Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Transalp 600V i Suzuki Burgman 400

Ja sam danas pazario 4K kamericu na nekoj akciji u "Elementi" u Dimitrija Tucivica. Cena je po meni prilicno povoljna, odnosno, 6.400,00 dinara.Uskoro javljam utiske i kacim neki video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Da li je neko koristio ili možda ima iskustva sa kamerom EKEN H8 pro? U gigatronu je 17 000 na aliexpresu od 85 dolara pa naviše. 100 dolara sa ful dodacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Koje je podesavanje ovde na snimku?

Stigla mi ova zadnja verzija , internacional Z26L. Cini mi se da bi i tu trebalo cackati fokus, moram da uporedim sa jos nekom. Interesuje me da li se preview snimaka gleda preko onih low res fajlova na kartici , ili to moze da se brise. I da li ima opcija da snima/downloduje na karticu telefona umesto u radnu memoriju(tel)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja na mojoj mogu da download-ujem na telefon, samo sto telefon ne moze da podrzi format snimka, ali slike mogu da gledam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Druže JankelA, mislim da je pitao da li je moguće čuvati to što preuzmeš na telefon na memorisjku karticu, a ne u memoriju telefona. Kod mene na SJ4000 je to moglo koliko se sećam. No, zagubio sam je.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

2 Gvozden: Video Timelapse 1sec/120

 

Inače imam skriptu za 25mbps tako da je kvalitet snimka odličan svakako, e sada da li to igra ulogu za timelapse to ne znam.

 

Focus nisam dirao jer sam smatrao da nema potrebe a takođe sam ubacio skriptu da mi ne snima te previews jer su smeće nikakve rezolucije a samo mi jedu brzinu pisanja na karticu bez razloga...

 

Ja sve svučem sa kamere na telefon i samo prenesem preko file managera na karticu... par klikova... svejedno mi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Interesuje me svakako. Na dashcam sam video da ljudi downgraduju firmware , pa onda ubacuju skripte. Zato sam pitao da li je neko nas probao ovu zadnju verziju da skriptuje. A nisam razmisljao o tome da uradim preko file managera prenos na karticu telefona. Ne znam zasto, ali ocekivao sam vise od te app. U prici je bilo da mozes svaki segment kamere da podesavas preko te android aplikacije. Na kraju je ipak samo skripta resenje.

Hvala u svakom slucaju za svaki savet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@GuMi5

 

Кажеш да си скриптом побољшао квалитет снимка?

Јел разлика баш видљива?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pa vidi...

ako 60 sličica u sekundi u FullHD strpaš u 12mb ili isto to strpaš u 25 ili 35mb naravno da nije isto...
Razlika se vidi, naravno, ako ti je to važno i gledaš...

Ako nije, onda je to bacanje resursa... Ja sam za Xiaomi nakon skriptovanja kiupio karticu od 64GB, sve manje je besmisleno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И колико ти стане материјала на 64GB картицу, имам је. Мени је до сад стало поприлично доста. Са 3 батерије нисам успео да је напуним скроз.

 

Иначе, сад гледам на неком старом снимку:

Data rate 22415kbps

Total bitrate 22543kbps

 

Ако мислиш да би могло то да поправи квалитет, интересује ме да ли би ја могао то да пробам некако?

 

Гледам на јт и ја никако не могу да направим квалитет снимка како тамо виђам, пробао свакакве врсте рендера, тако да више не верујем да је до тога.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ima nekih tutorijala kako renderovati video za youtube. Fora je valjda da ako video nije 100% u njihovom formatu youtube dodatno sam renderuje pa sj*be snimak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Све сам исчитао, гледао туторијале на јутјубу и пробао разна подешавања рендера, али никако да добијем квалитет снимка какав гледам да други каче такође са Xioami Yi камере.

 

 

Остаје  још само да пробам то што је GuMi5 рекао-предложио, па бих био захвалан ако би хтео да подели тајну самном  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

...takođe sam ubacio skriptu da mi ne snima te previews jer su smeće nikakve rezolucije a samo mi jedu brzinu pisanja na karticu bez razloga...

 

Aj baci tu skriptu ovde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

 

Da se ne vraćam unatrag, ima li tko sj6 Legend?

 

f172bc622c04c007aba7a5cd8437ae8b.jpg

 

Vrijedi li ovi micro čemu??

Не верујем да ово ико овде има, ипак је ово релативно нови производ
Pojavila se i kod nas na KP. Oko 170-180€ traže ovi što dovoze iz Mađarske. Ja se ozbiljno razmišljam da je uzmem. Mada, možda bih naručio i sa Aliexpress-a. Ima tamo dobrih kompleta (punjač, baterija, stik, remote control sa narukvicom, mem. kartica) i sve to sa carinom i pdv-om izađe oko 220-240€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Brate za te pare kupiš GoPro...

 

Ne volim brendove i smatram da je to kupovina muda ali za te pare kupiću rađe GoPro nego neku kinesku kameru...

 

Ja furam Yi i smatram je daleko boljom kamerom od SJ4000 koju sam imao prije...

Na žalost taj čipset (u SJ4000) pati od prenaglašenih hladnih boja a kako je mesa (mb/s) malo, spasiti ga možeš samo u izuzetno rijetkim situacijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

I ova nova yi 2 4k deluje jako zanimljivo. Ne znam samo da li se te baterije konkretno na ovom modelu pune preko usb kabla cini mi se da nemaju klasican punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jel neko od vas porucivao ove kamerice sa Ali expressa? Konkretno mislim na Eken i SJ Cam. Da li su stvarno originalne kao sto pise, ili bar pribliznog kvaliteta kao original? Za te pare (oko 50 dolara) mi deluju kao dobra kupovina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

SJ je ok kamera ako te ti snimci zanimaju tek da ih nekada opet pogledaš... ako bilo šta dalje sa tim misliš moje viđenje je da nije neki izbor... 

 

Ambarela čipset pati od prenaglašenih hladnih boja... to u krajnjem znači da ako ti vrijeme nije sunčano, snimak pre-plav... nema mu spasa jer bitrate nije dovoljno veliki da spasi malo "mesa" za naknadno manipulisanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Vec duze vreme merkam neku Sony kamericu od 200-ak evra, ali mi se tesko rastaje od para, pa rekoh da probam nesto pristupacnije i vidim da li je to za mene, lako cu je zameniti za bolju ako mi se svidi cela prica... Sta preporucujes u tom nekom cenovnom rangu a da je bolje od SJ Cam? Meni se nekako najvise svideo ovaj Eken H9R sa daljincem, ima li ko iskustva sa njim? I ostaje pitanje, da li je roba sa Ali-ja teski bofl ili moze da prodje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Meni stigao Eken H9R sa Alliexpress-a. Racunaj na carinu dodatno, meni je bila nekih 1500 dinara ako se dobro secam. Ja sam vise nego zadovoljan, ali gledaj da nadjes original, valjali su dosta kopija koje ne vrede nicemu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kako znas da je original? Posalji mi link od tvog prodavca ako ti nije tesko, moze i na PM.

 

Sent from my Nokia 3310

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja