Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova

@zlana sesion ima prednosti a ima i mana. Ja sam se takođe bio zagrejao za tu kameru pa sam ipak odustao. Razlog je integrisana baterija(ne može da se vadi i ubacuje nova) što jako može smetati tokom nekih dužih snimanja, a utičnica nigde na vidiku. Ajde to možda bih i mogao da oprostim, ali nekako mi je teško to što je ona u celokupnom kućištu pa samim tim kada dođe do pucanja/grebanja kućišta tu nastaju veliki problemi kako sledi zamena. Kome to da se nosi, gde delove originalne nabaviti, uff..

Tako da sam odustao od nje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači vi ste svi saglasni koliko vidim da uzmem GoPro Hero 4 silver!

 

E još jedno pitanjce, ovo što ima u pakovanju kupovnom jer mi je to dovoljno za neku prvu upotrebu? Mislim već kad se pojavim na raftingu sa njom da li će nam biti od koristi ili moram još neke dodatke da uzmem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 505 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Za pocetak je manje vise dovoljno. Ukoliko imate kacigu u pakovanju dolaze dva samoljepljiva nosaca. Ravni i zakrivljeni sa dva tri razna extendera. Ako za rafting koristite njihove kacige onda je mali problem.

Za svaku ostalu verziju vam treba nesto dodataka. Ja sam prije par dana na ebay-u narucio set za 20-ak dolara sa grudnim nosacem-vakum za sajbu i jos more nekih sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Без носача за кацигу, за главу и грудног носача, GoPro не вреди пола :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Без носача за кацигу, за главу и грудног носача, GoPro не вреди пола :)

Nije valjda da to ozbiljno mislis???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Делимично. Мада се нисам добро изразио.

 

Рецимо сад пример за њих двоје, иду на рафтинг и треба да размишљају где ће са камером, како ће смимати, држи да не испадне, па ово па оно. Једноставно је окачи на кацигу или на грудни носач, ужива и не размишља о њој. На крају дана прегледа скроз кул снимке.

 

Мислим да ни у једном екстремном спорту нема једноставнијих начина да се направе бољи снимци него помоћу тих носача. Једноставно, не видим неку употребну вредност те камере без њих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 505 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Kao sto sam naveo, a dovoljno je da se progoogla - u osnovnom paketu dolaze dva samoljepljiva nosaca sa nekoliko extendera sto je vise nego dovoljno za pocetak. Njima za rafting pogotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok a kako ću praktično ja to zalepiti za sebe ili već, ta dva samolepljiva nosača + kamerica?

 

I još jedno pitanje našla sam GoPro Hero 4 silver na kupujem prodajem za 325-330e to je taman 40k, što mi je extra jer imam dinare :) e sad ti su ponuđači iz Subotice oni verovatno nabavljaju iz Mađarske i uzmu povraćaj novca od poreza i to ih dođe manje (mada opet 100e manje za novu kameru mi čudno složićete se). Konkretno me zanima jel neko naručivao preko tih ljudi iz Subotice sa kupujem prodajem? Kakva su vam iskustva, jel to original GoPro ili neko kinesko sr, da li sve ima u pakovanju kako treba, da li garancija od godinu dana stvarno važi u radnjama ovde u Bg, i u kojoj radnji? Ajde pliz neko ko je naručivao neka se javi sa iskustvom da ne brinem i poručim slobodno :)

 

Mislim nije da nemam poverenja u kupujem prodajem uzimala sam iphone vakum pakovanje, sve super ispalo još uvek ga imam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok uzelsa sam i pregledala u Mađarskoj kamerica košta 385e, povraćaj novca od poreza je 27%, tako da oni lepo zarade :)

 

Jbt isplati mi se da sama odem u Segedin obiđem grad i kupim kamericu :) samo što će se dečko pitati što sam zbrisala u Segedin bez njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako misliš da ideš do Segedina samo za kameru više ti se isplati da je poručiš od tih što donose. Kad uračunaš troškove puta + što ne dobijaš u svakoj radnji AFU od 27% i za tu AFU moraš ponovo ići u Mađarsku da je podigneš posle 3 ili 6 dana, za ovo nisam siguran ali znam da mora da prođe neko vreme pre naplate povraćaja poreza.

Ja sam recimo Nikon morao da poručim pa kad su mi javili da je stigao krenuo put Mađarske.

Dodatnu opremu, nosače i druge sitnice, možeš kasnije poručiti sa Alija ili Gearbest za mnogo manje para nego da kupuješ original.

Svi ti nosači za kamere tipa xiaomy, SJ4000, Eken ... su isti kao i za GoPro.

Za nekih 30-40E možeš da kupiš veliki set koji sadrži sve što ti treba a možeš i manje setove prema svojim potrebama kao što sam i ja radio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Bas tako otici za samo za kameru je totalno neisplativo. Kupis lepo od suboticana i resis se svih peripetija oko povratka afe (cekanja na granici,muke sa madjarskim jezikom...) i afa koliko ja znam vise nije 27posto nego su valjda na teh.robu smanjili na 5 posto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Au...al ja treba da uzmem i macbook air i iphone 6s pa sad razmišljam koliko mi se to sve isplati. To može da bude ogromna ušteda. Treba sve to da istražim... Možda bi mi se baš lepo isplatilo da sednem i odem i kupim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

proverila sam sve ste bili u pravu za povraćaj novca stim što je 21% pdv i što mora i carinik da se podmiti da bi uopšte mogla da iznesem toliko vrednu robu a da pritom ne platim carinu a dobijem povraćaj novca... Tako da uzimam od lika sa kupujemprodajem.

 

E sad samo da vidim koju varijantu GoPro Hero4 silver adventure ili surf ili motorsport?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sećam se kad je tek krenula AFA kod njih da nikad nisu vraćali pun iznos PDV-a već je uvek 5% ostajalo državi kao deo koji se ne vraća.

Ne moraš da podmitiš carinika ako ne nosiš nešto baš krupno.

Kod Mađara mora sve da bude u fabričkoj kutiji.

Kad završiš kod njih pobacaš kutije u kantu a kameru u torbu, macbook u neku polovnu torbu za njega koju poneseš od kuće a telefon u džep i prolaziš bez carine.

Nekad si kameru, lap top i skuplje stvari prijavljivao našoj carini da iznosiš, da ne bi platili carinu u povratku ali sad se to ne radi jer je to prešlo u sastavni deo opreme kad neko  putuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde drugari prelomite, znate za šta mi treba tako da koji da uzmem GoPro Hero4 silver - adventure ili surf ili motorsport?!

 

tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

cek malo glupo pitanje jel ima garancija neka preko tih iz oglasa, sta sutra ako ti nesto zafali? Saljes njima pa oni na reklamaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Nadajmo se da taj trenutak nece se desiti jer ce kamerica raditi perfektno.

 

Naime taj lik od koga cu uzeti mi rekao da ako mi vec kamerica treba za 2 nedelje da ja lepo porucim sto pre da ona stigne, otvorim i isprobam i ako nesto ne valja da imamo vremena da mu je vratim i on da je zameni tamo... Tako da mi zvuci lik nekako pouzdano. Jbg ne mozemo ziveti puni nepoverenja.... Ja sam pre dve godine uzela tako iphone preko kupujem prodajem i lik je i dalje aktivan na istom br i ima najbolje cene, tako da cu ponovo uskoro pazariti kod njega....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Nece nestati garancija, nego samo posrednik, a sa garantnim listom mozes i sam otici ili kontaktirati radnju u madjarskoj pa poslati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ništa ićićemo lično ima tamo kul spa centri a i Segedin je lep :)

 

U ostalom ne prizivajmo kvarove, biće sve strava... 

 

Znači da uzmem ovaj model advenutre?!

 

Ništa ljudi javljam se sledeće nedelje kad stigne da prenesem utiske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

@zlana potrazi na netu Extreme digital
Imaju sajt na kome se registrujes, napravis porudzbinu i onda pokupis u segedinu
Moze da se desi da odes tamo i ne nadjes to sto ti treba.
Inace svi nasi preprodavci kupuju u toj prodavnici, meni je za nju rekao jedan momak iz backe topole od kog sam kupovao neke uredjaje za kucu. Ja sam licno u toj radnji kupio komplet Harman Kardon komponente i zvucnike, jbl zvucnike, slusalice itd. Ima stvarno dobrih stvari
Sto se tice granice, ides ono desno na rozske. Pripremi kopiju racuna i onog obrasca za carinu da te nebi majmuni zezali i slali tamo gde rade kamiondzije spediciju. Posle overe imas kontejner sa desne strane, tu stajes, i sve sto kupis raspakujes, ambalazu u kontejner, a na nasu granicu mrtav ladan pogled i samo licne stvari imas da prijavis
Najbolje vreme za prelaz granice ti je 6.15- 6.45 am/pm
Smena je u 7 i onda ne mogu da te gledaju ocima a kamo li da ti drndaju po kolima i traze ako svercujes bilo sta cccccc

 

evo linka radnje u segedinu  

http://www.edigital.hu/pages.php?pageid=2033


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ta radnja ima najbolje cene i najveći povrat AFE, nalazi se u centru i nije teško pronaći je.

Evo ti e-mail dečka koji tu radi i zna naš jezik i može da ti sve lepo odgovori i preko njega rezervišeš kupovinu.

On će ti sve objasniti oko AFE šta i kako.

 

kovacs.robert@edigital.hu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Zemzem tacno tako, sad se secam da sa tim momkom razgovarao u prodavnici. Isto po preporuci onog momka iz backe topole.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja