Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Integrisan, 8137 postova
Pre 5 sati, severian je napisao:

Ima li neka kamera (ili dodatak za gopro razumne cene, u šta ne računam ono Senino rešenje od 150+ eur) koja kao mic može da koristi bt headset? 

Niko ne zna ništa? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gopro 6 Black i Xiaomi Yi 4K+ identicno dobre? Tesko. Nikako. Na papiru mozda. Tek kad sam uzeo Gopro u ruke shvatio sam kolika je razlika u odnosu na kineske kamere. Nije Gopro 6 dzabe 3x skuplji.

 

Sto se tice Severianovog pitanja - zeli zvuk snimljen komunikacijom u kacigi da posalje na kameru, nista vise. Ja sad gledah na netu resenja, ali se svodi na postavljanje jos jednog mikrofona u kacigu, a Severian to ne zeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja mislim da je precenjen i necu promeniti misljenje. Jeste bolji ali precenjen. Nije mi jasno hero 4 i 5 koriste isti senzor sony imx177 dok konkurencija ima skuplje senzore a opet ovi 3 puta skuplji. Razumem i kvalitet kucista, dugmica, propratnih dzidzabidza itd. ali brate sto je puno puno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
pre 35 minuta, bocca_bastard je napisao:

Nisam bas ukapirao, moram da priznam :neznam:

Imam Bluetooth headset u kacigi. Postoji li neka kamera ili gopro dodatak (osim rešenja Sene) gde preko BT povežem mic iz headset-a kao mic kamere?

 

Split mikrofona je čak nebitan, ne moram da koristim komunikaciju dok snimam. Prosto se bt headset poveže sa kamerom kao eksterni mic. Ja sam na gopro to do sada rešavao žično, pa mi je kao ideja da postignem externi mic bežično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, bocca_bastard said:

Kaze da koristi H.264 i H.265 hibrid tehnologiju. A nisam nigde nasao objasnjeno sta to znaci. Inace ovo je pandan YI 4k kameri

 

I naravno da ne zaboravim. Kinezi i njihov cuveni ivaliditet. Nisu sposobni da koriste negleski jezik i aljkavi su uzasno, a ocigledno nece da se otvore da im neko napise... Neprofesionalno prilicno

Pa znam kad koristim Powerdirector i Premiere da ima opcija renderovanja H.265 iliti HEVC, isto je https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Video_Coding

 

Mislim da pruza bolji kvalitet renderovanja, kao i brze renderovanje , ali YT koristi jos uvek h.264.

Takodje neko je spominjao remote na gopro kao nesto sto je prednost uz sve ostale ali nisam skontao po cemu se istice go pro remote od ostalih kamerica koje isto imaju remote???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, bocca_bastard said:

Znam i ja. Sve moje video zapise pakujem u H.265, ali ne vidim kako bi moglo da se koristi hibridno. Muljaju kinezi nesto tu. MArketinska for averovatno.

 

Jesi li narucio tu kamericu bese?

Kod kineza me nervira sto im pola tih proizvodjaca nema uputnu stranicu pa trazis firmware po forumima...a i kontrola kvaliteta je losa.

Nisam tu narucio sam C30 model. Pa sad kad stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 15 minuta, hard_rock je napisao:

Takodje neko je spominjao remote na gopro kao nesto sto je prednost uz sve ostale ali nisam skontao po cemu se istice go pro remote od ostalih kamerica koje isto imaju remote???

SJCAM daljinac, 15e:

 

Rezultat slika za sjcam remote control

 

Xiaomi Yi daljinac, 8e:

 

Rezultat slika za xiaomi yi remote control

 

Gopro daljinac, 100e:

 

Rezultat slika za gopro smart remote

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imas na prethodnoj strani, Severian je objasnio sta sve moze Gopro daljinac. Za moje potrebe, esencijalno, kakvi kodeci i gluposti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ocigledno je da je i ovo sto ja zelim tehnicki zahtevno jer to nema ni jedna jedina kineska kamera. A ako to nema one su meni tacno i precizno - nista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

meni treba kamera za snimanje sa roll bara ,sa kacige...za izuzetno slikanje (visoka rezolucija)
da li moze taj Yi 4k da zadovolji moje potrebe?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Ocigledno je da je i ovo sto ja zelim tehnicki zahtevno jer to nema ni jedna jedina kineska kamera. A ako to nema one su meni tacno i precizno - nista :)

:):) Sad se nešto setih, kada se pojavio prvi android telefon koji je bio svemoguć za dotadašnje Nokie moj prijatelj je tako žestoko opljuvao tada najmoderniju android tehnologiju jer zamisli nema budilnik !! Ja to nisam prepoznao kao problem...

Jasno je ako je ovo za tebe party breaker nema druge nego Gopro ili šta znam kameru koja kreira i lošiju sliku ali ima ozbiljan daljinac.

Ja sam shvatio da na SJ7 da bi utvrdio da li radi ili ne radi snimanje moram da bacim pogled na led diodu na kameri i stvar rešena. Ne treba mi displej koji ima GoPro. Nije mi toliko nekomforno.

 

Šteta što si se razočarao ali za takve zahteve moraš mnogo dublje da ulaziš u tehničke detalje pre kupovine i priča nije završena, znaćeš koliko ti proizvod odgovara tek kada stigne i kada napraviš prve vožnje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dosadno mi pa trazio neke snimke ove moje. Ne deluje uopste lose za 53$ za koliko sam je navatao na popustu.

Evo malo zesci offroad



A evo i nocnog snimka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650
On 5.3.2018. at 12:36, bocca_bastard je napisao:

Ja mislim da sam prelomio i uzecu YI 4k verovatno plus varijantu. Kamera je brutalna. Mozda prodam moj Eken H9R, videcu

Ako Eken bude na prodaju ja sam zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne svi. Evo ja ti predlazem Gopro Hero 4 Silver. 

 

Drugar koji ima potpuno novu SJ7 danas kupio Hero 4 Silver, i samo mi je poslao jednu poruku: Nema poredjenja!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

ja sam pitao Yi 4k ili gopro 6,vidim da je porede ba zato...stedim za kameru i nije mi tesko da jos ustedim ako vredi...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako uspes da ustedis 400e moj iskreni savet ti je da ti neko od spolja dotera Hero 6. Procitah na netu da ce uskoro pojeftinjenje (napolju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 30 minuta, king_julien je napisao:

Gde može da se kupi hero 4? Ja sam zainteresovan takođe ali za novu kamericu

Samo po oglasima. Neke od njih su navodno nove, ali ostaje da se proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Ako uspes da ustedis 400e moj iskreni savet ti je da ti neko od spolja dotera Hero 6. Procitah na netu da ce uskoro pojeftinjenje (napolju).
nigde nije jeftinija bog zna sta u odnosu na Srb,evo ja u Dohi gledam cena slicna,preko eBaya cena slicna...a s obzirom da imam gsranciju najbolje bi bilo uzeti u Gigatronu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Stefan Lone Wolf said:

nigde nije jeftinija bog zna sta u odnosu na Srb,evo ja u Dohi gledam cena slicna,preko eBaya cena slicna...a s obzirom da imam gsranciju najbolje bi bilo uzeti u Gigatronu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

https://www.bestbuy.com/site/gopro-hero6-black-4k-action-camera-black/5997205.p?skuId=5997205

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja