Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

• I didn't start the fire, 5304 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx crven, Honda CBF 1000A7 crn
pre 24 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ako mozes snimaj u 2k ili snimaj 1080p pa kad renderujes stavi da izrenderuje u 2k rezoluciji i onda upload.

Ako nemas popularan kanal to je sada jedini nacin da ti youtube konvertuje snimak u VP9 kodeku. Ovaj snimak je u avc1 koji je ocajan. 

Stari trik gde si mogao nakon uploada otici u editi, pa skratiti snimak za sekund, kliknuti save i on odradi vise ne pali.

A kvalitet izmedju vp9 i avc1 je nebo i zemlja.

Yt sve polako prebacuje na vp9. Moj kanal je skoro ceo prebacen a nije ni blizu popularnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• I didn't start the fire, 5304 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx crven, Honda CBF 1000A7 crn

Vp9 ce im ustedeti bkoro pola storega-a i jako mnogo na hardveru jer se mnogo lakse hardverski dekodira. 

U intersu im je :)

plus: VP9 je njihov video kodek. Inhouse razvijen i aktivno se razvija algoritam

• munZe konZa, 194 postova
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000
On 3.12.2018. at 8:47, Marko_987 je napisao:

Ja dve sezone koristim eken h9r i koristim je samo kada sam na motoru i mogu vam reci da sam prezadovoljan 

Posto sam u potrezi za kamerom,iscitavam temu i vracam se na razne snimke kolega.

Ti kazes da si zadovoljan svojom kamerom... Meni tvoji snimci sa djerdapske voznje izgledaju kao da su snimani fiksnim telefonom. Nemoj da se ljutis na komentar,znamo se licno,nista nije zlonamerno....samo ne znam sa cime si zadovoljan u onim snimcima? 

• U prolazu, 99 postova
  • Motocikl: Gsx750f
Pre 17 sati, zemunac72 je napisao:

Posto sam u potrezi za kamerom,iscitavam temu i vracam se na razne snimke kolega.

Ti kazes da si zadovoljan svojom kamerom... Meni tvoji snimci sa djerdapske voznje izgledaju kao da su snimani fiksnim telefonom. Nemoj da se ljutis na komentar,znamo se licno,nista nije zlonamerno....samo ne znam sa cime si zadovoljan u onim snimcima? 

Da li si prebacio kvalitet gledanja na 1080p. You tube nece uvek sam da pokrene naj kvalitetniji rezim gledanja a i u to vreme mi je sd kartica bila pri izdisaju pogledaj i ostale snimke sve su zabelezene istom kamerom. https://youtu.be/K7TmZKsaGWI

Kupio sam u Beosportu gopro heto 5 black. Pitanje za poznavaoce materije... da li moram da kupim one sandisk kartice koje su pravljene od platine,pa kostaju kao jedna nova guma? 

Imam dve kartice,nove,da li one mogu da se koriste i da li su adekvatne?

Hvala na pomoci unapred

20190314_200337.jpg

20190314_221425.jpg

20190314_221443.jpg

Jako sam tanak sa znanjem oko tehnike. Ne znam na koliko cu da snimam.... nesto sto mi daje najbolju sliku,najduze vreme snimanja i najmanje prostora na kartici...

• Svrati ponekad, 142 postova

1080p na 60fps ti je sasvim ok. Samo kada uradis upload na yt sjebe ti yt kvalitet. On ima svoj vp9 kodek koji je dobar i avc1 koji je krs. Ako ti je kanal popularan automatski procesira klip sa vp9 kodekom. Ili ako radis upload videa koji je u 2k ili 4k rezoluciji.

Mada postoji caka da snimljeni video u rezoluciji 1080p renderujes kao da je 2k i pokrenice vp9 konverziju. Kvalitet snimka na yt ce biti nebo i zemlja.

Ako te to bude interesovalo ako budes radio upload slobodno se javi na pp. :)

• Hvala 1

• U prolazu, 57 postova

Te kingston kartice su ok. Samo gledaj da cat10 ili vise bude kao i da brzina upisa bude min 90 mb/s. To je ok za 4k 30 do 60 fps. Vec 4k 120fps ili 8k ne znam kako bi ta kartica podnela, nisam testirao (moj gopro ne moze nazalost). Inace te Sandisk su samo preporucene od strane gopro zato sto imaju dogovor. Pogledaj karakteristike tih "preporucenih" kartica i uporedi sa Kingstonovim nekim pa ce ti sve biti jasno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

P.s. kolega ti je vec objasnio deo oko uploada na yt....samo upscale nije nikad dobro da radis na vecu rezoluciju kad obradujes video. Uvek je bolje raditi downgrade (4k>2k ili 1080p...) nikad obrnuto.

• Svrati ponekad, 486 postova
  • Motocikl: suzuki gs 500f
Pre 12 sati, zemunac72 je napisao:

nesto sto mi daje najbolju sliku,najduze vreme snimanja i najmanje prostora na kartici...

ovo ti je kao kad bi kresao komsinicu a da njen muz spremi klopu i da ti na kraju on plati:jee5:,ne moze najbolja slika,najduze vreme i najmanje prostora,mora neki kompromis-bar da ti spremis rucak i platis komsinicu a da joj muz ne sazna:P

• Haha 3

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja