Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stigla kamera, probao juce na kratko, radi snimanje, radi slikanje.

Ostaje mi da se poigram tj da vidim kako je najbolje postaviti opcije za snimanje a sto se fiksiranja tice, metnuo bi je na kacigu tj bradu.

 

evo par slicica

IMG-20190520-191351.jpg

 

IMG-20190520-191605.jpg

 

IMG-20190520-191556.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

A Eken A8? Je li neupotrebljiva? Jer vidim da kod nas moze da se uzme za 3600din, dok je h9r 8700din najjeftinija u Bgu. Kapiram da je velika razlika ali opet velika je razlika i u ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 2 minuta, Stefan Kovačević je napisao:

A Eken A8? Je li neupotrebljiva? Jer vidim da kod nas moze da se uzme za 3600din, dok je h9r 8700din najjeftinija u Bgu. Kapiram da je velika razlika ali opet velika je razlika i u ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

od Ekena nista osim h9

nemoj da te neko laze pa da uzmes npr h5s

nula je

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

odmah svima da vam kazem da koristim eken h9r i odma ali odma da kazem, nemojte. ukoliko zelite da kupite nesto sto cete koristit za snimanje rodjendana, pravite privatnu kolekciju i ajde ali bilo sto ozbiljnije ne. evo ja imam kanal i prilicno mi se cini smece od kanala dosta zbnog kamere, nema stabilizaciju slike, koliko god da covjek edituje dobro, svako ko se imalo razumije vidjet ce koliko je to daleko od dobrog , ali opet koliko para toliko muzike. jednostavno sam shvatio, da moram da se zaplacem i pridam jos dosta para i kupim go pro 7 i time zavrsim posao. razmisljao se o boljim varijantama ekena, ali ... opet je sve to daleko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 5/22/2019 at 11:49 AM, Stefan Kovačević said:

A Eken A8? Je li neupotrebljiva? Jer vidim da kod nas moze da se uzme za 3600din, dok je h9r 8700din najjeftinija u Bgu. Kapiram da je velika razlika ali opet velika je razlika i u ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Njesra, ne kupuj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
39 minutes ago, Staman said:

odmah svima da vam kazem da koristim eken h9r i odma ali odma da kazem, nemojte. ukoliko zelite da kupite nesto sto cete koristit za snimanje rodjendana, pravite privatnu kolekciju i ajde ali bilo sto ozbiljnije ne. evo ja imam kanal i prilicno mi se cini smece od kanala dosta zbnog kamere, nema stabilizaciju slike, koliko god da covjek edituje dobro, svako ko se imalo razumije vidjet ce koliko je to daleko od dobrog , ali opet koliko para toliko muzike. jednostavno sam shvatio, da moram da se zaplacem i pridam jos dosta para i kupim go pro 7 i time zavrsim posao. razmisljao se o boljim varijantama ekena, ali ... opet je sve to daleko

Bas mora gopro 7 za kanal? Ajde ne dajte da vas levaju.... Sad odjednom ni 6 ne moze nego mora 7?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 53 minuta, Motorcyclist je napisao:

Bas mora gopro 7 za kanal? Ajde ne dajte da vas levaju.... Sad odjednom ni 6 ne moze nego mora 7?

moze kako ne moze, odlicna isto, ali ja idem politikom kada kupujem kupujem na duze staze, i kad je bal nek je...pa tako kazem go pro 7 i duzi period miran

koristio sam drugovu 4 ku pa sam zadovoljan bio, tako da imam 6 def je ne bih mijenjao, ali u situaciji dje kupujem po prvi put kvalitetniju kameru, onda 7

realno kupiti eken h9r je dobra opcija, brzo ce se prerasti i doci novi apetiti ali kakva nam je situacija u drzavi, moze se lako desiti da cu se njom sluziti jos dugo dugo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jedno noob-ovsko pitanje: kako tokom putovanja prebaciti snimljen materijal sa "napunjene" kartice na eksternu memoriju, ako ne želite da na put vučete sa sobom laptop? Da li može da se npr. pomoću čitača kartice prebaci na eksterni hard disk? Ili da li može da se ubaci u mobilni pa baci na cloud? Ili ima neka spravica koja i pročita i sačuva podatke sa kartice? Nesam školovala... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa u principu ima, ali sve je to malo diskutabilno. Ima da se kupi recimo fioka za hdd gde umetneš disk i imaš USB port i copy dugme pored. Ideja je da nabodeš USB memoriju (pa makar to bila i memorijska kartica učitana preko čitača), pritisneš dugme copy i sve sa USB-a se prekopira na disk. Skoro je drugar uzeo takvu jednu fioku, mada nisam čuo da je isprobao tu opciju copy.

 

Takođe, na telefon je isto moguće prebaciti sadržaj. Ili direktno sa kartice, ili pomoću USB OTG adaptera i čitača kartice, ili pak bežično preko aplikacije (ako kamera ima wifi obično je moguće i prebacivanje snimaka). Cloud verovatno nije baš praktično rešenje kada je u pitanju put. Objašnjenje je vrlo prosto - snimljeni sadržaj obavezno je jako veliki, a upload brzina interneta gotovo po pravilu jako spora... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pitanje za iskusne
Kupio sam GoPro Hero 2, polovnu, receno mi je da je kamera skroz ispravna i da je jedina mana sto je kuciste malo izgrebano. Malopre je stigla kamera, upalio odmah da probam, snimio kratak klip medjutim nema zvuka. Javio sam prodavcu, on kaze da je probao i da je sve radilo kako treba...
Da li samo mozda ja neupucen, da ne postoji mozda neko 'specijalno' podesavanje da se ugasi mikrofon? :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
On 26.5.2019. at 20:04, lord_oblivion je napisao:

a što samo h9?

ne vidim da išta fali h6s, čak je i 'bolja'. mane su im iste, loš zvuk.

h6s mozda

ali h5s snima zuto

sve sto je zuto je bas bas zuto a ono sto je zeleno takodje je zuto na snimcima

h6 je kao ok ali vec za te pare ima go pro koji je neuporediv

a neko pomenu da h9 nije dobra i da je go pro bolja, naravno da se slazem, ali pricamo o nekoj jeftinijoj kameri...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jeste Hero 2 ali je model za 2119, mora lemilicom da se ukljuci zvuk :jee:

 

Preko KP sam je uzeo ali mi zao da mu ostavim negativnu, doduse reko sam mu za problem on mi reko da je 'testirao' i da je bilo ispravno, i posle toga me otkacio, nije mi odgovorio na sledcu poruku niti se ponudio da pomogne, tako da bi mozda i trebao.

 

Odneo sam kod elektricara, sredio covek za 5min, ja nisam smeo da diram, em mnogo sitno em nemam malu lemilicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Obavezno negativnu i priložiti slike ako može.

 

Važno je zbog sigurnosti kupovine da se ljudi ne osećaju kao drukare ako objave da su namerno zajebani.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 5/26/2019 at 10:52 PM, DraganNS said:

Jedno noob-ovsko pitanje: kako tokom putovanja prebaciti snimljen materijal sa "napunjene" kartice na eksternu memoriju, ako ne želite da na put vučete sa sobom laptop? Da li može da se npr. pomoću čitača kartice prebaci na eksterni hard disk? Ili da li može da se ubaci u mobilni pa baci na cloud? Ili ima neka spravica koja i pročita i sačuva podatke sa kartice? Nesam školovala... :neznam:

Ja koristim ovo

 

i ovo

 

 

i običan hdd od 1TB, formatiran u NTFS,

kome pristupam uz pomoć ovoga

KAPp5NvgfXY93_6_HCEBdY4D0y2b4-nO0WRKeh4y
PLAY.GOOGLE.COM

Microsoft exFAT/NTFS for USB by Paragon Software is a universal non-root method for transferring files between onboard memory of your Android...

 

Hubb napajam iz 5V adaptera sa motora/auta ili iz powerbank-a.

Radi provereno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Vespa PX200E

Jedno laicko pitanje, zar nije jeftinija varijanta imati nekoliko kartica za snimanje, nego kupovati skupe uredjaje za prebacivanje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Najverovatnije da ću tako i rešiti, u prvu ruku, sa par kartica koje su na "akciji" ali za one koji imaju veće potrebe nije ovo neka velika investicija. Ne računajući eksterni hard koji već imam,  ovo drugo je desetak - petnaest evrića. Hvala Lord Oblivion! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
Jedno laicko pitanje, zar nije jeftinija varijanta imati nekoliko kartica za snimanje, nego kupovati skupe uredjaje za prebacivanje?
Tako je
Ja imam vise kartica, a usput i mali kineski adapter sa sd na usb za gledanje na tv-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ne znam da li je neko pitao pre u okviru teme ali zanima me gde je po vama najbolje montirati kameru na kacigu, sa strane, na bradu ili na vrh?
Ovakav sam set dobio.
368b32e63b3caf10c1d026816a434730.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja