Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Meni kamera stoji na kacigi ili na grudnom nosaču. Nemam daljinac (SJ4000) i apsolutno nikada nisam skidao kacigu da bi počinjao sa snimanjem. Da bih bio siguran snima li kamera ili ne svaki pojedinačni snimak završavam gašenjem kamere. Kada hoću sledeći put da snimam palim kameru i posle par sekundi pritiskam dugme za snimanje. Ovo se meni pokazao kao jedini efikasan način da 90% budem siguran snima li se ili ne.

 

Ako ne ugasim kameru na kraju snimanja nikada ne znam da li će se ona do sledećeg snimanja prebaciti u standby režim ili ne, a to potpuno menja šta se dešava kada pritisnem neko dugme.

 

Dakle: kratki pritisak na on/off dugme da bi se kamera upalila. Posle par sekundi kratki pritisak na dugme za početak snimanja. Snimanje završavam dugim pritiskom na on/off dugme koje istovremeno i gasi kameru.

 

Zavisno od kvaliteta zaštitnog kućišta kroz rukavice je lakše ili teže biti siguran da li je dugme pritisnuto ili ne i na to odlazi onih 10% promašenih snimaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Moja kamera je govno zato sto snima 30 min.posle se gasi,onda se pogledam u retrovizor pa ako ne blinka crvena lampica znaci da je prestala sa snimanjem i samo kliknem dugme da nastavi bez skidanja kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako neko ima nesto polovno u rangu firefly 6s/7s , naravno potpuno ispravno sa svim fabrickim dodacima, neka ponudi ovde ili na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 7 sati, lalajko je napisao:

Hvala, to mi je razresilo mnoge dileme.

Po ovome što je Severian rekao ako zaboravimo indikaciju statusa baterije na kameri (na SJ7 daljincu traje bar 6 meseci pa je irelevantno) ovde ne znaš da li kamera snima ili ne. Sa obzirom da SJ7 po kvalietu ni po ceni nije Gopro4 Black zavisno od toga da li je kamera ispred tebe ili na kacigi pogledaš led diodu na displeju ili spreda na retorovizoru ako je na kacigi za status i znaš da li snima ili ne.

I sve to za 15 EUR.

Nije show stopper.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Narucio sam Soocoo c30 sa gearbesta, 36% discount, cekam da se finishira placanje i to je to. I jos nekih dodataka.
Na istom sajtu njihova najbolja kamerica- S300 samo 133$ , Hi3559V100 procesor i Sony IMX377 senzor, ne znam koji brend nudi to za te pare.

Voznju na motoru mozete videti na 10:00

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Problem je u nama a ne u kamericama.

Ne razumem zasto bacati pare na neke nepoznate marke samo da bi imali HD, Full HD itd.....itd...snimke ??

To nam u stvari i nije potrebno, ali mi to necemo da priznamo.

 

Dok sam se bavio RC- Avio-modelarstvom kacio sam sve i svasta na avion i pokusavao da napravim neki solidan snimak.

Letelo je od mobilnog telefona, pa sve do digitalnog aparata. ;)

Na kraju sam naleteo na minijaturnu spijunsku kamericu koja je sasvim solidne snimke pravila.

Kamerice se i dan danas prave, mozete ih na netu naci pod "Keycam 808".

Uz sitne prepravke su ljudi tada pravili fenomenalne snimke iz vazduha.

Snimke sigurno mozete naci na Youtube, pa koga zanima neka pogleda.

 

Danas svi jure nesto novo, a pred nosom imaju GoPro 1 koji za male pare pravi odlicne snimke za nase potrebe.

Nije mi potrebna kamera, inace bih bez razmisljanja uzeo GoPro 1 ili Keycam 808.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ali je mali broj ljudi kojima je to struka i koji jure tu najnoviju tehniku.

Treba obicnim smrtnicima objasniti da nema potrebe juriti tako nesto za neki klasican, obican snimak od 10-30 min trajanja.

Imam na telefonu 8mp kameru i to mi je sasvim dovoljno za slike koje ja slikam.

 

Opet tvrdim da je za nas sasvim dovoljna i GoPro 1, a sve preko GoPro Hero 2 cisto bacanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Dr@g@n said:

Problem je u nama a ne u kamericama.

Ne razumem zasto bacati pare na neke nepoznate marke samo da bi imali HD, Full HD itd.....itd...snimke ??

To nam u stvari i nije potrebno, ali mi to necemo da priznamo.

 

Dok sam se bavio RC- Avio-modelarstvom kacio sam sve i svasta na avion i pokusavao da napravim neki solidan snimak.

Letelo je od mobilnog telefona, pa sve do digitalnog aparata. ;)

Na kraju sam naleteo na minijaturnu spijunsku kamericu koja je sasvim solidne snimke pravila.

Kamerice se i dan danas prave, mozete ih na netu naci pod "Keycam 808".

Uz sitne prepravke su ljudi tada pravili fenomenalne snimke iz vazduha.

Snimke sigurno mozete naci na Youtube, pa koga zanima neka pogleda.

 

Danas svi jure nesto novo, a pred nosom imaju GoPro 1 koji za male pare pravi odlicne snimke za nase potrebe.

Nije mi potrebna kamera, inace bih bez razmisljanja uzeo GoPro 1 ili Keycam 808.

I meni nije jasno sta ce nekome 4k za youtube npr al ajd... Mislim narocito mi nisu jasni oni sto se loze na 4k a kamerica 50 dolara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 17 minuta, hard_rock je napisao:

I meni nije jasno sta ce nekome 4k za youtube npr al ajd... Mislim narocito mi nisu jasni oni sto se loze na 4k a kamerica 50 dolara...

:jee:

Pa veci deo nas jos nemamo ni odgovarajuci protok interneta da mozemo normalno da gledamo HD snimak na Youtube. :lol3::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Po mom misljenju, sa moto aspekta, najvazniji je daljinac od kamere :) I tu Gopro nema konkurenciju - evo sad pogledah Soocoo kameru i njen daljinac takodje nema ono sto je , po mom misljenju, potrebno za koriscenje na motoru. Severian je pre nekoliko poruka napisao sta moze Gopro Smart Remote, i sve ispod toga ne vrsi posao. Ne zelim da skidam kacigu svaki put kad treba da upalim kameru i zapocnem snimanje, niti da izvodim cirkuske vestine za vreme voznje.

 

Kvalitet snimka je za mene sekundarna stvar. Prvo daljinac, pa sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ima li neka kamera (ili dodatak za gopro razumne cene, u šta ne računam ono Senino rešenje od 150+ eur) koja kao mic može da koristi bt headset? 

 

Onoliki vlogeri, mora da ima neko elegantno rešenje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
29 minutes ago, lalajko said:

Po mom misljenju, sa moto aspekta, najvazniji je daljinac od kamere :) I tu Gopro nema konkurenciju - evo sad pogledah Soocoo kameru i njen daljinac takodje nema ono sto je , po mom misljenju, potrebno za koriscenje na motoru. Severian je pre nekoliko poruka napisao sta moze Gopro Smart Remote, i sve ispod toga ne vrsi posao. Ne zelim da skidam kacigu svaki put kad treba da upalim kameru i zapocnem snimanje, niti da izvodim cirkuske vestine za vreme voznje.

 

Kvalitet snimka je za mene sekundarna stvar. Prvo daljinac, pa sve ostalo.

Definitivno bitna stvar, ali i dalje mislim da je gopro dosta precenjen ali ocigledno je jos uvek i kvalitetniji od konkurencije i trazi se zato i ne pada cena. Lepo je videti sve vecu konkurenciju na tom polju. Samo kad bi nasi uvoznici poceli da uvoze uputne brendove kao zamenu za njega i malo oladili sa cenama. Mada, svakako gledam da ih izbegnem, sto je puno puno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Da ne citiram, ali pitate se šta će ljudima 4k...
Najveću prednost sa tim materijalom imaju osobe koje koriste blagodeti filmske montaže. Taj isti snimak od 4k uvek može da se kropuje do željene scene. Tj, svaki subjekat koji vam je pobegao u neko ćoše, uvek može zumiranjem snimka da završi u delu ekrana koji vama pije vodu, a da na kraju ostanete u npr. full HD kvalitetu. Takodje je i softverskoj stabilizaciji ostavljeno dosta prostora da radi, a da opet ne sidjete ispod full HDa.
Jednom rečju, sa 4K imate mnogo više prostora da kadrirate u post produkciji i to je količina sirovine koja je potrebna isključivo onom koji hoće i ume da barata s viškovima.

PS. Nemam 4k jer me mrzi da se rvem sa tolikim snimkom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Za novu sezonu planiram kameru koja može da pravi fotografije u pravilnim intervalima (na primer 10 - 30 sekundi), zatim neki program koji može od tih fotografija na napravi film opet zadate dužine. 

Pitanja:

1. Koju kameru preporučujete?

2. Koji program preporučujete?

3. Ima li neko iskustva sa ovakvom verzijom?

4. Za takav scenarijo, gde postaviti kameru?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa svaka od ovih novih kamera ti to radi bez potrebe za naknadnom obradom. 

 

pre 19 minuta, ugac je napisao:

Da ne citiram, ali pitate se šta će ljudima 4k...
Najveću prednost sa tim materijalom imaju osobe koje koriste blagodeti filmske montaže. Taj isti snimak od 4k uvek može da se kropuje do željene scene. Tj, svaki subjekat koji vam je pobegao u neko ćoše, uvek može zumiranjem snimka da završi u delu ekrana koji vama pije vodu, a da na kraju ostanete u npr. full HD kvalitetu. Takodje je i softverskoj stabilizaciji ostavljeno dosta prostora da radi, a da opet ne sidjete ispod full HDa.
Jednom rečju, sa 4K imate mnogo više prostora da kadrirate u post produkciji i to je količina sirovine koja je potrebna isključivo onom koji hoće i ume da barata s viškovima.

PS. Nemam 4k jer me mrzi da se rvem sa tolikim snimkom. :)

 

Mislim da je to bitno profesionalcima, ne moto putnicima. Koliki memorijski prostor ti treba za hvatanje nekoliko sati voznje u 4K? Ajd, svaka bolja kamera sad to radi u 30 fps (mada sam siguran da ce cistunci insistirati na 4K60 iz nekog razloga), pa je i pitanje racunara za obradu takvog materijala... jednostavno, nama nepotrebno. Opet kazem, sa aspekta moto putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

3OPAH

 

1. To se zove "time lapse" fotografija i prva verzija Xiaomi yi ima opciju da snima tom tehnikom. Intervali okidanja su od 0.5 do 60 sekundi.  Mada pretpostavljam da svaka akciona kamera snima u time laps modu.
2. Za napredne korisnike ili one koji to žele postati, preporučujem Adobe Premier.
3. Da, čim ti piše odgovor. :P

4. Hmmm, pa potaviš je gde god, ali da bi takav snimak bio uspešan scena bi trebala da ima bar jedan subjekat koji je spor i čiju brzinu oko posmatrača u realnom vremenu inače ne registruje. Npr. oblaci, senke, zvezde, kretanje usidrenih brodova na mirnom moru, itd.  Ideje su bezgranične.

E sad pod 5, preporučujem time laps glavu koja rotira u određenom vremenu trajanja snimka i kao takva podiže atraktivnost videa. 

 

Edit:

 

Quote

Mislim da je to bitno profesionalcima, ne moto putnicima. Koliki memorijski prostor ti treba za hvatanje nekoliko sati voznje u 4K? Ajd, svaka bolja kamera sad to radi u 30 fps (mada sam siguran da ce cistunci insistirati na 4K60 iz nekog razloga), pa je i pitanje racunara za obradu takvog materijala... jednostavno, nama nepotrebno. Opet kazem, sa aspekta moto putovanja.

Slažem se. Kao što rekoh to je odlična opcija za filmske entuzijaste i sineaste amatere. Baš ovim postom iznad sam hteo da približim taj apsurd posedovanja nečega, a ne iskoristiti to što mu je i izvorna namena po mom mišljenju.

To je npr. kao da imaš enduro, a teraš ga do pijace i nazad. Ili još bolje, imaš R, a poštuješ ograničenja. :P (ovu zadnju rečenicu ne uzeti za ozbiljno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma OK, ali hocu da kazem da ogromnoj vecini moto putnika to nije potrebno, niti ima.

 

BTW, zasto bi voznju motorom (koju ces verovatno okaciti na Youtube) snimao u 4K60?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo .....

Mozda je sramota, ali ja vecinu sto gledam na Youtub-u gledam u 480p.

Sasvim dovoljno da vidim ono sto me interesuje, nebitno bio to spot ili neki drugi snimak.

Moze naravno i bolje ali nema potrebe..... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Ja planiram za mesec dana da uzmem neku kameru,ja bih skupio nekako za GoPro 6 black,a pitanje je da li se isplati ili je pola od toga reklama?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Kamerica najverovatnije vredi, pitanje je samo jel ti stvarno potrebna ??

Ako je koristis samo nekoliko puta godisnje mislim da je cisto bacanje para.

Brzo im pada cena i za kratko vreme ce je biti za pola para.

Do skoro je bila oko 500€, a sad se vec nalazi i za 400€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja