Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja bih pre preporucio polovni Gopro, recimo 4 silver, nego bilo koju Yi ili sta drugo kinesko. Od prvog kontakta sa kamerom se vidi razlika. Za snimanje svadbi je mozda Yi bolji, ali ako ovde pricamo o koriscenju na motoru, onda sto se mene tice nema dileme. Najvecu razliku cini daljinac kod Gopro preko koga imam svu kontrolu nad kamerom. Da sad ne idem u detalje, koga zanima neka samo pogleda daljince Gopro i daljince za kineske kamerice. Naravno, ni zvuk nije zanemarljiv jer do nekih putnih brzina skoro da nema hucanja vetra, dok je kod kineza preko 30kmh zvuk neupotrebljiv. A snimanje u 4k je, sa moto aspekta, nebitno. I na kraju, mislim da je polovni Gopro 4 jeftiniji od boljih kineza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Грешиш Лалајко. Yi 4K може итекако да парира GoPro-у, чак и 5-ици и 6-ици. Говорим о снимању вожње мотора у 1080 и 60фпс. Једино што је мало шугав дизајн саме камере.

Да се разумемо, Xiaomi је опасна кинеска фирма. Којекакви екени и остала чуда немају шта да траже ту.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Danas mi stigla b1w. Ako stignem sutra da je instaliram. Bas me zanima vredi li tih 40€.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E
Грешиш Лалајко. Yi 4K може итекако да парира GoPro-у, чак и 5-ици и 6-ици. Говорим о снимању вожње мотора у 1080 и 60фпс. Једино што је мало шугав дизајн саме камере.

Да се разумемо, Xiaomi је опасна кинеска фирма. Којекакви екени и остала чуда немају шта да траже ту.
Treba samo pogledati koje i kakve još uredjaje proizvode i sve će biti jasno. Drugar uzeo pre neki dan njihov telefon, medju skipljim modelima, babaroga od telefona, 3x bolji od mog samsunga, za slične pare. Definitivno su jako, jako ozbiljna firma.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Da li neko zna, mozda sada vec i kinezi imaju tu opciju - snimanje iz bafera - "video tagging mod"? Jedina kamera za koju znam da to moze ona Drift.

 

Znaci, kamera snima non stop tj vrti u krug npr 5min. Vidimo nesto zanimljivo lupimo rec dugme ona iz bafera baci tih "proslih" 5 min na karticu i nastavi da snima narednih 5min...

 

Evo objasnjenja

 

http://youtu.be/Ad4LG5xaCws

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Verovatno je bilo, ali da ne gubim vreme na trazenje: snimam u formatu full HD, 60FPS. Posto su fajlovi malo poveliki, zanima me u kom formatu saljete filmove na Youtube, a da se ne kompromituje kvaltet snimka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, lalajko said:

Verovatno je bilo, ali da ne gubim vreme na trazenje: snimam u formatu full HD, 60FPS. Posto su fajlovi malo poveliki, zanima me u kom formatu saljete filmove na Youtube, a da se ne kompromituje kvaltet snimka?

Prebaci posle da se konvertuje u vp9 kodek, jer bez toga avc1 je ocaj, koji god bitrate postavio.

 

Evo ti jednostavno objasnjenje kako na mom snimku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Aha. Znaci sa ovim kodekom bi trebalo da budu bolji klipovi? 
Jer mi kad god snimali 108030fps ili 60fps, ispadne posle Premiera odlican snimak ako ga gledam na tvu, ali kad izbacimo na Youtube, unisti ga. 

Dakle, ako sam razumeo, sa promenom kodeka se to ispravlja?

Imate li neki predlog, sugestiju za bolji render u Adobe Premiere? Sta staviti kao opcije, sem da je full hd...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajdemo jos jednom, po ko zna koji put: Koju entry level kameru kupiti za motocikl, da ima zadovoljavajuce performanse (kvalitet snimka, trajanje baterije...), za sto prihvatljiviju cenu. Valja mi se pocastiti kamerom, i sigurnosti radi, a poucen losim iskustvom od proletos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja cu na ovakva pitanja imati uvek samo jedan odgovor: polovan Gopro 4 Silver. Odlican zvuk, slika i mocan daljinac, stvari bitne za nas "posao" (motori).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 22 minuta, -Viper- je napisao:

Eken h9r

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока
 

 

pre 22 minuta, Nidža016 je napisao:

Eken H9R

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока
 

 

pre 12 minuta, hard_rock je napisao:

Potvrdjujem.

Cena i gde? I, ima li ciklicno snimanje (u krug, a brise najstariji snimak)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 29 minuta, bocca_bastard je napisao:

Broj novaca koje hoces da das?

 

pre 4 minuta, bocca_bastard je napisao:

Prodajem ja moju za 50 jura ;)

Sto povoljnije.

Sta za 50e, i koja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 7 minuta, -Viper- je napisao:

Dobra cena.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Dobra cena za sta? Jos uvek ne znam sta se nudi za 50e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 3 minuta, -Viper- je napisao:

Pa Eken h9r

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Ko prodaje, bocca ili ti? I sta ima od dodataka?

Cena za polovnu i jeste oko 50e (5e gore-dole).

Ili, br tel, pa se cujemo ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
pre 17 minuta, -Viper- je napisao:

Dobra cena.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Ako govorimo o Ekenu H9R, bez ljutnje ali na Aliexpress-u 50e kosta nova sa svim potrebnim dodacima, dve baterije i punjacem. Tako da po meni 50e i nije bas preterano povoljno za polovnu :)

Za nesto vise para se dobija Xiaomi YI koja je po meni best buy.. Ja ciljam da kupim neku polovnu ako neplanski naleti ili cekam 11.11 pa narucujem novu sa Alija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja