Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth / GPS komunikacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Free Shipping!!2016 Updated Version !! 2PCS Original BT Bluetooth Motorcycle Helmet Intercom Interphone Headset with FM Radio

http://s.aliexpress.com/YVfyyIjM

(from AliExpress Android)

 

Ja sam mislio odavde da narucim ima najvise pozitivnih ocena.Za dva uredjaja cena je 73e i carina mislim da neebi smela preci 10e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ima li ko iskustva sa Sena 20s?

 

Gledam da kupim neku baš dobru spravu i koliko sam do sada gledao ova je baš babaroga. Treba mi da povežem telefon, navigaciju i suvozačicu, a da sve radi kako treba.

 

Do sada sam koristio ovu istu kinesku komunikaciju sa sa Aliexpress-a i bila je veoma upotrebljiva, međutim pukao mi je plastični nosač tako da ne mogu više da je pričvrstim na kacigu... Ako kome treba kao "rezervni deo", na raspolaganju je :) Ispravna 100%. Mislim da imam i mikrofon i slušalice. Usput, smeta mi što je konektor za punjenje poseban i što treba da se vadi kabel od slušalica/mikrofona da bi se punilo. Na Seni je klasični micro USB.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ Jager

 

Koristim Scalu Rider (model G9) vec nekolko sezona i prezadovoljan sam. Ispunjava sve ove zahteve koje si naveo.

Samo nemoj da je montiras na kacigu koju ces da koristis na off-u, da ne napunis sve prasinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@doktor

Na offu ću svakako sve skinuti :) ali u svakom slučaju hvala za savet :) 

Nego na ScalaRider-u, ako ti ide muzika u slušalicama, sa telefona, da li se čuje i GPS kako treba i da li GPS prekine muziku ili se muzika samo stiša? Isto tako bi trebala muzika da ostane stišana ukoliko koristiš intercom sa drugim BT uređajem (suvozač). 

 

Ima 2 načina "parenja" GPS-a i telefona na Seni. Jedan je da telefon upariš sa GPS-om, a GPS sa Senom. Onda ti GPS služi i za prikaz called ID-a u slučaju dolaznog poziva. Druga mogućnost je da je upari telefon direktno sa Senom, a GPS se upari kao drugi telefon. Ma milion kombinacija, gledao sam uputstvo za Senu, brate iskomplikovaše ga do bola. Ali - sve može i to je ono što mi se i dopada. 

 

@Arakis

Stiže, čim budem dolazio. Možda se vidimo i pre avgusta :)

Još da nabavim neku radio stanicu koja ima BT? Ima ih, a da ne koštaju bubreg, ili dva?? :)

 

@bocca & laganica

Ima par stvari koje mi se opasno dopadaju kod Sene, tako da ću preći na to. OK, jeste skuplje, ali i pruža mnogo više.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma ima stanica sa BT ali opet PTT taster ide žično...pogledaj najnovije Midland modele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

To i nije tako strašno ako PTT ide žično. Svakako bih ga izveo negde na kormanu da mi bude pri ruci. 

 

Ovaj radio mi nije skup, ima i dodatnu bateriju, ali pitanje jel' valja šta? :)

 

http://www.amazon.de/Baofeng-DualBand-Handfunkger%C3%A4t-Walkie-Talkie/dp/B00R7OB7T0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463994203&sr=8-1&keywords=baofeng+bluetooth

 

No, nema bluetooth :) 

 

Imaš možda neku preporuku koji Midland?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Midland, koliko se sećam neki G12 ili tako nešto? Nema struje ceo blok pa mi teško sa mobilnog da tražim ;)

A taj Baofeng ima Nikola i odličan je za naše akcije ali nema BT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nema struje ceo blok? Ooo, Srbijo... :)

 

Elem, nije G12, taj nema bluetooth, bar koliko sam uspeo da vidim: http://www.thiecom.de/midland-g12.html

 

Možda je najbolja opcija onaj Baofeng + nešto ovako:

 

http://www.amazon.de/Sena-SR10-10-2-Way-Bluetooth-Adapter/dp/B008R0LIHO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463997518&sr=8-1&keywords=sena+sr10

 

Ima i externi PTT taster i svašta, ali nije jeftina zajebancija uopšte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sena S20 je odličan uređaj ali ja očekujem da se uskoro pojavi bolji za istu cijenu jer je S20 već dvije godine stara stvarčica (iako beskrajno funkcionalna)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Koliko sam ja čitao, mnogo firmware update-a je bilo u te dve godine... To bi nekako trebalo da znači da je to već zreo uređaj koji ima gomilu ispravljenih bagova. Kod novog uređaja, problemi se tek očekuju. A 20s je sasvim OK uređaj po pitanju šta sve može. Ne znam šta bi još mogli da ubace u tu noviju spravu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

@doktor

Na offu ću svakako sve skinuti :) ali u svakom slučaju hvala za savet :)

Nego na ScalaRider-u, ako ti ide muzika u slušalicama, sa telefona, da li se čuje i GPS kako treba i da li GPS prekine muziku ili se muzika samo stiša? Isto tako bi trebala muzika da ostane stišana ukoliko koristiš intercom sa drugim BT uređajem (suvozač). 

 

Ima 2 načina "parenja" GPS-a i telefona na Seni. Jedan je da telefon upariš sa GPS-om, a GPS sa Senom. Onda ti GPS služi i za prikaz called ID-a u slučaju dolaznog poziva. Druga mogućnost je da je upari telefon direktno sa Senom, a GPS se upari kao drugi telefon. Ma milion kombinacija, gledao sam uputstvo za Senu, brate iskomplikovaše ga do bola. Ali - sve može i to je ono što mi se i dopada. 

 

 

Ajd malo diskusije...

 

Ako sve lepo postavis, sprovedes kablove, postavis zvucnike, pricvrstis spoljnu jedinicu, garantujem da neces imati volje da sve to rasturas da bi vozio OFF.  Ja sam na flip-up kacigu sve to instalirao, a za OFF kupio jednu dual, jeftinu kacigu Kappa, cini mi se 90-ak €, i posle samo jedne enduro voznje je citava prepuna prasine, cak i postava.

 

Kod Scale imas glasovne komande za sve funkcije...kazes neku rec glasno da ukljucis "vox" funkciju i saopstis komandu. Glasom aktiviras muziku, radio ili funkciju interkoma izmedju vozaca i suvozaca. Postoji hijerarhija koji glas je "stariji" od kog, a mislim da to moze i da se podesi. Npr. ako slusas muziku, na kratko se prekida da cujes navigaciju i nastavlja muzika, isto tako i za telefon. meni je telefon prvo bio uparen sa Scalom, a posle toga sam ga upario sa GPS-om (Zumo 390), ali tako da muzika sa telefona ide diretno na Scalu, a pozivi preko GPS-a.

Inace, ima milion funkcija (uparivanje sa svim i svima) i uputstvo je kao knjiga...sva sreca ima i brzo uputstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hmmmm, vrlo verovatno si u pravu, što se tiče "volje" za skidanje svega :) Videćemo... :) Druga kaciga za off jeste rešenje, ali bre ja do OFF-a imam ihaaaaj da se vozim asfaltom, gde mi komunikacija treba. A tegliti dve kacige? Šta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Hmmmm, vrlo verovatno si u pravu, što se tiče "volje" za skidanje svega :) Videćemo... :) Druga kaciga za off jeste rešenje, ali bre ja do OFF-a imam ihaaaaj da se vozim asfaltom, gde mi komunikacija treba. A tegliti dve kacige? Šta znam...

Kaciga za OFF ti stoji u Srbiji!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jeste bre, ali kada dođem za Srbiju, ja sam u Subotici. Do prve čestite planine ima mašala asfalta da se vozi :)

 

Kad sve stavim na vagu, izgleda da ću prati postavu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pa sa nekom dual kacigom mozes gde hoces...nema veze koliko daleko. Cak sam i sa cross kacigom i naocarama isao do Stare Planine, 300km.

A i za touring je flip-up keva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Jer zna neko kako da na Freed Conn Bluetooth komunikatoru da namestim da mi radi radio ili muzika a ujedno da je uspostavljena interkom komunikacija ? 

Ako nisam lepo objasnio , znaci ne da slusam muziku i pricam u isto vreme nego da mogu da slusam ziku a kada progovorim da se muzika stisa i cuje razgovor .

Inace to je  onaj interkom sa Alija sa jednim okruglim dugmetom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

E, stigla sprava. Ipak je izbor pao na Senu ;)

 

post-6496-0-46484000-1467145129.jpg

 

Ugradnja, mačiji kašalj. Sad da li je do kacige ili do BT uređaja, jebemliga :)

 

U svakom slučaju neverovatno dobra naprava. Nisam je još provozao, već sam probao ovako, samo sa kacigom na glavi, u sobi. Zvuk je neuporedivno bolji od prethodnog kineza koji sam imao. Sad ostaje zezancija sa raznim načinima uparivanja telefona i GPS-a sa napravom... Opcija uopšte, ima mali milion. Treba naučiti sve komande napamet, bogami ih ima poprilično.

 

Sve u svemu, prvi utisci - prezadovoljan. Videćemo kako će se ponašati u eksploataciji :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

@jager

 

'Ajd ako mozes napuni je do kraja dok se ne upali plava lampica, i onda je ostavi 24h ugasenu bez da je koristis, pa je opet povezi na punjac i vidi koliko joj treba da se opet upali plava lampica?

 

Ne znam da li je ovo normalno ili ne, ali mislim da se meni baterija polako ali sigurno prazni dok je uredjaj ugasen, i ako ga ostavim nedelju-dve bez koriscenja, moram da ga opet povezem na punjac kako bih mogao da ga koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mogu, naravno! Čak je i dobra ideja, mogu ti reći :)

 

A da se troši baterija čak i kada je uređaj isključen je u redu. On čak i ugašen vuče u stand-by nešto struje. Minimalno, ali vuče. Mene više zanima koliko može da izgura korišćenja (recimo slušanja muzike non-stop) kada se skroz napuni? Testirao si to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja