Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ovo ti je aukcijska ponuda, nije finalna cena. Svakako kontaktiras prodavca za detalje koji te interesuju, ukljucujuci i to da li salju ovamo. Genericki ce te verovatno uputiti na to kako da proveris u shipping and payment, ali moras ih onda ponovo cimati da ti neko zaista odgovori da li salju ovamo i koja je cena shipinga. Licno se ne bih cimao sa ovom ponudom :D. A sto se tice originalnosti, odnosno necimanja sa vracanjem to ti je uvek malo lutrija, ali ako je prodavac dobar sa puno poslova i dobrih ocena, ne bi trebalo da ima problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Pogledaj i ovu soluciju nov model osnovne GoPro kamere

 

http://shop.gopro.co...DHA-301-EU.html

'page not found, try a new search'

 

Nesto si pobrkao,stranica lepo otvara a da ne bude zabune u pitanju je zvanicna stranica GoPro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Na internetima izasla vest da je gopro izbaacio jeftinu varijantu svoje kamere, koja ce kostati 129$. Ona treba da sluzi onima koji se tek upoznaju sa svetom ekstremnih kamera. Istih dimenzija kao I sve ostale gopro kamere, trebala bi da snima 1080p, 30fps. Ima I link, kad pronadjem prosledicu

P.s. ako se gornji link koji je kolega okacio odnosi na istu vest, onda se izvinjavam sto dupliram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Da to je ta vjest, ja sam je koristio i dvojku, po meni razlika skoro pa neprimjetna..mislim da je najbolji izbros trenutno u odnosu na one neke pandame kineze i ostalo..mozda najboja varijanta dva komada ove iste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Што се узбуђујуте кад ће та камера бити бар 200е у срб? :zvizduk:

 

Pa nije vazno koliko ce biti kod nas, na njihovom sajtu je 125€ a dostava (za bih) je 11€...

Veci mi je problem,ako bi nju uzeo, to sto bi za nju naknadno morao kupovati nosace a to znatno povecava gore navedenu cijenu. Ako sam dobro vidio uz nju se dobijaju jedan ili dva ona ljepljiva i to je sve.

 

 

 

Da li je nekome poznato kolika bi trebala biti razlika u kvalitetu snimke SJ4000 i SJ4000 wifi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Da li je nekome poznato kolika bi trebala biti razlika u kvalitetu snimke SJ4000 i SJ4000 wifi?

 

Ja ne znam razliku izmedju njih ali znam da je najslabiji gopro tj ovaj gore navedeni bolji od svih tih sj,md,prestigio itd itd i ne moze se porediti..dzaba i ako ima neku vecu rezoluciju slaba stabilizacija i vjerovatno procesor i optika da su puno losiji cim je razlika ocigledna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

mislim da je najbolji izbros trenutno u odnosu na one neke pandame kineze i ostalo..mozda najboja varijanta dva komada ove iste :)

 

A sta ako neko na osnovu tvoje pretpostavke i nagovora kupi ovu kameru a ispostavi se da nije nista bolja od kineza (iako je i gopro kinez :)). Kameru si video samo na slici a vec znas da je bolja. I pritom je evidentno nastala iskljucivo kao odgovor na pojavu ovih SJ kamera i verujem da se nisu ispucavali sa hardverom da ne bi sekli granu na kojoj stoje, tako da me zanima direktna konfrontacija. Eto, za pocetak nema ekran.

 

Ja ovu kameru vidim kao kineza bez ekrana sa gopro logom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako ima sliku kao go pro 1, onda je odlicna, a verujem da ima i bolju sliku. Pored ovakve ponude ja se ne bi zamlacivao kineskim kamerama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@kosooki ne zaludjuj se kinezima.Prvi ja bi kupio jer za mene su cjene novih gopro nenormalno velike za komadic plastike i par čipova ali kao i video na kineskim telefonima jednostavno nije ni za q. Sad su dvije kineske kod mene(prebacujem nešto) obje su skuplje od sj i smece u poredjenju sa gp1. Inace i ja se nadam svaki put kad ozadje novi kinez da ce to biti to ali zasad samo šarene laže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Ovaj novi Gopro je duplo skuplji, bez opreme, pa se ta cena jos znacajno povecava, baterija integrisana, kuciste integrisano, znaci nema zamene tih stvari, ekran nema sto je odlicna stavka kod kineza. E sad svako kupuje sta misli da je bolje,ali meni ovo ne deluje kao best buy kupovina.

Usput, napokon se Gopro malo spustio na zemlju i napravio nesto sa normalnom cenom, ne mogu ni da zamislim koliki deo kolaca im je SJ oteo kad su promenili celokupno svoje funkcionisanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ove dvije su trenutno kod mene, za gopro1 smece.Ko nije koristio gopro mozda ce reci ovo nije lose ali samo ko nije imao prilike.Dok ne naprve bolje ne zasluzuju one pare!!

 

http://www.ebay.com/...=item3ce95715f0

 

 

http://www.ebay.com/...=item3a8d144804

 

post-2422-0-27408900-1412253750_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

@kosooki ne zaludjuj se kinezima.

 

Meni SJ4000 stigla pre 15ak dana, tako da zaludjivao ne zaludjivao ima da radi posao :D.

 

Sto se tvojih kineza tice, goclver je tesko smece, to moze i Gliga koji fura SJ4000 moze da potvrdi a za prestigio ne mogu nista da pricam. A inace nedostatak ekrana (cak je i GoPro ugradio na novi Hero) i nevadiva baterija kao i neodvojivo kuciste su vrlo solidni nedostaci. Pritom isto snima na 30fps kao SJ.

 

ne mogu ni da zamislim koliki deo kolaca im je SJ oteo kad su promenili celokupno svoje funkcionisanje

 

Izgleda dovoljno veliki da su sad ovi poceli da kopiraju kineze :D. I iskreo bas mi je milo sto su ove spustili na zemlju. Ok, super je Gopro nema sta, ali su cene kamere pa jos dodataka bezobrazno skupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Goclever i prestigio i jesu smece i stvarno ne vrede para. Gopro 3 silver godinama koristim na zimovanjima i u usporedbi sa SJ koji koristim mesec-dva stvarno ne vidim neku razliku vrednu te razlike u novcima. Mislim, ja ne vidim nikakvu razliku, ali ja opet nisam profi korisnik, vec samo amater.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Izmedju SJ koji kosta oko 70€ I gopro koji kosta 400€ izabracu uvek SJ. Ali izmedju SJ I gopro koji kosta oko 100€ dobro cu razmisliti. Mislim da tu gopro pobedjuje.

Elem, integrisano zastitno kuciste I nije neki problem, ali baterija koja ne moze da se izvadi jeste. Sta ako je ne budem koristio neko vreme, I baterija 'umre'? Jel treba da bacim I celu kameru, ili treba da grunfujem I cupam bateriju kako znam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nije problem vadjenje dotrajale baterije, to se sigurno uz malo majstorisanja da uraditi ali sta se desava sa potrosenom baterijom u toku jednog snimateljskog dana? Kako je zameniti punom i nastaviti snimanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И оће бити неких мало детаљнијих описа тог ЅЈ-а? Можда неко да окачи свој видео. Видим да је пар колега наручило, али нико да изнесе личне детаљне утиске. Шта му се генерално свидело или не после преузимања камере, а не о ономе што је знао по спецификацијама са нета и разлике у цени.

Значи утисци из прве руке 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Fizicki vrlo slicna Gopro-u. Kuciste cvrsto, u kutiji dolazi nekoliko nosaca koji deluju da su ok. Mada mi je pukao onaj nosac za bajs, ili korman, mada kaze mi drugar da i njemu taj redovno puca, original gopro.

Dugmici nisu teski za stiskanje, odziv im je dobar.

 

Ima podesavanja za osvetljenje i ta cuda, cak i zum( los je,ali eto ako neko insiistira da ima i to ).

Slike su odlicne, ne znam koliko imaju pixela, ali se meni jako svidjaju.

Snimci su odlicni. Drmusaju se(ali se svaka kamera drmusa,tako da se na to naviknes). Ukoliko snimas iz ruke imaju cake za snimanje sa manje drmanja, ili se kupi stabilizator.

 

Snimci su nesto svetliji nego na Goprou.

Fino se vidi i nocno snimanje, naravno uz ulicnu rasvetu.

 

Ima zanimljivih opcija da se koristi kao kamera u kolima, kamera za komp, kamera za video nadzor, fotoaparat, slikanje na svakih par sekundi.

Snimci pod vodom su odlicni isti kao iznad vode. Moja je isla na dubinu od desetak metara i nista joj nije falilo, na kutiji pise da moze do 30m.

 

Ima ekran. Jako olaksava koriscenje kamerice.

 

Baterija drzi oko 70 min snimanja. Za moje potrebe je to sasvim dovoljno,ali kome je malo oko 5 evra kostaju dodatne baterije.

Pun je Youtube snimaka tako da gledajte tamo kako izgledaju snimci, ima ih i pod vodom i na planini i motoru, kolima, nocu.

 

Eto, nadam se da sam malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja