju glavobolje posle dužeg vremena aktivnog korištenja pa su se isto tako neki od njih bacili u istraživanje kako da sačuvaju malo glavu od zračenja BT uređaja...

 

Šta sam vidio, i pročitao, je to da dosta ljudi sa unutrašnje strane kacige zalijepi tanku alu foliju, i manje-više svi koji su pokušali tvrde da im je pomoglo...

 

 

 

Ima li neko slična iskustva, glavobolje ili osjećaj neugodnosti ili slično?

ne Schuberth se samo iskljucuje posle par sekundi! i automatski ukljucuje ako bilo ko "prica" (telefon, navigacija, saputnik,..), na taj nacin stedi bateriju, i nema zujanja! to je razlika izmedju njega i Nolana sa originalnom komunikacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

 

Mnogi korisnici Bluetooth komunikacija tvrde da im se javljaju glavobolje posle dužeg vremena aktivnog korištenja pa su se isto tako neki od njih bacili u istraživanje kako da sačuvaju malo glavu od zračenja BT uređaja...

 

Šta sam vidio, i pročitao, je to da dosta ljudi sa unutrašnje strane kacige zalijepi tanku alu foliju, i manje-više svi koji su pokušali tvrde da im je pomoglo...

 

 

 

Ima li neko slična iskustva, glavobolje ili osjećaj neugodnosti ili slično?

ne Schuberth se samo iskljucuje posle par sekundi! i automatski ukljucuje ako bilo ko "prica" (telefon, navigacija, saputnik,..), na taj nacin stedi bateriju, i nema zujanja! to je razlika izmedju njega i Nolana sa originalnom komunikacijom.

 

 

 

Nema ni kod Nolana nikakvog zujanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

meni pre dva dana stigao Lexin LX-R6.

https://youtu.be/-hyVG54bSbA

Imam identičnu komunikaciju, s tim što je mojoj naziv V6 1200.

Ja sam prezadovoljan. Ako je kaciga dobra, tj. nije bučna, nemaš problem ni na 120 u komunikaciji pa čak ako voziš i naked.

Domet je vrhunski, na preko kilometar razdaljine veza je stabilna. Po gradu izmedju zgrada to naravno ne važi.

Baterija je takodje fantastična, bez problema traje ceo dan, čak i dva da slušaš muziku ili komuniciras.

Šum vetra odlično skida, sa podignutom flip-up kacigom nemam žalbu na vetar, čak šta više, kad pričam preko telefonske veze, često kažu "...kako vozis 80km/h kad te čujem kao da si u zatvorenoj prostoriji" :-D

Nije neka lepota, ali radi za sve (smešne) pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas imadoh priliku da probam ovaj model

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00BTSFN54/ref=mp_s_a_1_4?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1470348550&sr=8-4π=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=sena&dpPl=1&dpID=417cxyBzsrL&ref=plSrch

 

 

Kratko sam nabio tuđi šljem na glavu iako to iz dna duše mrzim samo da čujem zvuk...

 

Muzika se ok čuje, lijepo, čisto... telefon takođe... domet među kućama i zgradama cca 300 metara...

 

Sviđa mi se ovaj minimalistički/pljosnati dizajn...

Kompletan uređaj na kacigi je debeo manje od 6-7 milimetara...

 

Sumnjam da ovaj model vrijedi toliko, ali i pored starije braće ima svoje ljepote...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Samo u Srbiji mozes da narucis dve iste stvari, istog dana na dve razlicite adrese u Beogradu i da ti jedna stigne bez carine, a da drugu posalju na carinu i da ceskas koliko ce da te odrape... Verovatno ce i porez da mi naplate, iako je komunikacija placena ispod 50 eura!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

U Republici Srpskoj takođe...

 

Kupovao sam stvari po skoro 400$ i dolazile mi kući bez išta a kupovao sam i sitnice po 20-ak $ koje su zaglavile na carini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Samo u Srbiji mozes da narucis dve iste stvari, istog dana na dve razlicite adrese u Beogradu i da ti jedna stigne bez carine, a da drugu posalju na carinu i da ceskas koliko ce da te odrape... Verovatno ce i porez da mi naplate, iako je komunikacija placena ispod 50 eura!

Nije to samo u Srbiji tako , ja u Canadi narucim sat od 1000$ iz USA i ne naplate mi carinu , ebiga nisu otvarali paket , a sledeci put narucim neke cipele sa Americkog Amazona od 60$ i oni mi naplate carinu . Tako je u celom svetu, jednostavno ne otvaraju se svi paket vec naizmenicno, narocito oni koji su na oko primamljivi . Ista stvar se desava i u Srbiji .

Ja sam sa AliExpresa narucio  bluetooth  komunikaciju komada dva i nije mi naplacena carina a nekad mi nalate za neku jeftinu glupost od 10$ .

Inace sa komunikacijom sa zadovoljan ,radi odprilike oko 10h a neznam koji joj je domet jer je koristim samo sam ili sa suprugom koja sedi iza mene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

 

Samo u Srbiji mozes da narucis dve iste stvari, istog dana na dve razlicite adrese u Beogradu i da ti jedna stigne bez carine, a da drugu posalju na carinu i da ceskas koliko ce da te odrape... Verovatno ce i porez da mi naplate, iako je komunikacija placena ispod 50 eura!

Nije to samo u Srbiji tako , ja u Canadi narucim sat od 1000$ iz USA i ne naplate mi carinu , ebiga nisu otvarali paket , a sledeci put narucim neke cipele sa Americkog Amazona od 60$ i oni mi naplate carinu . Tako je u celom svetu, jednostavno ne otvaraju se svi paket vec naizmenicno, narocito oni koji su na oko primamljivi . Ista stvar se desava i u Srbiji .

Ja sam sa AliExpresa narucio bluetooth komunikaciju komada dva i nije mi naplacena carina a nekad mi nalate za neku jeftinu glupost od 10$ .

Inace sa komunikacijom sa zadovoljan ,radi odprilike oko 10h a neznam koji joj je domet jer je koristim samo sam ili sa suprugom koja sedi iza mene .

Ma tako je u celom svetu, ali nema veze, važno je da pljunemo na sve naše. Mnogo prodavaca iz sveta uopšte ne šalje za Italiju zbog problema sa carinom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bolje je da na nesto naplate a na nesto ne ,nego da na sve naplate.

Mislim po meni , ako nekog grize osecaj odgovornosti sto nije platio carinu za nesto sto je narucio onda jeste problem.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bem li ga ja za poslednjih 12-13 god koliko  se sluzim sa Ebay nisam imao nekih neprijatnih situacija obicno se carina ne naplati ili to bude nesto simbolicno 200-300din mislim da sam najvise platio 1000din carinu . 

Sad mozda neko ima gora iskustva od mene ali ebiga , ja se nisam nikad osetio prevarenim .

 

  :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Trebalo bi da bude jasno. Ispod 50e nema carine i sa time mozes da racunas. Ako narucis preko, znas da se platiti carinu, a ne ovako indijanski proizvoljno. Banda. Nasa banda, italijanska banda, kanadska banda, meni svejedno

Pa jeste, ali isključivo ako je za ličnu upotrebu. Ako carinik posumnja da je za preprodaju onda idu troškovi. Pa mora od nečega da se kupuje gorivo za GSP :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pomenuo je neko na prosloj strani Autocom sistem , ja sam imao njihov , sa zicom i nebi mogao da ga preporucim

Sistem odlicno radi , bar iz pocetka , nema brige za baterije itd , ali vremenom kontakti stradaju , pa je radio na prekide , a samu zicu iz kacige je skoro nemoguce izvesti a da ne smeta , t.j. kad kacigu stavite na sto , zica sa jedne strane viri i smeta ...

 

Schubertov sistem izgleda OK , mada i pored toga sto cu uskoro da uzmem Schubert ( stize motor .. ) jednostavno ne mogu da svarim njihovu cenu . Jednostano preterano ...

 

Gledam novi Sena 10U , izgleda mnogo dobro , malo je jeftiniji od Schuberta , nije bas bagatela , ali preziveo bi , a dobro izgleda , nista nigde ne viri ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

pozdrav svima

 Imam na jednoj kacigu scala rider Q2,a hteo sam da kupim Xlite-vou komunikaciju BX1, jer mi je kaciga Xlite 1003,   da li neko ima iskustva sa tom BX1 komunikacijom.

Da li ću uopšte uspeti da uparim te dve komunikacije da rade kao intercom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Zamolio bih sve kolege koje imaju ovaj komunikator da mi kažu kako se ponaša i generalno kako su oni zadovoljni.

Mene zanima kvalitet zvuka između suvozača, vremenski period komunikacije i da li postoji mogućnost kada je komunikacija ostvarena između dvoje, da se primi poziv sa telefona?

a6eceeccc3572d6dcd77b641f4b640bd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Ja sam sa kolegom sa foruma porucio letos ovu komunikaciju i mogu reci za te pare da je komunikacija vrh.Isli smo zajedno na dve duze voznje. Zvuk je dobar lepo se cuje. Meni je konkretno samo jedna slusalica namestena kako treba i ne pojacavam je do kraja. Baterija traje nekih osam sati . Koristio sam i predhodni model ove komunikacije koja nije znala da se ugasi.

Moze da se slusa muzika sa telefona, radio.

Postoji i mogucnost javljanja na telefon i kada ste u komunikaciji sa kolegom na motoru. Mozete i pozvati poslednji kontakt koji ste zvali.

Jednostavno ne sedam na motor bez ove komunikacije.

Cena za dve komunikacije tj za par je bila oko 80evra i na carini tj u posti smo platili jos 3500.

Ako imate jos neka pitanja slobodno pitajte. :)

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Izgleda da po sablonu deru sa carinom za ove komunikacije... Istu cifru sam i ja platio...  >:(

Utisci isti kao i kolega mAkInJo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Moja kisnula bar 3000 km ove godine. Cak mi je i kaciga dva puta ispala i pala direkt na komunikaciju. Puklo staklo ali i dalje radi.

Nikada nisam koristio ove markirane ali mogu reci da ni nemam potrebu za necim skupljim od ovoga. :)

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Ja sam sa kolegom sa foruma porucio letos ovu komunikaciju i mogu reci za te pare da je komunikacija vrh.Isli smo zajedno na dve duze voznje. Zvuk je dobar lepo se cuje. Meni je konkretno samo jedna slusalica namestena kako treba i ne pojacavam je do kraja. Baterija traje nekih osam sati . Koristio sam i predhodni model ove komunikacije koja nije znala da se ugasi.

Moze da se slusa muzika sa telefona, radio.

Postoji i mogucnost javljanja na telefon i kada ste u komunikaciji sa kolegom na motoru. Mozete i pozvati poslednji kontakt koji ste zvali.

Jednostavno ne sedam na motor bez ove komunikacije.

Cena za dve komunikacije tj za par je bila oko 80evra i na carini tj u posti smo platili jos 3500.

Ako imate jos neka pitanja slobodno pitajte. :)

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Kolega, zanima me do koje brzine može da se komunicira,i na koju razdaljinu.

Hvala Pozdrav

 

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja