Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Malo sam netovao i zaključio da je Eken H9R odlična kupovina, sve ima i pun paket dodataka. Sledeće što bi bilo bolje je  Xiami Yi 4K ali je cena visoka i blizu GoPro. Međutim, izlazi nov Eken model 6S 4K tokom ovog meseca, po napisanom obećava a cena prihvatljiva uz solidan osnovni paket opreme. Neka osnovna zamerka H9 je lošija fotografija, kod modela 6S bi kvalitet fotki trebao da bude na nivou, ima elektronsku stabilizaciju slike i ne krivi je, bar ono što ja vidim izgleda normalno ravno. Ne razumem se ni malo u problematiku pa bi neko možda mogao da prokomentariše na osnovu raaspoloživih podataka.

 

https://www.eken.com/H6s

 

https://www.ytechb.com/best-4k-action-camera-2017/

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_963742.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi ako moze pomoc.. Naravno nisam procitao svih 69 strana ali jesam dobar deo teme, istrazivao dosta na netu, gledao snimke na youtube-u i sto vise guglam sludjeniji sam. O kupovini kamerice od brace kineza razmisljam vec godinu dana, medjutim pre nekih mesec dana prijatelj mi pozajmi Xiaomi YI. Snimao nekih pola sata i bukvalno se odusevio. Da se razumemo nije kvalitet GoPro-a ali za moje potrebe sasvim zadovoljavajuce. Taman kada sam mislio da je to moj izbor vidim EKEN H9R. Sada jos vidim ovaj zadnji post sa "novim" Ekenom H6S. 
Interesuju me iskustva iz prve ruke.. Sta mislite sta je bolji izbor Eken H9R, Xiaomi YI ili ovaj najnoviji Eken, koliko vidim i on mi ulazi u budzet.. Ili pak neka cetvrta? Inace budzet je tu do 80-90e.

Nije mi hitna kupovina, sledecu sezonu (prolece) bih voleo da zapocnem sa kamericom na glavi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Imam Eken H9R. 

 

Za te pare ne moze bolje. Gledajuci druge Kineze sve je to meni slicno. Onda sam odlucio da uzmem ovu kad ne mogu GoPro, a sad vise ni ne gledam GoPro, Eken zadovoljava.

 

U paketu sam dobio sve cak i stap i dva dodatka za kacigu.....sve osim dodatne baterije i kartice a i to sam uzeo kasnije. Ukupna cifra 90 eura.

 

Kad sam sabirao druge sa svim dodacima, karticom, baterijom sa eksternim punjacem i selfi stapom bile su skuplje. Elephone explorer mi je bila druga opcija, ali kad sam cuo zvuk na njoj odustao sam.

 

Jedini ozbiljan nedostatak H9R mi je bila baterija. Sa dvije sam rijesio problem.... da i vodi racuna nije to kamera sa 12mpx iako se tako reklamira, pa ako ti je to bitno zaobidji. 

 

Meni treba kamera amaterski, da imam pristojan kvalitet slika i daljinski. To sam dobio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

 

On 23/10/2017 at 9:29, đunta je napisao:

Malo sam netovao i zaključio da je Eken H9R odlična kupovina, sve ima i pun paket dodataka. Sledeće što bi bilo bolje je  Xiami Yi 4K ali je cena visoka i blizu GoPro. Međutim, izlazi nov Eken model 6S 4K tokom ovog meseca, po napisanom obećava a cena prihvatljiva uz solidan osnovni paket opreme. Neka osnovna zamerka H9 je lošija fotografija, kod modela 6S bi kvalitet fotki trebao da bude na nivou, ima elektronsku stabilizaciju slike i ne krivi je, bar ono što ja vidim izgleda normalno ravno. Ne razumem se ni malo u problematiku pa bi neko možda mogao da prokomentariše na osnovu raaspoloživih podataka.

 

https://www.eken.com/H6s

 

https://www.ytechb.com/best-4k-action-camera-2017/

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_963742.html

 

 

E, ta EKEN H6S mi nije bas najjasnija. Negde se pominje da je to u stvari H8R samo su je preimenovali u H6S. Uostalom, evo i testa EKEN-a H8R koji je uradio nas covek (da li iz Nisa ili Pirota) i koji po meni radi neke od najboljih testova kamera https://pevly.com/eken-h8r-review/.   Gledajuci specifikacije izgleda da je isto, mada mozda gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne operišem dobro sa tehničkim podacima ali sam otprilke zaključio da H6S ima giro elektronsku stabilizaciju slike, usporeno snimanje i bolje fotografisanje, možda i mogućnost sužavanja ugla slike ili bar korekcije. Podaci su veoma šturi i komfuzni jer još kamera nije puštena u promet, jednostavno se samo radi o obećavajućoj propagandi, mada je H9R bila pun pogodak pa je za predpostaviti da bi i nov model mogao da bude dobar, odnosno unapređen i dopunjen. Giro stabilizacija je značajna a i poboljšanje samih fotografija, čitao sam da ljudi nisu bili njima zadovoljni. Meni lično su daljinac i bolje fotke prevashodne, naročito fotografisanje i još uvak za neko slikanje pri tehničkom radu koristim stari kineski Prestigio telefon jer nit su boje pod svetlom dobre sa SjCam a o izvitoperenoj slici da ne govorim, to me baš nervira, napravim točak okruglim a on na slici ko jaje.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

@SkoMy, do sledece sezone ce da se pojave jos 2-3 nove, tako da ne brini, bices jos sludjeniji :)...

Najbolje ti je da sacekas prolece. Posto su sada sve 4K, sad ce da krenu sa dizanjem frejmova i poboljsanjem fotografija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Poz drugovi , Umaju mesecu planiram put u iran , interesuje me , koliko vremena izdrzi baterija kamere i koliko vremena moze , da se snimi sa karticom 32gb , mislim na kamero EKEN ...LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

bas sam juce gledao SJCAM SJ6 LEGEND, ovo su ti vrednosti koliko izdrzi puna baterija snimanja dok ne umre,  pri razlicitim rezolucijama

Screenshot_2017-11-05-09-57-35.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@milje80 i @ser Hvala na odgovorima! Pa da bas zato sam i rekao da mi nije hitna kupovina a kada bih znao da ce do proleca da izadje nesto novo ili bar padnu cene sadasnjim, cekao bih definitivno.. Nekako Eken mi je trenutno favorit. E sada je moze neko da mi objasni kako se one rangiraju ne kapiram bas. Vidim postoje Eken H9, H9R (ili su to zapravo iste kamere?) i H8R. Koliko sam video i razumeo H8R je nesto skuplja ali zato rekao bih da pravi i za nijansu bolje snimke..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

R ima daljinac...

A H8R daje 30fps-a u 4K rezoluciji, al nema opciju za 720p. I malo je manjih dimenzija (indenticna je kao GoPro 4).

 

Po meni je ona trenutno best buy...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@ser Izuzev probe, nisam do sada koristio akcionu ali okvirno msm da bih koristio rezim 1080p, 60fps. 

Ako do proleca ne izadje nesto bolje u tom cenovnom rangu, moj izbor ce najverovatnije biti upravo Eken H8R. Istrazivao sam malo na guglu I youtube-u I definitivno ispunjava sve moje zahteve :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Више од 1080 нема поенте. Поготово код кинеских камера које немају реалних 2 или 4К. О употреби на мотору поготово да не причамо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ko je planirao da kupi nesto od kineza, sutra im je neki 11.11 shoping festival, sve je na dobrim popustima... npr SJ6 LEGEND je snizena sa 162e na 101e

 

oficijalna SJCAM radnja na aliju:
https://sjcamhd.aliexpress.com/store/343737?spm=2114.search0104.1000002.20.tgVFRq

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Eken H6s i H5s su se pojavile, poslednja pre 7 dana. Obe imaju EIS, tj elektronsku stabilizaciju. 6-ica ima 2 displeja, a 5-ica touch displej. Obe su 4k 30fps, a imaju i slow-mo opcije na nizim rezolucijama.

Prvu sam nasao za 69e da se prodaje, a drugu za 86e, ali je na netu izuzetno malo informacija o njima

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Procitah na nekom testu...

H8R ima sony-ev senzor od 12.4mp, nema stabilizaciju (reklama kaze da ima) jer ima los procesor koji ne moze to da odradi (Sunplus 6350).

A H8 PRO ima tu stabilizaciju jer koristi procesor (Ambarella A12) koji se ugradjuje i u sjcam SJ6 i SJ7 kamere.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Eken H6s i H5s su se pojavile, poslednja pre 7 dana. Obe imaju EIS, tj elektronsku stabilizaciju. 6-ica ima 2 displeja, a 5-ica touch displej. Obe su 4k 30fps, a imaju i slow-mo opcije na nizim rezolucijama.

Prvu sam nasao za 69e da se prodaje, a drugu za 86e, ali je na netu izuzetno malo informacija o njima

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Imaju li daljinski upravljač?


Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

To krivljenje slike na rubovima, da li je u pitanju elektronska stabilizacija ili još nešto?

 

Postoji li mogućnost da se to mijenja u podešavanjima na kamerama ili smanje?

 

Ako neko može malo da pojasni nama koji smo "truba" po ovom pitanju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Stigao mi mejl od Gigatrona da imaju "black friday" akciju od sutra do nedelje na kojoj ce, izmedju ostalog, biti GoPro Hero5 session na akciji po ceni tik ispod 30.000 din. Koliko videh na brzinu, to je ok cena.

 

Inace, ja sam porucio Eken H6s pre 10-ak dana i cekam je da stigne. Necu biti od neke pomoci za poredjenje sa nekim drugim kamerama jer je prva koju uzimam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 18 sati, grafigo je napisao:

Stigao mi mejl od Gigatrona da imaju "black friday" akciju od sutra do nedelje na kojoj ce, izmedju ostalog, biti GoPro Hero5 session na akciji po ceni tik ispod 30.000 din. Koliko videh na brzinu, to je ok cena.

 

Inace, ja sam porucio Eken H6s pre 10-ak dana i cekam je da stigne. Necu biti od neke pomoci za poredjenje sa nekim drugim kamerama jer je prva koju uzimam. 

Potpuno isti slučaj. Stigla mi poruka, usao I video da je Hero5 Session na po meni lepom popustu. Sta mislite o toj kameri, da li vredi toliko para I da li je neko vec poseduje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 11/12/2017 at 8:42, grafigo je napisao:

Eken H6s i H5s su se pojavile, poslednja pre 7 dana. Obe imaju EIS, tj elektronsku stabilizaciju. 6-ica ima 2 displeja, a 5-ica touch displej. Obe su 4k 30fps, a imaju i slow-mo opcije na nizim rezolucijama.

Prvu sam nasao za 69e da se prodaje, a drugu za 86e, ali je na netu izuzetno malo informacija o njima

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 

 

On 11/13/2017 at 9:19, milje80 je napisao:

To krivljenje slike na rubovima, da li je u pitanju elektronska stabilizacija ili još nešto?

 

Postoji li mogućnost da se to mijenja u podešavanjima na kamerama ili smanje?

 

Ako neko može malo da pojasni nama koji smo "truba" po ovom pitanju....

Potrebno je da postoji mogućnost podešavanja ugla snimanja ili neka vrsta korekcije. Evo prvog kupčevog prikaza, ima još svega par klipova, verovatno će se pojaviti uskoro više recenzija, očekivao sam iskreno više, baš po pitanju ugla objektiva.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uh8nR6NjRMQ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidim da novi modeli SJCAM, Eken itd. podrzavaju 4K rezoluciju koja mi savrseno nije potrebna. Na putu bih najvise snimao do HD rezolucije, mozda FullHD, ali u 30fps, ne u 60 koliko mogu novi modeli. Zanima me da li ove kamere imaju mogucnost snimanja u nizim rezolucijama od nazivnih istaknutih u reklamama i na pakovanju kamera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Снимање у вожњи (поготово на мотору) нема смисла без 1080 и бар 60 фрејма.

Још ако је камера на кациги...

 

А 4к је превише, беспотребно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja