Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ900

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moze da bude bure bez dna, a i ne mora. Sve zavisi od trenutnog i zeljenog stanja.

Na ovaj motor mogu da se ugrade Ohlins stapovi od 2000 eura po komadu i slican zadnji amortizer.

Tad je cijena vec preko cijene novog XJ6 npr.

 

S druge strane kupac ovog motora bi za manje od 1000 eura mogao da predje recimo 20.000 km na motoru od 100 ks sa novim gumama i kocnicama, bez da i jednom podmaze lanac.

 

Reci samo "krsh, trazi bolje" nije dovoljno. Treba reci sta je to bolje, zasto je bolje i koliko to bolje kosta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

cim vidim tako nakaradno napisan oglas,izgubim zelju da zovem ma koliko povoljno bilo, jer sam alergican na taj tip ljudi

 

Lepo receno! Kada vidim gramaticki bezvezan oglas, kao da je konj pisao potkovicom bez tacke, zapete ili velikog slova, uopste ne zovem jer znam ko ce mi se javiti i da se nikad necemo dogovoriti oko prodaje ili kupovine. Ko tako pise u oglasu tako se i ophodio prema onome sto prodaje. Nema greske, 100 puta sam imao takvo iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ako ga i kupi imaće vremena da ga sredi dok ga ne poveze na duži put. Prvo punoletstvo, pa redom A kategorije, pa dok stigne do pune A dozvole za ove motore xj900 ima da bude ko lutka :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ne ulazeći u to da li vredi kupovati motor koji nećeš moći legalno da voziš još par godina, par reči o pomenutom modelu. XJ900N je u svoje vreme trebala da bude konkurencija Hondi CB900, bila je nešto jača, ali taman toliko snage je trošio kardan pa su bili tu negde. Ipak, Honda je imala više sportskog šmeka i smatrala se nešto kvalitetnijom, dok je Yamaha XJ900 sa poluoklopom i kardanom bila više za turing. Inače, poznata kao vrlo izdržljiv motocikl, nije imala neke "urođene" mane. Uz malo pažnje i održavanja prelazile su velike kilometraže. Kardan je kao i na ostalim Yamahama tog vremena malo grublji, i zahteva sinhronizaciju gasa i kvačila prilikom šaltanja, ali ne pravi probleme. (Kardan za Yamahu je razvijao Porsche). Na Yamahi koju hoćeš da kupiš prekontroliši ram i prednju viljušku, na slici deluje sumnjivo, pogotovo što nema poluoklop. Varijanta bez oklopa se zvala XJ900N, pa proveri u saobraćajnoj. Evo u prilogu imaš tekst iz "Motorrad"-a gde su analizirali motore 10-tak godina po prestanku proizvodnje, XJ900 su nazvali :"Neproblematični uspešan turer". Ima dosta korisnih podataka.

Scan-140212-0001.pdf

Scan-140212-0002.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Icicu da pogledam za koji dan.Sve sto ste mi rekli da cu pogledati.Imam ja vremena da sredjujem,jos i to volim da radim.Ako motoru samo fali ovo sto je vlasnik rekao,onda ok.Za dozvolu cu polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja