Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova

Te kingston kartice su ok. Samo gledaj da cat10 ili vise bude kao i da brzina upisa bude min 90 mb/s. To je ok za 4k 30 do 60 fps. Vec 4k 120fps ili 8k ne znam kako bi ta kartica podnela, nisam testirao (moj gopro ne moze nazalost). Inace te Sandisk su samo preporucene od strane gopro zato sto imaju dogovor. Pogledaj karakteristike tih "preporucenih" kartica i uporedi sa Kingstonovim nekim pa ce ti sve biti jasno.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

P.s. kolega ti je vec objasnio deo oko uploada na yt....samo upscale nije nikad dobro da radis na vecu rezoluciju kad obradujes video. Uvek je bolje raditi downgrade (4k>2k ili 1080p...) nikad obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 12 sati, zemunac72 je napisao:

nesto sto mi daje najbolju sliku,najduze vreme snimanja i najmanje prostora na kartici...

ovo ti je kao kad bi kresao komsinicu a da njen muz spremi klopu i da ti na kraju on plati:jee5:,ne moze najbolja slika,najduze vreme i najmanje prostora,mora neki kompromis-bar da ti spremis rucak i platis komsinicu a da joj muz ne sazna:P

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Nedavno sam nabavio kameru Rollei 530, i sad se spremam da je isprobam pri prvoj iole dužoj vožnji izvan Sarajeva. Sa prijašnjom nisam bio zadovoljan jer kada bi je ovako zakačio na vizir motora, prenosile su se vibracije motora i javljalo talasanje u slici. Nadam se da će kod Rollei-a to riješiti elektronska stabilzacija slike, koju prošla kamera nije imala...

 

https://www.drohne-check.de/rollei-actionkamera-530-praxistest-foto-und-videoqualitaet-akkulaufzeit/

 

 

IMG_5464.JPG.89cea49904952e160ab157127ab42abe.JPG

 

81CxxpXFoIL._SL1500_.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Da li neko ima iskustva sa Sena Prism Tube Wifi? Izgleda kao dobar izbor i dosta hvale kvalitet videa spram gopro-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Misljenja sam bio da mi nece trebati kamera, to se promenilo od pre neki dan kad sam isao do NS-a.

Vec sam pisao da mi je 4 puta oduzeta prednost a da nisam ni stigao od tacke A do tacke B, bahatom voznjom vozaca automobila.

 

Citao sam posotve i ne znam sta mi je najbolje uzeti za neke relativno Ok novce, recimo do 80 - 100eur maksimalno, sta bi mi prporucili i gde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Pregledaj moju slobodno,istestiraj je sad kad je kod tebe,snima u 4k mada je zbog kapaciteta najbolje full hd 60 frejmova,stabilizacija vrhunska,i baterija je puna pa probaj je,gitup2:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650
51 minutes ago, Satelis said:

Misljenja sam bio da mi nece trebati kamera, to se promenilo od pre neki dan kad sam isao do NS-a.

Vec sam pisao da mi je 4 puta oduzeta prednost a da nisam ni stigao od tacke A do tacke B, bahatom voznjom vozaca automobila.

 

Citao sam posotve i ne znam sta mi je najbolje uzeti za neke relativno Ok novce, recimo do 80 - 100eur maksimalno, sta bi mi prporucili i gde?

Mozda neki SJCAM sa alija, ima ih i kod nas ili Xiaomi yi. Imas njihove oficijalne prodavnice na aliju i nadji sta ti najvise odgovara, sve su manje vise slicne, samo neka ima vise neka manje opcija, za obicne korisnike zavrsava posao, a ne izgleda jeftino. Racunaj da je 3h maximum sto moze izgurati baterija. Mislim da nema potrebe za 4K, ja sve sto sam snimao bilo je 1080 60fps, sasvim je dovoljno, doduse ja sam najvise za lov koristio, e za motor mozda bi bilo dobro da se juri 120fpsa ako se vozi vecim brzinama i bitni su detalji, oku je svejedno ono ne moze videti tu neku razliku, cak i ako je monitor 60hz, nece se videti razlika, ali u slucaju, ne daj Boze, neke situacije korisno je zbog usporavanja snimaka, ocitavanja tablice itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Имам ја једну СЈКАМ, узео од колеге @sasac , могу да ти дам да пробаш да ли би ти одговарала тако нека.

 

Чекам сада Алију да ми дотера оне наставке, да бих могао да је уметнем на мој мопед. А када то дође, онда ћу и код тебе да ми УСБ утичницу негде туриш. Мопеду, не мени. Цццц, перверзњака...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 hours ago, Satelis said:

Misljenja sam bio da mi nece trebati kamera, to se promenilo od pre neki dan kad sam isao do NS-a.

Vec sam pisao da mi je 4 puta oduzeta prednost a da nisam ni stigao od tacke A do tacke B, bahatom voznjom vozaca automobila.

 

Citao sam posotve i ne znam sta mi je najbolje uzeti za neke relativno Ok novce, recimo do 80 - 100eur maksimalno, sta bi mi prporucili i gde?

EKEN h9r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala momci na ponudi za probu ali to ne mogu prihvatiti jer tudje nikad ne uzimam i hvala takodje ostalima za smernice.

Malko sam guglao i dodjoh do zakljucka da ce najverovatnije biti Eken H9R, danas idem do B. K. Aleksandra 274 da vidim kameru, c

Cena se krece od 55 do 80eur kod nas, tako da je tu negde kao i na Aliu te nije isplativo porucivanje, cekanje, mozda stigne a mozda i ne + moguci dodatni troskovi carinjenja robe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
Pre 5 sati, Satelis je napisao:

Hvala momci na ponudi za probu ali to ne mogu prihvatiti jer tudje nikad ne uzimam i hvala takodje ostalima za smernice.

Malko sam guglao i dodjoh do zakljucka da ce najverovatnije biti Eken H9R, danas idem do B. K. Aleksandra 274 da vidim kameru, c

Cena se krece od 55 do 80eur kod nas, tako da je tu negde kao i na Aliu te nije isplativo porucivanje, cekanje, mozda stigne a mozda i ne + moguci dodatni troskovi carinjenja robe.

Jedina mana joj je sto nema stabilizaciju slike......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
31 minutes ago, ianullrich said:

Jedina mana joj je sto nema stabilizaciju slike......

Na asfaltu  i nije neki nedostatak iako neko je gotivi, zna dobro da dodje. Al za te pare ne mozes ni ocekivati stabilizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 16 minuta, Motorcyclist je napisao:

Na asfaltu  i nije neki nedostatak iako neko je gotivi, zna dobro da dodje. Al za te pare ne mozes ni ocekivati stabilizaciju.

Znam, imao sam je.....hoce malo da trese sliku ako naletis na neke neravnine i na ravnom putu......ja sam posle kupio go pro hero 2018, koja je odlicna a kad su akcije kosta oko 20.000......tako da moze da bira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Od ove kamere bolje za neke normalne novce nema.Stabilizacija,wifi,opcija da se ugase sve diode tj.neprimetan rad,aplikacija za daljinsku kontrolu i transfer ekstra odradjena,mnoštvo podešavanja u samom softweru i lake nadogradnje,itd..Pogledajte testove i poredjenja sa drugim na youtube,a na mom putopisu kroz Rumuniju imate i video snimanje sa istom dok mi je bila na samoj kacigi,samo što sam tek sad saznao za te kodeke od strane youtuba pa ću ubuduće uploadujem na 2k-4k,ali i ovako snimak je dobar sa glave i stabilizacija radi ekstra posao.

8128ef43-9ce4-4fe9-b23a-1868ebf3b731.png
M.BANGGOOD.COM

GitUp Git2 2K WiFi Action 1440P 1.5 inches LCD Novatek 96660 Chipset IMX206 16.0MP Image Sensor,
 
 
Evo da netražite,po truckavoj Dunavskoj magistrali i Transalpina kako stabilizacija ove kamere odradjuje posao montirana na vrh kacige a još zaslepljena suncem.A mogu da uploadujem i snimke morske flore i faune,da vidite sta tek tu ume ovo malo čudo koje košta pet puta manje od gp.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vrteo par brojeva, ima nema... tamte vamte, sa ovim, bez ovog to posebno se narucuje...... more fala lepo. 

Na kraju porucio sa Alia, siva varijanta u najvecem paketu ili ti Opt. 8, inace jos jedna guska mi nonsalatno usla komplet cela sa sve svojom meckom u traku, digla ruke :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

I ja sam se ponovio sa jednom "peticom", u odnosu na staru Denver ja sam odusevljen snimkom.  Jedini problom mi je stari racunar koji ne moze da pusti klip u 1080p i 60fps, samo u 30fps..

Ne moze ni da instalira quik... Sve klipove mogu samo u Samsungu S6 da pregledam, a i obrade sve preko S6, nego ameterski snimim po koji klip pa i ajde..

A kamerica je vrh, stabilizacija je ok kad se snima u 1080p, koliko sam razumeo nema stabilizacije kad se snima u 4k..

 

 

 

0-02-05-ddaa3f325eb96cfadfe37fbfc90260aa25ef97d2786a77b94af3eb747e2c2ddc_d2b9abe3.jpg

0-02-05-a367090a98a83a0bfd8b2ddb8b423e1f719618339795e53f30b268cc94a9a56b_88d5f753.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Imam yi 4k, treba da idem uskoro na voznju pa bih prvi put snimao sa njom. 
Zanima me da li ce nesto bitno uticati na vek baterije ako je budem punio preko eksterne baterije koja ima samo "brzo punjenje" ?

Zaboravio sam skroz da sam trebao kupiti zamenske baterije i punjac za njih.. Mada sad razmisljam, ako ne ostecuje ovakvo punjenje, onda mi realno nije ni potreban paket zamenskih baterija. Sa exsternom od 30000mah sam miran par dana sa eketronikom koju koristim.

 

Edit: nije 30000 vec 20000 kapacitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja