Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Treba i da mi stignu neki nastavci i dodatne plocice, narucio sam extension arm za slucaj da ne legne plocica ispod brade. Ali koliko sam divim staje direkt ali ta zakrivljena plocica nije dovoljno zakrivljena da bas prati linije kacige pa ne hvata celom duzinom plocice. Video sam da dodaju samo te 3M trake gde ima lufta.

 

Iako mislim da ne bi trebao biti problem i ako ne hvata potpuno jer sam gledao snimke gde okace punu jupolku kantu o taj samolepljivi mount i ne mrda, a ne kamerica od sto grama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moja danas crkla. Izgleda da je prokuvala u kolima na parkingu. Snima samo ružičasto :D

Msm, osim ružičaste površine, nema ništa. Kroz menije šljaka ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam odradio test drive, i prezadovoljan sam raw snimkom. Vise nego ocekivano. Drzi plocica odlicno iako je kontakt nekih 65% ostalo zjapi. Napravio sam sigurnosnu vezicu pro resenje by hard rock- najlon za pecanje 0,30 , zeleni za shtuku :lol3: em se ne vidi em drzi do 8kg xD
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Gde da nadjem ovakav produzetak, ali malo duzi mi treba? I da je ulaz ovako vertikalno postavljen za kuciste kamere? Imam 2 nastavka kod oba su ulazi horizontalni tako da mi ne vredi:jok:

IMG_20180419_174648.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imas nastavak koji menja smer kamere, a imas i ovakav drzac, samo nesto duzi. Sve na Aliju.

 

"gopro mounts", pa listaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Na koji bitrate vi radite upload na youtube (1080p) ? Citao sam da je 15-16mbps maksimala ondosno youtube kompresuje bez obizra imali vi veci bitrate. Ali da li ima razlike u kvalitetu? Npr. imam snimak od 40mbps, da li je isto ako ga renderujem na 40mpbs pa uradim upload ili jednostavno da renderujem na 16mbps pa uradim upload, posto ce sam youtube da ga kompresuje na taj bitrate???

 

Ili ipak ima razlike kad radite upload sa vecim bitrateom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Yt svakako kompresuje bitrate. Mislim da je po njima prepurucen oko 12 za SDR 1080p video. Na koliko tacno kompresuje ne znam tacno ali se secam da sam negde citao da spusti na max podrzano po njima za odredjen tip videa ( kombinacija rezolicije + sdr ili hdr, itd)....pretpostavljam da je to nesto vece od preporucenog za svaki tip. Ja svakako idem na veci bitrate zbog kvaliteta koji imam kod sebe a yt neka sam spuati koliko moze/treba. To je moja preporuka i cini mi se da donekle odrzi kvalitet. Idealno nije, ali je ok. Ovo su ti po njima preporuke:

 

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

 

I evo ti clanak na tu temu:

 

https://www.videomaker.com/article/c05/17034-encoding-youtube-videos-at-the-highest-quality

 

Takodje, imas u A. Premier-u presete za yt, ali kazem ti...ja obicno podignem kvalitet pa pustim yt da sam smanji isti i ima razlike s obzirom da svakako nece ostaviti tvoj originalni snimak sve i da je po preporucenim settings-ima. Svakako prolazi kroz obradu sto znaci da odredjen downgrade obavezno postoji. Bolje onda sa sto veceg kvaliteta da ide.

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo jos informacija:

It's because since sometime in 2016 when you upload a video which is 1080p or below, youtube uses avc codec instead of vp9, which looks messy, crappy, pixelated,blurry when lots of motion ongoing in video. You can check it by right click on ur youtube video->Stats for nerds To get your video encoded in vp9, your channel needs some popularity that meet the certain requirement, so all your video will be encoded in vp9 permanently. Or your video needs to beat least 2k (1440p), so if you have 1080p or lower resolution videos, you need to upscale them to at least 2k, for youtube to encoded your video with vp9 codec, avc vs vp9 big difference, vp9 looks so much better.

Probacu sad caku sa Edit-Enhacement i onda Save. Trebalo bi kao da prebaci u vp9, posle procesovanja. Pa cu videti da li ce to upaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја стављам битрејт од 10 до 15, како кад. Много ми напумпа величину фајла и то ми је пресудно пошто често аплодујем а интернет пакет 10/1 и није баш најбољи за то.

Ако је краћи клип, онда већи битрејт и обрнуто.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, Svaler said:

Ја стављам битрејт од 10 до 15, како кад. Много ми напумпа величину фајла и то ми је пресудно пошто често аплодујем а интернет пакет 10/1 и није баш најбољи за то.

Ако је краћи клип, онда већи битрејт и обрнуто.

Koje su ti ostale postavke? Pretpostavljam da je rezolucija 1080p i frame rate 60?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
pre 6 minuta, Svaler je napisao:

 а интернет пакет 10/1 и није баш најбољи за то.

 

Auh brate mili, zabolelo me kad sam ovo pročitao. Svaka čast na strpljenju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I ja imam taj paket. Kontao sam prebaciti na 20/2, jer i nema veci upload na tom adsl paketu koliko sam video...bezveze.

 

Inace sad probavam nesto da ukljucim vp9 kompresiju umesto avc na youtube, ako ne prebaci nista do sutra onda prc, ne radi iako bi trebalo da taj fazon radi (o kojem sam pisao na prethodnoj strani).

@Svaler Da li je kod tebe vp9 na snimcima? (ako nisi upoznat, desni klik na neki tvoj video, show stats for nerds... :D ) pa mi javis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Koje su ti ostale postavke? Pretpostavljam da je rezolucija 1080p i frame rate 60?
Управо тако.
 
Auh brate mili, zabolelo me kad sam ovo pročitao. Svaka čast na strpljenju.
Горео сам, док се нисам помирио са судбином.
20/2 пакет иде до улице пре моје.
Задња улица поред низа предности и има ето у пар недостатака.
Шта да се ради, аплодује се док спавам :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Valjda codec koji youtube koristi. Ima avc i vp9, vp9 je bolji i manje se gubi kvalitet. Koliko sam skontao popularniji kanali, snimci itd. imaju prioritet pa youtube automatski koristi. Ili ako je video 2k ili 4k. (mada ne mora znaciti).
Ja se sad njakam da ga nateram da prebaci na vp9 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, ugac said:

Oćeš li da probaš da ih prevariš sa 2K ili kako? :)
Javi rezultate, ili jos bolje posalji link kad odapnes.

Ne , nego ovaj fazon, koji po recima mnogih radi.



Mislim da se ne mora nista editovati samo otici na edit, enhancement i save.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kada mi je trebalo da nešto šaljem na YT, koristio sam NCH Videopad - jednostavan program za montažu (dakle daleeeko od Premiere-a i sličnih profesionalnih). Ima opciju za direktan upload na YT, uz mogućnost da "nešto prilagodi" - verujem da je u pitanju baš to enkodiranje.

Eto, možda nekom bude korisno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja