Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Gde da nadjem ovakav produzetak, ali malo duzi mi treba? I da je ulaz ovako vertikalno postavljen za kuciste kamere? Imam 2 nastavka kod oba su ulazi horizontalni tako da mi ne vredi:jok:
IMG_20180419_174648.thumb.jpg.7b366d926f119f4ab4f4b3afc8e2e698.jpg
doneo sam gomilu nastavaka,ajde da slikam pa postavljam ovde...verovatno mi sve nece trebati,nesto ces sigurno naci :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Stefan Lone Wolf said:

doneo sam gomilu nastavaka,ajde da slikam pa postavljam ovde...verovatno mi sve nece trebati,nesto ces sigurno naci :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Vazi, ako bude jedan takav produzetak , sigurno ce mi dobro doci :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 hours ago, ugac said:

Oćeš li da probaš da ih prevariš sa 2K ili kako? :)
Javi rezultate, ili jos bolje posalji link kad odapnes.

Upalilo je za test klip od 25sec. Sada je vp9 i razlika je vidljiva ;) . Videcu hoce upaliti i za onaj duzi klip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako da znam kojim codecom su kodirani moji filmovi? Kad startujem Youtube Manager i pa odaberem "Statistika za korisnika" polje CODEC mi stoji prazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, lalajko said:

Kako da znam kojim codecom su kodirani moji filmovi? Kad startujem Youtube Manager i pa odaberem "Statistika za korisnika" polje CODEC mi stoji prazno.

Pusti video da krene, desni klik na video i Show stats for nerds. Videces vec da li je vp9 ili avc i ostale neke podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni su klipovi avc.

Odgledao klip ovog lika i skapirao prvu kombinaciju ali onu drugu ne mogu da nađem gde i šta da kliknem.

Ja na mom klipu koji je na YT kad kliknem na setings u donjem desnom uglu snimka meni izbaci maksimalno 1080p60HD.

Ne vidim nikako 2160p60. Kako da dođem do toga, da li treba nešto da podesim na drugom mestu ili treba prvo da postavim novi snimak u rezoluciji 2K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Meni su klipovi avc.
Odgledao klip ovog lika i skapirao prvu kombinaciju ali onu drugu ne mogu da nađem gde i šta da kliknem.
Ja na mom klipu koji je na YT kad kliknem na setings u donjem desnom uglu snimka meni izbaci maksimalno 1080p60HD.
Ne vidim nikako 2160p60. Kako da dođem do toga, da li treba nešto da podesim na drugom mestu ili treba prvo da postavim novi snimak u rezoluciji 2K.
Па идући неком логиком, да би снимак био 2К, прво треба бити сниман у 2К, па обрађен и рендерован као 2К и као такав постављен на јт.

Другачије не може од баба девојка :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tako sam i ja skontao al ajde da proverim, nije mi bitan toliko kvalitet snimka na YT. Bitnije mi je kakav je u mom kompu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

2k je dosta nesrecno resenje. Nit je tamo ni vamo :/. Iskreno...ne znam doduse koju kameru imas, ali bilo koja novija snima 4k. Pogledaj ekrane na kojima gledas klipove pa ce ti sve biti jasno....Ili su 1080p ili 4k (sad doduse ima i 8k). 2k su zaista u domenu statisticke greske. Uvek gledaj output prema uredjaju na kome je planirano gledanje. Zato mnogi yt vlogeri, iako imaju opremu za snimanje u 8k, pa cak i ekrane ne izbacuju sadrzaj i zato su mnogi cekali pre nego sto su krenuli u 4k da izbacuju u jednim momentu. Prevenstveno je bilo pitanje kada ce postti 4k paneli mejnstrim ako ne i vecina. Ako ti ne treba neki ekstremni slowmotion mozes da snimas sve u 30/60p. Ili idi na dobri stari 1080p pa tako obradjuj klip za sebe a i tako kaci na yt.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sve snimam u 1080p/60fps. Meni dovoljno a i zauzima manje mesta na hardu.

Moja Xiaomi je stariji model koji ne snima u 4K. Kad budem menjao kameru tada će verujem i monitori 4K biti normalni za kupovinu kao što su sad full HD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Mislim da moze i caka da se exportuje u 4k, iako ti je snimak 1080p. Onda ce youtube dozvoliti veci bitrate a manje ce smanjiti kvalitet snimka. Mada necu se bakcati sa tim, previse vremena itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

To nije resenje dobro. Moze svaki snimak da se upscale-uje ali to ti je kao kao bi od 1 pix pravio 4. Samo povecas broj pixela ali ne i kvalitet. Ili idi u kvalitetu koji si snimio ili downscale-ujes.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Није паметно дизати 1080 на 4К. Мислим, није да има неког доброг ефекта. Например, много је боље снимати у 2/4К па смањити на 1080, него обрнуто.

Што се тиче вожње моторa и акционих камера, сасвим је довољно 1080/60. 30 ми је већ мало.

Ја први немам ни екран ни интернет за гледање више од тога

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam razmišljao da uradim probu. Ne znam sad napamet koje opcije nudi Xiaomi ali da probam manju rezoluciju a veći broj frejmova u sekundi.

To me uvek zanimalo kako će izgledati na TV-u za razliku od 1080/60.

I uvek se setim toga kad završim sa snimanjem. Sutra idem na put, kolima doduše, pa ću probati u vožnji i u Gardelendu kako snima u manjoj rezoluciji.

Sam da opet ne zaboravim kao i uvek :grr:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 10 sati, Svaler je napisao:

Што се тиче вожње моторa и акционих камера, сасвим је довољно 1080/60. 30 ми је већ мало.

 

Nisam probao, probacu ovih dana, ali me zanima zasto je malo? Pa i bioskopi su isli na 24 fps :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Najjace mi je bilo kada sam citao kao nase oko ne moze da raspozna vise od 30fps i tako te neke gluposti...Ali mi koji smo igrali igrice na pc-u smo doooobro znali, za razliku od ovih konzolasa, razliku izmedju 30 i 60fps ;) Ko ne primeti ili ne oseti to taj treba da proveri vid.
Da ne pricam da danas profi igraju i na 120fps...

 

Sto se tice akcionih, odmah se primeti razlika koliko je 60fps snimak fluidniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
 
Nisam probao, probacu ovih dana, ali me zanima zasto je malo? Pa i bioskopi su isli na 24 fps
Јесте довољно за којекакве статичне снимке. А где си ти у вожњу мотора, помераш се ти, мотор и још тисућу ствари око тебе, итекако није пријатно за око у поређењу са 60 где је доста, како неко рече, флуидније. Могу замислити тек 120, како би снимак ишао глатко. То и користе ови са јачим гопро-овима који праве опасне снимке.
Искрено мислим да је 30 јако мало.

Пробај само да узмеш неки фрејм као слику у покрету. Једноставно ће све бити мутне, док је код 60 доста више фрејмова употребљиво.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Imam običan SyncMaster monitor (osim panela na laptopu) i razlika izm. 30 i 60 je neuporediva. Sve preko 60 mi nepotrebno srče protok.

 

Nisam imao prilike da gledam 4k na velikom ekranu/platnu ali verujem da će za koju godinu sve ispod 3800fps biti karikatura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

E ovako, definitivno "hack" za prebacivanje sa avc1 na vp9 radi. Testirao sam i na kracem i duzem klipu.Znaci treba da odete u creator studio-edit-enhancement i stavite saturation na +1 i SAVE. Posle par sati udjite u video i bice vp9. E sada cu jos probati da vratim saturation na 0, da vidim da li ce ostati vp9.

Takodje kad proveravate posle 2-3 sata da li je prebacio na vp9, otvorite new tab i idite na kanal i pustite klip, cisto da ne prekinete proces ako nije zavrsio. Tacno vreme ne znam koje je potrebno, posto ono edit in progress stoji non stop. Takodje ne znam ni da li mozete zatvoriti prozor dok radi to procesovanje, ja sam ga drzao otvorenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kupih juče Eken H6R WiFi.

Sviđa mi se mali ekrančić na prednjoj strani ali mi se ne sviđa što nema LED obaveštenje za snimanje.

Kvalitet zvuka je potpuno isti kao H9R, čak radi i stari daljinac.

Greje se dosta, isto kao H9R.

Mogu reći da EIS odlično radi, probao sam na motoru (direktno na guvernal, kruta veza), u kolima i iz ruke u hodu.

U kutiji ima gomila dodataka + hermetičko kućište i sve deluje vrlo kvalitetno.

Baterija traje oko 80min na 1080p 60fps EIS, što se poklapa sa recenzijama sa YT. Puni se za oko 1 sat.

 

Za vikend ću probati 2k7 30fps EIS sa strane kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Izgleda da telekom povecava brzine sa osnovnog paketa 10/1 na 20/4, koliko sam skontao free. Zvali su neki dan, moji se javili, jos im moji rekli ma nezadovoljni su oni kazu nesto sporo, oni kao nemojte menjati doci cemo za koji dan , menjamo opremu, ubrzavamo :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Izgleda da telekom povecava brzine sa osnovnog paketa 10/1 na 20/4, koliko sam skontao free. Zvali su neki dan, moji se javili, jos im moji rekli ma nezadovoljni su oni kazu nesto sporo, oni kao nemojte menjati doci cemo za koji dan , menjamo opremu, ubrzavamo 3:
Јеси сигуран ти? Да их одма зовем да кажем да су мени заборавили јавити...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja