Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja koristim ova klešta
https://www.aliexpress.com/item/Black-Bike-Bicycle-Motorcycle-Handlebar-Handle-Clamp-Bar-Camera-Mount-Tripod-Adapter-For-Gopro-Hero-1/32672154000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dd8Yjsc

Imaju doboljan hvat za štap 35mm na kinezu ali mislim da na XT 41mm neće moći pa ću morati da smislim nešto drugo.

Međutim, imaju jednu slabu tačku. Zglob između baze i bočnog točkića, u dnu plastike u obliku ćiriličnog P.

Polako dobija sve veći luft. Pošto moja H6S ima EIS, to i nije toliki problem za sad ali ja za svaki slučaj vezujem kućište kamere uzicom za motor.

Kod mene kamera u tom položaju nije ni malo eksponirana, kad se natovari kako samo ja to umem :D

Pre nego što sam odlučio da kupim XT, naručio sam ova klešta

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Bicycle-Handle-Bar-Rail-Mount-with-1-inch-Ball/32814261077.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvqkWy3

sa još nekoliko odgovarajućih dodataka. Naravno i ova imaju isti hvat i neće moći na XT štap ;) ali ću nešto već smisliti, ne zvao se ja Lorimer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Poz! Interesuje me, koliko vremena (sati) mozes da snimis sa memorijskom karticom 64GB .... lp milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Dajte preporaka za komplet accesories za ove kamere. Konkretno imam yi camera, a ove dodatke na aliexpress na vecina pise da uzasno smrde i da nisu bas neki kvalitet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kako misliš, smrde? Pusti te Ruse što im sve kinesko smeta (a opet kupuju :D )

Ja imam 90% dodataka sa Alija a ovo resto sam kupio osnovni set GoPro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Vespa PX200E

Moram da narucim jos par dodatnih, ove sto sam dobio uz kameru su bas pocele da zezaju. A imam i problem kada je koristim ko dash cam u kolima, i ako je prikacena na usb posle nekog vremena se isprazni. Mada, to jos uvek moram da ispitam, da li je do baterije, kabla, kamere ili usb punjaca u kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Verovatno je punjač 1 amper. Ja koristim 2.4 i nemam taj problem.

A loš kvalitet baterija sam rešio powerbank-om 5200mAh i šupljim kućištem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Xiaomi 70 Mai

nije action kamera, no veoma pristojna dash camera za male pare (28). narucio je sinoc, pa cemo da testiramo kad je mali kinez donese na kucnu adresu:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

slazem se, no do sad sam koristio Prestigio Roadrunner 300, sa 1280x720 i 120° uglom, pa je radila posao..tako ovo kontam jeftinim upgradeom na bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Malo mi bude muka kad jedan vlasnik GoPro-a pljuje po kinezima. Znamo svi šta je GoPro i koliko vredi i koliko je bolji, ali većina nas ovde smo amateri i ne zarađujemo, odnosno ne pokušavamo da zaradimo snimajući, nego da sednemo sa porodicom i pregledamo snimke sa vožnje, ili da pokažemo drugarima ponešto, preko YT-a, Vimea i sl. Takođe većina nas iako ima dublji džep, iz gore navedenih razloga ne stavlja sportsku kamericu među prioritetima za pražnjenje džepa. Imam tri kineza i služe besprekorno godinama u skroz ekstremnim uslovima jer snimam 4 različita sporta. Zašto to pišem? Zato što videh jednog danas sa kineskom bezimenom kacigom i na njoj najnoviji GoPro... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

prosto neverovatno, stigla Xiaomi 70mai  za 20 dana. bila svega jedan dan na carini (i naplatili 700 din, na procenjenih 30 dolara, koliko stvarno i kosta). otpakovao je, ubacio karticu, povezao sa fonom i napravio odmah par test snimaka. lepo radi za 30 dolaresa, itekako sam zadovoljan...nisam nista podesavao, ali vidim da cu morati da smanjim mikrofon (utisajte odmah video sa YouTube-ta) , jer na snimku se cuje kao da sam napanjio muziku do maksimuma, a bas je bilo tiho...glasovne komande lepo rade, par sekundi posle davanja kontakta vec snima, i par sekundi posle gasenja kola sacuva trenutni snimak i ugasi se. deli fajlove na 1 minut, svaki je 115mb. preko fona moze da se gleda snimak direkt sa kamere, a moze da se i download-uje na fon. za prebacivanje jednog fajla treba oko 80 sekundi...ima "G senzor", i npr dok sam je montirao, dignem je ugasenu sa sedista, ona se pali i krene odmah da snima, i kad je umirim posle nesto sekundi zaustavi snimanje i ugasi se...

IMG_20180807_085142.jpg;

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
On 7/19/2018 at 9:57 PM, Nidža016 said:

Malo mi bude muka kad jedan vlasnik GoPro-a pljuje po kinezima. Znamo svi šta je GoPro i koliko vredi i koliko je bolji, ali većina nas ovde smo amateri i ne zarađujemo, odnosno ne pokušavamo da zaradimo snimajući, nego da sednemo sa porodicom i pregledamo snimke sa vožnje, ili da pokažemo drugarima ponešto, preko YT-a, Vimea i sl. Takođe većina nas iako ima dublji džep, iz gore navedenih razloga ne stavlja sportsku kamericu među prioritetima za pražnjenje džepa. Imam tri kineza i služe besprekorno godinama u skroz ekstremnim uslovima jer snimam 4 različita sporta. Zašto to pišem? Zato što videh jednog danas sa kineskom bezimenom kacigom i na njoj najnoviji GoPro... 

Eto ja cu da pljujem po kinezima jer su sranje jer ne kostaju 300+ evra... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja