Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Imao sam srece da je sve vreme mora bilo sunce bez i jednog oblacka tako da su svi snimci odlicni. Za snimanje u losim uslovima cekam planinu, sneg i maglustinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da malo podignem temu. I menu juce stigla SJ4000, dobra zavrsna obrada i solidan kvalitet snimka. Konkretnije misljenje nakon sto nadjem vremena. :)

 

Ajd pozuri, dok je snizenje na aliju :D

 

Nisam ovu kameru ni razmatrao jer je kod nas 130eur, ali sada videh na aliju je 90$ što je već za ramišljanje. Ako imas neki smimak voznje slobodno okaci.

 

Od koliko je MP senzor kamere ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Posaljite mi mejlove u pm da vam prosledim jedan kratak sirovi video koji sam sinoc uploadovao na google drive. Sniman je u 4 popodne po oblacnom danu. Mogu da dignem i na yt ali bojim se da ce pokvariti realan kvalitet zapisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Citam na internetu, ima jako puno kopija kamere SJ4000, tako da oni koji kupuju neka malo prouce razlike po netu i obrate paznju sta uzimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da, ali zasad postoje vrlo jasne razlike. Ja sam trazio od kineza da mi posalje fotografiju pakovanja koje imaju na lageru, te sam bio makar malo sigurniji da ce stici valjana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

P da, upravo tako, razlike postoje, samo treba pre kupovine proveriti. Ili uzimati od onih kineza koji su vec na stotine/hiljade prodali. Na nekoj od prethodnih strana je Gliga ostavio link sa kog sam i ja porucio i dobio original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Moj klipan sebi kupio neku kameru da snima dok se voza sa camcem i kupa na jezeru sa drustvom.

Denver AC5000W. http://www.denver-electronics.com/denver-ac-5000w/

 

Ovdje ju je zakacio nekako na gumenjak. Kaze morace to malo bolje da odradi.

 

A onda smo probali i na motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Slučajno nabasah na YouTube-u na ovu JVC ADIXXION kameru, deluje zanimljivo i boji je mnogo snimak, od GOPRO.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

drift hd savrsena , i non stop ima 30 sekundi temporary snimak, dakle vidite nesto kliknete dugme na kormanu i ako ste ga prosli ona je to snimila ;p

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Gledam poucen iskustvima kolega onu SJ4000 wifi kamerice. Manje više svaka je drugacija :stabre:, kinezi neumorno koopiraju. Proucio sam malo sta je original a sta nije (mada nekad je tesko sa slike prokljuviti) i koliko vidim ima raznih cena.

 

Ono sto mi izgleda original je oko 100usd

http://www.aliexpress.com/item/SJCAM-SJ4000-WiFi-Extreme-Sport-Action-Camera-1080P-Full-HD-Waterproof-Camcorders-GoPro-Hero-3-Go/2041268126.html?s=p

 

http://www.foxoffer.com/sjcam-sj4000-wifi-1080p-full-hd-action-camera-sport-dvr-p-763.html

 

a ova je recimo 130usd, a po foxu je fake

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Gopro-SJ4000-Wifi-Vesion-Diving-Camera-30M-Waterproof-extreme-Helmet-Cam-G-Senor-DVR-HD/2021775395.html?s=p

 

Ima i jeftinije, ali je ocigledno fake

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-GoPro-Camera-Style-SJ4000-wifi-1080P-FHD-Extreme-Sport-DV-Action-Camera-30M-Waterproof-Mini/2038187733.html?s=p

 

Sta sada :lud: ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

I ja već danima gledam gde i koju da naručim i po onome što sam uspeo da iskopam izgleda da je takoreći samo ovo na Foxofer-u original: Foxoffer. Inače kopija ima mlion raznoraznih.

Problem je što ne šalju za Srbiju a ni u zemlje u okruženju pa moram da se snađem nekako ali rešićemo i to. Inače original možeš da naručiš i sa sajta proizvođača: SJCAM ali je kod njih malo skuplja.

Na foxoferu imaš link na video review novog SJ4000 WiFi modela koji je postavljen pre par dana. Takođe tu su i download linkovi na potpuno "sirovi" materijal koji daje kamera u raznim uslovima snimanja (u MOV formatu) pa možeš da vidiš i kakav se snimak izvorno dobija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Ovo je prodavac od kog sam ja kupio original SJ ( ne WiFi ). Imaju puno prodatih kamera i pozitivnu ocenu, pa ti vidi. Mozda ti pozitivna iskustva sa njim olaksaju odluku.

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-Hot-Sell-SJ4000-Mini-Sport-Action-Camera-Diving-Full-HD-DVR-DV-30M-Waterproof-extreme/1681520750.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Samo da dodam moje misljenje o WiFi verziji, nisam siguran da vredi davati za WIFI dodatne pare, posto ona sama ima ekran na kome vidis sta snimas, jedino ako ima i daljinski onda je to ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Par opcija:

1. Foxoffer sajt na kom je kamera nesto skuplja al' odatle salju za Srbiju.

2. Na ebay-u kontaktirati foxoffer i pitati za dostavu u Srbiju, izaci ce vam u susret. Oni koliko vidim svakih par sedmica menjaju listu zemalja u koje salju, prosle sedmice je recimo moglo da se poruci, pre dve-tri nije, pre mesec ipo je moglo...

3. Aliexpress. Ja sam porucivao 2 puta preko jistog prodavca, oba puta je kamera bila originalna a isporuka u roku od 10 dana. Taj prodavac trenutno nema kameru u ponudi, pitanje je kada ce biti. Cena je drasticno jeftinija nego kod ostalih (70-ak dolara...). E sad, aliexpress mi nekako uliva najmanje poverenja od svih tih sajtova ali je zato i najpovoljniji. Savet je da ne kupujete od prodavca koji nema par desetina porudzbina i nekoliko pozitivnih ocena za dati predmet.

 

Jedan od jeftinijih, a po svoj prilici "iskrenih" prodavaca (ne garantujem da je kamera originalna al' tako deluje na osnovu iskustava kupaca)

http://www.aliexpress.com/item/Original-SJ4000-Action-Camera-Diving-30M-Waterproof-Camera-1080P-Full-HD-Helmet-Camera-Underwater-Sport-Cameras/2002818370.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Nesto mi nije jasno, na njihovom sajtu postoje slike kamere i na svakoj u donjem desnom uglu pise SJCAM a na ovim sto ste postavili linkove ne postoji taj natpis. Ali koliko sam shvatio te sa natpisom su kao novija serija ili grijesim? 0stabre.gif

 

Isto tako vidim da na ebay-u postoje i jedne i druge i nema razlike u cijeni...

 

http://www.ebay.com/...=item4186e6f5c9

 

npr ovaj ima 50+ pozitivnih ocijena za sj4000

http://www.ebay.com/...=item2c84e47463

 

 

Jos nesto me zanima, izgled kutije:

1. http://i.ebayimg.com...NT8iZb/$_57.JPG

 

2. http://i.ebayimg.com...1Tz2Y-/$_57.JPG

 

Nasao sam ovo ali i dalje nisam siguran kako sa sigurnoscu znati 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Gliga je ubedljivo najdalje stigao sa teorijom i praksom vezano za sj kamere, ali je i mne usput edukovao te prenosim dalje. U sustini su to iste kamere, jedino je brrmd SJCAM tek od skoro i zvanicno registrovan te otuda natpis, sto opet nije garant da se i to nece kopirati :) :). Ali svakako je dobra vest jer verujem da sad ozbiljno razmisljaju o razvoju novih i jacih modela.

 

A koliko su iako kao plagiatori u stvari inventivni govori podatak da gopro hero 4 ima displej pozadi :), a takodje gopro je izbacio na trziste i jeftiniju kameru koja nema performanse goproa ali zato ima vrlo prihvatljivu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kopije zasad se vrlo evidentno vizuelno razlikuju od originala, a prodavac je u obavezi da ti isporuci ono sto je na stranici. Ukoliko se ista razlikuje, imas pravo na zamenu proizvoda ili povracaj novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Jos jedno pitanje za one malo iskusnije sa online kupovinom. Recimo da sam nasao onu koju bi uzeo Link ali prodavac nije naveo Bosnu i Srbiju kao zemlju u koju salje artikel. E sad, cinimi se da je Gliga reko bas za ovog "foxoffer-a" da salje i ovamo ka nama samo kad se kontaktira porukom (sto sam i uradio) pa me interesuje kako to ide dalje ako on pristane da mi posalje. Da li ga po izvrsenoj kupovini ponovo kontaktiram i saljem podatke ili? 1hmm.gif

 

@ kosooki - Hvala na odgovorima. Ja bi vise volio da izbjegnem tu zajebanciju sa zamjenom proizvoda i ostalim glupostima. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja