Jump to content

Moto Zajednica

Alarm na motoru i koji ?

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Kao sto opis teme pise,da li je potrebno postavljati skuplji alarm na motoru ili ne ?

 

Konkretno svi mi ovde imamo motore koji su u onolike vrednosti koliko smo mi mogli da izdvojimo.Nekome je to 1000e,nekome 6000e,al generalno svi oni imaju vecu vrednost nego alarm od 50,100,150,200+e.

 

E sad svi mi ovde znamo da se motori kradu pa se kradu,najlakse je ukrasti motor koji nije obezbedjen.Al opet imamo primere gde se ukradu i obezbedjeni motori.

 

Ako bi gledali neke stepene bezbednosti krenuli bi odavde.

 

1.Lanac - sajla

2.Kvalitetan disc lock

3.Alarm.

 

Ukoliko se poseduju ova dva da li uopste treba davati pare na alarme ili ne.Sto bi se reklo danas to tera samo amatere od motora,onaj ko se nameracio da ga ukrade ukrasce ga.

Dakle cemu onda stavljanje boljeg alarma ?

 

Jedini razlog je po meni da se oteraju klinci od pentranja po motoru ili pak nekog narkomana,al opet ne vredi to vise od 50e za obican alarmchic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Svaki alarm radi na istom princupu, neki imaju samo vise opcija a problem kod jeftinih alarma je sto su nepredvidivi i nepouzdani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Upravo o tome pricam,tina nina picke materine niko ne vidi,niko ne cuje.Svakodnevnica u svakom gradu.

 

Jedini alarmi po meni i sto kaze ruske su ti sa pejdzerom.Al alarm koji sam ja gledao scorpio I900 je matori 250e.

 

E sad 250e spram 2000e+ je mala cifra,al opet vracamo se na ono vredi li uzimati takve alarme ?

 

Realno danas moze samo da te zaboli glava da parkiras motor negde uvece dok si u gostima,u tom slucaju alarm je dobra stvar,al opet ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema te zastite koja ce spreciti kradju. Moze samo da je odlozi.

 

Treba imati nekakav lanac, cisto zbog psiholoskog efekta. Drugacije izgleda kada je zakljucan i zavezan u blizini banke gde je pokriveno kamerom, npr. Nije lak plen pa se gnusobe nakazne odluce da nadju neki ispred ulaza zgrade podbocenog na copku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Sta mislite o onim malim GPS tracker-ima?

 

Moze se sakriti, jer je bas mali, moze da ima odvojeno napajanje, cim se promeni pozicija motora, salje sms na telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Lose ima za 20e da se nabavi gsm ometach...

 

Ovaj spy 5000 je dobra stvar.Jedino sto proximity sensor nije vodootporan pa mora da se stavi negde gde je uvek suvo,treba da bude okrenut od napred ka nazad ili od nazad ka napred.U smislu da bude na prednjem delu motora da gleda ka zadnjem ili obrnuto.

 

Dosta njih preko ima ovaj alarm bas za motore jer ima ovakav isti i za kola.Razlika je u senzorima i opcijama kao i u daljincima.

Cena je oko 100e da se dopremi iz inostranstva sa posiljkom.

Msm da je ovo ok alarm za tu cenu skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da nema potrebe za skupljim alarmnim sistemima, sasvim korektno odradjuje posao obican alarm kojeg i te kako treba staviti/ugraditi, podignes stepen osetljivosti i najmanja vibracija na kormanu ce aktivirati sirenu ( 125db ).

 

Takodje postoje alarmi koji oko motora "stvore" zastitno polje i dok lopov jos nije ni prisao motoru, cim narusi taj prostor prvo upozori zvucnim signalom, zatim i prosvira.

 

 

Od kako sam ugradio alarm, iskreno receno mirnije spavam. Zakljucam korman, provucem abusov lanac i aktiviram alarm ( SPY kinez obican al odlican za te novce ).

 

Da bi lopov ukrao motor, mora da presece lanac i slomi zastitnu osovinu kontakt brave ne bi li otkljucao korman. E sad, mala je verovatnoca da cu to cuti dok spavam, jer se vecina kradja dogadja izmedju 02-04 ujutru, tako da postoji mogucnos da moj dvotockas nestane iz dvorista.

Sa alarmom, dok to sve uradi jos kod prve operacije aktivirace se alarm i tad lopov nema vise sta da trazi, dvotockas ostaje u dvoristu dok mene i komsiluk budi zvuk sirene.

 

Nisam pristalica GPS sistema pracenja iz vise razloga, ne bi da nabrajam ali zato alarm u svakom smislu treba ugraditi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ugradio sam raznih vrsta alarma, ne znam im ni broja više :) ali 3 vrste su najčešće i najisplativije:

 

1. Mali "Vrišteći Kinez - što bi Popsy rekao :) je osnovni model sa integrisanim senzorom pomeranja u kutiji alarma. Dovoljno je osetljiv, radi veoma dobro, vrlo mala potrošnja struje u arm i stand-by režimu (oko 3mA) i što je danas najbitnije - jeftino rešenje

 

2, Sličan osnovnom modelu ali sa LED indikacijom armiranja i izdvojenim senzorom pomeranja. Osetljiviji, lakši za podešavanje, veća i jača sirena, ali mnogo komplikovaniji za ugradnju, mana mu je potrošnja od oko 15 mA zbog LED indikatora.

 

3. Alarm sličan onom pod brojem 2. ali sa primopredajnom antenom i dva daljinca od kojih je jedan sa pejdžerom tako da vam daljinac vibrira i pišti ukoliko vam se upali alarm. Potrošnja oko 20 mA.

 

Delim mišljenje poštovanog koleZe Satelisa - alarm nije garant sigurnosti ali je jedan u nizu faktora (lanac, zaključavanje guvernala, cerada!, alarm) kojim se borimo protiv lopina kojih je sve više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Aham ajd onda predlozi

 

Ko god ima ideje koji bi mogli da se uzmu u nekom okvirnom rangu od 100e +/- kvalitetniji alarmi nek napise ovde.

Eto ja znam za ovaj sto je kolega preporucio

 

SKY 5000 sa pejdzingom.

 

Ajmo dalje.

 

Arakis slusamo ? 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Konzumiram ovaj alarm, intenzivno vise od godinu dana.... bez zamerki

 

SPY ( placen 30e )

bt62.jpg

 

s'vremena na vreme proverim sok senzor i to je to, nikakva dalja mudrolija, pisti vristi i tera sive oblake 0namigivanje.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Iz ličnog iskustva, posedujem no name kineski alarm sa buvljaka, cca 25E. Kombinacija, disk lock, alarm, zaključavanje kormana i sajla/lanac dovoljno su komplikovani za iole ozbiljnog "pozajmljivača/otimača" dragog nam ljubimca pogotovo ako mu je trzišna vrednost do 2000E. Kad snimi situaciju jednostavno potraži drugi jer mu je kao takav veliki rizik za male pare. Idealne zaštite nema, sve što je čovek napravio može i da razvali, krade se sve i svašta, od najskupljih iz malte ne spavaće sobe do najjeftinijih. Pa mislim danas angažuju kombeta i druga vozila kako bi oteli motocikl, retko ko da ga baš odveze.

 

Nabrojana kombinacija samo umiruje moju savest i dodatno komplikuje pakovanje i raspakovanje motora.

 

Pokojni otac mi je jednom rekao a pamtim i dan danas:

 

Ne postoji brava radi lopova, on zna kako će da je otvori, već da poštena čoveka ne dovede u iskušenje. Ili u prevodu, kad su vrata zaključana teško da ti pada na pamet da ih otvoriš, a kad su širom otvorena, hteo ili ne, baciš pogled.

 

Tako da sledi moje mišljenje, ako se neko nameračio na moj primerak ni sto tužibaba i sajli/lanaca neće pomoći, ali će bar odvratiti amatere da se vežbaju.

 

Sve nabrojano je cirka oko 100E, a sad oni sa boljim i skupljim motorima ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Iskusnog, ozbiljnog lopova profesionalca ne moze nista spreciti, no ne trba bas oztavljati zagrejan motor sa kljucem u bravi. Nisam pristalica komplikovanih alarma koji blokiraju rad motora i sl. jer to moze praviti problem kad ti najmanje treba. Ja imam obican dzepni alarm kupljen na limundu za 700din. ima daljinski i izuzetno osetljiv sok senzor sa 120 db sirenom. Klinci su ga aktivirali samo dodirom motora. Koristim ga samo povremeno, tj na nepoznatom terenu. Svako sredstvo zastite, ma koliko jednostavno bilo ima svoju svrhu, mada momci stanu kombijem sa ukradjenim tablicama, otvore vrata i 2 minuta gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ih 2 min - rade to oni i brže, šalim se malo.

Ja sam kupio u Moto maniji-YBC onu lančugu sa onim katancem a planiram i da ugradim neki jeftiniji alarm čisto da se ima a možda nekad i posluži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ovaj Scorpio mi liči na jeftinu repliku ruskih Pandora alarma. Pandora Alarmi , recimo Pandora 4400,da ne pričamo o High End Modelima DL5000 sa RFID chipovima, takodje daljinskim paljenjem..... Mada, kada ne bi mogli da ga odvezu, digli bi ga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Da li jos neko ima ideju,iskustva sa mozda jos nekom idejom za alarm? Pre svega mislim na nesto sto nije ljuti kinez,ili je visem kvalitetu.

Hvala svima za korisnu informaciju,narocito onima koji imaju iskustva sa pomenutim alarmom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da li jos neko ima ideju,iskustva sa mozda jos nekom idejom za alarm? Pre svega mislim na nesto sto nije ljuti kinez,ili je visem kvalitetu.

Hvala svima za korisnu informaciju,narocito onima koji imaju iskustva sa pomenutim alarmom.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64024-alarm-za-motorcikle/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav svima, već par godina koristim Xenu XN, disk lock sa ugrađenim alarmom, naravno uz druge pomenute mere obezbeđenja. Japanski proizvod, jako solidan kvalitet izrade, bateriju još nisam morao da promenim. Do sada nikakvih problema... sem što sam se cimao da je kupim napolju, jer je ovde nema.

2_0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja