Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
Jel moze neko da mi kaze koja je minimalna konfiguracija da radi ziv snimak na kompu 1080 60 fps?
Imam dual kore pentium intel 2.7
2 gb ram dd3
Hd grafika nije integrisana 512 i integrisan audio
Ali mi koci snimak ..nzm sta da pojacam tu.
60fps na tjubu radi ali ziv snimak u kompu secka. Tj zvuk i slika ne idu zajedno. Hvala
 
Za velike fajlove nije toliko bitan procesor i graficka karta. Treba ti RAM memorije i brz hard disk,po mogucstvu SSD.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
10 hours ago, Svaler said:

 

Овај дечко нема појма...

 

"Вероватно знате чему ово служи" је недопустиво рећи у рецензији.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

А кад је показао? Рече: " Знате ви вероватно чему ово служи" и баци га у најлону са стране...

 

Рецензија служи да се покажу могућности камере а не да мени оставља да сам претпоставим шта и како. 

Пре свега је камера морала да буде монтирана НА КАЦИГУ да би ја као гледалац могао да оценим углове како ме позива човек који ради рецензију.

 

ЕДИТ: Извини колега Svaler, не укапирах од прве да си то ти... :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Sr3cko
Никакав проблем, нема љутње, све ти је на месту. Јако се трудим да скратим трајање видео клипа и да у што краћем времену кажем што више битнијих ствари али ми, види се, не полази баш за руком. Једноставно сам мислио да свако ко зна за шта служи акциона камера зна и за шта служе плочице и ови "екстендери" за монтажу камере.
Такође сам видео да је клип већ отишао далеко са дужином трајања па сам мислио да оставим за други пут снимак са кациге.

@СајберГастарбајтер
Да знаш да ухватим себе некад и како персирам себи: "Јесте спремни колега?" -"Јесмо, професоре" ахахха

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da se vratim na  temu o kamerama izgleda da ce virb 360 biti sasvim ok, kako se polako pojavljuju programi koji mogu da upare kako treba RAW file 5.7k, a verovatno ce i youtube da popravi skript da kad se postavi video da to lici na nesto. Evo jedan video koji je snimljen kamerom na 5.7 (4k na youtube) i koji vec izgleda bolje.

Ceo review na http://360labs.net/blog/garmin-virb-360-camera-review

Sto se tice zamorcica, kupio sam kameru i stigla je jutros, pa cemo videti u nekom sledecem periodu na sta to lici u mojim rukama (neprofesionalca). No to ce sacekati mesec ili dva, dok ne budem mogao opet na motor (povreda ligamenta na palcu leve ruke na fudbalu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
3 hours ago, bocca_bastard said:

guys, ja uzeo juce Eken H9R sa svim dzidzbidzama koje dolaze uz nju i jako sam zadovoljan za sada.

 

Колико пара ако није тајна и где пазарено?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ja sam uzeo eken h9, 37$ , ali mi je na carini lik napisao da je vrednost 50$ i ocarinio sa 1200din dodatno.
Prodavac je napisao da
Je vrednost 11.8$ iako ja to nisam trazio, verovatno pise svima tako bas zbog carine, ali dzaba.
37$ kamera,1200din carina i 1200din kartica, sve u svemu nije lose.
Evo i video jedan:



ja sam prezadovoljan snimkom, definitivno iznad ocekivanja. Testiran u bazenu, slika odlicna...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam uzeo Eken H9 i posle 3 dana mi rikne dugme za snimanje, prodavac mi posalje novo dugme i vrati 50% para...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jedina negativna stvar kod Eken kamere je brzo trosenje baterije i relativno neprecizna ikonica na ekranu koliko je puna. Iako sam uzeo dve baterije, obe zajedno traju krace nego jedna baterija na GoPro session ili Hero+. No dobro cena je preovladjujuca i za te pare je odlicna kamerica. Ja sam samo na pocetku snimao van kucista i zvuk je bio skroz zagusen bukom. Kada se stavi u kuciste sa onim malim prorezima pozadi, vec je bolje. Nedostaje i svetlo pozadi da trepce kada radi, da znam da snima. Napred ima, ali svetlo nije bas vidljivo, tako da cesto nisam siguran da li sa dobro pritisnuo dugme za snimanje kada je suncano. Pored toga i samo dugme za snimanje nije bas najbolje podeseno tako da ne reaguje svaki put isto kada treba da se prekine snimak. Jos nisam uspeo da svaki put ugasim kada ja hocu. Neki put ugasi, neki put ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da namestio sam na 1 minut da se gasi ekran. Takodje i eko opciju da se kamera gasi posle 3 minuta neaktivnosti. I da, obe baterije su sa zaobljenim ivicama. Kupio sam na aliexpressu od "sigurnog"  tj. preporucenog dobavljaca, tako da racunam da nije onaj "fake" Eken. Kazem, malo mi je bezveze da se tako brzo istrosi baterija na 1080p. Mozda je zbog fps, a ne toliko zbog rezolucije.

No posto je koristim kao pomocnu kameru pozadi kada vozim na stazi, nije toliko ni bitno, a ni ako se slomi pri eventualnom padu da mi ne padne tesko. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

naleteo sam na veoma simpaticnu kamericu, pa me zanima da li je neko imao priliku da se igra sa njom? u pitanju je SJCAM M20...

za par dana mi registracija kola (turim ih na bicikli lopovsku) kako da kontam da je nabavim pocetkom septembra...sad me zanima da li je opravdano dati 50 dolara vise od EKEN-a? treba mi iskljucivo za kola i za motor, svidja mi se sto je uza od ostalih, deluje mi da bi bolje "legla" sa strane kacige, i uz nju dolazi sve sto treba za pocetak od dodataka..



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

 ima gyro i stabilizaciju, dash cam car mode, ispravljanje fisheye efekta...nisam video to za externi mikrofon, tako da kontam da nema. meni je posao takav da uglavnom u kolima po gradu, tako da bih da jednim udarcem zamenim trenutnu dash cam koju je pregazilo vreme, a da opet imam kvalitetnu kamericu za motor. manja je od ostalih, dobija se sve sto mi je potrebno za motor i kacigu, podrzava sat za daljinsko upravljanje (koji koshta sicu para)...a opet nije ultra skupa sa svojom cenom od 100$...pregledao sam gomilu reviewa na YT, i ne nadjoh joj zamerku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pitanje je sta trazis i da li za tebe duplo skuplja kamera ima upravo te funkcije koje opravdavaju tu cenu i koje ti smatras korisnim.

Za prosecnog korisnika Eken sa svojom cenom je prosto najbolje resenje, po meni. Sve preko toga su licne preference (da ne pricam o sebi) :tras2:

 

Evo uporedno jedna i druga eken i ta sjcam. Na 4:55 mi se cini da na snimku s ekenom je manje zamrljano zelenilo i da se lisce bolje ocrtava.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja