Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc - stavljanje blokade na motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova

ево и ја да ударим један OFF: Не мораш да читаш My Story јер нема никакве везе са тобом! Зашто мора да је прочита? Који мотор је дечко возио и колико брзо? Не разумем поенту. Једино ако ви нисте до сада били свесни шта све може да вам се деси у саобраћају или уопште на улици (не само на мотору). Да ли знате колико је пилота изгубило живот због квара на авиону или због своје грешке па опет ни један њихов колега, који је наставник летења, када добије питомца и седне са њим први пут у авион не крене са причом "сада ћу да ти испричам како су погинули моји класићи". Дечко је написао причу после годину и кусур дана и описао своју борбу са боловима, страховима и хендикепом који га је задесио и са те стране је прича лепа а не "види шта може да ти се деси на мотору".

 

ON TOPIC: Ако већ желиш R-a и ја ти предлажем да погледаш Hyosung GT250R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Smatram da bi svi trebalo da procitaju My story zato sto bi on i njegova ogromna mentalna snaga trebali da nam budu za primer svima..

A druze, sto se tice snage motora..smatram da je pametno ako si odlucio da ne uzmes preterano jak motor zato sto mnogo znaci..i ako vec kupis neki jaci motor, posavetovacu te kao najboljeg drugara..uzmi neki od 100-200 kubika od nekog drugara i vezbaj sa njim..ja imam motor od 12ks i bilo je situacija kada mi nije bilo svejedno..

Generalno, sve price poput one da ako si "dobar" u glavi da mozes odmah da vozis i 100 konja mislim da su glupe..jer u zajebanim situacijama ces pozeleti da ti motor ne skace na zadnji kad mu zavrnes gas ili ako ti motor ima 50-100 kg manje..

Pozdrav :)

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Jako je vazno da li si vec vozio motor i koliko dugo.

Postoji mogucnost da je Tvoja mentalna zrelost na mnogo visem nivou nego kod Tvojih vrsnjaka ali je ova mogucnost vrlo malo verovatna.

Koliko god zvucao kao matoro zanovetalo moram Ti reci i sledecu cinjenicu: U fizioloskom smislu razvoj mozga se zavrsava u ranim dvadesetim godinama, te su zbog ovoga odluke koje donose mladi ljudi u kojih ovaj proces nije u potpunosti zavrsen , vrlo opasne po sopstveni zivot i bezbednost.Ovo je razlog zasto je mladim ljudima onemogucen slobodan licni izbor.

Ako nemas dovoljno strpljenja da ispostujes zakonska ogranicenja po pitanju kubikaze sasvim je ocigledno da neces strpljivo voziti voma jake motore koje zelis.NIJE SVE JEDNO!!! Kupi adekvatan motor, uci lagano i uzivaj...Samo polako.Citav je zivot pred tobom, a strpljenje je zivotni alat kojim svi mi pravimo zivotne radosti.

Pozdravljam Te, zelim Ti puno zadovoljstva u voznji...SAMO LAGANO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja razumem da mu je vazna estetika kao i njegove godine-malo dokazivanja, ribice ovo ono, ali to relativno brzo prodje (vecinu a neke nikada). Ovu treba da mu bude prvi motor a ne poslednji tako da samo polako, ima vremena tek pocinjes da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

S obzirom da sam prvi napisao u ovoj temi da dečko treba da pročita "My story", mislim da dugujem ljudima objašnjenje zašto sam to napisao...

 

Čovek koji vlada svojim motorom (ima iskustva), ima pouzdan, naked motor sa sasvim dovoljno snage (Kawa ER-6), vozi sa punom opremom i po propisu u datom trenutku... I dešava mu se sranje.

 

Tu čitalac treba da shvati da se sranja dešavaju i kada apsolutno nema lične krivice.

Onda isti čitalac treba da sedne i da razmisli koliko puta je vozio mimo propisa, brže, žustrije i neodgovornije...?

I da proba da odgonetne koliko se puta povećava rizik od nesreće kada se dodaju ti faktori u jednačinu?

 

Neki od vas nisu lepo pročitali prvi post našeg novog drugara. Luciano93 je u sledećoj situaciji:

- nema vozačku dozvolu.

- nikada nije imao motocikl.

- ima "ozbiljan" budžet.

- iz mesta je gde su motori "popularni".

- želi supersport motor.

 

Zbog svega navedenog, mislim da je nužno da početnik koji je pun entuzijazma, gori od želje da kupi svoj prvi motor, SHVATI kako je lako da te ulica ZA*EBE, čak i kada si svestan svojih mogućnosti i voziš po PSu. A da on, bez iskustva, sa motorom koji najverovatnije ne može da kontroliše, ima još manje šansi da ne ostruže asfalt, pokosi banderu itd...

 

Mogao sam da navedem još dosta tema sa foruma, gde su ljudi svojim greškama za vek promenili svoje živote. Ali smatram da je svrsishodnije pokazati kako se isti život menja tuđom greškom.

 

Luciano93, izvini za ovaj OFF, iz daljih postova, vidim da si ipak prihvatio mišljenje da treba malo da staneš na loptu i da se ne zalećeš. Ovo sam pisao pre svega zbog novih klinaca koji će doći na forum i možda pročitati ovu temu, kao i zbog starijih kolega kojima je poenta promakla.

 

Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Svi te nešto savetuju, neki ovako - neki onako, a niko te ništa ne pita . E pa ja ću prvo da te pitam, pa posle možda i dam neki savet .

 

Pitanje :

 

Kolko dugo voziš motor i šta si vozio do sad ( podrazumeva se da je motor bio tvoj u tvom posedu, a ne ono " uzimo sam od drugara da probam " ) .

nikad do sada nisam imao svoj motor, ovo je prvi koji treba da uzmem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

S obzirom da sam prvi napisao u ovoj temi da dečko treba da pročita "My story", mislim da dugujem ljudima objašnjenje zašto sam to napisao...

 

Čovek koji vlada svojim motorom (ima iskustva), ima pouzdan, naked motor sa sasvim dovoljno snage (Kawa ER-6), vozi sa punom opremom i po propisu u datom trenutku... I dešava mu se sranje.

 

Tu čitalac treba da shvati da se sranja dešavaju i kada apsolutno nema lične krivice.

Onda isti čitalac treba da sedne i da razmisli koliko puta je vozio mimo propisa, brže, žustrije i neodgovornije...?

I da proba da odgonetne koliko se puta povećava rizik od nesreće kada se dodaju ti faktori u jednačinu?

 

Neki od vas nisu lepo pročitali prvi post našeg novog drugara. Luciano93 je u sledećoj situaciji:

- nema vozačku dozvolu.

- nikada nije imao motocikl.

- ima "ozbiljan" budžet.

- iz mesta je gde su motori "popularni".

- želi supersport motor.

 

Zbog svega navedenog, mislim da je nužno da početnik koji je pun entuzijazma, gori od želje da kupi svoj prvi motor, SHVATI kako je lako da te ulica ZA*EBE, čak i kada si svestan svojih mogućnosti i voziš po PSu. A da on, bez iskustva, sa motorom koji najverovatnije ne može da kontroliše, ima još manje šansi da ne ostruže asfalt, pokosi banderu itd...

 

Mogao sam da navedem još dosta tema sa foruma, gde su ljudi svojim greškama za vek promenili svoje živote. Ali smatram da je svrsishodnije pokazati kako se isti život menja tuđom greškom.

 

Luciano93, izvini za ovaj OFF, iz daljih postova, vidim da si ipak prihvatio mišljenje da treba malo da staneš na loptu i da se ne zalećeš. Ovo sam pisao pre svega zbog novih klinaca koji će doći na forum i možda pročitati ovu temu, kao i zbog starijih kolega kojima je poenta promakla.

 

Pozdrav.

 

Opusteno, kapiram poentu! :) sve si u pravu.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Tu čitalac treba da shvati da se sranja dešavaju i kada apsolutno nema lične krivice.

Onda isti čitalac treba da sedne i da razmisli koliko puta je vozio mimo propisa, brže, žustrije i neodgovornije...?

I da proba da odgonetne koliko se puta povećava rizik od nesreće kada se dodaju ti faktori u jednačinu?

 

 

Ја морам опет да ти одговорим да не видим поенту, по овом што си ти написао не би требало устајати из кревета. Ако неко пре те приче није био свестан шта му се може догодити у животу то је други проблем. Никада не размишљам о томе шта ми се може десити на мотору, нарочито када седнем и убацим кључ у браву, јер то нема смисла. Што се тиче брзине и прописа сви их кршимо, од брзине до провлачења на семафору тако да не знам зашто се и то помиње. Када већ и помињемо саму тему My Story, да је уместо на мотору био у југићу да ли би прошао боље? Зато мислим да помињање те приче у овој теми нема смисла. И да овај момак који је отворио тему купи и томос-а исто би му се могло десити. Треба човеку напоменути да нема искуства ни знања да управљам мотором од 100 и кусур коња, да има времена за све, само полако.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

drugari listao sam oglase, uz vase savete, moj ukus pronasao sam ovo, tj savetovao mi je dnls, http://www.polovniautomobili.com/oglas4179013/yamaha_mt_03/ muci me to sto ne znam koliki je ovaj motor uzivo, jer nisam imao prilike uzivo da ga vidim?bitno mi je da ne bude od onih manjih, jer sam poprilicno visok pa to ne bi bas lepo izgledalo :) da li neko od vas ima iskustva sa njim? da da neko misljenje o ovoj masinici? kao sto vidite motor se vodi na 35 kw, imaju samo 2 na oglasima koji se vode tako, ostali su po 70kw.. pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

То је мотор са једним цилиндром, пун снаге на малим обртајима, значи морао би да будеш баш обазрив са отварањем гаса да ти мотор не би био нервозан. За величину не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

drugari listao sam oglase, uz vase savete, moj ukus pronasao sam ovo, tj savetovao mi je dnls, http://www.polovniau...3/yamaha_mt_03/ muci me to sto ne znam koliki je ovaj motor uzivo, jer nisam imao prilike uzivo da ga vidim?bitno mi je da ne bude od onih manjih, jer sam poprilicno visok pa to ne bi bas lepo izgledalo :) da li neko od vas ima iskustva sa njim? da da neko misljenje o ovoj masinici? kao sto vidite motor se vodi na 35 kw, imaju samo 2 na oglasima koji se vode tako, ostali su po 70kw.. pozdrav!

 

Za moj ukus je to strahovito atraktivan motocikl. Ima interesantna rešenja po pitanju dizajna. A koliko Yamaha veruje u MT paletu motocikala, pokazuje i to što su im ove godine MT-07 i MT-09 bili najbolje marketinški propraćen.

 

Što se dimenzija tiče, evo jednog sajta: http://cycle-ergo.com/ na kome možeš okvirno da vidiš kako bi izgledao na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Od kad su to motori od 50-70ks pocetnicki?

 

nisu, uz pomoc ostalih odustao sam od te sulude ideje :) hvala, jer kapiram da i ti hoces da kazes isto ;)

 

 

Cisto jedna, mozda korisna, informacija. Moj motor koji je pocetnicki i po nekim informacijama ima oko 36HP od 0-100kmh za oko 7 sekundi, maximalna oko 170kmh, dovoljno da se ubijes. Kawasaki ZZR500 za austrijsko trziste koji ima oko 78HP ide preko 200kmh kao od sale. ZZR600 oko 100HP ide jos brze i jos besnije. Ja kao pocetnik i covek od 30 godina jos uvek smatram da nisam spreman za nesto jace, a iskreno mi jace i ne treba, ovo ide kao nevreme za po gradu. A i gde da razvijam preko 150kmh po gradu, to je ravno samoubistvu pogotovo sa balkanskom nekulturom u voznji.

A ta divljanja nikad nisam podrzavao. Jos uvek se secam kada sam pre oko 6-7 godina vozio nizbrdo Borskom ulicom od Banjice i na krivini vidim stoji kaciga, na sred puta. Malo prodjem dalje, jos jedna kaciga. Nista mi nije jasno? Prodjem jos malo dalje, vidim motor raspadnut, covek lezi pocepan kao lutka i ljudi oko njega. Drugog nisam video. Nije vredelo da stajem jer je vec bio mrtav videlo se, a nisam ni doktor. Posle sam saznao da su stradali na licu mesta. Vozio je iskusan vozac sa drugarom od Lisicijeg potoka ka Banjici preko 130kmh, ocesali su se u preticanju o jedna kola, izgubili kontrolu i udarili pravo u banderu. Suvozac je leteo preko 30m u obliznji sumarak... To je jedan trenutak kada izadjes ziv i kuce, nasmejan i neki djavo ti kaze da das jos gasa i jos i jos, ma nece se meni desiti i svetla se ugase zauvek.

Godinu dve kasnije su me tu nahvatali policajci za prekoracenje brzine u kolima, bas kod te bandere. To me je podsetilo da 20kmh vise od ogranicenja cesto nije vredno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Evo opet da pokusam da pomognem ali pre svega da kazem da se slazem sa popajom (ne ljutis se sto te prekrstih) jer sam i ja slicno pisao.

 

MT03 je motor prosecnih dimenzija i osim ako si 190+ neces izgledati smesno. Agregat na njemu je kao sto je Popaj napisao jednocilindras i isti kao na XT660 i ima 35kw. Ti jaci mogu biti MT01 ili novi MT07 ili 09 pojma nemam ali originalno MT03 ima isto konja kao XT.

 

Vazno je to sto ti je Popaj rekao jer tako se ponasaju sviotori sa jednim ili dba cilindara dok su sa 4 cilinda uglavnom lenji do 8 i vise hiljada obrtaja a tad imaju "udar" snage koji pocetniku moze da bude problem i iAzove paniku. Sve u svemu ovi vuku odmah na malim obrtajima i "predvidivo" a ovi sa 4 cilindra i 100+ konja "probijaju" kasnije. To je uglavnom to i na sve se naviknes za jedan dva dana. Ostalo se uci godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Uzmi neki slab motor koji dobro drzi cenu..provozaj ga godinu dana i onda menjaj za ono za sta mislis da si spreman.. Ja bih tako uradio.. Nije to auto druze.. Lepo se uhodas, malo steknes neko iskustvo oko odrzavanja i onda ces vec znati sta ti treba i kolilo jako.. Pozz

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ok onda ovako moj motor sa oko 120 ks ide 0-100 oko 4 sec a taj od 36 ks oko 7 sec po meni i jedno i drugo dovoljno brzo da se sjebes ako se kockice tako sloze. Taj ima max brzinu oko 170 moj oko 270 opeti jedan i drugi vise nego dovoljno za glupost. Ta MT03 od 0-100 oko 5,5-6 sec i krajnja oko 170-180.

 

Ja bih tu zavrsio pricu oko toga koji je "opasniji" motor. MT03 je relativno redak motor u Srbiji ali taj sto si video crni 2010 sa 7 i nesto hiljada km za 4000 eur meni izgleda kao dobra kupovina. Taj je iz uvoza ali pise da daje garanciju jer je neki plac u pitanju. Pozovi raspitaj se o garanciji i svemu idi vidi i racunaj da kupis odmah nove gume jer je ocigledno stojao dugo motor ako je sve tako. A i jos 250 eur za gume nece biti problem verovatno ali racunaj bar jos 250 za kacigu i jaknu (naravno moze i vise ali ispod ove cifre tesko bilo sta da iole valja) i 50 eur za servis i oko 150-200 za registraciju. Sa tom matematilom vidi da li se uklapas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Evo opet da pokusam da pomognem ali pre svega da kazem da se slazem sa popajom (ne ljutis se sto te prekrstih) jer sam i ja slicno pisao.

 

MT03 je motor prosecnih dimenzija i osim ako si 190+ neces izgledati smesno. Agregat na njemu je kao sto je Popaj napisao jednocilindras i isti kao na XT660 i ima 35kw. Ti jaci mogu biti MT01 ili novi MT07 ili 09 pojma nemam ali originalno MT03 ima isto konja kao XT.

 

Vazno je to sto ti je Popaj rekao jer tako se ponasaju sviotori sa jednim ili dba cilindara dok su sa 4 cilinda uglavnom lenji do 8 i vise hiljada obrtaja a tad imaju "udar" snage koji pocetniku moze da bude problem i iAzove paniku. Sve u svemu ovi vuku odmah na malim obrtajima i "predvidivo" a ovi sa 4 cilindra i 100+ konja "probijaju" kasnije. To je uglavnom to i na sve se naviknes za jedan dva dana. Ostalo se uci godinama.

 

problem je sto sam 193 visok, znaci jeste 190 plus, motor je prelep, eto, samo to je mana, da ne bude delovalo smesno kad vozim :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Postavio je neko link za simulator visine pa pogledaj sam. Sa tom visinom bi na R6 izgledao dosta smesno a o njoj si razmisljao ;-)

 

zar r6 nije masvini od mt03? ili mi se cini? r6 sam video, mt nikad :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Kuku lele, vamo tamo, nikako R, al fazer 600 ti je poptuno ok! 1hmm.gif

 

Kad bi se gađali tramvajima.

 

Vidi, moj prvi motor je 600rr, prešao sam za jednu sezonu 6hiljada km, bio sam na Kosovu posle mesec dana vožnje. Malo se čuvao sam, malo me čuvao Bog, i da kucnem u drvo da se tako nastavi.

 

Za ili protiv, ovog ili onog, ne znam i neću da se mešam. Mislim da treba da kupiš nešto male kubikaže što smeš legalno da voziš (tj. što potpada pod tu zakonsku odredbu) i da se ne zezaš sa blokadama i glupostima. Da obrazložim, šta imaš od toga ako imaš r6 koji u stvari nije r6 jer ima 80 konja manje, ili fazer, ili bilo koji drugi motor?

 

Bolje vozi neku laku kategoriju i uživaj, kad već moraš, blam i estetski problem će da prođe posle mesec dana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svi te nešto savetuju, neki ovako - neki onako, a niko te ništa ne pita . E pa ja ću prvo da te pitam, pa posle možda i dam neki savet .

 

Pitanje :

 

Kolko dugo voziš motor i šta si vozio do sad ( podrazumeva se da je motor bio tvoj u tvom posedu, a ne ono " uzimo sam od drugara da probam " ) .

nikad do sada nisam imao svoj motor, ovo je prvi koji treba da uzmem :)

 

Ako je tako - kupi ti sebi neki motorić od 125 ccm, pa to teraj bar jednu sezonu da stekneš neko iskustvo, osećaj i rutinu, a posle kako hoćeš !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kupi tog fazera a ja cu ti besplatno staviti blokadu na 40-50ks.

Sto bi ponovo za godinu dve kupovao prodavao. Pozzzzz druze ¥¥¥¥¥

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

drugari listao sam oglase, uz vase savete, moj ukus pronasao sam ovo, tj savetovao mi je dnls, http://www.polovniautomobili.com/oglas4179013/yamaha_mt_03/ muci me to sto ne znam koliki je ovaj motor uzivo, jer nisam imao prilike uzivo da ga vidim?bitno mi je da ne bude od onih manjih, jer sam poprilicno visok pa to ne bi bas lepsa izgledalo :) da li neko od vas ima iskustva sa njim? da da neko misljenje o ovoj masinici? kao sto vidite motor se vodi na 35 kw, imaju samo 2 na oglasima koji se vode tako, ostali su po 70kw.. pozdrav!

Imao ja ,bio mi prvi motor 2009 star 2-3 god isto bio oko 4000 eur. Bio ljubav na prvi pogled ali posle jedne sezone presao sam na sasvim drugu koncepciju. Inace je user frendly ali za lokal, za visoke je mozda mali jer ja sam 172 i bio mi fes po lokalu ,a za dalje ture mucenje (1 cilindar ubija sa vibracijama).Inace sam odmah po polaganju otisao do bosne na rafting, pa na prvi reli po srbiji,pa na more u cg al kad probah bmw shvatih da je mt03 bio cist mazohizam van lokala. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja