Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 12/20/2017 at 11:28 AM, Momentum said:

Xiaomi Yi nema opticku stabilizaciju vec elektronsku. Nije dobra kao prava opticka, ali je dosta dobra. EKEN H9 ima uzas snimanje zvuka, znam jer imam H9R.

 

Inace, zaboravite dobar zvuk sa kamerom. Dobar zvuk se dobija externim mikrofonom, a to ove jeftine kamerice nemaju, tj nemaju port za mikrofon.

Nema ga ni Yi ni H9

Snimac zvuka i u jaknu, ranac, tank torbu i posle sinhronizujes. Imam neki sony snimac pa cu probati kad pocne sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Imas jeftino eksterne mikrofone za sjcam. Ja pazario eksterni mikrofon i kuciste za izlazom za usb. 

 

Imam sjcam 6 ali evo ima nesto slicno i za tvoju kameru. KUCISTE

 

Ako jos nisi kupio kameru. Mogu ti dati broj od lika koji ih donosi iz Madjarske po mnogo jeftinijim cenama nego sto se ovde prodaju. Sve sa garancijom. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne treba mi eksterni mikrofon jer ne planiram pricati, pa mi ne treba u kacigi. Hvala svakako na savetu.

Javicu se za broj ako mi bude zatrebao ali gledacu da kupim sa sajta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ne treba mi eksterni mikrofon jer ne planiram pricati, pa mi ne treba u kacigi. Hvala svakako na savetu.

Javicu se za broj ako mi bude zatrebao ali gledacu da kupim sa sajta.
Види, не мораш причати, али добра ствар је што ако ти је микрофон у кациги не купи ветар, него се лепо чује звук мотора и ауспуха.

Без тога ти је неупотребљиво. На timeline ћеш имати све на макс и чујеш само ШШШШШШШШШШ.
Много боље кад нема ветра него чујеш ауспух

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, Svaler said:

Види, не мораш причати, али добра ствар је што ако ти је микрофон у кациги не купи ветар, него се лепо чује звук мотора и ауспуха.

Без тога ти је неупотребљиво. На timeline ћеш имати све на макс и чујеш само ШШШШШШШШШШ.
Много боље кад нема ветра него чујеш ауспух

Pa gledao sam dosta bas testova sa snimacima zato sam i odlucio tako. Ili ga npr. kada bas zele zvuk auspuha stave ispod sedista. Nema vetra. Dosta njih tako snima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Pa gledao sam dosta bas testova sa snimacima zato sam i odlucio tako. Ili ga npr. kada bas zele zvuk auspuha stave ispod sedista. Nema vetra. Dosta njih tako snima.
Компликација велика, веруј ми. И непотребна. Овако убациш микрофон у кацигу испод сунђера, гуши ветар и изолује звук ауспуха.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Just now, Svaler said:
29 minutes ago, hard_rock said:
Pa gledao sam dosta bas testova sa snimacima zato sam i odlucio tako. Ili ga npr. kada bas zele zvuk auspuha stave ispod sedista. Nema vetra. Dosta njih tako snima.

Компликација велика, веруј ми. И непотребна. Овако убациш микрофон у кацигу испод сунђера, гуши ветар и изолује звук ауспуха.

Ok vazi poslusacu savet , i testiracu sve opcije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Знаш како, и сам сам пробао са тим испод седишта, ал кад седнеш па убише синхронизације.
После једне вожње нећеш имати један фајл са камере и један фајл микрофона, него брдо једних и брдо других. Па слагање свега у фолдере, ако заборавиш па се нагомила и измеша, па онда секцања и синхронизација у програму, некад заборавиш да свирнеш како би имао добар тренутак за сихронизацију, држ недај, све брзо смори. Поготово ако чешће планираш то радити.

А овако снимаш директ на камеру, нема сихронизација и дуплих фајлова.

Можда јесте бољи звук кад је одма испод седишта али по мом мишљењу превише компликације. Например ја често у току вожње гасим и палим камеру кад треба и кад не треба, веома корисна ствар а у твојој комбинацији то отпада. Мислим само кажем, ти вероватно знаш своје афинитете и шта ти одговара а шта не, ја то само како мени

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa meni toliko i zvuk nije bitan mozda posto bih ubacivao muziku u pozadini npr. Obicna voznja ono chill. Ali razumem sta hoces reci, primetim da dosta seckas snimke na vlogu pa znam da ti je velika zezancija posle sve to sinhronizovati.

Koliko sam primetio dosta kamera ni nema usb mic opciji, al gledao sam vecina nesto budze na nju. Nisam previse upoznat sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

I ja sam mislio da mi nece trebati mikrofon ali na kraju sam uzeo jer se preko 40 na sat nista ne cuje osim vetra :) Mikrofon lepo stavim na instrument tablu gde je zasticen od vetra ( osim ako vozis naked :D ) i resio se problema.  

 

Probaj bez,lako ces posle uzeti i mikrofon ako ti bude trebao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zamolio bih vas za iskustva sa polozajem kamere - Kaciga (vrh, brada, sa strane), motocikl (upravljac, vizir, crash bar) ili neki treci polozaj. Takodje, zanimaju me misljenja zasto ste odabrali bas to mesto i koje mountove ste koristili. Pozeljan bi bio i video kao primer, a i tip kamere koji koristite sa parametrima videa. Ceka me eksperimentisanje sa mestom, pa da skratim sebi muke. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni osobno je svaki snimak koji sadrži i originalni dobro snimljeni zvuk puno draži nego neki drugi dobar, meni zanimljiv snimak praćen glazbom koja nije po mom guštu.
Takve je, u usporedbi sa dobrim izvornim tonom, šteta gledati.


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Zamolio bih vas za iskustva sa polozajem kamere - Kaciga (vrh, brada, sa strane), motocikl (upravljac, vizir, crash bar) ili neki treci polozaj. Takodje, zanimaju me misljenja zasto ste odabrali bas to mesto i koje mountove ste koristili. Pozeljan bi bio i video kao primer, a i tip kamere koji koristite sa parametrima videa. Ceka me eksperimentisanje sa mestom, pa da skratim sebi muke. Hvala!
Ја користим овако, мени се лично највише свиђа, камера се види из профила само, нема онога као кад је са стране или горе да квари аеродинамику и вуче од удара ветра, и увек знаш шта снимаш, односно оно што гледаш.

А на овом линку можеш видети и како изгледа угао -



f080931b3d9e1e11e8aa81233081d4a6.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Р.S ово је био само тест нове камере, лепше ћу упаковати ове каблове да се не виде и не штрче. За остало немам замерке што се тиче изгледа, ја задовољан. И види се које сам наставке користио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

potrebna mi je dodatna oprema za gopro 6,narcuio sam preko Ali-a,
na kupujem prodajem isti set kosta 9000din
original necu ni da gledam,ali ako ima neko iskustva sa ovim neka podeli samnom,ne bih zeleo da je izgubim nege po serpentinama :) uglavnom mi treba za roll bar i kacigu


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni stize preko 20 paketa sa opremom za kameru :) Izmedju ostalog, uzeo sam ovo:

 

https://www.aliexpress.com/item/Mlldio-gopro-accessories-Helmet-riding-set-flat-curved-3M-sticker-base-mount-for-action-camera-go/32843823919.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.O96kYT

 

... i pored toga sto se nekakav nosac dobija uz sj7 kameru. Rekao bih da je ok. U odnosu na onaj koji se dobija uz kameru, ima vise mogucnosti preciznog podesavanja polozaja, sa cim moram da eksperimentisem dok ne nadjem ono sto mi se svidja. Javicu ovde utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Meni stize preko 20 paketa sa opremom za kameru  Izmedju ostalog, uzeo sam ovo:
 
https://www.aliexpress.com/item/Mlldio-gopro-accessories-Helmet-riding-set-flat-curved-3M-sticker-base-mount-for-action-camera-go/32843823919.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.O96kYT
 
... i pored toga sto se nekakav nosac dobija uz sj7 kameru. Rekao bih da je ok. U odnosu na onaj koji se dobija uz kameru, ima vise mogucnosti preciznog podesavanja polozaja, sa cim moram da eksperimentisem dok ne nadjem ono sto mi se svidja. Javicu ovde utiske.
sad cu i ovo da porucim,pa ako mi ne treba poklonicu...cena je vise nego smesna :)
vazi,javljaj :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

sve to u "korpi",nego jel verujete vi ovim kopijama? za kacigu,za roll bar...ne bih da izgubim kameru negde

jel se desilo nekom nesto u vezi toga?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

bd1f0751cc93fd4d042405e73c30ba4f.jpge4b858d2e776ce85be03b2a08866195f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CRF1000

Posto nemam nikavog iskustva sa ovim kamericama potrebna mala pomoc.

Ne bi hteo bas ove najjeftinije kamerice pa mi citajuci ovde komentare izbor pada na neku srednju klasu ako se ne varam .

 

Izdvojilo mi se par modela pa ako moze neko sa vise iskustva da me posavetuje sta je bolje i u cemu su realne razlike .

 

SJCAM SJ6 LEGEND 4K

SJCAM SJ7 STAR

Xiaomi YI 4K ( II verzija) ili ova novija 4K+

 

Da li se isplati dati 150-200 e za ovakve kamere ili kupiti go pro hero4 npr. za te pare .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sa kineskim se dešava ovo:

images?q=tbn:ANd9GcQ-3uHt5KYI08g_8DslXbH

 

Pukla su mi dva, na istom mestu. Onda sam kupio original Gopro osnovni set koji sam platio 2400 dinara. Neuništiv.

 

Jednom mi je spala kamera u vožnji sa kacige, zakačio sam o granu ali ništa katastrofalno. Da je nisam osigurao dodatnom vezicom, ćao papa kamera i kartica.

Ispostavilo se da nije popustio lepak sa mounta već zaštitni providni lak sa kacige (Madhead). Tako da vodite računa i o takvim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 hours ago, zivchany said:

Posto nemam nikavog iskustva sa ovim kamericama potrebna mala pomoc.

Ne bi hteo bas ove najjeftinije kamerice pa mi citajuci ovde komentare izbor pada na neku srednju klasu ako se ne varam .

 

Izdvojilo mi se par modela pa ako moze neko sa vise iskustva da me posavetuje sta je bolje i u cemu su realne razlike .

 

SJCAM SJ6 LEGEND 4K

SJCAM SJ7 STAR

Xiaomi YI 4K ( II verzija) ili ova novija 4K+

 

Da li se isplati dati 150-200 e za ovakve kamere ili kupiti go pro hero4 npr. za te pare .

 

ja bih pre uzeo YI 4K ili SJ7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

e jbg,ja vec naruio onu opremu i jos neke dodatke,poklonicu ih akl ne vrse funkciju :)
meni su samo bitni za kacigu i roll bar,to cu kupiti original,a kopije kacim na original,valjda cu dobiti nesto :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja