Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da li je SJ5000 zaista naslednik SJ4000 ili je samo prevara u pitanju? Ako jeste original, u cemu je razlika u odnosu na SJ4000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pa cim se pojavila na zvanicnom sajtu, trebalo bi da je SJ zaista izbacio nov model. Ali o poboljsanjima, pa i na osnovu samih specifikacija, ne mogu da pricam

 

Kinez je samoinicijativno napisao da je reč o poklonu i stavio vrednost od 21 $, kod carinika je to prošlo iako su pošiljku otvarali i gledali, pa sam na kraju u pošti platio samo PDV na carinsku osnovicu od 1990 dinara koji je sa poštanskom uslugom izneo ukupno 543 dinara :zvizduk:

 

Eto, od slucaja do slucaja. Meni (naravno :) ) su za objektivno puno jeftiniju SJ4000, i navedenu cenu ispod kriticne, ipak resili da kazu da je prevara i da provere cenu na internetu, i za vazecu cenu uzmu prvu najskuplju od 100$ (iako je kamera kostala 73) i zaracunaju mi cenu kompletnog uvoza od 3300 dinara :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

SJ 5000 Plus se pojavila pre nekoliko dana ali još uvek je nema u prodaji pa se o njoj za sada, kao što reče kosooki, može govoriti samo na osnovu

poređenja navedenih karakteristika. Mislim da je drugi čip u pitanju kao i više frejmova u sekundi za obe HD rezolucije.

Pratite Techmoan-ov kanal na youtube-u. Čovek će čim se pojavi sigurno uraditi detaljn review.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Eto, od slucaja do slucaja. Meni (naravno :) ) su za objektivno puno jeftiniju SJ4000, i navedenu cenu ispod kriticne, ipak resili da kazu da je prevara i da provere cenu na internetu, i za vazecu cenu uzmu prvu najskuplju od 100$ (iako je kamera kostala 73) i zaracunaju mi cenu kompletnog uvoza od 3300 dinara :(.

 

Mislim da si mogao da kontaktiraš carinu telefonom pre nego si je podigao sa pošte i da je u dogovoru sa njima vratiš na ponovno carinjenje uz propratne screen shotove same on line kupovine odakle bi videli koliko si je u stvari platio. Ja inače radim u pošti i reče mi kolega da neki tako rade i da im uglavnom uvaže prigovor. Ja sam se bio spremio da to uradim ali sam neplanirano odlično prošao pa nije bilo potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Posiljka je stigla kad sam bio na poslu te je keva primila i platila trosak, a pri tom ni sam tad nisam znao da imam pravo da se zalim na zaracunatu carinu. Na sve to mi je komplikacija sto je carina u Beogradu a ja u Cacku. Sledeci put kad budem uzimao trazicu da se upise neka sitna vrednost, jer svi kojima je upisano nesto tipa 19$ su prosli fantasticno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Treba da se pojavi tek u prodaji SJ5000. Evo linka.

 

KLIK

 

Ima pristojne karakteristike, čekamo samo da vidimo koliko će da košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Za ljubitelje DRIFT HD GHOST

 

www.louis.eu/artikel/drift-hd-ghost-full-hd-actioncam/10034776?list=24191323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Juče mi je stigla SJ4000 WiFi kamera pa evo par informacija iz prve ruke za sve vas koji ste zainteresovani za kupovinu.

 

 

 

 

А сад утисци из прве руке, како си задовољан за камером? Јел све исто ко што кажу по интернету?

Јеси преко картице плаћао?

 

Ја сам баш загрејан да пазарим ову камеру ове зиме...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Da li neko zna gde ima kod nas da se uzme drift HD ghost kamera, svuda sam trazio i ne mogu da nadjem, mozda neko od vas zna?

 

Неко на форуму је недавно нудио половну, не знам да ли је отишла

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Juče mi je stigla SJ4000 WiFi kamera pa evo par informacija iz prve ruke za sve vas koji ste zainteresovani za kupovinu.

 

 

 

 

А сад утисци из прве руке, како си задовољан за камером? Јел све исто ко што кажу по интернету?

Јеси преко картице плаћао?

 

Ја сам баш загрејан да пазарим ову камеру ове зиме...

 

Utisci iz prve ruke, što se tiče mojih ličnih snimaka, će morati da sačekaju još neki dan jer je kod mene u Timočkoj Krajini, a za razliku od ostatka Srbije vreme već danima katastrofa. Dok ostali takoreći šetaju u majicama ovo ovde kao da nije u istoj zemlji :zbunjen:

 

Naravno probao sam je. I na motoru i u kolima. Snimci su odlični ali j..eš to snimanje po kišici koja sipi i oblačnom vremenu kao da će go..a svaki čas početi da padaju. E sad ja se osim što vozim motor bavim i skijanjem, ronjenjem i paraglajdingom, pa će kamera tek biti testirana i testirana.

 

Što se plaćanja tiče da, platio sam interenet karticom Banka Intesa, koja je u suštini Visa kartica mada možeš platiti i svakom drugom Visa ili Master karticom. Naravno ovo važi ako kupuješ preko Aliexpresa. U zavisnosti gde odlučiš da kupiš karticu videćeš i načine plaćanja koji se nude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Izašla je SJCAM 5000 pre dva tri dana u prodaju, ali nisam očekivao da košta 190$ preko njihovog sajta.1staa.gif Našao sam i za 20-tak $ manju cenu, ali nisam očekivao da je ovako skupa. Čekam da je istestira TECHMOAN, pa da vidim da li vredi te pare. Ova kamera ima Panasonic-ovu optiku, a njihova optika je odlična, pa ćemo videti kako će se pokazati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видео сам да је изашла нова ЅЈ5000+. По спецификација дупло више фрејмова, 4 мегапискела више, и неке веће резолуције потографије, од тих главних разлика које сам набрзину прегледао.

Али цена. Скоро па као ГоПро. Наравно, погледаћу тестове чим се појаве.

 

До тада, чекам утиске из прве руке од ekozelj-a.

 

Одлучим сам да се почастим ове зиме камером, па док полако штекам паре са стране за то, ко зна, можда се нова покаже боља, па ако мало и цена попусти...

 

По мени и безброј прегледаних клипова на јт, ова ЅЈ4000, за те паре, и више него одлична. Не кажем да је савршена.

Али бићу стрпљив и сачекати утиске овде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Po meni najveca mana SJ kamere je sto nema izlaz za eksterni mikrofon, bolji je zvuk kad se mikrofon zasteka iza postave od kacige, ovako se samo vetar cuje.. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А кад погледаш, идентична цена за GoPro Hero3 и ЅЈ5000+.

 

Шта бисте ви изабрали?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dajte neki link na originalnu SJCAM SJ5000 kameru? Ovo sto nalazim, sa malim displejem sa prednje strane, koliko ja znam, nije SJCAM.

 

Recimo, ovo: http://www.alibaba.com/product-detail/New-arrival-original-SJCAM-SJ5000-WIFI_60095655825.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Dajte neki link na originalnu SJCAM SJ5000 kameru? Ovo sto nalazim, sa malim displejem sa prednje strane, koliko ja znam, nije SJCAM.

 

Recimo, ovo: http://www.alibaba.c...0095655825.html

 

http://www.foxoffer.com/sjcam-sj5000-plus-ambarella-a7ls75-1080p-60fps-sport-action-camera-p-793.html#.VGjHNPnF-So

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Pre 5 dana sam preko aliexpress-a (istog prodavca kao kolega EKOZELJ) porucio SJ4000 wifi,cekao sam shopping festival koji je bio 11.11.2014 (citaj 15% off)i kameru sa dodatnom baterijom,punjacem i dostavom dobio za malo manje od 100$...cekam da stigne da vidim koliko ce da me odrape za carinu ali cak i sa tim troskom nece preci 100 eur sto je jako povoljno za kvalitetnu kameru....

 

Na sajtu proizvodjaca nisam nasao nista o novom modelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Da li neko zna gde ima kod nas da se uzme drift HD ghost kamera, svuda sam trazio i ne mogu da nadjem, mozda neko od vas zna?

 

Неко на форуму је недавно нудио половну, не знам да ли је отишла

 

novu imam ja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Nesto ste pomesali. Sj5000 je izasla pre vise vremena i razlika je u displeju od 2 inca i 14Mp. Sve ostalo je kao sj4000 a izasla je sj6000 koja ima 16Mp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Upravo je izašao vrlo detaljan, polusatni uporedni prikaz GoPro Hero (osnovni model koji se nedavno pojavio u prodaji) i SJ4000.

 

GoPro Hero Budget Camera vs the SJ4000

 

 

Najveca razlika je stabilizacija sto moze biti dosta vazno pri upotrebi na motoru... Ma da i dalje mi vise odgovara SJ kad se sve uporedi.

 

 

Da li je neko kupio SJ preko njihovog ofisijelnog sajta? Koliko sam primjetio znatno su spustili cijene od kad su izbacili ovaj novi model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja